Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips POS9002 TEST najnowszego OLED 2017 z Ambilight i Android TV!

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KamilaKorneta napisał:

http://allegro.pl/lg-oled-55c7v-nowosc-promo-raty-i6977080213.html   7149 sorry bład :)  lub 20 rat po 358 nieoprocentowanych..

kolego Lukcinek PODOBNO hLG W PHILIPSIE MIAŁO nie być...

Witam

HLG w Philipsie jak najbardziej być miało ale póki co nie działa przez YT tak samo jak HDR :(

Co do Ambilight i świecenia na sufit to w modelu PFL 7008 to zjawisko nie występowało. 

Żonie się podoba :) a mnie wkurza, że cały czas mam sufit podświetlony. Jednak nie jest to największy problem z tym TV...niestety:(

przemodd...bierz chyba lepiej LG C7 - Sporo tańszy. Mniejszy input lag. Obsługuje wszystkie standardy HDR. Działa HDR i HLG w Youtubie. Nie ma tylko kurcze Ambilight:(  Nie wiem jak u nich ale w Philipsie obsługa klienta to jakaś masakra a sotf jak zwykle niedopracowany. PFL7008 był pod tym względem jeszcze gorszy ale widzę, że niektóre problemy się powielają...restarty, kasowanie listy kanałów w CI+ z UPC. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukcinek
Na youtube nie ma HLG. Jest dostępny wyłącznie HDR w postaci plików zakodowanych przy pomocy formatu VP9.2. HLG będzie dostępny wyłącznie w streamingu na kanałach satelitarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Subman napisał:

@lukcinek
Na youtube nie ma HLG. Jest dostępny wyłącznie HDR w postaci plików zakodowanych przy pomocy formatu VP9.2. HLG będzie dostępny wyłącznie w streamingu na kanałach satelitarnych.

Witam

Bardzo sie na tym nie znam ale patrzac na ten filmik... 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukcinek napisał:

Bardzo sie na tym nie znam ale patrzac na ten filmik... 

Masz rację, jednak youtube wspiera też HLG, zwracam honor :) Zapuściłem u siebie jakiś clip z TravelXP z youtube i też pokazało się HDR HLG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Subman napisał:

Masz rację, jednak youtube wspiera też HLG, zwracam honor :) Zapuściłem u siebie jakiś clip z TravelXP z youtube i też pokazało się HDR HLG.

A POS 9002 nie wspiera ani HDR ani HLG! Powaznie rozwazam zwrot i zamiane na LG C7... Nie dosc ze tanszy to... A bez ambilight jakos przeżyje. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma ambilight przy oledzie ?

Ja najbardziej lubię oglądać oled'a po ciemku choć mam tylne podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambilight to dla niektórych nieomal religia. :)

Trzeba przyznać, że Philips kiedyś zrobił majstersztyk marketingowy i wypromował światełka (w dodatku kolorowe) z tyłu telewizora jako cudowną technologię i niemalże lek dla duszy. A tymczasem był to tylko środek do maskowania braków technologii LCD.

W OLEDzie ambilight ma mniej więcej taki sens jak we współczesnych smartfonach różne szkła i folie.

Przy czym co do zasady jestem umiarkowanym zwolennikiem lekkiego oświetlenia pokoju w czasie oglądania i oświetlenie z tyłu telewizora jest jednym z lepszych pomysłów.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Ajot napisał:

Jaki sens ma ambilight przy oledzie ?

Ja najbardziej lubię oglądać oled'a po ciemku choć mam tylne podświetlenie.

Gdyby nie ambilight nigdy może  bym nie zainteresowala sie Philipsem..czy to full led czy oled..naprawdę zobacz sobie jak się oglada mecz czy inne widowisko sportowe juz nie wspomnę o graniu na konsoli ps4...Phil nic nie musi maskować.może w krawedziówkach lcd ale cloudingu nic nie zamaskuje ).Obraz na moim zawsze był idealny natomaist jak ktoś woli ogladać fimy w  ciemności zawsze można go wyłączyć...to prawda jest takie przyzwyczajenie do tego wynalazku jakby to byłą nieomal religia..:) potwierdzam.Ambilight ma sens i przy oledzie i przy lcd led...możliwe ze gdyby nie to to już by zamknęli w TpVision fabrykę tv,,to duża wartość dodana,Kto ma trudno mu się z tym rozstać.Kto nie ma nie tęskni bo nie zna tematu na co dzień.

