Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

3 sekundy? Ktos ma tez taki problem? TV kupilem miedzy innymi z mysla o kanapowyk graniu w Fife po sieci.

Na jakiej grasz konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za milion punktów. Jak podłączyć soundbar do TV ?

Nie ma tam wejścia aux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JarekWML napisał:

Jesteś chory, i po raz kolejny wkładasz mi w usta (w klawiaturę?) rewelacje których nigdy nie napisałem. 

 

Po co ja jeszcze odpisuję? ?

Sam jesteś chory, nawet nie wiesz, że to był przykład jak głupie jest twoje rozumowanie.

Różne modele mają wg ciebie tą samą matrycę 8002,8042,8072 i nie możliwe, żeby miały inne podświetlanie, a ja ci podaje przykład, że ten sam model tylko np 8002 z nieco większym rozmiarem ekranu(55 cali) potrafi mieć diametralnie inną matrycę niż 8002 z matrycą 49 cali.
Skoro jest możliwe aby w obrębie tego samego modelu, tylko różniącego się wielkością były inne matryce to tym bardziej w obrębie innych/inaczej oznaczonych telewizorów.
Tobie to za trudno pojąć.

1 godzinę temu, umpero napisał:

Pytanie za milion punktów. Jak podłączyć soundbar do TV ?

Nie ma tam wejścia aux.

Optycznym?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonny2003

Wybacz, ale to co wypisujesz od dobrych kilku stron w tym temacie staje się mega żenujące. Wykłócasz się o coś, czego nie jesteś w stanie udowodnic a brzmisz tak, jakbyś wszystkie rozumy pozjadal. Samsung już od kilku lat robi zamieszanie w swoich tv i wypuszcza kilka tych samych modeli do różnych sieci sprzedaży pod różnymi nazwami. Tak było w zeszłym roku gdzie model 7002 miały saturny, model 7042 euro, a 7052 neonety. Telewizory również specyfikację miały ciut inna, a de facto oprocz innego pilota i koloru ramki nie różniły się niczym. Inni producenci robią to samo. Czym to jest spowodowane? A pewnie tym, żeby sklepom było łatwiej mamewrowac cenami i dostosowywać je pod swoje widzimisię, żeby Kowalski nie wiedział że przeplacil tylko żeby myślał że kupił lepszy telewizor. Inni producenci jak np Sony czy Panasonic robią dokładnie to samo. A ten sławetny dimming o który tak się tu klocisz - pomyśl sam logicznie, dlaczego nie potrafisz NIGDZIE znaleźć informacji na temat różnic pomiędzy nimi? Dlaczego na infolinii nikt nie jest w stanie udzielić ci informacji na czym polega konkretnie różnica i tylko słyszysz że ten drugi jest lepszy? Dlaczego nikt z testujących na świecie nie wnika w różnicę pomiędzy dimmingami? Odpowiedź jest prosta - bo to te same telewizory. Nikt od Samsunga nie powie ci prawdy, bo by z siebie kretynów zrobili że dali 2 różne nazwy do technicznie tych samych rzeczy. Proste i logiczne. Dałeś sie wkręcić w marketingowy bełkot który nie ma technicznego wytłumaczenia.

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Somebody101 napisał:

@jonny2003

Wybacz, ale to co wypisujesz od dobrych kilku stron w tym temacie staje się mega żenujące. Wykłócasz się o coś, czego nie jesteś w stanie udowodnic a brzmisz tak, jakbyś wszystkie rozumy pozjadal. Samsung już od kilku lat robi zamieszanie w swoich tv i wypuszcza kilka tych samych modeli do różnych sieci sprzedaży pod różnymi nazwami. Tak było w zeszłym roku gdzie model 7002 miały saturny, model 7042 euro, a 7052 neonety. Telewizory również specyfikację miały ciut inna, a de facto oprocz innego pilota i koloru ramki nie różniły się niczym. Inni producenci robią to samo. Czym to jest spowodowane? A pewnie tym, żeby sklepom było łatwiej mamewrowac cenami i dostosowywać je pod swoje widzimisię, żeby Kowalski nie wiedział że przeplacil tylko żeby myślał że kupił lepszy telewizor. Inni producenci jak np Sony czy Panasonic robią dokładnie to samo. A ten sławetny dimming o który tak się tu klocisz - pomyśl sam logicznie, dlaczego nie potrafisz NIGDZIE znaleźć informacji na temat różnic pomiędzy nimi? Dlaczego na infolinii nikt nie jest w stanie udzielić ci informacji na czym polega konkretnie różnica i tylko słyszysz że ten drugi jest lepszy? Dlaczego nikt z testujących na świecie nie wnika w różnicę pomiędzy dimmingami? Odpowiedź jest prosta - bo to te same telewizory. Nikt od Samsunga nie powie ci prawdy, bo by z siebie kretynów zrobili że dali 2 różne nazwy do technicznie tych samych rzeczy. Proste i logiczne. Dałeś sie wkręcić w marketingowy bełkot który nie ma technicznego wytłumaczenia.

Nie. Całkiwicie nie. Jest dokładnie odwrotnie.
Żenujące to jest stwierdzanie - ni z gruszki - ni z pietruszki że to te same telewizory nie wiedząc nic.

"Wykłócasz się o coś, czego nie jesteś w stanie udowodnic a brzmisz tak, jakbyś wszystkie rozumy pozjadal"


Ja nie muszę nic udowadniać. Ja podaję oficjalne dane Samsunga i ich wypowiedzi, gdzie wskazuję na to, że to nie są te same telewizory.
To jeśli ktoś chce udowodnić na przekór temu co pisze w specyfikacji technicznej i co twierdzi producent, że to to samo, to niech on to udowodni.
To tak jakbyś kazał udowadniać niewinnemu, że jest niewnny.
Trzeba udowodnić winę.

Jeśli ktoś podważa specyfikację techniczną, oficjalne dane, wypowiedzi pracowników Samsunga i twierdzi, że oni kłamią to niech to udowodni.
Na tym to polega.
Ja tylko takich gaszę tym, że:
1. Po pierwsze mają swoje wymysły i podważają oficjalne dane
2. Po drugie nic nie potwierdza ich opinii
3. Po trzecie to trzeba być idiotą, żeby ignorować fakty, że Samsung miesza w matrycach, i nawet ten sam model może mieć inne matryce w zależności od rozmiaru, nie raz było, że ten sam model o tym samym rozmiarze miał matrycę innego producenta, jedna była lepsza druga gorsza.
4. A są jeszcze tacy, którzy nie dość, że przeczą oficjalnym danym(na co nie mają dowodu) to ignorują fakt, że w tym samym modelu o tym samym numerze, tylko z mniejszą matrycą jest matryca 60 hz zamiast 120 i to uważają, że jest normalne.
No ale już przeczą i zapierają się całkowicie, że nie jest wogóle możliwe, że do 8002 dają inna matrycę niż do 8042 albo z innym algorytmem podświetlania.
A dlaczego niby nie? Skoro w Samsungu49NU8002 potrafili dać matrycę 60 HZ co wyszło po czasie a w Samsungu 55NU8002 matrycę 120 HZ.
Albo w serii MU6100 potrafią mieszać i dawać albo matryce PLS albo VA i nawet w tych samych modelach nie raz dawali matryce innych producentów to dlaczego teraz tak nie może być?
No nie tutaj tak nie może być. Oni wiedzą lepiej niż wszyscy. Skąd? Bo tak. Bo kiedyś może tak było, że TV do różnych sieci różniły się tylko numerami i wyglądem to oni odrazu teraz wiedzą na tej podstawie, że teraz też tak musi być.
Nie sprawdzali, nie mają dowodów, przeczą producentowi, wiedzą lepiej. Na podstawie ?
Swoich domysłów. Sorry ale czyjeś domysły i urojenia są nic nie warte. Fakty się liczą.
Jeśli ktoś ignoruje dane techniczne, zarzuca producentowi kłamstwa to niech to udowodni.

Edytowane przez jonny2003
  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jonny2003 napisał:

Ja podaję oficjalne dane Samsunga i ich wypowiedzi, gdzie wskazuję na to, że to nie są te same telewizory.

