Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Źle zasugerowałeś,powinni zmienić na 1380 cd/m2 ...Panowie skończcie te przepychanki,jest to żałosne...To klient decyduje co kupuje,nie macie pojęcia na jakie "[beeep]erele" zwracają uwagę,szczególnie kobiety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/samsung-ue55nu8042-premium-uhd-4k-smart-tv-i7429271800.html

A na dole w aukcji opcja kupna w zestawie z soundbarem (niby wartym 599)
w tej samej cenie czyli 4 099,00 zł.
Co sądzicie? Ciekawa propozycja.
Nawet jakby opchnąć go za pół ceny to i tak wydaje się dobra opcja bo normalnie na ceneo ten TV najtaniej 4399
https://www.ceneo.pl/63771736
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MU8002 jest odpowiednikiem NU8002 z obecnego roku?

Czy MU8002 nie problemow z odtwarzaniem wiekszosc torrentowych filmow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

Wracając na chwilę do tej "nieomylności" Displayspecifications i tu cytat użytkownika jonny2003: "Ja poprostu opieram się na oficjalnych danych Samsunga, na DISPLAYSPECIFICATION, i na tym co jest podane oficjalnie."

Wysłałem wczoraj sugestię ('Suggest an edit') odnośnie Samsunga UE49KS7000 - że należy zmienić Peak Brightness z 1000 cd/m2 na 1200 cd/m2 (tak jak podany ma 55") gdyż Vincent w teście 49" wskazuje Peak Brightness nawet na 1380 cd/m2, podając przy tym link do testu.

Dzisiaj zmienili wartość na 1200 cd/m2 tak jak zasugerowałem.

To tyle odnośnie tych "oficjalnych danych Samsunga".

Tak myślałem, że po tym co tutaj pisali, że stronie DISPLAYSPECIFICATION można coś zasugerować i to przyklepią, to ktoś, żeby udowodnić tak zrobi.
No ok.


"To tyle odnośnie tych "oficjalnych danych Samsunga".


Ja pisząc o oficjalnych danych Samsunga miałem na myśli stronę Samsunga z oficjalnymi danymi, którą podałem,potem był przecinek jakbyś nie widział, więc oficjalne dane samsunga nie dotyczyły się w tym kontekście strony, DISPLAYSPECIFICATION, gdzie tylko pisało o matrycy 8 bit+frc

Jeśli uważasz, że oficjalne dane samsunga można tak zmienić sugestią to napisz Samsungowi, że wiesz lepiej od nich, że w TV z serii NU8002 i NU8042 jest tak samo, PQI 2500, mają oba taki sam UHD, matrycę i inne.
Napewno posłuchają takiego znawcy, który wie lepiej od nich.

To tyle odnośnie tych "oficjalnych danych Samsunga"
Zmień proszę te oficjalne dane samsunga aby na ich stronie były takie jak trzeba, a jakbyś nie wiedział to DISPLAYSPECIFICATION to nie są oficjalne dane samsunga.

Następny mądrala, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Napisałem:
Ja poprostu opieram się na oficjalnych danych Samsunga,(tutaj jest przecinek) na DISPLAYSPECIFICATION, i na tym co jest podane oficjalnie."
Gdybym napisał:
"Ja poprostu opieram się na oficjalnych danych Samsunga - (myślnik sugerujący, że oficjalne dane samsunga to strona DISPLAYSPECIFICATION, zamiast przecinka)na DISPLAYSPECIFICATION, i na tym co jest podane oficjalnie."
Oficjalne dane samsunga to dane z jego strony:
Odnośnie 8042 PQI-2600,SUHD i informacja:miliard kolorów - tak
Odnośnie 8002 PQI-2500,UHD i informacja miliard kolorów - nie
Z displayspecification wziąłem tylko informację że 8002 ma matrycę 8bit+FRC a 8042 ma 10 bit


Więc być może DISPLAYSPECIFICATION da się coś wcisnąć ale to nie stronka samsunga

To tyle odnośnie tych  oficjalnych danych Samsunga  - weź zasugeruj samsungowi swoją ostateczne prawdę.

