Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips POS9002 TEST najnowszego OLED 2017 z Ambilight i Android TV!

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli słusznie podejrzewałem że ciągle passthrough dźwięku 5.1 jest problemem dla Philipsa... Dobrze chociaż że w Netflixie to ogarnęli. LG też ma pewne problemy z passthrough, ale Dolby Atmos, czyli dwie generacje wyżej. DTS i Dolby Digital na LG działa bez problemu zarówno optykiem jak i po HDMI ARC. Dolby Atmos też, ale tylko z Netfliksa i tylko po HDMI ARC.

Z tego co piszecie to Philips nadal nie dla mnie i słusznie zrobiłem trzymając się od tej firmy z daleka:

- Brak HDR w Youtube i problem z 60 fps

- Problemy z passthrough

- Wieszający się Android

Nie wiem czy z czystym sumieniem można polecić ten TV komukolwiek z tymi problemami. Rozumiem że Ambilight jest mocną stroną, no ale nie wiem czy jest w stanie przechylić szalę ponad kulejący soft. Szczególnie w kontekście ceny -  LG B7V jest tańszy...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Czyli słusznie podejrzewałem że ciągle passthrough dźwięku 5.1 jest problemem dla Philipsa... Dobrze chociaż że w Netflixie to ogarnęli. LG też ma pewne problemy z passthrough, ale Dolby Atmos, czyli dwie generacje wyżej. DTS i Dolby Digital na LG działa bez problemu zarówno optykiem jak i po HDMI ARC. Dolby Atmos też, ale tylko z Netfliksa i tylko po HDMI ARC.

Z tego co piszecie to Philips nadal nie dla mnie i słusznie zrobiłem trzymając się od tej firmy z daleka:

- Brak HDR w Youtube i problem z 60 fps

- Problemy z passthrough

- Wieszający się Android

Nie wiem czy z czystym sumieniem można polecić ten TV komukolwiek z tymi problemami. Rozumiem że Ambilight jest mocną stroną, no ale nie wiem czy jest w stanie przechylić szalę ponad kulejący soft. Szczególnie w kontekście ceny -  LG B7V jest tańszy...

Dla Ciebie dealbreaker, dla mnie nic problematycznego. Ale na serio:

- HDR w Youotbe będzie za chwile, to nie problem.

- Android się nie wiesza, tak samo go używam od czwartku i nie miałem ani jednej zwiechy, więc co nawyczyniał kolega z forum nie wiem, ale ja mając odpalone w tle youtbe, netflix, hbogo i gram na PS4 i menu i system chodzi ok a ciąglę coś zmieniam, ustawiam.

- Passthrough ma tylko problem z Kodi. 

Cena niezła B7 (ok 7,7 tys vs 8,7 Phila)  , na korzyść B7 przemawiam webos, input lag, wsparcie Dolby Vision. Ale TV jako tako bardzo podobne imho jakościowo  wg obrazu. Mi zależało na ambilightcie bo z żarówkami hue robię sobie super klimat do grania i oczy się mniej męczą. 

 

Edytowane przez reespl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Android już tak ma. Wystarczy kilka pamięciożernych aplikacji otworzyć i samoczynny restart TV gotowy. Piszę to jako użytkownik Sony Android TV. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Z perspektywy czasu uważam, że system na TV jest niedopracowany (np brak możliwości instalacji dowolnej aplikacji ze sklepu Google). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, yerzo napisał:

 Z perspektywy czasu uważam, że system na TV jest niedopracowany (np brak możliwości instalacji dowolnej aplikacji ze sklepu Google). 