Chyba cos ominalem, moglbys podac te oficjalne dane samsunga i ich wypowiedzi ktore wskazuja na to ze to nie te same telewizory? Tylko nie mow, ze slowa konsultanta na infolinii "supreme uhd dimming jest lepszy" tak cie przekonaly?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co@jonny2003 raz piszesz, że Samsung miesza np. w serii MU6100 z matrycami (tu racja) aż mam wrażenie, że coś tam ogarniasz, a za chwilę piszesz takie bzdury o lepszym wygaszaniu, bo przecież PQI jest wyższe. Skończ waść, wstydu oszczędź. Już napisałeś wszystko co chciałeś.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, jonny2003 napisał:

A dlaczego niby nie? Skoro w Samsungu49NU8002 potrafili dać matrycę 60 HZ co wyszło po czasie a w Samsungu 55NU8002 matrycę 120 HZ.

To nie wyszlo po czasie. Wyszlo tak szybko, jak szybko pierwsi recenzenci dostali je do testów. Co zreszta bylo latwo do przewidzenia - juz w tamtym roku serie 49cali mialy inne 60hz matryce.

41 minut temu, jonny2003 napisał:

Albo w serii MU6100 potrafią mieszać i dawać albo matryce PLS albo VA i nawet w tych samych modelach

Nie do konca w tych samych, rozne byly matryce tylko zaleznie od rozmiaru. Wersja 50 cali miala va, wersja 55 pls, a 65 znow va. Nie znam przypadku w ktorym w tej samej rozmiarowce bylyby 2 rozne matryce. Zreszta, nie o tym jest ten wątek.

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Somebody101 napisał:

Chyba cos ominalem, moglbys podac te oficjalne dane samsunga i ich wypowiedzi ktore wskazuja na to ze to nie te same telewizory? Tylko nie mow, ze slowa konsultanta na infolinii "supreme uhd dimming jest lepszy" tak cie przekonaly?

Kolejny nie potrafiący czytać. Wejdź na poprzednią stronę i zobacz tam są JAK BYK ZDJĘCIA. SCREENSHOTY dla takich jak ty.

7 minut temu, piter20020 napisał:

Wiesz co@jonny2003 raz piszesz, że Samsung miesza np. w serii MU6100 z matrycami (tu racja) aż mam wrażenie, że coś tam ogarniasz, a za chwilę piszesz takie bzdury o lepszym wygaszaniu, bo przecież PQI jest wyższe. Skończ waść, wstydu oszczędź. Już napisałeś wszystko co chciałeś.

Nie tylko PQI, ale UHD i SUHD i inne.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze, ale jest tam opisane ze 8002 ma uhd dimming, a 8042 supreme uhd dimming. Wiec pytam jeszcze raz, wskaz w ktorym miejscu samsung podaje konkretna roznice pomiedzy tymi systemami wygaszen? Na czym ona polega oprocz nazwy?

3 minuty temu, jonny2003 napisał:

Nie tylko PQI, ale UHD i SUHD i inne.

Toś polecial :D co ma piernik do wiatraka? Co maja wspolnego roznice miedzy modelami nu8002 i nu8042 do suhd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Somebody101 napisał:

To nie wyszlo po czasie. Wyszlo tak szybko, jak szybko pierwsi recenzenci dostali je do testów. Co zreszta bylo latwo do przewidzenia - juz w tamtym roku serie 49cali mialy inne 60hz matryce.

Nie do konca w tych samych, rozne byly matryce tylko zaleznie od rozmiaru. Wersja 50 cali miala va, wersja 55 pls, a 65 znow va. Nie znam przypadku w ktorym w tej samej rozmiarowce bylyby 2 rozne matryce. Zreszta, nie o tym jest ten wątek.

