Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips POS9002 TEST najnowszego OLED 2017 z Ambilight i Android TV!

Rekomendowane odpowiedzi

@jedrek_LCD

A pomiar prądu w spoczynku pokazuje tyle ile w specyfikacji? Jeżeli nie, to z jednej strony lipa, ale z drugiej strony dla Ciebie dobrze, bo będziesz mógł kiedyś zareklamować TV na tej podstawie o ile tego nie naprawią, a wątpię. Słyszałem o przypadku, że ktoś właśnie coś takiego zareklamował i mu uznali. To co napisałeś o tym TV to masakra i naprawdę szkoda mi użytkowników, którzy kupili ten TV i teraz będą się użerać z jego wadami, jednocześnie będąc zadowolonymi z obrazu. Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to oddaj to dziadostwo, poczujesz ulgę. Sam używałem Philipsa przez 1.5 roku, udało mi się odzyskać kasę i przesiadłem się na LG. Webos jest systemem o wiele uboższym niż Android, ale szybciej działa no i przede wszystkim - działa. To czego oczekuję od TV jest i działa bez problemów, a na Androidzie zawsze były jakieś mniejsze albo większe niedogodności. Android na papierze jest super, ma ogromne możliwości. Ale jednocześnie wymaga odpowiedniej wiedzy i nie skąpienia na sprzęcie podczas jego wdrożenia do konkretnego modelu TV. Philips tworzy oprogramowanie do swoich TV w chinach, a tam nie ma ani wiedzy ani pewnie też chęci żeby zrobić to dobrze. Do tego dochodzą jakieś procesory MediaTeka które są z reguły padaką i bywają problemy ze sterownikami kluczowych komponentów dla nich na Androidzie. Sumując to wszystko do kupy, mamy na papierze świetny Smart TV, niestety w realnym życiu jest z tym dużo gorzej. A jak dołożymy jeszcze do kupy katastrofalny support Philipsa to otrzymujemy przepis na katastrofę. Dlatego powtarzam to od dawna: lepiej trzymać się od marki Philips (firmy TP-Vision) z daleka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ktokolwiek z forunowiczow i uzytkownikow innych marek Tv moze na 100% potwierdzic ze HDR dziala w najbowszej aplikacji Youtube. Pytam gdyz otrzymalem oficjalna wiadomosc od Philipsa ze to wina Youtuba i na ten moment nie dziala HDR w YT. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukcinek

Standardowa odpowiedź supportu Philipsa nr 1: To nie nasza wina, aplikacje są skopane :).

Na LG generalnie działa - TV się przełącza w tryb HDR jak puścisz klip na Youtube, który ma w sobie HDRa. Tylko, że w obecnym firmware skopane jest mapowanie kolorów, obraz jest zdecydowanie wyprany i zbyt jasny. Można temu przeciwdziałać zmniejszając jasność w opcjach i wtedy wygląda w miarę ok, ale to jest tylko półśrodek, zresztą nie wiadomo czy kolory wtedy będą się zgadzać 1:1. 

Zapytaj w dziale Samsunga kogoś czy działa HDR w Youtube obecnie. Na samsungach zdaje się powinno to działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Efel Dzieki za info. Czyli znaczek HDR wyskakuje? Bo w Philipsie nie. Jest aplikacja Smart Tube o ile dobrze pamietam gdzie mozna wybrac konkretna wersje... Wersja z HDR to - 337. Film sie odpala tylko nie wyskakuje znaczek HDR a obraz jest tak jak poszesz wyplowialy. Czyli fakt faktem na Lg tez nie dziala... W sklepie patrzylem i tez na C7 nie dzialalalo... Nie wyskoczyl nawet znaczek HDR. Na YT sa jednak filmiki sprzed kilku miesiecy gdzie na tv lg iruchamialo sie poprawnie... Moze faktycznie cos YT skopal? Sam juz nie wiem. Ma ktos Samsunga? Prosilbym o info bo czytalem ze maja niby jakas wylacznosc na ta funkcje na jakis czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Efel Dzieki za info. Czyli znaczek HDR wyskakuje? Bo w Philipsie nie. Jest aplikacja Smart Tube o ile dobrze pamietam gdzie mozna wybrac konkretna wersje... Wersja z HDR to - 337. Film sie odpala tylko nie wyskakuje znaczek HDR a obraz jest tak jak poszesz wyplowialy. Czyli fakt faktem na Lg tez nie dziala... W sklepie patrzylem i tez na C7 nie dzialalalo... Nie wyskoczyl nawet znaczek HDR. Na YT sa jednak filmiki sprzed kilku miesiecy gdzie na tv lg iruchamialo sie poprawnie... Moze faktycznie cos YT skopal? Sam juz nie wiem. Ma ktos Samsunga? Prosilbym o info bo czytalem ze maja niby jakas wylacznosc na ta funkcje na jakis czas...

Dostałem odpowiedź od Philipsa na kilka pytań:

Problem:

Wbudowany odtwarzacz - działa DD i DTS ale filmy zapisane kodekiem HEVC 10 bit HDR mają co chwilę przycięcia co uniemożliwia oglądanie.