https://www.samsung.com/pl/tvs/uhdtv-nu8000/UE55NU8002TXXH/
https://www.samsung.com/pl/tvs/uhdtv-nu8042/UE55NU8042TXXH/
Wystarczy trochę przesunąć w dół, kliknąć "pokaż pełną specyfikację" i porównać sobie różnice w OFICJALNYCH DANYCH SAMSUNGA, pomiędzy tymi telewizorami BO TAM SĄ
Niektórzy poprostu nie rozumieją po polsku, nie potrafią czytać ze zrozumieniem a dalej się upierają i brną w kłótnie.
Dajcie sobie już spokój.
Szkoda czasu
Już pisałem, dla jednych to ten sam TV dla innych nie i tyle

Screenshot_2018-08-20 55” Premium UHD 4K Smart TV NU8042 UE55NU8042TXXH PL(1).png

Screenshot_2018-08-20 55” Premium UHD 4K Smart TV NU8002 UE55NU8002TXXH Samsung PL(1).png

Niektórzy chyba nie są w stanie na stronie samsunga znaleźć tych oficjalnych danych to już im screenshota zrobiłem :P

1 godzinę temu, umpero napisał:

Czy MU8002 jest odpowiednikiem NU8002 z obecnego roku?

Czy MU8002 nie problemow z odtwarzaniem wiekszosc torrentowych filmow?

Wg. TVTEST następcą telewizora 55MU7002  jest 55NU8002

" Wbrew pozorom, następcą modelu 55MU7002 z roku 2017 nie jest 55NU7002, bowiem pierwszy ma matrycę klasy 120Hz, a drugi zaledwie 60Hz. Prawdziwym następcą 55MU7002 jest dopiero 55NU8002/55NU8042. Warto mieć to na uwadze, aby potem nie żałować. "

 

Edytowane przez jonny2003
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ustalono, że zarówno NU8002 jak i NU8042/NU8072 to 10-bit, tudzież oba to 8-bit + FTC jak kto woli (kwestią istotną jest, że w tej materii NU8042/8072 nie ma przewagi nad NU8002).

Zostaje zatem kwestia jak sądzę Picture Quality Index 2500 vs 2600 oraz UHD Dimming vs Supreme UHD Dimming? Czy coś jeszcze tutaj Cię zastanawia, bo nie obserwowałem dyskusji od początku tylko od poprzedniej strony.

No więc Picture Quality Index to pic na wodę i jak wpiszesz to hasło to można znaleźć informacje chociażby takie:

"W specyfikacjach technicznych największych producentów możemy znaleźć takie oznaczenia, jak: Picture Performance Index, Picture Quality Index, Picture Mastering Index, Motionflow XR, Picture Performance Index oznaczone na końcu liczbą (100, 200, 300, 1200, 2000, itd.). Większość osób zastanawiających się jaki telewizor kupić często myślało, że im wyższa liczba, tym lepsza jakość obrazu (lepsza płynność ruchu). Tymczasem nic bardziej mylnego. Te oznaczenia często wprowadzają w błąd i większy współczynnik technologii odświeżania wcale nie musi oznaczać lepszej płynności. To bardziej chwyt marketingowy."

Podobnie już było w wielu modelach Sony czy Panasonica, jak bodajże Jarek pisał. A czym jest to Supreme UHD Dimming to chyba nawet Samsung właśnie nie wie, bo w kotekście modelu MU7002 vs 70xx już było wałkotowane i ktoś zadawał pytanie przez maila do Samsunga o różnicę i Pani wymieniła różnicę właśnie: pilot, kolor ramki i supreme uhd dimming vs uhd dimming nie pisząc nawet w czym supreme jest lepszy.

Chmielewski o tym wspomniał:
"bardziej zaawansowana analiza sygnału wejściowego (tzw. “Supreme UHD Dimming” kontra zwykłe “UHD Dimming” w 55NU8002) – potwierdzę lub zaneguję to dopiero po teście 55NU8002"

...ale nic to nie mówi. Taki Philips chwali się nowym P5 Picture Quality Engine mającym przerabiać wideo na lepsze w zakresie kontrastu, ostrości, ruchu, kolorów itd., a efektów tego nie widać wcale.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czyli ustalono, że zarówno NU8002 jak i NU8042/NU8072 to 10-bit, tudzież oba to 8-bit + FTC jak kto woli (kwestią istotną jest, że w tej materii NU8042/8072 nie ma przewagi nad NU8002). "

