Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips POS9002 TEST najnowszego OLED 2017 z Ambilight i Android TV!

Rekomendowane odpowiedzi

@lukcinek

Nie zdziwiłbym się w ogóle, gdyby Pan z infolinii Philipsa zaproponował Ci naprawienie problemu poprzez zdalne połączenie się z Twoim TV i reset do ustawień fabrycznych. Oni tak 'naprawiają' wszystkie problemy z jakimi do nich dzwonisz...

Natomiast MIK nabierze wody w usta i może po długim czasie jak ich przyciśniesz to odpowie, że wszystko jest zgodne ze specyfikacją producenta a winne są aplikacje. Jak masz jakieś pretensje to uderzaj do twórców aplikacji w których coś nie działa :). Weź teraz znajdź autora Youtuba i pisz maile do niego że zrobił dziadostwo bo na Twoim super wypasionym TV Philipsa coś nie działa jak należy :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, lukcinek napisał:

 

PS: Czy u Was Ambilight też cały czas podświetla sufit? W poprzednim modelu tego nie było a powiem nawet więcej...były lepiej doświetlone narożniki bo lampki led były wokół całego TV a tu brak ich w narożnikach.

Pozdrawiam

Ha mam te same udczucia.  Rogi świecą gorzej, doświetlam sobie żarówkami hue :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę o pomoc. Jaki wieszak kupić do tego Philipsa? W sensie wiem że 300x300 VESA ale chcę żeby trochę odstawał od ściany co by ambilight się ładnie rozpraszał  - tak jak to jest teraz czyli jakieś 7 cm circa bout. Czy skazany jestem na te wieszaki z ramieniem? One podobno mają problem z łapaniem poziomu i pionu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2017 o 15:11, reespl napisał:

Panowie mam prośbę o pomoc. Jaki wieszak kupić do tego Philipsa? W sensie wiem że 300x300 VESA ale chcę żeby trochę odstawał od ściany co by ambilight się ładnie rozpraszał  - tak jak to jest teraz czyli jakieś 7 cm circa bout. Czy skazany jestem na te wieszaki z ramieniem? One podobno mają problem z łapaniem poziomu i pionu...

Ja mam wieszak z ramieniem na sprężynie gazowej i sobie to rozwiązanie bardzo chwalę, możesz ustawić TV na wysokości jakiej w danym momencie potrzebujesz i w odległości od ściany prawie dowolnej. Co prawda odległość od ściany, trochę trudniej na bieżąco regulować, ale z wysokością nie ma problemu. Nie zauważyłem żeby miał problem z łapaniem poziomów, nie korzystam z TV z poziomicą w łapie :). W zasadzie to szkoda tylko, że nie robią wersji z pivotem, bo lubię czasem zagrać w pinballa a pinball na odwróconym TV robiłby nieziemskie wrażenie :) 

Takie coś mam i polecam:

http://www.uchwytylcd.eu/p1510,f500-new-solidny-obrotowy-scienny-uchwyt-na-sprezynie-gazowej-do-telewizorow-lcd-led-50-60.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2017 o 12:47, efel napisał:

Ja mam wieszak z ramieniem na sprężynie gazowej i sobie to rozwiązanie bardzo chwalę, możesz ustawić TV na wysokości jakiej w danym momencie potrzebujesz i w odległości od ściany prawie dowolnej. Co prawda odległość od ściany, trochę trudniej na bieżąco regulować, ale z wysokością nie ma problemu. Nie zauważyłem żeby miał problem z łapaniem poziomów, nie korzystam z TV z poziomicą w łapie :). W zasadzie to szkoda tylko, że nie robią wersji z pivotem, bo lubię czasem zagrać w pinballa a pinball na odwróconym TV robiłby nieziemskie wrażenie :) 

Takie coś mam i polecam:

http://www.uchwytylcd.eu/p1510,f500-new-solidny-obrotowy-scienny-uchwyt-na-sprezynie-gazowej-do-telewizorow-lcd-led-50-60.html

