Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakie ustawienia polecacie? Ustawiłem jak w teście tryb film, ale dla mnie jest po prostu za ciemny obraz wtedy. Teraz jadę na naturalnym. Macie jakieś wypróbowane ustawienia których mógłbym spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2018 o 14:26, codex napisał:

Kupiłem 55 cali nu8042 w sobotę. W zasadzie wszystko było ok ale w niedzielę zauważyłem, że kilka minut po włączeniu slychac pojedyncze "pstrykaniecia" z lewej dolnej części telewizora. Aktualnie telewizor jest włączony od 15 minut i słysze ten dźwięk co 1-2 minut czy ktoś ma podobny problem?

Też to zauważyłem. Poszperałem trochę w necie i dowiedziałem się, że "te typy tak mają"
Na oficjalnym forum Samsunga moderator tak napisał:

" Samsung televisions use a combination of metal and plastic material. These materials are subject to expansion and contraction due to temperature changes. With expansion or contraction occasional creaking, popping, or cracking may be heard. These noises are completely harmless and will not affect the TV's operation or damage the unit. If you feel like the TV's popping noise is too loud; we would be happy to look into it for you. Please send us a private message to the link.  "
https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/tv/thread-id/23732/page/19

Czyli plastik-fantastik+metal+temperatura="klikanie"/"pstryknięcia". Nie szkodzi telewizorowi, a jakby było za głośno to się z nami skontaktujcie :P

Na szczęście u mnie "pstryka" tylko na początku, potem jest spokój jak się rozgrzeje.
Mam monitor Samsunga i jest na odwrót. Jak mam włączonego kompa, zostawię go na chwilę i  wyłącza się obraz to wtedy "pstryka"
Niestety dość dobry stosunek jakości obrazu do ceny został okupiony kiepskim pasowaniem obudowy i radiatorów.
Miejmy tylko nadzieję, że nie kiepską żywotnością telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2018 o 14:26, codex napisał:

Kupiłem 55 cali nu8042 w sobotę. W zasadzie wszystko było ok ale w niedzielę zauważyłem, że kilka minut po włączeniu slychac pojedyncze "pstrykaniecia" z lewej dolnej części telewizora. Aktualnie telewizor jest włączony od 15 minut i słysze ten dźwięk co 1-2 minut czy ktoś ma podobny problem?

U mnie też pstryka jakiś czas potem cisza , jak wyłączę to znów ,  buble straszne robią masakra , ogólnie zadowolony jestem :) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedawno nabyłem model 55NU8072 i mam z nim jeden, drobny problem. TV mam podłączony do konsoli PS4pro. Gdy włączam konsole automatycznie włącza mi się tryb gra. Niemniej, podczas użytkowania, ów tryb potrafi się sam wyłączyć i włączyć ponownie, co skutkuje przerwą w obrazie. Jest czarny ekran i jedynie komunikat na ekranie. Trwa to kilka sekund i tryb znowu się włącza, jest to jednak trochę irytujące.

Robiłem aktualizacje, reset ustawień po aktualizacji, wymieniłem kabel łączący konsole z TV no i skończyły mi się pomysły. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Co można jeszcze zrobić?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krachu napisał:

Witam,

niedawno nabyłem model 55NU8072 i mam z nim jeden, drobny problem. TV mam podłączony do konsoli PS4pro. Gdy włączam konsole automatycznie włącza mi się tryb gra. Niemniej, podczas użytkowania, ów tryb potrafi się sam wyłączyć i włączyć ponownie, co skutkuje przerwą w obrazie. Jest czarny ekran i jedynie komunikat na ekranie. Trwa to kilka sekund i tryb znowu się włącza, jest to jednak trochę irytujące.

Robiłem aktualizacje, reset ustawień po aktualizacji, wymieniłem kabel łączący konsole z TV no i skończyły mi się pomysły. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Co można jeszcze zrobić?

 

Pozdrawiam.

Kiedy miałem podłączoną konsolę pod HDMI 1 wykrywało ją normalnie jako PLAYSTATION 4 i załączał się tryb gra. Kiedy podłączyłem ją pod HDMI 4 to wykryło ją jako nieznane urządzenie i już się nie załączał sam ten tryb. Można tak pokombinować.
Poza tym tam gdzie masz szybkie ustawienia  i dasz w górę to masz do wyboru tryb gry włączony, wyłączony i auto.
Może masz ustawione na auto i samo coś przełącza od czasu do czasu. Jeśli tak to ustaw na włączony to może pomoże.

