Jump to content

Boger

Użytkownik
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About Boger

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rzeczywiście na stronie widnieje z datą 4 marca. Dziwne bo jestem prawie pewien, że sprawdzałem 6-7 marca i na www jeszcze jej nie było. Robił ktoś aktualizację? Pojawiły się jakieś nowe babole? Naprawili może przy okazji nie wczytywanie profilu podświetlenia po włączeniu tv? Robić update czy lepiej zostać przy poprzednim?
 2. Może przy okazji aktualizacji ogarną temat nie trzymania ustawień podświetlenia po wyłączeniu tv... Generalnie mam ten model od ponad pół roku i jest naprawdę OK. Jedyne co nadal mi czasami przeszkadza, to "wycinanie" szarości i skokowe wpadanie w czerń. Sytuacja poprawiła się trochę po wymianie kabli na dobre hdmi 2.0b (stare wywaliłem bo resetował się na nich obraz po podpięciu PC w 4k 60Hz i od razu wymieniłem wszystkie bo miałem jakąś tanią zbieraninę) jednak problem nadal jest czasami widoczny. Przy okazji mam prośbę - czy ktoś ze skalibrowanym tv podzieliłby się swoimi ustawieniami? Chciałbym porównać ze swoimi po samodzielnej kalibracji kolorymetrem. Byłbym zobowiązany za info tutaj lub na prv.
 3. Instalowaliście może nowe firmware z 17.09? Ze zmian: TPM171E _ 003.001.012.000 – Date: 2018/09/17 - Improvements for screensaver with TXT - subtitling on OLED devices - Improvements for system stability - Improvements for standby mode - Improvements for AL style in slideshow - Updated translation string database Jestem ciekaw czy warto instalować - przede wszystkim ASAP powinni poprawić nie wczytywanie się profilu kolorów, który po każdym włączeniu tv trzeba wybrać ręcznie.
 4. Cześć, Znalazłem chwilę czasu i zabrałem się za kalibrację tv jak w tytule. Mam kilka wątpliwości co do poprawności niektórych ustawień i jestem ciekaw Waszych uwag/opinii na temat tego co uzyskałem. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę i sugestie. Zaczynając od początku - wg testu Macieja tv jest stosunkowo dobrze ustawiony na ustawieniach fabrycznych. W porównaniu do jego wyników u mnie była zgroza - zrobiłem pomiary dla trybu film i ColorChecker pokazał: Po mojej kalibracji zjechałem do: Jest to oczywiście wynik zdecydowanie gorszy niż ten uzyskany podczas testowej kalibracji przez Macieja ale sprzęt (i kalibrujący) amatorski więc nie ma się co spodziewać cudów. Na problem z ustawieniem kolorów ma niewątpliwie ustawienie balansu bieli (mega brakuje precyzji 10 punktowej którą miałem chociażby w poprzednim Samsungu 55h6400). Regulacja kolorów wyszła tak: Co do ustawień: - jasność wg planszy testowej - wyszło mi, że właściwym ustawieniem jest 48 - kontrast - w menu są dwa suwaki odpowiadające za tą funkcję - jeden w głównym menu obrazu i drugi w zaawansowanych ustawieniach. Pisał o tym zresztą Maciej w teście tego tv. Nie znalazłem ustawienia które pozwalałoby mi na właściwe ustawienie wg planszy testowej dla kontrastu (czyli biele). Wpływ na nią ma jasność, jednak wtedy rozjeżdżają się ustawienia dla czerni. Ustawienie kontrastu wpływa z kolei na luminancje, czyli emitowane cd/m2. Wg opisów dla ciemnego pomieszczenia powinno to być 30-40 fl, czyli 120-140 cd/m2. U mnie dla kontrastu na 100 luminancja to coś około 550-600 cd/m2. Żeby zjechać do tych 140cd/m2 musiałbym chyba obniżyć kontrast do około 15. Obraz jest wtedy strasznie ciemny i niekontrastowy więc żeby pojechać dalej oba suwaki zostawiłem