Też wydaje mi się że poza Ambi w obrazie oled Lg c7 jest lepszy...i już nawet tańszy.Ne potrafię oglądać filmów bez ambi..czegoś brakuje.

Edytowane przez KamilaKorneta
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ambilight służy do maskowania braków technologii lcd, a w szczególności do ukrywania kiepskiej czerni w matrycach ips, które philips montuje na potęgę w swoich tv lcd.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że oled pokazuje swoje największe zalety przy oglądaniu w "jaskini",  wtedy filmy z nocnymi scenami nabierają nowego wymiaru a telewizor znika w ciemnościach. Przy dodatkowym oświetleniu nie ma tego efektu. Miałem Philips'a pus6561 i ambilight to fajny bajer, ale nie poprawia jakości obrazu w moim odczuciu. Moim zdaniem lepiej nie kierować się tymi światełkami, a jak komuś bardzo brakuje zawsze można się pokusić o lightberry ;-). Kiedyś wyczytałem że w 2020r. kończy się patent philipsowi na ambilight, to prawda?.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, vader_4747 napisał:

Jak najbardziej ambilight służy do maskowania braków technologii lcd, a w szczególności do ukrywania kiepskiej czerni w matrycach ips, które philips montuje na potęgę w swoich tv lcd.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

Mam matrycę Va a nie ips czern jest plazmowa..9607 ma strefowe podświetlenie i niczego nie trzeba maskować...tylko kąty sa słabe ale oglądam na wprost.

 

Tak patent się kończy i po 2020 każdy będzie mógł to montować.Philips straci swój atut na zawsze..raczej nie wygra w starciu z Lg bo ma niski wybór modelów i jest drogi..zaręczam ze bez Ambi nikt by tego Oleda nie  kupował..bo po co ? każdy jest stosunkowo podobny.Lg nawet tańszy..b7 i c7,,a nowsza matryca.AMBI NIGDY nie poprawia jakości obrazu..tylko inne są odczucia przy oglądaniu(w/g mnie lepsze)..aż tyle i tylko tyle,Nie ma sensu kupować i płacić za to jak komuś nie odpowiada :)Nie może poprawiać obrazu coś co jest poza ekranem.

Nie ma sensu porównywać Phila 9 serii z 6...nie ten poziom.

Edytowane przez KamilaKorneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru

Chodzi o brak wsparcia przez POS9002 HDRa i HLG na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Subman jakich kolumn używasz do tej Yamahy 1060?  Daje to radę w stereo czy tylko kd? Jakiego odtwarzacza blu używasz?

Ja mam fioła na punkcie kolumn Klipscha - podobno z Yamahą w stereo dobrze komponują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, był wpis Gmeru, ale zniknął...

@KamilaKorneta
Używam starych kolumn B&W 603 S2, ale planuję za jakiś czas upgrade do zestawu 5.1. Muzyki na tym generlanie nie słucham. Yamaha według mnie lepiej sprawdza się jako amplituner do kina niż wzmacniacz stereo. Do stereo mam słuchawki Audeze LCD-3 ze wzmaczniaczem Auralic Taurus - ten zestaw gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Subman napisał:

Dziwne, był wpis Gmeru, ale zniknął...

@KamilaKorneta
Używam starych kolumn B&W 603 S2, ale planuję za jakiś czas upgrade do zestawu 5.1. Muzyki na tym generlanie nie słucham. Yamaha według mnie lepiej sprawdza się jako amplituner do kina niż wzmacniacz stereo. Do stereo mam słuchawki Audeze LCD-3 ze wzmaczniaczem Auralic Taurus - ten zestaw gorąco polecam.

Bo się zorientowałem, że chodzi o YT i usunąłem wpis? :D

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba udało mi się znaleźć wersję KODI, która odtwarza większość plików płynie z dźwiękiem Dolby Digital (nie działa DTS).

