Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Czy wiadomo czym się różnią modele 8002, 8042 8072 między sobą ? - czy to będzie tak jak z MU70xx tj piloty i ewentualnie inny rynek ?

BTW Prawie chciałem kupić 55', ale brakuje one connect-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stałem się dzisiaj właścicielem Samsunga 55NU80072 i mam problem z odtwarzaniem plików video z pendriva i przez serwer Plex. Problem dotyczy głownie plikow avi i jakis innych plików które bez problemu były odtwarzane na starym samsungu. Wideo głownie było jakosci max 1080p. Macie jakies rady??

A tu dla ciekawskich wyglad mojego pilota. troche lepszy design. Aluminiowa obudowa

20180613_235138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbym sprawdzić ale wydaje mi sie ze nie. Pliki ściągane z torrentow. Ale tez czy rozszerzenie audio dawaloby taki problem ze wcale sie nie otwiera? Dotyczy to przynajmniej 75% filmów które mam na kompie. Dla testu sciagnalem film 4k i wszystko działa odrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

Witam wszystkich

Czy wiadomo czym się różnią modele 8002, 8042 8072 między sobą ? - czy to będzie tak jak z MU70xx tj piloty i ewentualnie inny rynek ?

BTW Prawie chciałem kupić 55', ale brakuje one connect-a

zdaje sie ,ze to-to samo tyle ,ze na rozne  sieci dystrybucji(ole-ole,media itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Maciej Wiśniewski napisał:

Ja stałem się dzisiaj właścicielem Samsunga 55NU80072 i mam problem z odtwarzaniem plików video z pendriva i przez serwer Plex. Problem dotyczy głownie plikow avi i jakis innych plików które bez problemu były odtwarzane na starym samsungu. Wideo głownie było jakosci max 1080p. Macie jakies rady??

A tu dla ciekawskich wyglad mojego pilota. troche lepszy design. Aluminiowa obudowa

20180613_235138.jpg

No to pilot taki sam jak w UE65MU7042

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 W dniu wczorajszym nabyłem NU8072. Wszystko pięknie śmiga poza jedną rzeczą:(

Mam podpięty amplituner Denon X2300  "HDMI ARC" do wejścia w tv "HDMI ARC". Pozostałe urządzenia tj. PC, PS4,UPC do amplitunera. Wszystko ładnie działa ale dźwięk ze Smart tv nie dociera do amplituner:( Podczas oglądania np. aplikacji Netflix muszę manualnie w tv przełączyć źródło dźwięku na TV żeby był dźwięk.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc jak to rozwiązać. 

Poglądowe zdjęcia moich ustawień w amplitunerze.

15290473726511541796895.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś miesiąc będę potrzebował TV minimum 75". Musiałbym na żywo zobaczyć czy warto dopłacić prawie 50% ceny do 82" względem 75".

W tej chwili korzystam z Sony HW55 + ekran 100" do filmów i 55B7 do konsol. Mój plan to ten 55" OLED do sypialni i 75/82" do salonu gdzie będą stały konsole.
Trochę tylko boje się zmiany OLED na LED :/ Będzie bardzo bolało? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jestem od dzisiaj posiadaczem Samsunga 55NU8072 włączyłem FIFA 18 na zwykłym PS4 i jak włączam HDR to obraz jest ciemny i blady tak samo jest jak włączam na xbox one S Forze Horizon 3 dodam że brat ma też samsunga tylko że 55JS9000 i u niego obraz przy HDR jest jasny , ostry . Czy trzeba coś ustawić żeby HDR dobrze działał proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio spotkalem sie z taka informacja iz Samsung 55MU8002 ma, pewna dyskwalifikującą go wadę. Nie potrafi utrzymać jasności przez długi czas. To jest szczególnie istotne przy HDR. W podobnej cenie mozna jeszcze dostac  KD-55XE9005 

Edytowane przez sunnboy
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2018 o 09:24, ArchieG napisał:

Witam:)

 W dniu wczorajszym nabyłem NU8072. Wszystko pięknie śmiga poza jedną rzeczą:(

Mam podpięty amplituner Denon X2300  "HDMI ARC" do wejścia w tv "HDMI ARC". Pozostałe urządzenia tj. PC, PS4,UPC do amplitunera. Wszystko ładnie działa ale dźwięk ze Smart tv nie dociera do amplituner:( Podczas oglądania np. aplikacji Netflix muszę manualnie w tv przełączyć źródło dźwięku na TV żeby był dźwięk.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc jak to rozwiązać. 

