Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, scooter99 napisał:

OleOle

Na razie czekam na kontakt.

to w zasadzie tak samo jak EuroAGD.
Daj znać co ustalisz :) Czy jeszcze w okresie gwarancji zgłaszałeś im problemy z YT / Internetem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2021 o 15:30, Mich AEL napisał:

to w zasadzie tak samo jak EuroAGD.
Daj znać co ustalisz :) Czy jeszcze w okresie gwarancji zgłaszałeś im problemy z YT / Internetem ?

W czasie gwarancji nic nie zgłosiłem.

Jestem po wizycie serwisanta samsung ,została wymieniona płyta główna i pozostają testy.

Jeśli to będzie aplikacji YouTube to Samsung za to nie odpowiada  stwierdzenie serwisanta

Przy serwisancie telewizor się nie przełączył w 360p , wyszedł zmienił się program na YouTube i proszę uruchomienie 360P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, scooter99 napisał:

W czasie gwarancji nic nie zgłosiłem.

Jestem po wizycie serwisanta samsung ,została wymieniona płyta główna i pozostają testy.

Jeśli to będzie aplikacji YouTube to Samsung za to nie odpowiada  stwierdzenie serwisanta

Przy serwisancie telewizor się nie przełączył w 360p , wyszedł zmienił się program na YouTube i proszę uruchomienie 360P 

u mnie było identycznie wręcz.
przyjechał serwis Samsunga z Łodzi, wymienili płytę główną i moduł bluetooth wraz z wifi.
Automatycznie zaktualizowali oprogramowanie do najnowszego (niestety) i pojechali...
Problem pozostał, ale połączyłem po kablu i jest ok.
Ale wiadomo - po to jest wifi 5Ghz by z niego korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można było spodziewać się takiej odpowiedzi Samsunga dlatego zgłosiliśmy reklamacje z tyt. rękojmi. Niezgodność towaru z ofertą. Kupiłem TV 4k a on nie jest 4k więc można próbować walczyć ze sklepem. Warto napisać do rzecznika praw konsumenta i przedstawić szczegółowo problem. W każdym mieście jest darmowa pomoc. Ja już korzystałem dwa razy i za każdym razem pomogło. W tej sprawie też będę się konsultował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby ostatnia aktualizacja YouTube z 11.05.2021 naprawiła problem z odtwarzaniem materiałów 4k? Oglądałem dzisiaj kilka filmów i wszystkie odtwarzały się poprawnie do samego końca. Proszę sprawdźcie jak to jest na waszych telewizorach 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wersje yt z 12.05 i przełączyłem na wifi i wydaje się być ok zobaczymy na jak długo buforuje przewija szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodziłoby na to ze to jednak YouTube coś miał po swojej stronie, a wszyscy wieszali psy na samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, madhunt3r napisał:

Czyli wychodziłoby na to ze to jednak YouTube coś miał po swojej stronie, a wszyscy wieszali psy na samsunga emoji3.png

No to chyba zrozumiałe. Ja nie kupiłem telewizora YouTube tylko Samsung. To niedopuszczalne, żeby tak duża firma nie zajęła głosu w tej sprawie i nie próbowała jak najszybciej rozwiązać problemu! Przecież to trwało ponad pół roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba aplikacja YT znowu się zaktualizowała do wersji z 17.05 - w aplikacji z 12.05 wszystko działało. Sprawdzę niedługo i dam też znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aplikacja Youtube na wifi w ogóle nie działa, a jak zadziała, to jest normalnie jakość FullHD po czym po reklamach długo się buforuje i wykrzacza aplikację

chyba czas kupić jakiegoś miboxa i olać ten głupi tizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, scooter99 napisał:

ja mam YOUTUBE z 2018 w tym TV.

Jak Wy to aktualizujecie ?

Wersja Softu TV 1310

Źle patrzysz. Wersje YouTube sprawdzasz otwierając aplikacje YouTube - ustawienia - wersja aplikacji. Ja mam teraz web_20210519

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy do TV z 120 hz matrycą ale hdmi 2.0b jestem w stanie dostarczyć jakikolwiek sygnał 120 hz? Czyt to skompresowany np. yuv 4.2.0 czy o niższej rozdzielczości?