No zobacz to dopuszczasz, że w tym samym modelu TV tak samo oznaczonym tylko o innym rozmiarze mogą być diametralnie różne matryce.
Ale już w innym modelu, inaczej oznaczonym, muszą być te same tak? Dokładnie te same, z takim samym aglorytmem podświetlania, kolorystyką, od tego samego producenta.
Nie ważne inne oznaczenie jak 8002 czy 8072, nie ważne co pisze i twierdzi producent.
49Nu8002 może mieć inną matrycę niż 55nu8002 to jest ok.
Ale 55NU8002 musi mieć wszystko to samo co 55NU8072.
Gdzie tu logika.

4 minuty temu, Somebody101 napisał:

No widze, ale jest tam opisane ze 8002 ma uhd dimming, a 8042 supreme uhd dimming. Wiec pytam jeszcze raz, wskaz w ktorym miejscu samsung podaje konkretna roznice pomiedzy tymi systemami wygaszen? Na czym ona polega oprocz nazwy?

Toś polecial :D co ma piernik do wiatraka? Co maja wspolnego roznice miedzy modelami nu8002 i nu8042 do suhd?

No jak to co? Algorytm podświetlania nie ma nic do rzeczy? W jednym jest inny a w drugim inny.
To tym samym durnym tokiem rozumowania co ma 60 hz w 49nu8002 do 120 hz w 55nu8002?
Też nic nie. To te same telewizory tym sposobem.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, jonny2003 napisał:

No zobacz to dopuszczasz, że w tym samym modelu TV tak samo oznaczonym tylko o innym rozmiarze mogą być diametralnie różne matryce.

 

Owszem, bo to ze wersja 49 cali ma inna matryce niz 55 zostalo przetestowane profesjonalnym sprzetem i wyszlo czarno na bialym, ze sa to inne matryce.

Natomiast wszyscy recenzenci zgodnie twierdza po przetestowaniu sprzetow, ze modele 8002 oraz 8042 to dokladnie te same telewizory, rozniace sie tylko kanalami dystrybucji. Nie mam powodu zeby im nie wierzyc. Ty natomiast uwierzyles w marketingowa papke samsunga. Uwierz, ze gdyby roznice w tym dimmingu byly, to dawno juz by bylo o tym powiedziane w recenzjach czy to polskich czy zagranicznych. A nie ma o tym ani slowa.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Somebody101 napisał:

Owszem, bo to ze wersja 49 cali ma inna matryce niz 55 zostalo przetestowane profesjonalnym sprzetem i wyszlo czarno na bialym, ze sa to inne matryce.

Natomiast wszyscy recenzenci zgodnie twierdza po przetestowaniu sprzetow, ze modele 8002 oraz 8042 to dokladnie te same telewizory, rozniace sie tylko kanalami dystrybucji. Nie mam powodu zeby im nie wierzyc. Ty natomiast uwierzyles w marketingowa papke samsunga. Uwierz, ze gdyby roznice w tym dimmingu byly, to dawno juz by bylo o tym powiedziane w recenzjach czy to polskich czy zagranicznych. A nie ma o tym ani slowa.

Nie było nigdzie dokładnego przetestowania  8002 oraz 8042 pod kątem różnic!!!
Był przetestowany tylko jeden z tych modeli i założone że to te same ale nie sprawdzone np tutaj:
http://www.tvtest.pl/samsung-55nu8042-test/

"

55NU8042 jest w zasadzie wariantem handlowym modelu 55NU8002 przeznaczonym do sprzedaży w sklepach Grupy Metro (MediaMarkt, Saturn, Redcoon). Według informacji, które uzyskałem od producenta, najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma modelami to:

  • bardziej zaawansowana analiza sygnału wejściowego w 55NU8042 (tzw. “Supreme UHD Dimming” kontra zwykłe “UHD Dimming” w 55NU8002) – potwierdzę lub zaneguję to dopiero po teście 55NU8002,
  • inny kolor ramki ekranowej (złotawy, a nie srebrny jak w 55NU8002),
  • luksusowy, metalowy pilot (podobny do tego z QLED-ów Q9FN)."

    I wszędzie tak jest np na rtings testowali UN49NU8000
    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000

     
Edytowane przez jonny2003
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jonny2003 napisał:

To tym samym durnym tokiem rozumowania co ma 60 hz w 49nu8002 do 120 hz w 55nu8002?
Też nic nie. To te same telewizory tym sposobem.