Poglądowe zdjęcia moich ustawień w amplitunerze.

15290473726511541796895.jpg

Mam ten sam problem. Rozwiazales go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, marcemtr napisał:

Mam ten sam problem. Rozwiazales go?

Jeszcze nie, ogólnie dramat chyba Denon z Samsungiem się nie lubią na LG nie miałem tego problemu. To już widać po tym, że Demon wspiera Dolby Vision a Samsung HDR 10. Na razie połączyłem ampli z Tv dodatkowo SPDiF a w ustawieniach Ampli trzeba przypisać wyjście TV do OPT 1 lub 2 zależy do którego podłączysz (pamiętaj zresetować zasilanie w ampli po zmianie ustawień) wtedy zatrybi. Tylko powstaje ograniczenie do Dolby 5.1 :(

. Przy odtwarzaniu Netflix warto wejść w ustawienia dźwięku TV i przestawić na "Dolby +" leci wtedy 7.1 i można wykorzystać Neural X jak masz dodatkowe głośniki sufitowe ;). Na infolinii Samsunga Pani zasugerowała przywrócenie ustawień fabrycznych :(

Man zamiar uderzyć do salonu Samsunga i Denona zobaczymy co powiedzą.

20 godzin temu, Paweł Depta (depcik94) napisał:

Witam. Mam pytanie jestem od dzisiaj posiadaczem Samsunga 55NU8072 włączyłem FIFA 18 na zwykłym PS4 i jak włączam HDR to obraz jest ciemny i blady tak samo jest jak włączam na xbox one S Forze Horizon 3 dodam że brat ma też samsunga tylko że 55JS9000 i u niego obraz przy HDR jest jasny , ostry . Czy trzeba coś ustawić żeby HDR dobrze działał proszę o pomoc. 

Ustaw tryb gra, fabrycznie jest bardzo jasno momentami aż za jasno. W God of War HDR wygląda obłędnie :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ArchieG napisał:

Ustaw tryb gra, fabrycznie jest bardzo jasno momentami aż za jasno. W God of War HDR wygląda obłędnie :) 

 

Właśnie mam włączony tryb gra i nadal jest tak samo. Gamma , podświetlenie i kontrast mam ustawione prawie na max bo bez tych ustawień było by ciemno.  Może mam coś źle ustawione nie wiem .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2018 o 00:46, marcemtr napisał:

Mam ten sam problem. Rozwiazales go?

Ok wymęczyłem nadświadomość i się opłaciło? spróbuj w następujący sposób u mnie zadziałało:

Zanim uruchomisz tv i amplituner, odłącz wszystkie przewody HDMI od urządzeń, które posiadasz tak żeby został podłączony jeden przewód HDMI (gniazda ARC) ampli z TV. Następnie wejdź w ustawienia amplitunera "Kreator ustawien","Połączenie dźwięku TV","Dalej", zaznaczasz "Tak" teraz wyjdź z menu amplitunera. Wprowadź tv i ampli w tryb czuwania, podłącz na nowo swoje urządzenia przewodami HDMI. Teraz po uruchomieniu tv i Denona wybierz np. Netflix uruchom film, amplituner automatycznie wykryje dźwięk. W tv ustawienia dźwięku ustaw Bistream i Dolby Digital +.

Jeden minus? spodziewałem się, że amplituner zajmie się obróbką dźwięku w trybie "Direct/Pure" i usłyszę DTS ale niestety.

Wybacz chaos i niechlujstwo ale pisze z telefonu.

Pozdrawiam;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu rozglądam się za następcą udanego 55h6400. Na przełomie roku rozważałem 65" OLED'a B7 ale ostatecznie zrezygnowałem. Kusi mnie teraz ten 75" Samsung jednak boję się trochę cloudingu i DSE przy takim rozmiarze. Miał ktoś do czynienia z takim rozmiarem?