A może takie tv po hdmi przyjmują wyłącznie 60 hz max a matryce upłynniają do 120 hz.

Swoja drogą hdmi 2.0b nie jest w stanie przyjąć pełnego sygnału 4k 60 hz HDR i obraz taki musi być kompresowany np. do yuv 422 ale gdyby  go skompresować do yuv 420 (120 hz) lub puścić pełne rgb ale w 1440p i 120 fps. Czy komuś kiedykolwiek udało się przyjąć jakikolwiek sygnał 120 fps na tv z hdmi 2.0b?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2021 o 21:38, adamdr84 napisał:

Panowie posiadam TV mu7002, mam też Xbox series X i zakupiłem dziś soundbar q70r i moje pytanie, czy da się uzyskać w jakiś sposób Dolby Atmos na tych głośnikach wprost z Xboxa?

A działa ci 120 fps w 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A działa ci 120 fps w 1440p?

Chyba Hz ? ;)

Chyba Hz ? default_wink.png

Sorki nie wtrącam się. Nie wiem jak to wykasować. Jeszcze raz przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy warto do Samsunga nu8000 zakupić konsole Xbox series x? Chodzi mi tylko o stabilne 4k i 120fps.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8042 i podpięty do niego PC. W grach jak Forza Horizon 5 120fps robi robotę. ;)

Wydaje mi się, że XsX do końca nie wykorzysta tej technologii, bo jest zwyczajnie za słaby. 

Ale sam tv myślę spoko, o ile cena nie będzie wysoka.

Edytowane przez Piotrek Skorupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Czy warto do Samsunga nu8000 zakupić konsole Xbox series x? Chodzi mi tylko o stabilne 4k i 120fps.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Poprawka stabilne 60 fps

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Posiadałem rok temu Xbox one x i gry max 4k i 30 fps. Jakościowo to fajnie wyglądało. Tylko brakowało 60 fps. Pewnie na dolby vision nie ma co liczyć. W grach osobiście mi starczy 4k i 60fps. Pewnie z czasem pojawi się więcej tytułów 120fps. Ale na razie moim zdaniem nie warto zmieniać tv dla tej technologi.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę na RTX'sie i ten tv nawet daje radę. 

Co do dźwięku, to nie ma tam żadnego szału.  O Atmosie na nim zapomnij. ;) Dali chyba jakiś zwykły przetwornik i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja siedzę na RTX'sie i ten tv nawet daje radę. 
Co do dźwięku, to nie ma tam żadnego szału.  O Atmosie na nim zapomnij. Dali chyba jakiś zwykły przetwornik i tyle.
Atmos za bardzo mnie nie interesuje. Mam dobre stereo. Ewentualnie słuchawki dedykowane do Xbox obsługujące atmosa z aplikacji.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2021 o 22:02, Piotrek Skorupa napisał:

Ja siedzę na RTX'sie i ten tv nawet daje radę. 

Co do dźwięku, to nie ma tam żadnego szału.  O Atmosie na nim zapomnij. ;) Dali chyba jakiś zwykły przetwornik i tyle.

Czy podpinasz któreś konkretne wejście w TV? Przesiadłem się niedawno ze starej karty na RTX'a i u mnie tv obsługuje tylko 60MHZ. Ustawiłem rozdzielczość 2560x1440 i w dalszym ciągu max 60MHZ.

obraz.png.41e71b77177738565c1998e897e65e63.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest myk z tym za[beeep]istym Szajsungiem. Wejście jest nieistotne, tylko musisz w ustawieniach tv po podpięciu, zaznaczyć ręcznie  obsługę HDMI w pełnym zakresie. Nie pamiętam jak się opcja nazywa, ale domyślnie jest nieaktywna. Jest okienko w którym masz do zaznaczenia wszystkie gniazda HDMI. Kurde ultra HD czy coś takiego. W ustawieniach ekranu jest. Jak to zaznaczysz, to obraz Ci mignie i będziesz mógł ustawić 120hz w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...