Nie nie ustalono.
Ustalono, że trochę podważyłeś stronę displayspecyfications.
Dalej oficjalna specyfikacja samsunga w przypadku 8002 podaje: Miliard Kolorów(co samsung oznacza przy 10 bitowej martycy) - NIE
w przypadku 8042 - Miliard Kolorów - TAK
Dalej wiele sugeruje, że to inna matryca.
Oczywiście wszystko to marketingowe zawijanie makaronu na uszy ale wg mnie oznacza różnice w obrazie pomiędzy tymi modelami.
 

https://www.euro.com.pl/slownik.bhtml?definitionId=14078563585
Może właśnie 8042 ma lepsze PQI z powodu SUHD zamiast UHD, może z powodu lepszej, wyświetlającej natywnie bez FRC palety kolorów

Edytowane przez jonny2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serii KS, MU i poprzednich dla 55" i 65" zamiennie była pakowana matryca albo Samsungowa albo AU Optronics, rtings kiedyś dla serii "J" zrobił porównanie matryc Sharpa (tylko w 60"), AU Optronics i Samsunga:

https://www.rtings.com/tv/learn/panel-lottery-samsung

Jeśli się nic w tej materii nie zmieniło, to i tak kupując Samsunga NU80XX w 55"/65" możesz dostać albo matrycę Samsungową albo AU Optronics.

Z tym "miliard kolorów" i różnicy teoretycznej w matrycy nie chce mi się dyskutować. Osobiście nie wierzę, żeby była inna matryca wrzucana do NU8002 niż do NU8042/8072, ale nie rozbieram tych telewizorów ani nie mam wiedzy w tym zakresie więc bez sensu żebym dalej zatwierdzał czy zaprzeczał.

Mam TV podobnej klasy (KSa 7000), w jednej kwestii gorszy (brak Auto Motion Plus w trybie "Gra"), w innej lepszy (kropki kwantowe) dlatego NU80XX testować w domu nie będę, bo zmiana bezsensowna.

Mam nadzieję, że Chmielewski dla TVTest będzie miał okazję tak jak wspomniał przetestować oprócz NU8042 również NU8002 i wszystko się wyjaśni.

Pamiętaj jednak, że niewielkie różnice mogą być nawet pomiędzy matrycami z tej samej serii - chociażby nieco inna wartość kontrastu dla jednej matrycy niż drugiej. Maciej Koper kiedyś wspominał w jakimś kontekście, że nawet mierząc kontrast w innym punkcie matrycy wynik będzie inny.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Fjubens napisał:

W serii KS, MU i poprzednich dla 55" i 65" zamiennie była pakowana matryca albo Samsungowa albo AU Optronics, rtings kiedyś dla serii "J" zrobił porównanie matryc Sharpa (tylko w 60"), AU Optronics i Samsunga:

https://www.rtings.com/tv/learn/panel-lottery-samsung

Jeśli się nic w tej materii nie zmieniło, to i tak kupując Samsunga NU80XX w 55"/65" możesz dostać albo matrycę Samsungową albo AU Optronics. W 49" chyba zawsze jest Samsungowa, ale może mnie ktoś poprawić jeśli jest inaczej.

Z tym "miliard kolorów" i różnicy teoretycznej w matrycy nie chce mi się dyskutować. Osobiście nie wierzę, żeby była inna matryca wrzucana do NU8002 niż do NU8042/8072, ale nie rozbieram tych telewizorów ani nie mam wiedzy w tym zakresie więc bez sensu żebym dalej zatwierdzał czy zaprzeczał.

Mam TV podobnej klasy (KSa 7000), w jednej kwestii gorszy (brak Auto Motion Plus w trybie "Gra"), w innej lepszy (kropki kwantowe) dlatego NU80XX testować w domu nie będę, bo zmiana bezsensowna.

Mam nadzieję, że Chmielewski dla TVTest będzie miał okazję tak jak wspomniał przetestować oprócz NU8042 również NU8002 i wszystko się wyjaśni.

Pamiętaj jednak, że niewielkie różnice mogą być nawet pomiędzy matrycami z tej samej serii - chociażby nieco inna wartość kontrastu dla jednej matrycy niż drugiej. Maciej Koper kiedyś wspominał w jakimś kontekście, że nawet mierząc kontrast w innym punkcie matrycy wynik będzie inny.

