Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

A podaj proszę jakie masz ustawienia obrazu? Ustawię tak u siebie i sprawdzę jeszcze raz. Być może gdybym nie miał porównania z direct ledem to miałbym lepsze odczucia, jednak niestety czerń jest świecąca. Wiem, że pod tym względem mam wysokie oczekiwania - stąd pewnie moje odczucia :)

Krytyczna jest kwestia współpracy TV z amplitunerem którego to problemu nie udało mi się rozwiązać. Pomijanie go nie wchodzi w rachubę - nie po to mam audio 7.1 żeby filmy oglądać w stereo :)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Sony XF90 49 cali . Ten 55 cali to na mój pokój za duży jednak. Już te 49 na ta chwilę to max. Oglądam max 2 metry 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NU 8**** - 5000 zł

MU 8**** - 4200 zł

Czy opłaca się dokładać do nowszego modelu? Są wyraźne różnice w użytkowaniu sprzętu i codziennym oglądaniu (np. sportu)?

Edytowane przez michu509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że tak. Prawie zawsze nowsze modele mają bebechy trochę poprawione, nowszy soft. wpadki też się zdarzają ale te przez użytkowników są dość szybko nagłaśniane. Tak było z serią Samsunga ks 700 o ile dobrze pamiętam./odstające ramki, nie trzymające zaczepy itp./. Kolejna - zeszłoroczna seria 700 już była/jest ok. Masz tutaj na forum testy obu serii. Choć śmiem przypuszczać, że w sklepie gdyby postawić oba obok siebie i dać ten sam sygnał różnicy byśmy nie zobaczyli ale puryści pewnie tak.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie przed zakupem nowego tv mam dwie firmy na oku oczywiście Samsung 75nu8002 lub 82nu8002 i Sony 75XF8596. Z tego co się orientuję to samsung jest na matrycy VA a sony na IPS więc czerń powinna być lepsza na samsungu, zawsze preferowałem sony i takie też dwie sztuki posiadam w domu. Samsung jakoś mnie zaciekawił z powodu na Tizen-a. Czy ktoś posiada już może nu8002 w jakiś dużym rozmiarze np 75 ;) i może się coś wypowiedzieć na temat nowej serii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, s@jmon napisał:

Jestem właśnie przed zakupem nowego tv mam dwie firmy na oku oczywiście Samsung 75nu8002 lub 82nu8002 i Sony 75XF8596. Z tego co się orientuję to samsung jest na matrycy VA a sony na IPS więc czerń powinna być lepsza na samsungu, zawsze preferowałem sony i takie też dwie sztuki posiadam w domu. Samsung jakoś mnie zaciekawił z powodu na Tizen-a. Czy ktoś posiada już może nu8002 w jakiś dużym rozmiarze np 75 ;) i może się coś wypowiedzieć na temat nowej serii ?

tv jest bardzo dobry ale samsung zrezygnowal z wybierania glosowego po polsku poczytaj forum samsunga jak ludzie psiocza na to

ja tez mialem kupowac 65 cali ale to go dyskfalifikuje calkowicie

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, msx33 napisał:

tv jest bardzo dobry ale samsung zrezygnowal z wybierania glosowego po polsku poczytaj forum samsunga jak ludzie psiocza na to

ja tez mialem kupowac 65 cali ale to go dyskfalifikuje calkowicie

Myślę że wybieranie głosowe mogę sobie podarować do dzisiaj nie używałem więc jakoś przeżyję, zresztą gdzieś czytałem że ma się pojawić język polski. Dla m,nie najważniejsza jest jakoś obrazu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, s@jmon napisał:

Myślę że wybieranie głosowe mogę sobie podarować do dzisiaj nie używałem więc jakoś przeżyję, zresztą gdzieś czytałem że ma się pojawić język polski. Dla m,nie najważniejsza jest jakoś obrazu.

to bierz i sie nie zastaanawiaj ja oddalem wlasnie dzis panasonica fx750 i wzialem tego samsunga 8070 obraz zjadl poprostu tego panasa , duzo paplania za panasem ale jednak IPS nie da rady z VA na pewno nie w pilce noznej, dlatego nawet juz nie bralem lg sk9500 bo to nie mialo sensu bo to tez IPS i byla by taka sama sytuacja podejrzewam , dlatego  wzialem samsunga i jak narazie nie zaluje , jak cos zauwaze to zmienie moze na qleda q7fn ale czytalem ze nie oplaca sie dokladac kasy do trochu lepszej jasnosci i minimalnie  lepszych katow mozna poczytac na rtings  .