Brak One connect i brak dts mnie nie boli - mam przepust w ścianie i komorę na kable za szafką tv + używam zewnętrznego odtwarzacza więc nie jest mi to do niczego potrzebne w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Boger napisał:

Od dłuższego czasu rozglądam się za następcą udanego 55h6400. Na przełomie roku rozważałem 65" OLED'a B7 ale ostatecznie zrezygnowałem. Kusi mnie teraz ten 75" Samsung jednak boję się trochę cloudingu i DSE przy takim rozmiarze. Miał ktoś do czynienia z takim rozmiarem?

Brak One connect i brak dts mnie nie boli - mam przepust w ścianie i komorę na kable za szafką tv + używam zewnętrznego odtwarzacza więc nie jest mi to do niczego potrzebne w tv.

Mocno się zastanawiałem pomiędzy 65" OLED a 75NU8002. Po kilku bólach głowy i nieprzespanych nocach wybrałem 75NU8002:) obraz wg mojej subiektywnej oceny jest lepszy od MU700 - czerń głębsza, znacznie lepsza równomierność podświetlenia. Dużym plusem brak ramki, jak to było w MU. 

Największym błędem w moim przypadku byłby wybór matrycy 65". TV wisi ok. 4.5m od kanapy na dużej ścianie. Efekt jest taki, że ta wielkość po prostu zginęła. Co z tego jakbym kupił oleda o jeszcze lepszym kontraście jakbym go nie zobaczył ;) następny będzie >80 :) poniżej zdjęcie NU na ścianie. 

Po dłuższym użytkowaniu na pewno będę mógł bardziej rzeczowo opisać ten tv. Jeszcze jest za wcześnie. 

IMG_20180619_082950_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2018 o 00:39, Maciej Wiśniewski napisał:

Musialbym sprawdzić ale wydaje mi sie ze nie. Pliki ściągane z torrentow. Ale tez czy rozszerzenie audio dawaloby taki problem ze wcale sie nie otwiera? Dotyczy to przynajmniej 75% filmów które mam na kompie. Dla testu sciagnalem film 4k i wszystko działa odrazu.

U mnie w przypadku odtwarzania pliku że ścieżką tylko DTS pojawia się komunikat, że plik nie jest wyświetlany poprawnie i leci dalej ale bez dźwięku. W przypadku kilku ścieżek dźwiękowych odtwarza automatycznie DD bez możliwości zmiany ścieżki na DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcemtr dzięki za rzeczową odpowiedź. Gdzie kupowałeś i jaka cena? Wszędzie w marketach wisi po 10999.

Różnica cenowa pomiędzy 65" a 75" trochę boli - 3500 zł ?


Problem/Brak DTS to porażka - ten format jest dużo lepszy od typowego AC3 więc jego obsługa powinna być obowiązkowa. Generalnie i tak używam zewnętrznego odtwarzacza nVidia Shield więc dla mnie żadna różnica. Korzystam z takiego rozwiązania ponieważ 55H6400 nie obsługiwał DTS-HD MA 7.1 i DD TrueHD 7.1 z których najczęściej korzystam.

 

@Maciej Wiśniewski - naprawdę zależy Ci na odtwarzaniu DivX w 480p na telewizorze 4k? :) 

Osobiście nie oglądałem nic w tym formacie od jakichś 10 lat więc dla mnie żadna strata. Obecnie korzysta się z mkv ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Boger napisał:

@marcemtr dzięki za rzeczową odpowiedź. Gdzie kupowałeś i jaka cena? Wszędzie w marketach wisi po 10999.

Różnica cenowa pomiędzy 65" a 75" trochę boli - 3500 zł ?

