Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, jonny2003 napisał:

@Bebbop
No w sumie dość dobre wyjaśnienie, jedynie co do ceny to się nie do końca zgadzam
8002 w tym Neonecie kosztuje  4179 w normalnej sprzedaży. czyli 230 zł różnicy.
Nie każdy chce brać na raty. Nawet jeśli to wychodzi 3970. Czyli 400 zł różnicy.
Ja tam w każdym razie wolałbym trochę dopłacić i mieć tą pełną 10 bit matrycę i lepsze czernie nawet jeśli będzie to placebo:P
Kupując 8002 bym się tylko zastanawiał widząc słabe czernie czy nie lepiej by to wyglądało na 8072 :P
Bo ponoć local dimming w tym modelu jest słaby:
" The local dimming on the NU8000 is bad. It dims the screen less than the MU8000, but focuses the dimming on moving highlights as it should. This helps reduce the amount of visible blooming and the black levels appear raised. "
https://www.samsung.com/pl/tvs/uhdtv-nu8000/UE55NU8002TXXH/
Pytanie tylko na ile lepszy w 8072

 

Odnosnie ceny jednak stawiam na swoim :P Juz tlumacze. 8002 w Neonecie tak jak wspominasz stoi za 4179. Biorac na raty (20 sztuk) sklep jedna Ci splaca, czyli jestes 208 zeta do przodu. Dodatkowo za kazde wydane 1000 otrzymujesz 100 zl  w bonach, wiec jestes 400 zloty do przodu. Dodatkowo na upartego mozesz wziasc cashback planetplus 1,2%, wiec wyjdzie jeszcze 50 zeta zwrotu :P Takze 4179 - rata 208 - bony 400 - cashback 50 i mamy 3521 :P  Oczywiscie mowie tylko o wersji 55 cali. Z ratami nie musisz sie bawic. Wystarczy wziasc, poczekac az splaca 1, nastepnie zadzwonic do banku, ktory udzielal kredytu, ze chcesz splacic reszte za jednym zamachem i tyle.

 

Na ile 8072, jest lepszy od 8002 pod wzgledem dimmingu? Uwazam, ze nie bedzie roznicy  :) W obu sa tak samo ch**owe :P

Przejrzalem recke najwyzszego modelu MU9000 z roku poprzedniego, ktory wedlug displayspecifications ma ANSI na poziomie 6000, PQI 2700 oraz Supereme UHQ Dimming i 

na rtingsie dostal za Dimming 1.8, czyli dokladnie tyle samo co NU7000X, MU80XX :7 Model z tego roku NU8500, ktory rowniez posiada Supreme UHQ Dimming, takze otrzymal ocene 1.8 :7 Roznicy w kontrascie brak wzgledem NU8002.

MU9000:

https://www.displayspecifications.com/en/model/8811ae8

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000

NU8500:

https://www.displayspecifications.com/en/model/c6d91151

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8500

W zwiazku z powyzszym, kupuj Pan NU8002 i daj znac jak wrazenia to moze tez kupie :P

Edytowane przez Bebbop
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze raz - to są te same telewizory. Samsung od paru lat puszcza serie ekskluzywne dla pewnych sieci sklepów, i różnią się one maksymalnie ramką, pilotem lub dodatkiem w postaci tunera satelitarnego. Nie mają prawa różnić się czymś więcej. Nie szukaj spisku, to są te same telewizory.

Prościej wytłumaczyć już nie potrafię.

Edytowane przez JarekWML
  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma 55MU70?? i nie boi sie wejść w menu serwisowe możemy porównać czy w tv siedzi ta sama matryca co w moim 7002. Prostszego sposobu chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ebola1972 napisał:

Jeżeli ktoś ma 55MU70?? i nie boi sie wejść w menu serwisowe możemy porównać czy w tv siedzi ta sama matryca co w moim 7002. Prostszego sposobu chyba nie ma.

Najlepiej to byloby rozkrecic NU8002 i jakiegos NU/MU z Supreme UHD Dimming i sprawdzic, czy rzeczywiscie wystepuja tam jakies dodatkowe strefy podswietlenia :P

Mysle jednak, ze to jest klepanie w kolko tej samej konstrukcji, tyle ze z roznymi matrycami, a zmiany sa tylko ewentualnie softwarowe.