Wreszcie zacząłeś pisać z sensem. Ja o tym też pisałem wcześniej, o loterii w matrycach samsunga. Widać nie czytałeś.
Ja już jednemu tutaj próbowałem wytłumaczyć, że w przypadku Samsunga nawet w niby tym samym modelu o takim samym rozmiarze może trafić się inna matryca ale on wie że
"8002,8042,8072 to te same telewizory"

"
Pamiętaj jednak, że niewielkie różnice mogą być nawet pomiędzy matrycami z tej samej serii - chociażby nieco inna wartość kontrastu dla jednej matrycy niż drugiej. Maciej Koper kiedyś wspominał w jakimś kontekście, że nawet mierząc kontrast w innym punkcie matrycy wynik będzie inny."

Gorzej. Słyszałem, że TV/Monitory przysyłane do testów przez firmy są selekcjonowane.
Niby teoria spiskowa ale w sumie logiczne, że skoro wysyła się coś do testów, a z matrycami, podświetlenim itp rożnie bywa to lepiej wysłać coś co wiemy, że jest ok, niż ryzykować.
Tym sposobem coś co wypadnie w testach super, bo tester dostał np przebrany monitor spośród 10 innych z równomiernym podświetleniem, to potem w po zakupie okazuje się dziadostwem i "świecą rogi" ekranu jak diabli np w  jak moim drugim monitorze akurat Samsunga z nieszczęsną matrycą PLS.
No ale monitor był kupiony za bezcen do drugiego komputera i nawet nie chciało mi się bawić w wymiany, zresztą w tej klasie nie wiele lepiej by było w innej sztuce.
No a już "recenzje" i "testy", które powstawały przy współpracy z firmą produkującą dany TV to już wogóle inna bajka.
Np tutaj: " * Partnerem tekstu jest marka Samsung. "
https://www.spidersweb.pl/2018/05/telewizor-samsung-ue55nu8042t-55-4k.html
Co znaczy, że "jest partnerem" hehehe? Można się tylko domyślać.

Edytowane przez jonny2003
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, umpero napisał:

Czy MU8002 jest odpowiednikiem NU8002 z obecnego roku?

Czy MU8002 nie problemow z odtwarzaniem wiekszosc torrentowych filmow?

 

Zeszloroczne mu8002 oraz mu 7002 to w zasadzie te same modele, rozniace sie glownie podstawa. Seria 7 ma dwie stopki po bokach, seria 8 jedna duza na srodku. Takze seria nu8 to nastepca obu tych zeszlorocznych serii. A co do filmow to zaden model z zeszlorocznej serii MU nie ma problemu z odtwarzaniem czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy NU8002 ma duza przewage w jakosci obrazu od jego zeszlorocznych odpowiednikow?

Edytowane przez umpero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce z tych lepszych rzeczy to jest jasniejsza matryca (co jest rzecza zbedna bo seria MU7 swieci bardzo jasno), oraz dodany uplynniacz w trybie gra. I ta ostatnia rzecz to jedyny sensowny argument za nowym modelem bo rzeczywiscie wyglada to lepiej przy graniu na konsoli. A poza tym zabrano skrzynke one connect i znow wszystkie kable trzeba podlaczac bezposrednio do tv, no i zabrano obsluge dts. Poza tym to bardzo porownywalne modele.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za gady. Ziębi mnie cała reszta, ale po co okroili liczbę odtwarzanych standardów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia i sensownego wytłumaczenia na to nie widzę. W poprzednich latach jak cos zabierali to po to, żeby dac to tylko w wyższych seriach. A tu zabrali to całkowicie bo serie qled z 2018 również dtsa nie odtwarzaja. Ciekawe co tak naprawdę się za tym kryje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co za gady. Ziębi mnie cała reszta, ale po co okroili liczbę odtwarzanych standardów ?
Lepiej wziąć lepszy TV i kupić jakiegoś MiBox po taniości, albo Nvidia Shield i nie masz problemu z odtwarzaniem czegokolwiek (dotyczy Shielda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtworzysz wszystko, bo dekodowaniem materiału zajmuje się zewnętrzne urządzenie, a nie sam telewizor. 

3 godziny temu, jonny2003 napisał:

Wreszcie zacząłeś pisać z sensem. Ja o tym też pisałem wcześniej, o loterii w matrycach samsunga. Widać nie czytałeś.
Ja już jednemu tutaj próbowałem wytłumaczyć, że w przypadku Samsunga nawet w niby tym samym modelu o takim samym rozmiarze może trafić się inna matryca ale on wie że
"8002,8042,8072 to te same telewizory"

Tu chodzi o drobne nieregularności w produkcji matryc, a nie o to że do wszystkich NU8002 celowo trafiają gorsze panele, a do NU8042 i NU8072 trafiają lepsze, i są podpinane pod lepszy system wygaszania strefowego.