na 100 i pojechałem dalej (pewnie z tego powodu miałem problemy dalej). Efekty na plus są oczywiście widoczne gołym okiem - naturalne odcienie szarości, "biała" biel, naturalny obraz. MobileForge zainstalowany był bezpośrednio na źródle sygnału czyli nvidia shield kolorymetr to X-Rite i1Display Pro Shield podpięty do tv poprzez ampli z włączonym przetwarzaniem obrazu (w celu wyświetlania OSD), jednak z wyłączoną obróbką - przemierzyłem i niezależnie od tego ustawienia nie wpływa on na kolory. Jak znajdę jeszcze chwilę to spróbuję odpalić MobileForge bezpośrednio na tv i przemierzę go jeszcze raz. Największą zagadką jest dla mnie ten kontrast - nie do końca mam pomysł jak go ustawić - nie wyobrażam sobie, żeby zjechać z jego ustawieniem do 15 (w głównym menu) żeby zejść do 120-140 cd/m2. Pomijam fakt jak wówczas wygląda obraz. Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć? Dodatkowo, tak jak pisałem wcześniej, brak 10p regulacji balansu bieli to również ułomność. Z tego powodu są później jaja z ogarnięciem kolorów. Jeżeli macie na to jakiś pomysł i możecie coś podpowiedzieć/zasugerować to będę zobowiązany.
 5. W kwestii aktualizacji - sprawdziłem i mam tą samą która jest na stronie. Zauważyłem wczoraj dziwną rzecz - Altered Carbon z Netflix - odcinek 7 w którym jest sporo ciemnych scen, a konkretnie przemowa w jaskini. W dziwny sposób reaguje podnoszenie/obniżanie podświetlenia - robią się od razu ciemne place, a tam gdzie powinien być cień, pojawiają się czerwone przejścia tonalne. Działa to tak mocno 0-1. Dziwnie to wygląda. Sprawdzałem na szybko na filmie 4k streamowanym z lokalnego mkv i nie zauważyłem takiego efektu. Być może jest to problem kompresji i algorytmów streamingu Netflixa. Netflixa mam podpiętego na nVidia Shield, dzisiaj zaloguję się bezpośrednio z tv i sprawdzę czy będzie tak samo.
 6. @Toma-Sam - czujnik oczywiście wyłączony O co chodzi z regulacją kontrastu - zwróciłem na to wczoraj uwagę i rzeczywiście występuje w dwóch miejscach - w ogólnym i w zaawansowanych ustawieniach. Co dziwne ustawienie jednego nie wpływa na ustawienie drugiego. Powtórzę prośbę - czy któryś z użytkowników tego tv byłby tak uprzejmy i podał swoje ustawienia głównych parametrów dla obrazu? Wprowadziłbym je u siebie i sprawdziłbym jak wpływa to na obraz. Byłbym naprawdę wdzięczny. PS. jak z aktualizacjami - warto na bieżąco je instalować? Ściągnąłem najnowszą aktualizację ze strony i nie wiem czy ją instalować czy się wstrzymać. Niestety nie zdążyłem wczoraj sprawdzić jaka wersja jest wgrana w tv - zrobię to popołudniu.
 7. Tryb Film mam jak najbardziej ustawiony + kontrast - zoptymalizowany dla obrazu (wtedy wg testu najlepiej działa FALD).
 8. Panie i Panowie - prośba o poradę. Kupiłem 65PUS8102 i czerń jest niesamowita - w dotychczasowym 55h6400 jedyne co mnie denerwowało to clouding i lekkie dse które widziałem przy piłce nożnej. Philips tego nie ma. Mam jednak wrażenie, że obraz jest jakby trochę zbyt kontrastowy - tak jakby był ustawiony zbyt wysoki kontrast lub może coś z gammą było nie tak. Trudno mi to opisać. Jest dużo czerni i jest ona głęboka, jednak wydaje mi się że ciemne miejsca są "zbyt ciemne". Nie wiem czy jest to kwestia ustawienia tv czy może jakiegoś trybu wyświetlania - używam playera nvidia shield - przede wszystkim Netflix i pliki streamowane po LAN z lokalnego NAS'a. Ktoś ma może jakiś pomysł lub może podzielić się swoimi ustawieniami?
