Jump to content

damianC902

Użytkownik
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

3 Neutral

About damianC902

 • Rank
  S-VHS

Recent Profile Visitors

807 profile views
 1. Akurat na początku marca trafiłem na 43" na VA w modelu 7442, lecz widać, że pchają już co im tam zalega. Kolory strasznie wyprane. Porównując go z obok postawionym 49NU8042 istna przepaść pod tym względem. Wrócił do sklepu z tego powodu. Samsung w tym roku od modelu 8000 dał du.py z tym rozjaśnianiem czerni podczas pojawiania się napisów na ekranie, a po chwili się powoli przyciemnia. Znowu pojawiają się napisy i nagły skok jasności. Jest to mega irytujące. Tegoroczne TV samsunga jak ktoś ogląda z napisami, to totalny złom. Myślałem aby wziąć może 50NU7442, ale znowu nie wiadomo co się trafi...
 2. Jak zmienić wygląd napisów w netflix przy tym TV? Próbowałem wiele razy i o ile na PC zmiany są, to na TV żadnych. @Piotrek Skorupa U mnie ten sam efekt. Strasznie artefakty/ghosting przy graniu na PS4 Pro.
 3. Z tym "powielaniem", to jest niestety bolączka tego upłynniacza. Nie ma róży bez kolców. Ale w spider-man nie widziałem w sumie większych problemów, a może dlatego, że to była moja pierwsza gra. Przy GoW głowa bohatera strasznie się rozmazywała podczas obracania, ale poza tym w sumie głównie było ok. Lepiej było grać z tym niż się męczyć z niską płynnością. Przy RDR2 ten upłynniacz robił taki ghosting/artefakty, że dla mnie to było niegrywalne. Po prostu te dodatkowe klatki się gubią. Przyznam jednak, że ten upłynniacz faktycznie dawał wrażenie dużo płynniejszej animacji. Szczególnie jeśli mowa o GoW. Testowałem to obracając się cały czas tak samo dwoma analogami i obserwując różne elementy otoczenia.
 4. Witam,Posiadam TV samsung 43NU7442, lecz mam problem z przesyłaniem obrazu bezprzewodowo poprzez windowsowe "wyświetlaj na innym ekranie". Ogólnie gaśnie mi też monitor na PC pomimo opcji du plikowanie. Na ekranie tona artefaktów i 1 klatka na sekundę, która jakby nakładała się jedna na drugą. Jakiś pomysł co jest nie tak? Coś z routerem? TV? A może po prostu kwestia odpowiednich ustawień? Router Asus RT-N12+. Ogólnie defalut i jedynie hasła itp. są ustawione.Próbowałem nawet ustawić zgodnie z tym filmem, ale ten sam problem. Jedna klatka na sekundę i tona artefaktówhttps://www.youtube....h?v=EPHuJiDAd-8
 5. No to trochę lipa... no a jak kwestia innych różnic? Coś czytałem, że procesor ma niższe taktowanie. Kontrast to 3000:1 vs 5500:1, chociaż w sumie nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Judder też jest zależny od tych 120Hz czy niekoniecznie? Zastanawiam się własnie w kwestii NU7442 vs NU8042, ale rozmiar maksymalnie 50" niestety. Pytanie czy sens dopłacać te 500 zł.
 6. Witam,Posiadam TV samsung 43NU7442, lecz mam problem z przesyłaniem obrazu bezprzewodowo poprzez windowsowe "wyświetlaj na innym ekranie". Ogólnie gaśnie mi też monitor na PC pomimo opcji [beeep]likowanie. Na ekranie tona artefaktów i 1 klatka na sekundę, która jakby nakładała się jedna na drugą. Jakiś pomysł co jest nie tak? Coś z routerem? TV? A może po prostu kwestia odpowiednich ustawień? Router Asus RT-N12+. Ogólnie defalut i jedynie hasła itp. są ustawione.Próbowałem nawet ustawić zgodnie z tym filmem, ale ten sam problem. Jedna klatka na sekundę i tona artefaktówhttps://www.youtube....h?v=EPHuJiDAd-8
 7. Jakie są minusy modelu 49" względem 55"? Wolniejsza matryca 60hz vs 120hz, lecz czy przy 49" działa to game motion plus? Jak wygląda kwestia hdr itp.?
 8. Mam problem z przeglądarką. Chciałem wczytać stronę playnow.pl aby obejrzeć tam eleven sports i F1... ale w ogóle nic się nie ładuje. Aplikacji playnow na tizena brak. Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Klikam w link czy nawet wpisuje adres i nic się nie dzieje.
 9. Przy spider-man i gow płynność była nieporównywalnie lepsza. Przy tej pierwszej w sumie jakoś wielkich artefaktów nie widziałem. Przy GoW już trochę tak, szczególnie przy głowie i czasem się zdarzało przy napisach. Tak czy inaczej zdecydowanie wolałem już grać z tym niż na totalnym pokazie sladjów. Natomiast przy red dead redemption 2 już po prostu tragedia jeśli chodzi o celownik oraz ikonę w prawym dolnym rogu. Lipa, bo ta opcja faktycznie mocno upłynnia grę Edit.No a też masz problem z tym włączającym się i włączającym co jakiś czas trybem gra? Mam obecnie ustawiony na auto, ale to chyba nie działa zbyt dobrze...
 10. Tak, próbowałem już tego, ale wtedy napisy są słabo widoczne. Ogólnie wiele osób pisze o tym rozjaśnianiu czerni i u siebie jakoś tego tak nie dostrzegam, a bardziej dostrzegam, to że raz napisy się przyciemniają, a raz rozjaśniają. Chyba to jest w zależności od tego co jest na ekranie, ale i tak trochę randomowe. Tylko on tutaj mówi o rozjaśnianiu czerni, a mi chodzi o same napisy Chyba, że to się jakoś wiąże jedno z drugim, lecz na tą chwilę jakoś nie zauważyłem zbytnio tego rozjaśniania czerni. Tak jeszcze co do upłynniacza w grach to też macie ten taki typowy mocny "ghosting". Rozumiem, że już taki urok tej technologii upłynniania? Sama gra jest dużo płynniejsza to jest fakt.
 11. Tak oglądam serial an netflix i zauważyłem dziwną rzecz, a mianowicie raz napisy są jaśniejsze, a raz ciemniejsze. WTF? Napisy netflix na defalut. Przy TV Tryb film z podbitym podświetleniem. Trochę mnie to irytuje.
×
×
 • Create New...