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ebola1972 napisał:

Może coś z tego rozkminicie00a7e508317f616f97e398661015f2ef.jpg

Ciekawe.

Patrzy się na linijkę Option. 55 to rozmiar (55"), następna litera oznacza producenta.

A = Samsung

R = Au Optronics

H = Sharp

L pierwszy raz na oczy widzę. ?

"1" po L oznacza matrycę 100Hz.

Kolejne znaki jak mówił Maciej Koper są nieistotne. Ale oznaczenia "L" producenta nie znam w ogóle, Maciej też nic o takim nie wspominał w wideo:

Źródło oznaczeń:
https://www.rtings.com/tv/learn/panel-lottery-samsung

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś głębiej trzeba wejść. Fotki cykałem przy okazji w październiku ubiegłego roku

 

Ale masz też pole dimming. Ciekawe co to oznacza 8x1 06

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem PW z oznaczeniami + sam teraz też znalazłem taki temat:

https://forum.samygo.tv/viewtopic.php?t=10323

i AU Optronics może mieć dwa różne oznaczenia, wspomniane "R" oraz właśnie "L", także matryca AU Optronics.

Tak więc: 55L1AU

= 55" + AUO + 100Hz + Antiglare + UHD

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby ktoś podał parametry matrycy i dimming z serii 7 MU wyższej niż 02. Wszystko by było jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

jest sens kupywać v8002 czy jednak iść w w wersję 42/52/72 ?? Jakie ma znaczenie Supreme UHD od zwykłego UHD?

Na rtingsie recka pokazała że i tak local dimming jest do bani więc różnica między modelami coś pomoże?

Czy kupić nu8002/8042/8052/8072 czy jednak np. Sony XF9005 (49cali) lub XF8596 (49 cali, matryca VA) ?

Cały czas jestem w dylemacie co do wyboru, chciałem samsunga nu8042 ale jak zobaczyłem jak działa local dimming to już sam nie wiem czy samsung czy może Sony... ;///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem już pewien zakupu NU8042, ale MM podwyższyło cenę no i brak tego Divx trochę mnie odstrasza.

Oglądałem całą masę filmów z pendrive na swoim starym Philipsie, który posiada obsługę Divx, a tu taka straszna kupa.

Ktoś w tym temacie podał, że w podobnej cenie jest też Sony KD-55XE9005.

Czy ten telewizor posiada obsługę Divx ? Mógłby ktoś podrzucić różnicę pomiędzy omawianym tutaj Samsungiem, a wspomnianym Soniakiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony xe, xf serii 9 to wyższa półka od samsunga więc jeżeli są fundusze to czemu nie.
Sony ma androida więc teoretycznie powinien wszystko odtworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wasylkg napisał:

Witam Panowie,

jest sens kupywać v8002 czy jednak iść w w wersję 42/52/72 ?? Jakie ma znaczenie Supreme UHD od zwykłego UHD?

Na rtingsie recka pokazała że i tak local dimming jest do bani więc różnica między modelami coś pomoże?

Czy kupić nu8002/8042/8052/8072 czy jednak np. Sony XF9005 (49cali) lub XF8596 (49 cali, matryca VA) ?

Cały czas jestem w dylemacie co do wyboru, chciałem samsunga nu8042 ale jak zobaczyłem jak działa local dimming to już sam nie wiem czy samsung czy może Sony... ;///

Z powyzszych najlepiej brac XF9005, poniewaz ma Full podswietlenie. NU8002 i XF8596 to krawedziaki. Nie jest idealne, ale spisuje sie o wiele lepiej, niz w wersjach EDGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem już pewien zakupu NU8042, ale MM podwyższyło cenę no i brak tego Divx trochę mnie odstrasza.

Oglądałem całą masę filmów z pendrive na swoim starym Philipsie, który posiada obsługę Divx, a tu taka straszna kupa.

Ktoś w tym temacie podał, że w podobnej cenie jest też Sony KD-55XE9005.

Czy ten telewizor posiada obsługę Divx ? Mógłby ktoś podrzucić różnicę pomiędzy omawianym tutaj Samsungiem, a wspomnianym Soniakiem?

DivX to przestarzały format i coraz mniej filmów w tym formacie pojawia się.