 9. A podaj proszę jakie masz ustawienia obrazu? Ustawię tak u siebie i sprawdzę jeszcze raz. Być może gdybym nie miał porównania z direct ledem to miałbym lepsze odczucia, jednak niestety czerń jest świecąca. Wiem, że pod tym względem mam wysokie oczekiwania - stąd pewnie moje odczucia :) Krytyczna jest kwestia współpracy TV z amplitunerem którego to problemu nie udało mi się rozwiązać. Pomijanie go nie wchodzi w rachubę - nie po to mam audio 7.1 żeby filmy oglądać w stereo
 10. W NU8002 jest skala 0-50. Tak jak pisałem - ustawiłem przygaszenie do 30-35 i w ciemnym pomieszczeniu cały czas widać wycieki podświetlenia. Przy włączonym kinkiecie na ścianie z żarówką 40W jest lepiej ale nie idealnie. Posprawdzałem jeszcze i po bezpośrednim podpięciu Shielda do NU8002 wykrywa on i aktywuje tryb yuv420 10 bitowa Rej. 2020. Przepuszczenie sygnału przez ampli ścina sygnał do 8 bit Rej 709 co powoduje masakrę w obrazie. Philips działa z ampli prawidłowo - wypuszcza yuv 420 10 bit rej. 2020. Amplituner w informacji o sygnale na HDMI raportuje również takie ustawienia. Nie wiem co może być powodem "nie gadania" Samsunga z Marantzem bo wg instrukcji amplitunera oficjalnie obsługuje on taki sygnał. Dogrzebałem się jeszcze do opcji HDMI UHD Color w tv - w instrukcji jest podane, że do obsługi sygnału o parametrach UHD 50P/60P 4:4:4 oraz 4:2:2 powinna ona być włączona dla odpowiedniego HDMI, jednak jej włączenie/wyłączenie niczego nie zmienia. Ktoś ma jakiś pomysł?
 11. Testowałem go trochę dzisiaj i niestety do czerni PUS8102 jest mu naprawdę daleko. Przy oglądaniu filmów w formacie 2:35:1 (czyli z czarnymi pasami góra i dół) wyraźnie rzucało mi się w oczy podświetlenie w narożnikach - przede wszystkim górnym prawym i dolnym lewym. Oglądam po ciemku więc podświetlenie na max, czyli 50 jest za mocne więc ustawiłem funkcję eco z obniżaniem podświetlenia do 35 i jest trochę lepiej. Niemniej 90% mojego użytkowania to wieczorne seanse więc priorytet dla mnie to czerń i pod tym względem PUS8102 ze swoim direct ledem zamiata NU. Oprócz powyższego mam jeszcze niestety problem z ustawieniem trybu pracy hdmi. Shield dla NU8002 ustawia tryb 3840x2160 59,940Hz i YUV 420 8 bitowa Rej. 709 co powoduje, że przejścia tonalne nie są równomierne i pojawiają się artefakty. Za żadne skarby nie mogę zmienić trybu pracy na 10 lub 12 bit. Shield jest podpięty do Marantza SR6010 a ten wypuszcza sygnał na ekran. Przy takim samym podpięciu i tych samych kablach z Philipsem nie ma problemów i Shield automatycznie ustawia bodajże 3840x2160 59,940Hz i YUV 422 12 bitowa Rej. 2020 - przejścia są płynne i obraz jest dużo lepszy. Przeczytałem kilka powyższych postów i dały mi one do myślenia czy rzeczywiście NU8002 nie ma 8 bitowej matrycy.