Dzięki za sugestię. Poszperam zatem w necie i poszukam czegoś podobnego. Bo faktycznie warto móc ustawić odleglość od ściany w przypadku podświetlenia tejże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2017 o 19:44, reespl napisał:

 

No to duży błąd do skorygowania! Nie działa / nie załącza. Nie ma baneru o wykryciu sygnału (chociaż pewnie to nie jest znamienne ale wszystko puszcza sygnał HDR informuje o tym jak np Netflix z aplikacji czy źródła zewnętrzne jak PS4pro)

A czy Maciej w ogóle przy teście sprawdzał to? czy z marszu zostało wpisane że HDR jest na YT?

hymm..

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2017 o 08:15, JarekWML napisał:

W jaki sposób pobrałeś ten film? Z tego co wiem, to jeszcze żaden downloader nie wspiera pobierania z Youtuba z metadanymi HDR :D

Pobrałem z youtube'a plik programem youtube-dl, a następnie wgrałem go na USB i LG C7 bez problemu wykrył i odtworzył plik w trybie HDR.
Komenda, którą użyłem:

youtube-dl -f 337 -o yellowstone_hdr.avi mHUOCxVT5ro

Aplikacja: https://youtube-dl.org/

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odtworzenie przez C7 jest dowodem na to, że Philips jeszcze nie wspiera HDRa w kodowaniu Youtubowym (VP9.2?). 

Dzięki za sposób na pobranie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Subman napisał:

Pobrałem z youtube'a plik programem youtube-dl, a następnie wgrałem go na USB i LG C7 bez problemu wykrył i odtworzył plik w trybie HDR.
Komenda, którą użyłem:


youtube-dl -f 337 -o yellowstone_hdr.avi mHUOCxVT5ro

Aplikacja: https://youtube-dl.org/

Witam

A czy ten sam film otwiera się w HDR prosto z YT na C7?

Sprawdzałem w sklepie ten model i nie włączał się HDR. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukcinek
Tak, jak najbardziej włącza się HDR w rozdzielości 4k bezpośrednio z C7 z wbudowanej aplikacji.
 

c7_youtube_hdr_yellowstone.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

@lukcinek
Tak, jak najbardziej włącza się HDR w rozdzielości 4k bezpośrednio z C7 z wbudowanej aplikacji.
 

c7_youtube_hdr_yellowstone.jpg

Pozazdrościć:(

Ja problem z YT i HDR zgłosiłem do Philipsa jakiś tydzień temu. Póki co brak odpowiedzi. Dam znać jak coś będzie wiadomo.

W POS 9002 nie działa ani z YT ani normalnie przez jakikolwiek odtwarzacz.

Dziwi mnie to, że recenzent wpisał iż działa HDR z YT (daje to do myślenia na temat rzetelności tej recenzji:(

Pozdrawiam

Witam 

Jakby ktoś był zainteresowany to można ściągnąć aplikację Amazon Prime Video dedykowaną do TV Philipsa (niekoniecznie do modelu 9002 ale...) - https://onedrive.live.com/?cid=50aff1df8eae2a35&id=50AFF1DF8EAE2A35!231791&authkey=!AEd89dtQC3pPqZM

Działa HDR i 4k ale... oczywiście zacina i oglądać się nie da ! :(

Filmy full HD działają ok. 

Pozdrawiam i czekam na oficjalną aplikację Amazonu dla tego modelu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukcinek

Nie przejmuj się. Na oledach od LG HDR w Youtube jest aktualnie skopany. Kolory są wyprane, obraz wygląda jakby miał za dużo jasności ustawione. Nie da się tego oglądać praktycznie bez zgrzytania zębami albo manipulowania jasnością w ustawieniach. LG wini Youtube, Youtube twierdzi że po ich stronie wszystko ok. Mam nadzieję że to naprawią w końcu, bo problem ponoć istnieje od maja i nic.