Edytowane przez jonny2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem NU8000 i mam irytujący problem we wszystkich filmach z napisami (Netflix, USB, PLEX) - jak napisy pojawiają się na ekranie, cały ekran jest rozjaśniany. Podobno jest to związane z Local Dimming, którego jednak nie da się wyłączyć w tym telewizorze? Czy ktoś też tak ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, jonny2003 napisał:

Kiedy miałem podłączoną konsolę pod HDMI 1 wykrywało ją normalnie jako PLAYSTATION 4 i załączał się tryb gra. Kiedy podłączyłem ją pod HDMI 4 to wykryło ją jako nieznane urządzenie i już się nie załączał sam ten tryb. Można tak pokombinować.
Poza tym tam gdzie masz szybkie ustawienia  i dasz w górę to masz do wyboru tryb gry włączony, wyłączony i auto.
Może masz ustawione na auto i samo coś przełącza od czasu do czasu. Jeśli tak to ustaw na włączony to może pomoże.

Hej,

U mnie akurat wykrywa PS4 bez problemów. Wykrywa tryb gra, ale czasami się po prostu na chwilę wyłącza.

Zrobiłem, co napisałeś, czyli na konkretnym źródle wymusiłem tryb gra na włączony zamiast auto (chociaż auto bardziej mi odpowiada tbh). Już myślałem, że podziałało i wszystko jest OK, ale teraz zdarzył się przypadek, gdzie obraz zniknął na kilka sec i wrócił z powrotem. Prawie jak przy opcji "auto", tylko wtedy pojawiał się napis "tryb gra wyłączony/włączony", a tym razem po prostu pojawił się czarny ekran i widziałem przez chwilę ikonę "szukania" i obraz po chwili wrócił..

Macie jakieś jeszcze pomysły? Może to uszkodzony slot HDMI? Warto oddać TV i wymienić na inny model? Mam jeszcze kilka dni na wymianę po zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdy tak ma. Jest to bardzo irytujące i niestety nie da się tego wyłączyć. Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie możliwości wyłączenia tego ustrojstwa tym bardziej że u konkurencji można to zrobić. Mało tego w serii ksxxxx z 2016 dało się to wyłączyć.

Nabylem NU8000 i mam irytujący problem we wszystkich filmach z napisami (Netflix, USB, PLEX) - jak napisy pojawiają się na ekranie, cały ekran jest rozjaśniany. Podobno jest to związane z Local Dimming, którego jednak nie da się wyłączyć w tym telewizorze? Czy ktoś też tak ma ?


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nabylem NU8000 i mam irytujący problem we wszystkich filmach z napisami (Netflix, USB, PLEX) - jak napisy pojawiają się na ekranie, cały ekran jest rozjaśniany. Podobno jest to związane z Local Dimming, którego jednak nie da się wyłączyć w tym telewizorze? Czy ktoś też tak ma ?
Raz to bardziej irytuje, innym razem
mniej. Możesz ustawić Local Dimming na Niski a jsk dalej będzie przeszkadzało to podobno można wyłączyć tą funkcję w serwisowym menu.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam problem z dwiema rzeczami: 

1.Telewizor ma problemy odtwarzaniem napisów z USB. Próbowałem zarówno w formacie srt jak i txt. Oba pliki odtwarza jednak co chwila gubi napisy i ich nie wyświetla.

2.Bardzo długi czas zanim włączy się dekoder (Vectra). Od momentu naciśnięcia przycisku włączania na pilocie od TV mija tak na oko z 7-8 sekund zanim włączy się dekoder. Więc od naciśnięcia do pokazania się telewizji na ekranie mija z 10s. Wpierw nawet zdąża się włączyć ekran pokazujący jakie źródło jest wybrane. 

 

Muszę przyznać że jestem bardzo zdziwiony tym faktem. Testowałem niedawno u siebie MU7052 i zarówno napisy odtwarzały się bezproblemowo jak i dekoder włączał się natychmiast. 

Jest też jedna niedopracowana sprawa którą jednak jest sprawą kosmetyczna i w niczym nie przeszkadza. Mianowicie chodzi o pilot który się wyświetla na ekranie (np. Po naciśnięciu przycisku play/pause). Mam 65NU8042 i w zestawie jest pilot aluminowy, natomiast na ekranie wyświetla się pilot czarny tj plastikowy. W MU7052 też miałem aluminiowy pilot i tam na ekranie wyświetlał się srebrny tj aluminiowy pilot. Jest to oczywiście [beeep]erel, ale mimo wszystko dziwię się ze takie niedopatrzenie miało miejsce, skoro interfejs nie był przecież stwarzany od 0, tylko jest identyczny jak w poprzednim modelu. 