Najlepiej oglądać we formacie mkv, x264,x265. To nowoczesne formaty dużo lepsze do oglądania treści HD, 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto brać telewizor z ekspozycji?

Jakie odświeżanie ma matryca w KD-55XE9005 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bebbop
A ja odnośnie ceny dalej się nie zgadzam bo te bony nie są dla mnie nic warte. Co z tego, że dostanę bony na 400 zł skoro to nie jest 400 zł.
Bony są do wykorzystania przy następnym zakupie jak sobie kupię jakiś inny sprzęt RTV AGD itp.
A jeśli nie potrzebuję nic z tego sklepu?
Czyli kupię TV za 4 tyś i do tego np lodówkę wartą 2 tyś za 1600 zł, której nie potrzebuję.
Czyli wydam nie 3500 a 5600.

11 godzin temu, JarekWML napisał:

Powiem jeszcze raz - to są te same telewizory. Samsung od paru lat puszcza serie ekskluzywne dla pewnych sieci sklepów, i różnią się one maksymalnie ramką, pilotem lub dodatkiem w postaci tunera satelitarnego. Nie mają prawa różnić się czymś więcej. Nie szukaj spisku, to są te same telewizory.

Prościej wytłumaczyć już nie potrafię.

Naucz się czytać, potem naucz się liczb a jak już to zrobisz to sobie wejdź w te linki, które podałem czyli oficjalne dane techniczne na stronie Samsunga, przeczytaj dokładnie to może zrozumiesz. Jeśli dla ciebie 2500 i 2600 to takie same liczby, tak i nie to takie same słowa to nie mamy o czym rozmawiać.
Jeśli "UHD" i "Supreme UDH" to te same słowa to może masz dysleksję albo słaby wzrok?
Nie siej dezinformacji.

Edytowane przez jonny2003
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na potęgę posępnego czerepu, tutaj pomóc będzie w stanie tylko egzorcysta, albo @Maciej Koper, który zapewne natknął się już na te modele przy kalibracji, i sam najlepiej będzie w stanie poświadczyć że nie różnią się absolutnie niczym.

Powiedz mi, co oznacza Picture Quality Index 2500 i Picture Quality Index 2600 - dokładnie jakie są wartości składowe. 

Powiedz mi, czym dokładnie jest UHD Dimming, i Supreme UHD Dimming - czym to jest, z ilu stref się to składa. 

Nie przykładaj takiej wagi do marketingowego bełkotu, trzeba jakoś uzasadnić rzekome różnice między modelami. Nie szukaj spisku, to są te same telewizory, zaufaj wujkowi Jarkowi.

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, JarekWML napisał:

Na potęgę posępnego czerepu, tutaj pomóc będzie w stanie tylko egzorcysta, albo @Maciej Koper, który zapewne natknął się już na te modele przy kalibracji, i sam najlepiej będzie w stanie poświadczyć że nie różnią się absolutnie niczym.

Powiedz mi, co oznacza Picture Quality Index 2500 i Picture Quality Index 2600 - dokładnie jakie są wartości składowe. 

Powiedz mi, czym dokładnie jest UHD Dimming, i Supreme UHD Dimming - czym to jest, z ilu stref się to składa. 

Nie przykładaj takiej wagi do marketingowego bełkotu, trzeba jakoś uzasadnić rzekome różnice między modelami. Nie szukaj spisku, to są te same telewizory, zaufaj wujkowi Jarkowi.

 

Ty wiesz lepiej, że to są te same TV.  Rozebrałeś oba na części pierwsze, przetestowałeś, sprawdziłeś dokładnie jakie matryce i jakiego producenta z jakimi parametrami i dobrze wiesz tak? Wiesz, że jest tyle samo stref podświetlania, ten sam algorytm i wszystko wiesz tak?
Lepiej wiesz od Samsunga, od displayspecifications i od wszystkich. Ja podaję dane, linki a ty tylko swoje nic nie warte teorie.