Jest to wersja: http://mirrors.kodi.tv/test-builds/android/arm/kodi-20171110-b5163e2-retroplayer-18alpha1-armeabi-v7a.apk 

U mnie póki co działa bardzo dobrze. Lepiej nawet niż MX Player PRO.

Pozdrawiam i ciesze się, że mimo braku wsparcia ze strony Philipsa jest jakaś aplikacja, która pozwala na płynne odtwarzanie multimediów na tym TV.

Dopiero teraz zauważyłem, że nie może być idealnie. Napisy mrugają. Ale oglądać się da ale...wkurza:(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukcinek

Ja się już dawno zorientowałem jak działa support firmy TP-Vision dla telewizorów Philipsa i choćby nie wiem jak dobry sprzęt robili i dawali mi go za pół darmo to będę omijał szerokim łukiem. 

1. Oficjalne forum Philipsa to jest forum 'użytkownicy-użytkownikom'. Czyli możesz pisać, ale nie licz na oficjalną odpowiedź ani stanowisko. Może jakiś user jak ma podobny problem to pomoże, bo znalazł jego obejście. Natomiast większość problemów użytkownicy sami sobie nie rozwiążą bo to błędy w sofcie. Soft powstaje w chinach i tak naprawdę nie wiadomo jak można wpłynąć na niego żeby poprawili dany błąd. Co więcej, w oficjalnych release notes nowych wersji firmware rzadko kiedy pojawia się info o poprawionych błędach, nawet jeżeli faktycznie zostały naprawione. Nie wiem, może to jest element PR żeby nie przyznawać się i nie podawać liczby błędów, albo nie odstraszać przyszłych nabywców. Tak czy siak jest to słabe, gdy czyta się w tych release notes informację, że zaktualizowali tylko loga kanałów, albo poprawili działanie telegazety a zajęło im to 3 miesiące :).

2. Infolinia Philipsa to jest śmiech na sali, bo jedyne co tam się dowiesz to jak zrobić reset TV do ustawień fabrycznych.

3. Serwis MIK Radom może Ci wziąć sprzęt i wydać ekspertyzę, że wszystko jest ze sprzętem ok, a ewentualne błędy to wina zainstalowanych aplikacji za które TP-Vision nie ponosi odpowiedzialności.

Reasumując - jak masz problem to nikt nie pomoże, co więcej nie ma się do kogo zgłosić żeby opisać błąd. Jesteś Ty vs korporacja, która odkąd wzięła Twoje pieniądze ma Cię głęboko w d...  Oni to sprytnie zorganizowali, zaoszczędzili kasę, bo nie muszą zatrudniać ludzi w supporcie i robią tylko tyle ile wymaga prawo (czyli de facto jedynie odpowiadają na zarzuty reklamacyjne).

Jedyną skuteczną drogą rozwiązania wszelkich problemów z tymi TV jest ich zwrot do sprzedawcy powołując się na przepisy rękojmi. To się czasami udaje i możesz mi wierzyć, że jak odzyskasz kasę, to czujesz niesamowitą satysfakcję. Przesiadka na TV innej firmy też smakuje lepiej niż normalnie powinna, bo nagle wiele problemów po prostu znika i czujesz jakby kamień spadł z serca. Mimo że nie ma TV idealnych, wszystkie mają jakieś wady to jednak warto przesiąść się z Philipsa na coś co częściej po prostu działa :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

@lukcinek

Ja się już dawno zorientowałem jak działa support firmy TP-Vision dla telewizorów Philipsa i choćby nie wiem jak dobry sprzęt robili i dawali mi go za pół darmo to będę omijał szerokim łukiem. 

1. Oficjalne forum Philipsa to jest forum 'użytkownicy-użytkownikom'. Czyli możesz pisać, ale nie licz na oficjalną odpowiedź ani stanowisko. Może jakiś user jak ma podobny problem to pomoże, bo znalazł jego obejście. Natomiast większość problemów użytkownicy sami sobie nie rozwiążą bo to błędy w sofcie. Soft powstaje w chinach i tak naprawdę nie wiadomo jak można wpłynąć na niego żeby poprawili dany błąd. Co więcej, w oficjalnych release notes nowych wersji firmware rzadko kiedy pojawia się info o poprawionych błędach, nawet jeżeli faktycznie zostały naprawione. Nie wiem, może to jest element PR żeby nie przyznawać się i nie podawać liczby błędów, albo nie odstraszać przyszłych nabywców. Tak czy siak jest to słabe, gdy czyta się w tych release notes informację, że zaktualizowali tylko loga kanałów, albo poprawili działanie telegazety a zajęło im to 3 miesiące :).