A skoro już mowa o pilocie to jako ciekawostkę napiszę że aluminiowy pilot różni się od tego z zeszłego roku. W zeszłym roku tylko dwa przyciski były okrągłe: mikrofon i home. Teraz wszystkie 6 przyciskow dookoła głównego przycisku są okrągłe. Dodatkowo wszyskie przyciski teraz wystają delikatnie nad powierzchnię pilota przez co łatwiej wyczuć gdzie znajduje się palec na pilocie. W zeszłorocznym modelu wszystko było plaskie. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak przeglądam ten temat i ciągle zastanawiam się co kupić -55nu8042 czy jednak Sony 49XF8596 (matryca VA).

Każdy z tych telewizorów ma swoje plusy i minusy.

W przypadku Samsunga local dimming jest beznadziejny i najlepiej by się go wyłączyło całkowicie, w przypadku Sony 49XF8596 nie ma local dimming więc praktycznie na to samo wychodzi.

Co wg was wybrać bo stoję praktycznie 1 nogą w sklepie i od miesiąca nie mogę się zdecydować:(( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale w tym Samsungu nie wyłączysz local dimming - nie ma takiej możliwości. Jest to największy minus tego tv dla mnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2018 o 17:58, Adik-Xtreme napisał:

Raz to bardziej irytuje, innym razem
mniej. Możesz ustawić Local Dimming na Niski a jsk dalej będzie przeszkadzało to podobno można wyłączyć tą funkcję w serwisowym menu.

Czy wyłączenie local dimming poprzez menu serwisowe jest sprawdzone i potwierdzone? Jeżeli tak to proszę namiar na takie forum z informacją jak to zrobić.

Najważniejsze pytanie co wybrać? Ten Sony 49XF8596 czy 55nu8042 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu serwisowym local dimming można wyłączyć tylko dla trybu PC, więc jest bezużyteczne (w trybie PC jest wyłączona większość ustawień do kalibracji obrazu). W trybie film, standard, dynamiczny, naturalny i gra nie można tego wyłączyć. Sam sprawdzałem i niestety jesteśmy skazani na local dimming. Może kiedyś dadzą możliwość wyłączenia tego. Choć raczej wątpię bo w serii muxxxx też tego nie dało się wyłączyć i nic z tym nie zrobili. :-(

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić moje powyższe problemy? Chodzi o problemy z odtwarzaniem napisów z USB i z długim czasem włączania dekodera przy użyciu pilota. Nie wiem czy ten model tak po prostu ma i należy czekać na aktualizację, czy są to problemy konkretnie mojej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nabylem NU8000 i mam irytujący problem we wszystkich filmach z napisami (Netflix, USB, PLEX) - jak napisy pojawiają się na ekranie, cały ekran jest rozjaśniany. Podobno jest to związane z Local Dimming, którego jednak nie da się wyłączyć w tym telewizorze? Czy ktoś też tak ma ?

Jak ustawiasz kolor szary napisów to coś pomaga? U mnie na projektorze jest dużo lepiej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu kupiłem NU8072 i do dzisiaj nie wiem ile ma nitów?  nigdzie tego nie mogę znaleźć ? oświeci mnie ktoś?? Tv to 49"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, lycone napisał:

Jak ustawiasz kolor szary napisów to coś pomaga? U mnie na projektorze jest dużo lepiej.

 

Tak, ustawilem na nie [beeep]itny bialy :) i jest duzo lepiej, efekt juz dla mnie niewidoczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ustawilem na nie [beeep]itny bialy  i jest duzo lepiej, efekt juz dla mnie niewidoczny
I super :) U mnie też przysłona projektora szalała przy napisach. Wystarczyło dać kolor szary i jest o wiele lepiej. Niedługo kupuję NU to dobrze się składa, że pomogło i na tym TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Telewizor jest w drodze do mnie a już mam kilka pytań. Wiem, ze telewizor nie obsługuje kodeków dts i ma problem z dużymi plikami 4k to co proponujecie do odtwarzania plików 4k hdr z usb?

Jest jakiś tani sposób na to? Czy zostaje tylko nvidia shield tv? Może jest jeszcze prostsze rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, impact18 napisał:

ma problem z dużymi plikami 4k

O problemie z DTS-em słyszałem, ale o co chodzi z dużymi plikami 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...