To akurat kwestia oznaczenia przez wydawcę aplikacji, czy nadaje się ona na Android TV. Jeżeli nie oznaczy (czyli w zamyśle nie przystosuje jej do sterowania pilotem telewizora zamiast dotykiem ekranu), no to nie ma bata. Można na siłę zainstalować taką aplikację z pamięci zewnętrznej, z pliku .apk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma nad czym rozwodzić - na korzyść LG - lepsza cena, wsparcie DV, stabilniejszy system  + porządny serwis. Ale jak ktoś chce "więcej szczęścia" i "światełka" - to albo czekolada E Wedel  albo Philips - co kto lubi :D

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, reespl napisał:

Dla Ciebie dealbreaker, dla mnie nic problematycznego. Ale na serio:

- HDR w Youotbe będzie za chwile, to nie problem.

- Android się nie wiesza, tak samo go używam od czwartku i nie miałem ani jednej zwiechy, więc co nawyczyniał kolega z forum nie wiem, ale ja mając odpalone w tle youtbe, netflix, hbogo i gram na PS4 i menu i system chodzi ok a ciąglę coś zmieniam, ustawiam.

- Passthrough ma tylko problem z Kodi. 

Cena niezła B7 (ok 7,7 tys vs 8,7 Phila)  , na korzyść B7 przemawiam webos, input lag, wsparcie Dolby Vision. Ale TV jako tako bardzo podobne imho jakościowo  wg obrazu. Mi zależało na ambilightcie bo z żarówkami hue robię sobie super klimat do grania i oczy się mniej męczą. 

 

Jesteś pewien że HDR w Youtube będzie? Jest gdzieś oficjalne stanowisko Philipsa w tej sprawie? Zresztą oni już nie raz zmieniali oficjalne stanowiska w wielu sprawach, więc nie ufałbym w ogóle tej firmie. A co z 60 fps? U Ciebie działa czy nie? Co do wieszania się Androida to jestem pewien, że da się to tak zamulić żeby zdechło, ale ważniejsze jest normalne użytkowanie - jak nic się nie dzieje to spoko. Passthrough ma problem tylko Kodi? Jest jeszcze coś takiego jak SPMC, fork Kodiego który miał inaczej (lepiej?) zrobiony passthrough, jest w sklepie, można sprawdzić. Cały problem tego dźwięku może się rozbijać nie o to że w jednej aplikacji działa, a w innej nie, tylko o to że format Dolby Digital działa, a DTS nie. Netflix ma dźwięk Dolby Digital, dlatego to może działać, może Philips nie umie przesłać DTSa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

Jesteś pewien że HDR w Youtube będzie? Jest gdzieś oficjalne stanowisko Philipsa w tej sprawie? Zresztą oni już nie raz zmieniali oficjalne stanowiska w wielu sprawach, więc nie ufałbym w ogóle tej firmie. A co z 60 fps? U Ciebie działa czy nie? Co do wieszania się Androida to jestem pewien, że da się to tak zamulić żeby zdechło, ale ważniejsze jest normalne użytkowanie - jak nic się nie dzieje to spoko. Passthrough ma problem tylko Kodi? Jest jeszcze coś takiego jak SPMC, fork Kodiego który miał inaczej (lepiej?) zrobiony passthrough, jest w sklepie, można sprawdzić. Cały problem tego dźwięku może się rozbijać nie o to że w jednej aplikacji działa, a w innej nie, tylko o to że format Dolby Digital działa, a DTS nie. Netflix ma dźwięk Dolby Digital, dlatego to może działać, może Philips nie umie przesłać DTSa?

Witam

To nie było pytane do mnie ale...

Dzisiaj sprawdziłem SPMC.

Faktycznie ma więcej ustawień dźwięku niż KODI jednak nie udało mi się w żadnej konfiguracji a próbowałem chyba z godzinę uzyskać dźwięku DTS. DD działa bez większych problemów jednak DTS nie :(

Philips potrafi przesłać dźwięk DTS bez najmniejszych problemów za pomocą wbudowanego odtwarzacza jak również za pomocą programu MX Player (albo za pomocą dodatkowego kodeka albo bez kodeka za pomocą wbudowanego Passthrough).

Sprawdzałem też VLC i Archos - tam Passthrough nie działa.