2. Infolinia Philipsa to jest śmiech na sali, bo jedyne co tam się dowiesz to jak zrobić reset TV do ustawień fabrycznych.

3. Serwis MIK Radom może Ci wziąć sprzęt i wydać ekspertyzę, że wszystko jest ze sprzętem ok, a ewentualne błędy to wina zainstalowanych aplikacji za które TP-Vision nie ponosi odpowiedzialności.

Reasumując - jak masz problem to nikt nie pomoże, co więcej nie ma się do kogo zgłosić żeby opisać błąd. Jesteś Ty vs korporacja, która odkąd wzięła Twoje pieniądze ma Cię głęboko w d...  Oni to sprytnie zorganizowali, zaoszczędzili kasę, bo nie muszą zatrudniać ludzi w supporcie i robią tylko tyle ile wymaga prawo (czyli de facto jedynie odpowiadają na zarzuty reklamacyjne).

Jedyną skuteczną drogą rozwiązania wszelkich problemów z tymi TV jest ich zwrot do sprzedawcy powołując się na przepisy rękojmi. To się czasami udaje i możesz mi wierzyć, że jak odzyskasz kasę, to czujesz niesamowitą satysfakcję. Przesiadka na TV innej firmy też smakuje lepiej niż normalnie powinna, bo nagle wiele problemów po prostu znika i czujesz jakby kamień spadł z serca. Mimo że nie ma TV idealnych, wszystkie mają jakieś wady to jednak warto przesiąść się z Philipsa na coś co częściej po prostu działa :)

Hej

Dzięki za info jak sprawa wygląda. Mój poprzedni TV też był Philipsa i wiem o czym piszesz aczkolwiek wtedy Piotr Herod starł mi się pomóc. Teraz zapadł się pod ziemię:(

Także zamiast usprawnić to chyba pogorszyli.

CZekam na aktualizacje...ma być podobno "wkrótce". Jeżeli nic się nie poprawi to nie będę miał wyboru. Ogólnie jestem zadowolony z tego TV mimo tego, że android to nie demon prędkości.

Jak poprawią odtwarzacz wbudowany, HDR w YT i passthrough to generalnie nie będzie źle.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Robert_1988_KrK napisał:

Możliwe że ze wstydu? : >

:)

Może jest na urlopie i nie powinienem nic złego pisać ale... 

Na pewno przeproszę gdy się tak okaże.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tv kilkanaście dni i zwieszek wpadło też kilkanaście... raz nawet pilot się obraził XD

Pierwsza praktycznie zaraz po podpięciu do netu, bez dotykania czegokolwiek w ustawieniach. Kolejne sypały się po podpięciu dysku 2TB z jedną partycją NTFS i wieloma różnymi plikami w tym masą z PC w stylu kopia folderu USERS i takie tam. 

Ogólnie andek mieli dysk nawet jeśli nic z niego nie chcę odtwarzać. Lepiej sobie z tym dyskiem radzi tani tuner DVBT. To samo odtwarzanie np. mkv. Phil tnie a na tunerku bangla dużo lepiej.

Wczoraj załapałem pierwszego boot loopa i na szczęście nie musiałem nic wgrywać by przywrócić ustawienia. Po prostu wyłączyłem o jedną apkę za dużo. Dziwne bo nigdy w tel. przy wyłaczaniu apek fon nie umarł.

 

Udało się wejść w recovery WCIŚNIĘTY ZA TV DŻOY I POWER ON.

Tam wipe obu partycji i TV wstał.

Od razu ustawienia netu, blokada autoaktualizacji i Aida pokazuje zużycie CPU nawet 5% do 15. Wcześniej cały czas miałem 40-60% bez instalowania nowych apek.

Po pewnym czasie zabawy TV odpowiadał czasem po kilku s od wciśnięcia przycisku na pilocie O_O

Pod tym względem android jest porażką, że na nim działa cały TV. Żeby jeszcze podczas odtwarzania strumienia video były wstrzymywane inne niekrytyczne apki było by znośnie.