Dzisiaj potestuje jeszcze wieczorem plansze jak to wyglada na roznych materialach  , tizen zapierdziela super wszystko w najlepszej kondycji moze kiedys doloza ten jezyk ale narazie nie mozna na to liczyc bo bixbi juz jest na qledach ale to jeszcze w powijakach wszystko .

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pewnie tak zrobię msx33, to ma jeszcze jeden dylemat iść w wielkość i brać 82NU8002 czy nie wiem czy lepszy ale Qled ale mniejszy 75Q6FN ceny na tym samym poziomie tylko rozmiar inny i technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, s@jmon napisał:

Też pewnie tak zrobię msx33, to ma jeszcze jeden dylemat iść w wielkość i brać 82NU8002 czy nie wiem czy lepszy ale Qled ale mniejszy 75Q6FN ceny na tym samym poziomie tylko rozmiar inny i technologia.

qled jak juz to q7fn duzej roznicy nie ma pomiedzy nu8002 ale cos tam jest na plus q7fn ale q6fn to juz zadnej roznicy nie ma tylko nowsza technologia a w niektorych przypadkach wygrywa z nim nu8002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed podobnym wyborem. Kilka lat temu dzięki kolegom z tego forum zakupiłem samsunga 55h7000 i sprawuje się super do dziś. Teraz przyszedł czas na zmianę i zastanawiam się nad  3 modelami- wspomnianym samsungiem 82NU8002 , QE75Q7FN  oraz z racji jakości nad panasonickiem 65FZ800E. Oglądam głównie wieczorami 80% filmy (blu ray filmy i bajki- źródło htpc )+ 20% gry (PS4Pro). Sportu nie oglądam. Ciekaw jestem w jakiej kolejności sklasyfikował by Maciej Koper te 3 wymienione wyżej egzemplarze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Dutch napisał:

Oglądam głównie wieczorami 80% filmy (blu ray filmy i bajki- źródło htpc )+ 20% gry (PS4Pro).

Jeśli tylko finanse pozwalają brać FZ800. Warunek jeden! W100%nowa sztuka nie otwierana, raczej nie z Allegro za 10K

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stoję przed podobnym wyborem. Kilka lat temu dzięki kolegom z tego forum zakupiłem samsunga 55h7000 i sprawuje się super do dziś. Teraz przyszedł czas na zmianę i zastanawiam się nad  3 modelami- wspomnianym samsungiem 82NU8002 , QE75Q7FN  oraz z racji jakości nad panasonickiem 65FZ800E. Oglądam głównie wieczorami 80% filmy (blu ray filmy i bajki- źródło htpc )+ 20% gry (PS4Pro). Sportu nie oglądam. Ciekaw jestem w jakiej kolejności sklasyfikował by Maciej Koper te 3 wymienione wyżej egzemplarze ?


Najważniejsze pytanie to z jakiej odległości będziesz oglądał, bo pod względem jakości obrazu ten Panas zjada te krawędziaki Sammiego i pyta czy nie zostało nic na wynos ; )
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że panas to chyba oled to jest oczywiste że LCD nie maja co do niego startować ja mam do tv 3m teraz mam 65” Sony i chce zmienić na większy minimum  75”  kusi mnie ten 82” tylko cały czas się zastanawiam czy warto dopłacić różnice między 82 a 75 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość +- 3 m. Polecacie jakiś sklep do tego typu zakupu? Bo jak czytam opinie komputronika czy saturnu to trafienie nie otwieranej sztuki graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jakie panowie macie ustawienia pod sport pilke nożna w samsungu nu8070

i czy jest mozliwosc ustawienia

profilu ustawien zeby nie trzeba bylo zmieniac jak się nie oglada sportu?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2018 o 18:52, msx33 napisał:

qled jak juz to q7fn duzej roznicy nie ma pomiedzy nu8002 ale cos tam jest na plus q7fn ale q6fn to juz zadnej roznicy nie ma tylko nowsza technologia a w niektorych przypadkach wygrywa z nim nu8002