Jeżeli chodzi o normalne użytkowanie - YT, Netflix, Showmax i inne programy ze sklepu Play a także oglądanie TV to system działa bardzo sprawnie.

MX Player byłby idealny do odtwarzania wszelkich treści ale ten ma znowu problem z dźwiękiem DD, który odtwarza tylko w dwóch kanałach (ale to chyba problem samego MX playera o czym piszą na xda).

Mam kilka filmów 4K HEVC 10bit DD 5.1 - z którymi nie radzi sobie nawet wbudowany odtwarzacz - film przycina co 2 sekundy. W Mx playerze w dekoderze HW+ działa płynnie tylko nie można przewijać bo wtedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Pozdrawiam

Przed sekundą dostałem aktualizację do TV (byłem pewny, że to Nougat ale nie...wersja 171. Zaktualizował się też pilot).

https://toengel.net/philipsblog/2017/10/17/philips-neue-firmware-fuer-2017er-android-tv-serien-tpm171e-2-171/

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn=55POS9002/12&slg=DE&scy=DE

Na Polskiej stronie jeszcze nie ma. Ja zaktualizowałem po OTA.

Niestety brak jakichkolwiek sensownych zmian. Co nie działało nie działa dalej:( 

CZekam na Nougata ale jak znam życie się rozczaruje bo nic się nie zmieni.

Na ten moment nie widzę możliwości Passthrough oraz HDR z YT.

Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno sprostowanie : juz od kilku lat Philips jako firma nie jest producentem telewizorów. Cały dział został sprzedany z prawami do nazwy Philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukcinek napisał:

Witam

To nie było pytane do mnie ale...

Dzisiaj sprawdziłem SPMC.

Faktycznie ma więcej ustawień dźwięku niż KODI jednak nie udało mi się w żadnej konfiguracji a próbowałem chyba z godzinę uzyskać dźwięku DTS. DD działa bez większych problemów jednak DTS nie :(

Philips potrafi przesłać dźwięk DTS bez najmniejszych problemów za pomocą wbudowanego odtwarzacza jak również za pomocą programu MX Player (albo za pomocą dodatkowego kodeka albo bez kodeka za pomocą wbudowanego Passthrough).

Sprawdzałem też VLC i Archos - tam Passthrough nie działa.

Jeżeli chodzi o normalne użytkowanie - YT, Netflix, Showmax i inne programy ze sklepu Play a także oglądanie TV to system działa bardzo sprawnie.

MX Player byłby idealny do odtwarzania wszelkich treści ale ten ma znowu problem z dźwiękiem DD, który odtwarza tylko w dwóch kanałach (ale to chyba problem samego MX playera o czym piszą na xda).

Mam kilka filmów 4K HEVC 10bit DD 5.1 - z którymi nie radzi sobie nawet wbudowany odtwarzacz - film przycina co 2 sekundy. W Mx playerze w dekoderze HW+ działa płynnie tylko nie można przewijać bo wtedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Pozdrawiam

Przed sekundą dostałem aktualizację do TV (byłem pewny, że to Nougat ale nie...wersja 171. Zaktualizował się też pilot).

https://toengel.net/philipsblog/2017/10/17/philips-neue-firmware-fuer-2017er-android-tv-serien-tpm171e-2-171/

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn=55POS9002/12&slg=DE&scy=DE

Na Polskiej stronie jeszcze nie ma. Ja zaktualizowałem po OTA.

Niestety brak jakichkolwiek sensownych zmian. Co nie działało nie działa dalej:( 

CZekam na Nougata ale jak znam życie się rozczaruje bo nic się nie zmieni.

Na ten moment nie widzę możliwości Passthrough oraz HDR z YT.