Co do Picture Quality Index  to masz:
" Picture Quality Index jest to współczynnik opisujący technologię odświeżania jakość obrazu w dynamicznych scenach, na który składa się kilka parametrów mających swój udział w tworzeniu, wyświetlaniu i poprawianiu jakości obrazu. Na index PQI mają wpływ takie parametry jak rozdzielczość, jasność i kontrast, redukcja zakłóceń a nawet ekran (zakrzywiony czy płaski) Im wyższy współczynnik PQI (zakres od 100 do 3700) , tym lepszy ruch na ekranie możemy otrzymać. "

UHD Dimming, i Supreme UHD Dimming

 

UHD Dimming

"It is a local dimming technology that developed by Samsung to enhance contrast and black level of the picture that produced by their lineup. The level of this technology has an impact on how strong the contrast that created and how dark black level that created. As we know, Contrast and black level one of factors that have an impact on quality of picture. For their 2016 lineup, Samsung used 2 technologies, UHD dimming and Supreme UHD Dimming. Because these technologies based on local dimming technology, theoretically, the more zones of local dimming, the stronger and darker contrast and black level that created. Supreme UHD Dimming has more zones than UHD Dimming and with unique algorithm, it produces stronger contrast and deeper black level than UHD Dimming. UHD Dimming is applied on mid class 2016 Samsung LED TV lineup or 8 series below while Supreme UHD engine is applied on 9 Series of Samsung’s 2016 4K TV lineup."

Marketingowy bełkot to co innego. To np podawanie, że TV ma 1000 hz a chodzi o to, że ma upłynnianie itp itd.
A tutaj skoro piszą co innego w specyfikacji jednego i drugiego modelu i na dodatek inaczej oznaczonego to nie to samo.
Widać, że wogóle nie masz pojęcia o telewizorach zwłaszcza Samsunga i nie wiesz jak ta firma miesza z matrycami nawet w modelach tak samo oznaczonych a tutaj masz inne oznaczenia. Nawet masz to, że te lepsze z serii 8042 i 8072 są droższe.

 


 

Znawca ze szklaną kulą się znalazł.  To że dajmy na to testują TV z serii nu8002 i jest przy tym wymienione 8042 i 8072 to nie znaczy, że wszystkie są takie same pod względem jakości obrazu. Gdyby przetestowali wszystkie i porównali i okazałoby się, że jest dokładnie taka sama matryca tego samego producenta z dokładnie taką samą paletą kolorów, dokładnie takie samo podświetlenie z dokładnie taką samą liczbą stref i dokładnie tym samym algorytmem to moglibyśmy powiedzieć, że to ten sam telewizor a Samsung kłamie w swojej specyfikacji i oszukuje ludzi. Ale tak nie jest i nikt tego nie udowodnił.
A z danych samsunga i displayspecyfications wynika, że to nie to samo i tego się trzymajmy. Faktów a nie twoich przypuszczeń.

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam lg47lm660 (seria z roku 2012 3dcinema) i planuję zakup 65nu8002. Czy będzie duża różnica na korzyść czy raczej rozczarowanie? Bo może tylko oled? Boję się jednak wypaleń po gwarancji. Myślałem też o pus8103 ale odstrasza mnie ta dość gruba obudowa. Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Samsung w serii 8000 miał jedną matrycę to by TV miał nazwę modelu jak Sony np. Nu8000 a tak jest kilka modeli na różne sieci handlowe i wg specyfikacji i innych opinii różnica jest na poziomie SUHD oraz UHD. Z drugiej strony wg recenzji nu8002 local dimming jest do [beeep]y, wg recenzji nu8500 local dimming także jest do [beeep]y a jest SUHD więc oba telewizory można zrównać do tego samego poziomu pod tym względem chyba że się mylę....

Ale też na chłopski rozum - jeżeli niby nie ma różnicy to czemu taka duża różnica w kasie między sieciami handlowymi... (jakbym kupił nu8002 to bym się denerwował że jednak mogłem mieć lepszy obraz ze względu na model nu8042/8052/8072 no bo kto się bedzie przejmował pilotem lub kolorem ramki... ??)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie...

Szybka pilka. Do gier i filmow NU80xx czy XE9005?

Roznica w cenie to okolo 200zl na niekorzysc Soniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nu8002 tylko do gier- gamę motion plus jest naprawdę spoko.

Input lag na poziomie placebo. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i Panie...
Szybka pilka. Do gier i filmow NU80xx czy XE9005?
Roznica w cenie to okolo 200zl na niekorzysc Soniaka.


Zdecydowanie lepiej brać Soniaka. Input lag jest na przyzwoitym poziomie (u Samsunga nawet lepiej), a obraz półkę wyżej.
  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...