Media expert Bielany Wrocławskie, cena 10 160 (coś około), rabat 7% Yamaha yas 207, 36 rat zero (bez żadnej śmiesznej prowizji banku), dostępność tv na drugi dzień, jeszcze mam dostać kupon na netflix ;). Cena obniżona do ceny z RTV euro AGD (uwzględnia zwrot dwóch rat). Chcieli mnie strasznie naciągnąć na ubezpieczenie 5 letnie za 2200 zł, ale zrezygnowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u nich ze zwrotem 14 dniowym w przypadku gdyby coś było nie tak? Można oddać na miejscu w salonie czy trzeba wysyłać bezpośrednio do magazynu? Pakowanie takiego tv i wysyłka kurierem to tragedia.

Kupując obecnego Samsunga 55H6400 wymieniałem go 2x bo od cloudingu i dse krwawiły mi oczy więc wydając 10k wolałbym mieć możliwość bezproblemowego zwrotu towaru gdyby coś było "nie halo".

 

Edit: Doczytałem, że zwrot jest do wyboru - do sklepu lub wysyłkowy. Nie wiem tylko czy przez infolinię da radę ponegocjować cenę - jutro może spróbuję, bo tylko w takim przypadku jest gwarancja zwrotu 14 dniowego (chyba, że towarów zakupionych w sklepie również to dotyczy - tak jest np. w Media Markt i RTV Euro AGD).

Edit2: Mam trochę przysłowiowy "ból [beeep]y", że bardzo dobre 65" można już kupić za przyzwoite 6,5 tys (65PUS8102/65NU8002) a do 75" trzeba dołożyć kolejne 50% tej kwoty ?

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na 49" przy tych 60Hz da się uzyskać to wrażenie 60 fps gry, która na konsoli ma 30 fps? Zastanawiam się czy ta różnica 60 vs 120Hz w przypadku TV tutaj też ma znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@marcemtr dzięki za rzeczową odpowiedź. Gdzie kupowałeś i jaka cena? Wszędzie w marketach wisi po 10999.
Różnica cenowa pomiędzy 65" a 75" trochę boli - 3500 zł

Problem/Brak DTS to porażka - ten format jest dużo lepszy od typowego AC3 więc jego obsługa powinna być obowiązkowa. Generalnie i tak używam zewnętrznego odtwarzacza nVidia Shield więc dla mnie żadna różnica. Korzystam z takiego rozwiązania ponieważ 55H6400 nie obsługiwał DTS-HD MA 7.1 i DD TrueHD 7.1 z których najczęściej korzystam.
 
@Maciej Wiśniewski - naprawdę zależy Ci na odtwarzaniu DivX w 480p na telewizorze 4k?  
Osobiście nie oglądałem nic w tym formacie od jakichś 10 lat więc dla mnie żadna strata. Obecnie korzysta się z mkv  
75" to mus. Ja myślę, nad 82"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, lycone napisał:
Dnia 20.06.2018 o 22:49, Boger napisał:
@marcemtr dzięki za rzeczową odpowiedź. Gdzie kupowałeś i jaka cena? Wszędzie w marketach wisi po 10999.
Różnica cenowa pomiędzy 65" a 75" trochę boli - 3500 zł emoji53.png

Problem/Brak DTS to porażka - ten format jest dużo lepszy od typowego AC3 więc jego obsługa powinna być obowiązkowa. Generalnie i tak używam zewnętrznego odtwarzacza nVidia Shield więc dla mnie żadna różnica. Korzystam z takiego rozwiązania ponieważ 55H6400 nie obsługiwał DTS-HD MA 7.1 i DD TrueHD 7.1 z których najczęściej korzystam.
 
@Maciej Wiśniewski - naprawdę zależy Ci na odtwarzaniu DivX w 480p na telewizorze 4k? emoji4.png 
Osobiście nie oglądałem nic w tym formacie od jakichś 10 lat więc dla mnie żadna strata. Obecnie korzysta się z mkv emoji6.png 

75" to mus. Ja myślę, nad 82"

Po dwóch tygodniach użytkowania, stwierdzam, że ten ekran się skurczył... Pomimo tego, że mecze w 4K ogląda się rewelacyjnie, to 75" oddalone o 4.5-5m od kanapy jest niewystarczające :) Aktualnie najlepszy efekt jest jak stanę przed tv w odległości nie większej niż 3m. 82-85 byłby optymalny. Niestety takie wielkości są strasznie drogie... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...