Polecam AIDE jako pierwszy program właśnie do sprawdzenia czy nie mamy zamulonego CPU jakimś nowym zainstalowanym softem.

 

Dziwne bo cep niby 64 bitowy a pracuje w trybie 32. Oby na nowym androidzie 64 odpalili to trochę mocy wskoczy. 

 Swoją drogą te 4 rdzenie mają wydajność na poziomie Samsunga S3 przez co zwyczajnie TV zamula się szybko. Do tego ramu co komar najsrał...2GB za to powinni komuś klejnoty rodzinne wypchać i do muzeum :D Do takiego sprzętu śmiało powinni wkleić 8 rdzeni ale np. na wyższych napięciach bo nie zależy nam na jak najmniejszym zużyciu prundu. Za duże to to w kieszeń.

Ogólnie TV daje super obraz z Netflixa i dobrego materiału jutubowego gdzie mam 1440p i jeszcze lekki zapas ale za mało łącza na 2160p. Jak na moje skromniutkie łącze max 10Mbit -realnie ok 7, jest przekozacki skok jakości. Do tego przeskoczyłem z 9 letniego 32" Szajsunga. Ja jestem pomimo tych szpil zadowolony. Jak jeszcze jujtubek odpali HDRa będzie cymes.

Dyskoteka faktycznie daje po suficie i najlepiej mieć TV  ustawiony idealnie równolegle do ściany, żeby równo się świeciło sklepienie.

Ja mam uchwyt do tv bo lubię patrzeć na TV prawie idealnie pod kątem prostym do matrycy. Wtedy jedna strona daje lepsiejszy efekt ale ja to bardziej jako podświetlenie zdrowotne dla paczałek traktuję niż poszerzanie perspektywy odbioru wrażeń wizualnych.

 

Co dziwne mój TV nie chce sparować słuchawki Nokii ani w sumie żadnego fona z BT. Żeby nie było z apki do sterowania TV po wyłączeniu wifi i włączeniu BT paruje jakoś tak po swojemu ale z fona nie ma opcji by TV dodać z ustawień. Pad od PS3 po kablu wykrywa i nawet nie trzeba go włączać. Ale już adapter USB/PSX/PS2 plus pad nie działa a powinien.

Pilot jest niedorobiony, wprowadzanie tekstu głosem działa jak chce, nie wszędzie tak samo jak klawiatura qwerty czasem nie działa.

Generalnie TV nie znosi dobrze pojemnych zapchanych nośników i odpalania kilku apek zwłaszcza takich np. pogodowych co to w tle wiszą i sprawdzają opady.

Super, że można odinstalować aktualizacje i nadal wszystko działa. Wole jujtuba stokowego. Miałem też taki alternatywny działający bez serwisu i usług gugla wynaleziony na githubie 

SMART YOUTUBE.

Coś czuję w kości, że prędzej na XDA doczekam się portu od innego Andek tivi niż oficjalnego stabilnego od Filipa...

 

Ps. taka ciekawostka, TV obsługuje strumień video max 20Mbit 30Mbit całość a w miarę płynnie odtwarzam plik LG HDR NASA Demo, ten ze słońce, księżycem i stacją kosmiczna gdzie strumień ma ok 40Mbit danych :)

Ps. Ps.

 

Mój TV łyka ponad 300W na demie Nasa. Na Demie  z TV, tym z latawcami miernik-nie za 30zł z biedronki ;p pokazuje pik na niebiskim tle-niebo z latawcami skok ponad 650W O_o.....

Ogólnie taki pik mocy występuje też podczas przejścia na niebieskie tło na pliku z obrazem testowym na YT. To jakiś mechanizm dopalający matrycę czy taki bug? 

Gdzie te 150W??? Do tej pory miałem zawsze podaną max wartość a nie jakieś tam dyrdymały. Wszędzie k...a kombinują jak dymać konsumentów.

Po korekcji trybu nocnego mam ok 100-120W na jasnych planszach a było 230W i dzięki temu ekran nie promieniuje prawie 40st. C....uufff latem było by konkretnie od takiego promiennika :D

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...