Miałem już z tobą nie wojować, bo to nie ma sensu, no ale nie mogę. Chęć prostowania głupot jest silniejsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy dla sygnalu z Miboxa mozna zastosowac wszystkie ustawienia wbudowane w tv tj. uplynniacze i inne cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, JarekWML napisał:

Odtworzysz wszystko, bo dekodowaniem materiału zajmuje się zewnętrzne urządzenie, a nie sam telewizor. 

Tu chodzi o drobne nieregularności w produkcji matryc, a nie o to że do wszystkich NU8002 celowo trafiają gorsze panele, a do NU8042 i NU8072 trafiają lepsze, i są podpinane pod lepszy system wygaszania strefowego.

Miałem już z tobą nie wojować, bo to nie ma sensu, no ale nie mogę. Chęć prostowania głupot jest silniejsza ?

Głupoty to ty wypisujesz tutaj, bawisz się w tego co wie lepiej niż producent i niepotrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd, nie mając dowodów tylko swoje domniemywania.

" Tu chodzi o drobne nieregularności w produkcji matryc, a nie o to że do wszystkich NU8002 celowo trafiają gorsze panele, a do NU8042 i NU8072 trafiają lepsze, i są podpinane pod lepszy system wygaszania strefowego. "
Nie to oczywiście nie możliwe, tak samo jak niemożliwe aby do 49 calowej wersji tych telewizorów trafiła gorsza bo 60 hercowa matryca :P a do większych lepsza 120 hercowa.
Takie twoje rozumowanie

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem z redcona z soundbarem. Jutro bedzie. Ciekawe czy ten sounbar to taki badziew, ze za friko dorzucaja?

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, umpero napisał:

Zamowilem z redcona z soundbarem. Jutro bedzie. Ciekawe czy ten sounbar to taki badziew, ze za friko dorzucaja?

Z allegro, z tego linka co wrzuciłem, model NU8042 za 4099?
Czy jakaś inna stronka/promocja?
W każdym razie napisz co nieco, jakbyś mógł w wolnym czasie.
Pierwsze wrażenia, jak oceniasz jakość obrazu, wady i zalety itp itd

Edytowane przez jonny2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z tego linka. Jutro przyjedzie.

Jak znajdę chwilę by się nim pobawić to coś naskrobię.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, a czy dla sygnalu z Miboxa mozna zastosowac wszystkie ustawienia wbudowane w tv tj. uplynniacze i inne cuda?
Oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jonny2003 napisał:

Nie to oczywiście nie możliwe, tak samo jak niemożliwe aby do 49 calowej wersji tych telewizorów trafiła gorsza bo 60 hercowa matryca :P a do większych lepsza 120 hercowa.
Takie twoje rozumowanie

Jesteś chory, i po raz kolejny wkładasz mi w usta (w klawiaturę?) rewelacje których nigdy nie napisałem. 

 

Po co ja jeszcze odpisuję? ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor przyjechał. Jednak na dzień dobry mały zonk...

Przygotowuje TV do podłączenia, patrzę a tam w gnieździe HDMI siedzi urwana końcówka męska.

Ktoś chętny pospekulować z skąd się tam wzięła? :)

Swoją drogą napiszę do nich wieczorem w tej kwestii.

Da się jakoś sprawdzić ilość przepracowanych godzin?

aMXdwCQ.jpg

NIe mogę edytować więc napiszę kolejnego posta.

Końcówka HDMI pochodzi od mojego kabla :P

Nie pamiętam abym podłączał, ale obok znalazłem kabel bez końcówki.

Skleroza ??

Edytowane przez umpero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam NU8002 od mniej więcej 2 tygodni. Przy graniu na konsoli jest super (chociaż np przy Fifie w momencie rozpoczęcia gry ze stałego fragmentu gry jak np. rzut wolny, rzut rożny itd pojawiają się 2,3 sekundowe  przycięcia obrazu). Dodatkowo przy oglądaniu sportu przy zdecydowanie nie jest idealnie (chyba, że mam źle ustawiony upłynniacz).

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...