 12. Jeśli będę chciał zamówić kalibrację to to zrobię. Póki co zastanawiam się jednak jeszcze czy tv w ogóle zostawić. Przy ciemnych scenach od wszystkich czterech narożników tv "ciągnie się" widoczne podświetlenie - słabo to wygląda w ciemnych scenach. Stąd pytam o jakieś ogólne ustawienia jasności/podświetlenia/itp. Będę wdzięczny za podzielenie się ogólnymi ustawieniami do oglądania filmów w ciemnych pomieszczeniach. To moje pierwsze doświadczenie z tv 4k i hdr. Na dotychczasowym 55h6400 clouding występował ale był zmniejszony poprzez obniżoną jasność do 120 cd którą wyregulowałem kalibratorem. W tym tv ze względu na hdr jest to chyba niewskazane. Tak jak pisałem wcześniej - funkcja eco w ciemnym pomieszczeniu obniża jasność przez co obraz jest strasznie wyprany z kolorów. Znajomy udostępnił mi również 65pus8202 do testów i pierwsze odczucie jest takie, że obraz jest DUŻO lepszy - czerń prawie oledowa a kolory fajnie nasycone. Mam w związku z tym duży dylemat czy zostawić 75" nu8002 z krawędziowym czy 65" philipsa z pełnym podświetleniem i Ambilightem. W przyszłym tygodniu będę mógł przyjrzeć się dokładniej obu tv i wtedy też będę musiał podjąć decyzję. EDIT: kalibracji nie przekreślam, najpierw jednak muszę zdecydować który tv zostanie na ścianie - nie będę wydawał pieniędzy na kalibrowanie tv który być może oddam...
 13. Dzisiaj dojechał 75NU8002 - jest DUŻY Sygnał 1080i z kablówki nie powala, a niestety nic lepszego w ofercie nie mają. Pod tym względem obraz na 55" wyglądał lepiej Jakie macie ustawienia dla obrazu? Na 55h6400 robiłem sobie kalibrację kolorymetrem i miałem dosyć mocno skręconą jasność tv (do około 120 cd/m2). W tym tv widzę że w filmach 4k podświetlenie wskakuje praktycznie na max - jest to pewnie związane z HDR. Jak to poustawiać żeby było sensownie - nie wypalało oczu w nocy, a jednocześnie nie tracić kontrastu (po włączeniu funkcji eco w ciemnym pokoju tv przygasł do 20 i obraz był bardzo nijaki więc wyłączyłem tą funkcję).
 14. A jak u nich ze zwrotem 14 dniowym w przypadku gdyby coś było nie tak? Można oddać na miejscu w salonie czy trzeba wysyłać bezpośrednio do magazynu? Pakowanie takiego tv i wysyłka kurierem to tragedia. Kupując obecnego Samsunga 55H6400 wymieniałem go 2x bo od cloudingu i dse krwawiły mi oczy więc wydając 10k wolałbym mieć możliwość bezproblemowego zwrotu towaru gdyby coś było "nie halo". Edit: Doczytałem, że zwrot jest do wyboru - do sklepu lub wysyłkowy. Nie wiem tylko czy przez infolinię da radę ponegocjować cenę - jutro może spróbuję, bo tylko w takim przypadku jest gwarancja zwrotu 14 dniowego (chyba, że towarów zakupionych w sklepie również to dotyczy - tak jest np. w Media Markt i RTV Euro AGD). Edit2: Mam trochę przysłowiowy "ból [beeep]y", że bardzo dobre 65" można już kupić za przyzwoite 6,5 tys (65PUS8102/65NU8002) a do 75" trzeba dołożyć kolejne 50% tej kwoty 😐
 15. @marcemtr dzięki za rzeczową odpowiedź. Gdzie kupowałeś i jaka cena? Wszędzie w marketach wisi po 10999. Różnica cenowa pomiędzy 65" a 75" trochę boli - 3500 zł 😕 Problem/Brak DTS to porażka - ten format jest dużo lepszy od typowego AC3 więc jego obsługa powinna być obowiązkowa. Generalnie i tak używam zewnętrznego odtwarzacza nVidia Shield więc dla mnie żadna różnica. Korzystam z takiego rozwiązania ponieważ 55H6400 nie obsługiwał DTS-HD MA 7.1 i DD TrueHD 7.1 z których najczęściej korzystam. @Maciej Wiśniewski - naprawdę zależy Ci na odtwarzaniu DivX w 480p na telewizorze 4k? Osobiście nie oglądałem nic w tym formacie od jakichś 10 lat więc dla mnie żadna strata. Obecnie korzysta się z mkv
×
×
 • Create New...