Wątpię żebyś się doczekał odpowiedzi od Philipsa innej niż wymijającej, no ale może coś się zmieniło :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2017 o 09:46, efel napisał:

@lukcinek

Nie zdziwiłbym się w ogóle, gdyby Pan z infolinii Philipsa zaproponował Ci naprawienie problemu poprzez zdalne połączenie się z Twoim TV i reset do ustawień fabrycznych. Oni tak 'naprawiają' wszystkie problemy z jakimi do nich dzwonisz...

Natomiast MIK nabierze wody w usta i może po długim czasie jak ich przyciśniesz to odpowie, że wszystko jest zgodne ze specyfikacją producenta a winne są aplikacje. Jak masz jakieś pretensje to uderzaj do twórców aplikacji w których coś nie działa :). Weź teraz znajdź autora Youtuba i pisz maile do niego że zrobił dziadostwo bo na Twoim super wypasionym TV Philipsa coś nie działa jak należy :). 

Witam 

Minęło 18 dni od zgłoszenia moich problemów do firmy Philips przez ich oficjalny serwis i do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na zadane pytania a było ich sporo.

W międzyczasie wysłałem 3 maile z tym samym zapytaniem do Pana Piotra Heroda - który z tego co wiem jest tzw. "Guru" w Philipsie i też niestety nie raczył mi nic odpisać :(

Wszyscy pisali, że Philips to masakra jeżeli chodzi o obsługę klienta ale mimo złych doświadczeń z tą firmą w przeszłości ponownie kupiłem u Nich TV przez Ambilight, który w modelu POS 9002 jest moim zdaniem lekko skopany (świeci na sufit). Myślałem, że może coś się poprawiło ale jest jeszcze gorzej!

Klient, który kupił ich flagowy Tv na rok 2017 nie może się od 3 tygodni doprosić o jakąkolwiek informację.

Na forum Philipsupportforum jest wielu użytkowników, którzy zgłaszają wszelakie problemy i nikt  z obsługi Philipsa nic nie odpowiada...po co w ogóle to forum?!

Nie rozumiem jak TV za 9000 zł może nie radzić sobie z płynnym odtwarzaniem plików 4K HDR HEVC - praktycznie wszystkie co sekundę gubią kilkadziesiąt klatek. Nie działa też dobrze passthrough dźwięku do amplitunera. Czasami dźwięk po prostu zanika. Jedyny odtwarzacz, który radzi sobie z tymi plikami to MX Player HW+ ale ma problem z dźwiekiem DD i DTS. 

Brak 4k HDR i HLG na Youtubie to też porażka. Do czego zatem to HLG i HDR skoro nie działa na najpopularniejszym serwisie na świecie?

W przeciągu miesiąca TV zrestartował mi się już z 5 razy. Wczoraj przy włączeniu zgubił wszystkie kanały z Karty CI+ UPC i musiałem instalować od nowa. 

Android raz działa naprawdę nieźle a czasami nie da się nic praktycznie zrobić i trzeba restartować.

Brak aplikacji Amazon Prime a ta co jest dostępna również zacina przy filmach 4k HDR!

Wbudowana funkcja chromecast w tym TV nie działa w 4K  - zacina!

Filmy 4K 60kl/s z Youtuba też nie działają płynnie!

Obraz super - tu nie ma zastrzeżeń.

Jak ktoś kupił ten TV tylko do oglądania TV i podstawowych funkcji to powinien być zadowolony ale jak ma się trochę większe wymagania to póki co nie będzie. Liczę, że aktualiazacja do androida 7.1.2 wszystko naprawi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym telewizorze ale właśnie najbardziej obawiałem się serwisu i widzę po postach, że jest się czego obawiać.

Telewizory OLED kosztują sporo, jest to technologia premium i powinien też być adekwatny serwis.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukcinek napisał:

Nie rozumiem jak TV za 9000 zł może nie radzić sobie z płynnym odtwarzaniem plików 4K HDR HEVC - praktycznie wszystkie co sekundę gubią kilkadziesiąt klatek. Nie działa też dobrze passthrough dźwięku do amplitunera. Czasami dźwięk po prostu zanika. Jedyny odtwarzacz, który radzi sobie z tymi plikami to MX Player HW+ ale ma problem z dźwiekiem DD i DTS. 