Durny sposob rozumowania ma tu tylko jeden z nas. Podpowiedz dla ciebie: nie jestem to ja. Reszte zgadnij sam.

Jeszcze raz napisze to samo - wersja 49 cali ma 60hz matryce co zostalo przetestowane profesjonalnym sprzetem i potwierdzone przez wszystkich recenzentów. Takie sa fakty, roznice pomiedzy dimming a supreme dimming to tylko twoje idiotyczne domysly i teorie z sufitu. Koncze ta dyskusje bo stacza sie ona mega nisko, a tak nisko schylac sie juz nie mam ochoty.

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżcie proszę temat Różnice w matrycach serii 55NU i dyskutujcie do woli. Chlew i śmietnik zrobiliście w tym temacie

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Somebody101 napisał:

Durny sposob rozumowania ma tu tylko jeden z nas. Podpowiedz dla ciebie: nie jestem to ja. Reszte zgadnij sam.

Jeszcze raz napisze to samo - wersja 49 cali ma 60hz matryce co zostalo przetestowane profesjonalnym sprzetem i potwierdzone przez wszystkich recenzentów. Takie sa fakty, roznice pomiedzy dimming a supreme dimming to tylko twoje idiotyczne domysly i teorie z sufitu. Koncze ta dyskusje bo stacza sie ona mega nisko, a tak nisko schylac sie juz nie mam ochoty.

Przyjmij do wiadomości:
1.nie ma na internecie dokładnego porównania w testach różnic pomiędzy tymi modelami
2. serwisy, które testowały miały tylko jeden model i w opisie piszą 8002,8042,8072
3. Tak jak ci podałem w jednym linku serwisy same nie wiedzą jakie są różnice, bo nie porównywały tego. Więc pisząc, że porównywały kłamiesz:
" Natomiast wszyscy recenzenci zgodnie twierdza po przetestowaniu sprzetow, ze modele 8002 oraz 8042 to dokladnie te same telewizory, rozniace sie tylko kanalami dystrybucji "
Guzik prawda.

"bardziej zaawansowana analiza sygnału wejściowego w 55NU8042 (tzw. “Supreme UHD Dimming” kontra zwykłe “UHD Dimming” w 55NU8002) – potwierdzę lub zaneguję to dopiero po teście 55NU8002 "

No i jeszcze na koniec jeden mały rodzynek:

" Muszę przyznać, że Samsung 55NU8042 sprawił mi miłą niespodziankę, a nawet mnie trochę zaskoczył (pozytywnie). Testowałem go zaraz po modelu 55Q9FN z jego ultra wysokim kontrastem i szalonymi algorytmami wygaszania. Moim zdaniem, algorytmy zastosowane w 55NU8042 działają o niebo bardziej subtelnie – tak, że warto zadać sobie pytanie: czy algorytmy wygaszania do 55NU8042 i 55Q9FN pisały zupełnie inne osoby? Jeśli tak, to miały one całkowicie inne podejście do problematyki zachowania oryginalnej wizji filmowej reżysera: algorytmy tego pierwszego tę wizję zachowują, drugiego – demolują. "

Ty piszesz, że nie ma różnicy pomiędzy UHD i SUHD, że nikt nie wie, że to marketingowy bełkot, nic nie warte.

A tutaj w teście wyszło, że oba telewizory mają SUHD i nie działa to tak samo!!!
Ty mówisz, że UHD=SUHD a tutaj wyszło, że SUHD w przypadku jednego i to gorszego telewizora działa lepiej niż w przypadku lepszego!!!
I tacy jak ty potem piszą w przypadku różnicy modeli z UHD i SUHD czy innymi, że "to te same telewizory"
Nic nie jest takie same.
Nawet inny firmware do danego TV może sporo namieszać a co dopiero inne rzeczy.

Edytowane przez jonny2003
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor zamontowany.

Pierwsze wrażenie to takie, że obraz jest ogromny. Wcześniej oglądałem na 42 calach od Philipsa i tak szczerze to chyba zaczynam tęsknić za tamtym TV...