Pozdrawiam

No to ja już nie mam co dodać do tego. Mi całkowicie wystarcza to jak działa i co mi daję. Jak wieczorem w końcu usiądę na chwilę to pogram sobie na ps4 pro i HDR w 4K mi śmiga, potem odpalę Netflixa i HDR śmiga i tyle. HBOGO też zainstalowałem z pakietu .apk i działa ok. I tyle. Jak ktoś jest faktycznie power userem i potrzebuję dużo więcej rzeczy no to lepiej brać LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, reespl napisał:

No to ja już nie mam co dodać do tego. Mi całkowicie wystarcza to jak działa i co mi daję. Jak wieczorem w końcu usiądę na chwilę to pogram sobie na ps4 pro i HDR w 4K mi śmiga, potem odpalę Netflixa i HDR śmiga i tyle. HBOGO też zainstalowałem z pakietu .apk i działa ok. I tyle. Jak ktoś jest faktycznie power userem i potrzebuję dużo więcej rzeczy no to lepiej brać LG.

Żeby nie było, że jest tak źle.

Generalnie jestem zadowolony ale myślałem, że będę mógł całkowicie wyeliminować mój odtwarzacz zewnętrzny Wetek Core a tu jednak brak normalnego passthrough psuje mi całą radość :(

HDR działa również w zwykłym PS4 (sprawdzałem Infamous : First light oraz Fifa 18). Konsola musi być jednak podłączona bezpośrednio do TV a nie przez Amplutuner.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, lukcinek napisał:

HDR działa również w zwykłym PS4 (sprawdzałem Infamous : First light oraz Fifa 18). Konsola musi być jednak podłączona bezpośrednio do TV a nie przez Amplutuner.

A twój amplituner obsługuje przepuszczanie sygnału HDR? Może obcina wszystko do SDRa? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JarekWML napisał:

A twój amplituner obsługuje przepuszczanie sygnału HDR? Może obcina wszystko do SDRa? :P

Hej

Na pawno nie obsługuje także to nie problem TV tylko mojego sprzętu.

Ściągnąłem dzisiaj The World in HDR in 4K z YT w wersji VP9 profile 2 w formacie Matroska/WebM i niestety na żadnym odtwarzaczu nie włącza się HDR:(

Wychodzi chyba na to, że Philips nie obsługuje Profilu 2 czyli 10 bit HDR.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób pobrałeś ten film? Z tego co wiem, to jeszcze żaden downloader nie wspiera pobierania z Youtuba z metadanymi HDR :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JarekWML napisał:

W jaki sposób pobrałeś ten film? Z tego co wiem, to jeszcze żaden downloader nie wspiera pobierania z Youtuba z metadanymi HDR :D

Hej

Tu jest poradnik.

https://github.com/rg3/youtube-dl/issues/11269

Zrobiłem to przez Bash z Windowsa 10

Najpierw trzeba pobrać YouTube-dl

https://rg3.github.io/youtube-dl/download.html

Następnie:

Komenda - youtube-dl tO01J-M3g0U -f 337

Pobrany plik pokazuje we właściwościach VP9 profile 2 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lukcinek napisał:

Hej

Na pawno nie obsługuje także to nie problem TV tylko mojego sprzętu.

Ściągnąłem dzisiaj The World in HDR in 4K z YT w wersji VP9 profile 2 w formacie Matroska/WebM i niestety na żadnym odtwarzaczu nie włącza się HDR:(

Wychodzi chyba na to, że Philips nie obsługuje Profilu 2 czyli 10 bit HDR.

Pozdrawiam

 

Jest w zasadzie tylko problem z z kodekami VP9 2 dla youtube HDR. Ale Android 7 mam ieć update m.in. do Amazon Prime z HDR i Youtube z HDR. Kwestia softowej poprawy. Będzie na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukcinek

Dzięki za szczegółowe testy. Jest tak jak podejrzewałem, czyli wstyd, hańba, dno i metr mułu (sarkazm). Ale tak na serio to jest to smutne, że Philips dalej po tylu latach instalowania w swoich telewizorach Androida nie opanował jeszcze passthrough w każdej aplikacji, tych najbardziej popularnych formatów (DD i DTS). I nawet nie zmienia nic tu fakt, że ten oled to ich topowy model - działa to tak samo źle jak w modelach z niższych półek. Da się to bez problemu zrobić w Androidzie, czego dowodem jest Nvidia Shield TV. Trzeba tylko umieć i chcieć. Ja kupując B7 od LG nie liczyłem na to, że będę mógł się pozbyć zewnętrznego urządzenia do oglądania (w moim przypadku komputer HTPC). Ale kurczę, faktycznie to już go nie włączam prawie w ogóle, bo wszystko mi działa tak jak chcę w webos. Odtwarza nawet bez zająknięcia filmy 4K z HDRem, z napisami, z mojego serwera Plex i przekazuje dźwięk DTS albo DD do kina domowego. Wrócę do HTPC jak kiedyś sobie kupię niezależny od TV ambilight (lightpack2), który wymaga przepuszczenia sygnału kablem HDMI przez pudełko sterujące, bo mi trochę brakuje tych światełek po przesiadce z Philipsa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są dwa problemy:

@JarekWML pisze: "żaden downloader nie wspiera pobierania z Youtuba z metadanymi HDR" - powinno być: z zachowaniem flagi HDR. Można to sprawdzić łatwo na innym TV (np. LG) czy ten właśnie plik zgłosi się jako HDR. Jest od wczoraj nowy fw dla 9002 ale bez Androida 7.1.2. Spróbuj na tym fw.   

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 2015 napisał:

Tu są dwa problemy:

@JarekWML pisze: "żaden downloader nie wspiera pobierania z Youtuba z metadanymi HDR" - powinno być: z zachowaniem flagi HDR. Można to sprawdzić łatwo na innym TV (np. LG) czy ten właśnie plik zgłosi się jako HDR. Jest od wczoraj nowy fw dla 9002 ale bez Androida 7.1.2. Spróbuj na tym fw.   

  

Witam. Tak jak pisałem powyżej nowy soft nic ciekawego nie wnosi a testuje go od wczoraj.

Największym (tak mi się wydaje) problemem Philipsa jak i Sony w telewizorach z Androidem jest procesor Mediatek, oraz niedbałość programistów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po za merytoryczną dyskusją o wadach, dosyć ciekawe ustawienia dla treści SDR tv. Wygląda naprawdę nieźle, TV Calibration Settings by Darko dla 55pos9002, filmik na youtube:

Profil: Day

Kolor: 50

Contrast: 60

Ostrość: 1

Jasność: 55

Computer: off

Color management: off

Color wzmocenienie

Color: custom 

RED WP: 125

Green WP: 112

Blue WP: 79

Red BL: 5

Green BL: -1

Blue BL: 4

Contrast mode: normal

HDR Upscaleni: OFF

HDr Perfect: OFF

Perfect Control: off

Video Contrast: 100

Light sensor: off

Gamma: 1

Ultra Resolution: off

Picture Clean: off

Motion Style: Movie

Rozmiar obrazu: orignal

Btw Panowie jaki wieszak? Czy jakiś regulowany? Do tej pory kupowałem uchwyty gdzie odległość tv - ściana była dość mała (do 5 cm) i efekt ambilight był nijaki. Czy kupić jakiś regulowany na ramieniu żeby móc sobie ustawić te 10-12 cm od ściany co by nie tracić efektu rozproszonego światła na ścianie? Nurtuje mnie to bo teraz się gapię na dziury w płycie po porzednim wieszaku :)

Edytowane przez reespl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, reespl napisał:

A po za merytoryczną dyskusją o wadach, dosyć ciekawe ustawienia dla treści SDR tv. Wygląda naprawdę nieźle, TV Calibration Settings by Darko dla 55pos9002, filmik na youtube:

Profil: Day

Kolor: 50

Contrast: 60

Ostrość: 1

Jasność: 55

Uwielbiam tych internetowych szamanów, którzy podadzą Ci ustawienia. Dzięki tym powyższym wykastrujesz swój TV z połowy kontrastu. Naprawdę taki był cel? To już może lepiej było kupić LCD :)

Widząc takie bzdury mogę tylko powtarzać jak mantrę: umówić się z profesjonalistą na kalibrację lub zostawić na ustawieniach podanych w teście. Może się wydawać, że rady które tam zamieszczam są zbyt proste, ale gwarantuję, że wbijając na ślepo parametry mamy znacznie większą szansę psuć a nie poprawiać. Dużo lepiej zostać na domyślnych.