To jak serwis nie będzie ci w stanie tego naprawić to żądaj zwrotu kasy i weź tańszego LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yellowstone National Park in 8K 60P (FUHD) nie ma na YT HDR. Dziwi flaga HDR na C7. Gdzie pobrać wersję z HDR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I widzę jeden bug - spieprzyli coś projektując ułożenie diod ambligihta na górze tv. Są skierowane na wprost i oprócz oświetlania ściany, świeca też na sufit :) nie przeszkadza ale jest conajmniej dziwne :)  Kolego reespl to nie wada każdy Philips z ambilight trójstronnym zawsze ośweartla sufit i nikomu to nie przeszkadza absolutnie...to nie wada ale zaleta bo możesz bez oświetlania górnego pokoju coś zrobic:)Nie wiem jakby mieli te diody umieścić w górnej częsci..

 

Kolego lukcinek kocham ambilight ale faktycznie trwałość Phila jest kiepska,,,u mnie płyta głowna w 9607 padłą po 4,5 roku na wiosnę naprawili,,,ale w długie i nieawaryjne działanie to ja nie wierzę:)

 

Soft w Philipsach i elektronika zawsze była beznadziejna..do tego nawet matryca od Lg jest w  nim 3 a nie 4 generacji.,,,daleko mu jednak do ideału.Gdyby nie ambi (jedyna poważna wartość dodana)celowałabym w Oleda Lg...ale i tak nie ma wyboru bo Phil robi tylko 55 ....65 prędko nie wejdzie bo ta firma zawsze premiery premium opóźnia bardzo,

jak był problem z odtwarzaniem 3D w 2013 roku  kiedyś w jednym z trybów Pani z infolinii Phila )miałam wrażenie ) ze nie wie co mówi i moze powinna sprzedawac suszarki bo na proste pytanie nie  umiała odpowiedziec...zero kompetencji.

Cena Lg to już tylko 6900 za b7 a c7 lepszy 7100 kolego reespl.(nie widzę sensu poza ambi dopłacać do Phila)..natomiast mam wątpliwosci czy jakikolwiek oled nada sie do gier z powodu ryzyka wypalen.

Kolego efel Phil ma licencje na Ambi do 2020 roku,...niebawem wszyscy go będa mieli :)

Edytowane przez KamilaKorneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 2015 napisał:

Yellowstone National Park in 8K 60P (FUHD) nie ma na YT HDR. Dziwi flaga HDR na C7. Gdzie pobrać wersję z HDR ?

Yellowstone National Park jest dostępny jak nabjbardziej w HDR. Dziwi mie, że piszesz coś innego. Poniżej dowód:

$ youtube-dl -F mHUOCxVT5ro | grep vp9.2
330          webm       256x144    144p60 HDR  154k , vp9.2, 60fps, video only, 3.77MiB
331          webm       426x240    240p60 HDR  229k , vp9.2, 60fps, video only, 5.95MiB
332          webm       640x360    360p60 HDR  485k , vp9.2, 60fps, video only, 12.96MiB
333          webm       854x480    480p60 HDR  908k , vp9.2, 60fps, video only, 24.54MiB
334          webm       1280x720   720p60 HDR 2059k , vp9.2, 60fps, video only, 55.94MiB
335          webm       1920x1080  1080p60 HDR 3467k , vp9.2, 60fps, video only, 95.79MiB
336          webm       2560x1440  1440p60 HDR 9564k , vp9.2, 60fps, video only, 259.38MiB
337          webm       3840x2160  2160p60 HDR 19441k , vp9.2, 60fps, video only, 522.38MiB


 

18 minut temu, przemodd napisał:

czyli jednak kupić lg b7/c7 zamiast pos9002?

Jak nie chcesz mieć kłopotów z serwisem i jak widać nie najlepszym softwarem, to lepszym wyborem będzie LG B7/C7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...