Ale tak sądzisz po specyfikacji w internecie czy widziałeś różnicę lub jej brak na żywo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, s@jmon napisał:

Ale tak sądzisz po specyfikacji w internecie czy widziałeś różnicę lub jej brak na żywo ?

widzialem roznice w sklepie ale jak wezmiesz go do domu to wtedy lol zniknie, na HDR lol nie zniknie ale na zwyklych kanalach satelitarnych roznicy duzej nie zobaczysz

poczytaj tez recenzje w necie np rtings lub inne reviews.

Kazdy tv ktory kupisz to roznice sa minimalne na kanalach naszych platform , wiem co mowie bo mialem przez poltora roku sony xd9305 direct led i teraz ten samsung wiele od niego nie odstaje a nawet ma lepszy obraz na kanalach hd , jak narazie nie zauwazylem zadnych plam na czarnym tle a w sony byly plamy i to duze  , wczoraj testowalem obraz tymi programami i planszami w ciemnym pokoju i poprostu jestem w szoku to co w sony wystepowalo takie halo na okolo napisow na czarnym tle to tutaj tego nie widac chociaz to edge led  , moze trafila mi sie jakas dobra matryca a moze zle testuje .

Jaka powinna byc jasnosc czy ostrosc do sprawdzenia matrycy czy to jest malo wazne? moze ktos podpowie to sprawdze jeszcze raz i nagram filmik

pozdrawiam

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msx33 a jaki dokładnie kupiłeś model i jaka wielkość ? Możesz coś powiedzieć na temat hdr-a np w netflix-ie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ue65nu8070 nie używam netflixa to ci nie pomoge  dzis moze sciagne jakis film z hdr to sprawdze , jedynie co moge ci powiedziec to jest w ustawieniach opcja hdr+ i ją wczoraj uzywalem do filmu Rampage i robi efekt to moge potwierdzic nawet zona byla zaskoczona jaki obraz jest

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponawiam pytanie do osob zorientowanych w temacie.

Prosze o wyjasnienie, jak nalezy rozumiec ze tv nie ma wsparcia dla formatu DTS. Czy to oznacza, ze kazdy film ze sciezka dzwiekowa w tym formacie jest niemy? Przeciez wiekszosc filmow taka wlasnie posiada.

Czy tu chodzi o brak wewnetrznego dekodera, ale mozna puscic dzwiek na amplituner i zdekodowac?

Co z grami? Na konsolach czesto w tym formacie jest dzwiek przestrzenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzynek1 napisał:

Witam, ponawiam pytanie do osob zorientowanych w temacie.

Prosze o wyjasnienie, jak nalezy rozumiec ze tv nie ma wsparcia dla formatu DTS. Czy to oznacza, ze kazdy film ze sciezka dzwiekowa w tym formacie jest niemy? Przeciez wiekszosc filmow taka wlasnie posiada.

Czy tu chodzi o brak wewnetrznego dekodera, ale mozna puscic dzwiek na amplituner i zdekodowac?

Co z grami? Na konsolach czesto w tym formacie jest dzwiek przestrzenny.

jesli wlaczysz material np z dysku czy usb podłączonego do tv to nie bedzie dzwieku ale jesli material puścisz z innego źródła jak np tuner czy np odtwarzacz przez kino domowe czy soundbar to wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung to się potrafi uwstecznić. Na moim H6400 potrafi puścić nawet film w 3D wycięty z ISO BD3D po zmianie rozszerzenia pliku na *.m2ts

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...