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Uwielbiam tych internetowych szamanów, którzy podadzą Ci ustawienia. Dzięki tym powyższym wykastrujesz swój TV z połowy kontrastu. Naprawdę taki był cel? To już może lepiej było kupić LCD :)

Widząc takie bzdury mogę tylko powtarzać jak mantrę: umówić się z profesjonalistą na kalibrację lub zostawić na ustawieniach podanych w teście. Może się wydawać, że rady które tam zamieszczam są zbyt proste, ale gwarantuję, że wbijając na ślepo parametry mamy znacznie większą szansę psuć a nie poprawiać. Dużo lepiej zostać na domyślnych.

Wiem, wiem, znam Twój pkt widzenia Macieju. Narazie sobie oglądam i patrzę co z tego wynika. Dostałem z telewizorem kalibrację więc mogę Ci też dać w ramach ciekawostki :) Narazie fabrycznie używam w trybie film z drobnymi poprawkami  a jaśności nie ruszam tylko kontrast (zgodnie z sugestiami z testy) i czekam na listopad co by zamówić pro kalibrację u mnie. Ostatni raz robiłem w 2016 właśnie Philipsa i było naprawdę ok.

Edytowane przez reespl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, wiem, znam Twój pkt widzenia Macieju. Narazie sobie oglądam i patrzę co z tego wynika. Dostałem z telewizorem kalibrację więc mogę Ci też dać w ramach ciekawostki  Narazie fabrycznie używam w trybie film z drobnymi poprawkami  a jaśności nie ruszam tylko kontrast (zgodnie z sugestiami z testy) i czekam na listopad co by zamówić pro kalibrację u mnie. Ostatni raz robiłem w 2016 właśnie Philipsa i było naprawdę ok.
Z racji tego, że to OLED, to poruszanie kontrastu nie niesie negatywnych skutków. Szczeście, że trzymasz brightness na default. A kalibrację ze sklepu możesz wstawić. Zajrzymy co tam dostałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, reespl napisał:

Wiem, wiem, znam Twój pkt widzenia Macieju.

Aby była klarowna sytuacja - to nie jest punkt widzenia Macieja, to są fakty.  Przepisywanie ustawień CMSa z innej sztuki jest bezsensu, zazwyczaj więcej popsujesz niż cokolwiek poprawisz w obrazie.

PS. Per analogia - to tak jakby zdiagnozować jednego pacjenta urodzonego w lipcu i na tej podstawie zapisać tą samą terapię wszystkim innym pacjentom, którzy urodzili się tego samego miesiąca - przyznasz, iście "strategiczny" pomysł :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do Pomocy Technicznej Philipsa w sprawie tego HDR w Youtubie oraz Passthrough. Okazało się, że  Dział techniczny nie ma pojęcia o czym w ogóle mówię i odesłali mnie do serwisu MIK Radom gdzie aktualnie naprawiam poprzedni model PFL 7008. Pan niestety też nie miał pojęcia o czym mówię ale spisał zeznania i w przeciągu 48h mają mi dać jakąś odpowiedź.

Będę informował jak czegoś się dowiem:)

PS: Czy u Was Ambilight też cały czas podświetla sufit? W poprzednim modelu tego nie było a powiem nawet więcej...były lepiej doświetlone narożniki bo lampki led były wokół całego TV a tu brak ich w narożnikach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...