Obraz w filmach wydaje się być taki dziwny (naturalny?) jak bym oglądał jakieś nakręcone kamerą przedstawienie w teatrze.

Druga kwestia to nie wiem jak to nazwać ale mam wrażenie, że są jakieś takie jak by małe przycięcia, a jak postacie się poruszają to tak jak by pozostawiały za sobą poświatę, która trwa ułamek sekundy. Generalnie to nie mogę się przyzwyczaić.

Gdzie są dostępne opcje tych upłynniaczy itp? Mam tylko tryby wyświetlanego obrazu tj. standard, jakiś jeszcze i film.

Ktoś może mi podesłać swoje ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak włączysz tryb film, dla w miarę poprawnej reprodukcji kolorów. Efekt teatru możesz wyregulować opcją Auto Motion Plus, odpowiada za nią suwak redukcja drgań. Polecam wartość 4-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie porównanie. Obejrzałem kawałek filmu "Wrogowie publiczni" na TVN HD i tam wspomniane wcześniej efekty występowały.

Odpaliłem ten sam film na Netflixie i było tak samo. Odpaliłem natomiast "Strażnicy Galaktyki vol. 2" i kilka innych filmów z 2018 roku i takich efektów nie było. Obraz cud malina, brak efektu teatru i niby poświat.

Tryb film wydaje się natomiast nieco ciemny.

Jak dojść do tej opcji "Auto Motion Plus"? Szukam, ale za chiny nie mogę jej znaleźć.

Dobra, znalazłem. Zmieniłem redukcję drgań i jest lepiej.

Natomiast meczu nie da się oglądać. Jakiegoś oczopląsu można dostać.

O co chodzi? Starego Philipsa podłączyłem i nie musiałem z niczym kombinować. Wszystko hulało.

Czemu nowy telewizor nie radzi sobie z wyświetlaniem obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mu7002 oglądałem wczoraj mecze na nowych Polsatach (Niby Super HD ;-) i tragedii nie bylo. Chociaż wolę transmisje z Canal+. Czasami występuje efekt rozmytej piłki o czym kilka razy już pisałem. Poza tym nie ma sie do czego przyczepić. Zacinek obrazu nigdy nie miałem a tv mam od października ubiegłego roku. Dekoder nc+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś ustawić ten telwizor aby nie było efektu klatkującej piłki? Dodatkowo pojawiają się też artefakty przy lecącej piłce gdy jest zbliżenie.

Materiał to youtube i 30 goli Lewandowskiego.

Generalnie ciężko mi jest pojąć czemu starsze telewizory LCD nie miały z tym problemu? Były po prostu "plug and watch". Żadnych efektów znikającej piłki, artefaktów i innych [beeep]ereli.  Tutaj niby super, uber technologia, a trzeba mieszać ustawieniami aby można było znośnie obejrzeć mecz.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmniejszyć wartość suwaka redukcja rozmycia, chociaż u siebie w starym Samsungu nawet przy wartości 10 nie widziałem problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, umpero napisał:

Da się jakoś ustawić ten telwizor aby nie było efektu klatkującej piłki? Dodatkowo pojawiają się też artefakty przy lecącej piłce gdy jest zbliżenie.

Materiał to youtube i 30 goli Lewandowskiego.

Generalnie ciężko mi jest pojąć czemu starsze telewizory LCD nie miały z tym problemu? Były po prostu "plug and watch". Żadnych efektów znikającej piłki, artefaktów i innych [beeep]ereli.  Tutaj niby super, uber technologia, a trzeba mieszać ustawieniami aby można było znośnie obejrzeć mecz.

W moim starym samsungu były obrazu tryby np: FILM, GRA, SPORT itp. Coś w ten deseń.
Spróbuj znaleźć coś takiego, pozmieniaj i potestuj jak ten mecz wtedy wygląda.
W nowych też są tego typu opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos kto ma model z serii NU8000 moze odpalic u siebie na youtube material "30 goli Lewandowskiego" i napisac czy u niego tez tak to wyglada jak u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...