Odpowiedź:

Pojawiajace się zjawisko braku plynnosci materialow HDR odtwarzanych przez domyslna przegladarke jest obecnie badane przez R&D

Problem:

Brak HDR w aplikacji YouTube ( z tego co mi wiadomo YT używa kodeka  VP9 profil 2).

Nigdzie nie znalazłem oficjalnej informacji czy ten model obsługuje ten kodek. Na stronie philipsa widnieje obsługa kodeka VP9 ale nie wiem czy profil 2. Na samym TV w opcjach również jest informacja o obsługiwanych kodekach i nie ma tam w ogóle VP9.

Próbowałem również odpalić film ściągnięty z YT (we właściwościach pliku widzę, że jest kodowany WP9 profil 2 i niestety nie działa HDR)

Odpowiedź:

Telewizor obsluguje kodek VP9p.2 i umozliwia odtwarzanie materialow HDR.

Odtwarzacz YouTube w obecnej wersji nie obsluguje standardu HDR, natomiast na razie nie jest znana data wdrozenia tej funkcjonalnosci.

Problem:

Problemy z passthrough dźwięku z TV do amplitunera w aplikacjach zewnętrznych.

Odpowiedź:

Aplikacje zewnetrzne, za ktorych jakosc i funkcjonalnosc nie ponosimy odpowiedzialnosci.

Wszelkie zastrzezenia prosimy zglaszac do dostawcow tych uslug

Problem:

Streamowanie przez chromecasta filmów z Youtuba w 4K (a takż 60 fps) strasznie gubi klatki - nie da się tego oglądać.

Odpowiedź:

Problem gubienia klatek przy castowaniu wymaga zbadania.

Doraznie prosimy korzystac z zainstalownej przegladarki YT

Problem:

Bluetooth - nie wiem jak on działa. Udaje mi się połączyć np. z komórką ale przesyłać plików się już nie da. Nie wiem do czego służy.

Odpowiedź:

BT umozliwia podlaczenie pada. Nie jest przeznaczony do przesylania plikow.

Dodatkowo wspiera komunikacje z pilotem telewizora (klawiatura QWERTY i wyszukiwanie glosowe).

Problem:

Kiedy będzie aktualizacja do Nougat lub Oreo? Inne modele Philipsa już Nougata dostają a flagowy model jakim jest 9002 dalej ma Marshmallow.

Odpowiedź:

Rozne modele TV Philips bazuja na innych platformach systemu Android, pomimo ze bazuja na jednym standardzie M lub N.

Android7 zostanie dla tej platformy wprowadzony po pomyslnym zakonczeniu wszystkich testow

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukcinek

Na LG w youtube wyskakuje znaczek HDR. Po zmniejszeniu jasności w opcjach widać, że to jest HDR - obraz robi wrażenie. Na pewno nie jest to sytuacja, którą mogę zasymulować na podłączonym kompie czyli puszczam film z HDRem na odtwarzaczu który nie obsługuje HDRa i nie przekazuje odpowiedniej flagi do TV. Wtedy obraz jest tak mdły, że w ogóle nie da się tego oglądać. Tak więc HDR na LG w Youtube po zmniejszeniu jasności w sumie trochę działa, chociaż nie mam jak stwierdzić czy kolory są poprawne - tutaj trzeba by postawić obok oleda LG z oprogramowaniem sprzed pół roku, gdzie HDR w Youtube poprawnie działał i porównać. 

Inna sprawa że nie wszystkie filmy które mają w opisie albo tytule HDR na youtube faktycznie go mają. Na bank ten film (i ogólnie cały kanał) jest godny zaufania i można na tym testować:

https://www.youtube.com/watch?v=tO01J-M3g0U&t=

Poza tym możesz spróbować pobawić się tym programem:

https://youtube-dl.org/

On umie ściągnąć z youtube film z osadzonymi metadanymi HDRa. Jest trochę skomplikowany w obsłudze (działa z linii komend tylko) i ja się nim nie bawiłem. Ale podobno da się ściągnąć, wrzucić na pendrive i odpalić odtwarzaczem w TV. Jeżeli faktycznie obsługuje VP9p2 to powinno ruszyć bez problemu z HDRem.

Odpowiedzi od Philipsa, które otrzymałeś to jest standardowa żenada. Zero jakichkolwiek deklaracji i zwalanie winy, że coś nie działa na innych. Oni powinni na głowie stanąć, że jak jakaś aplikacja nie działa poprawnie to kontaktują się z jej twórcami i wspólnie śledzą dlaczego na innych TV działa a tylko na Philipsie jest problem. Tak naprawdę wszystkie potrzeby multimedialne na tej platformie zaspokoiłby Kodi, więc wystarczyłaby współpraca z twórcami Kodiego i jakiekolwiek testy każdej nowej wersji firmware sprawdzające czy się Kodi nie popsuł.    

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej Dzieki za info jak to dziala na LG. Jezleli chodzi o sciaganie to udalo mi sie to zrobic juz dawno i widac wr wlasciwosciach pliku ze jest kodowany VP 9.2 i oczywiscie nie dziala HDR (Philips nie skomentowal bo pytalem). Jest aplikacja smartyoutubetv.github.io/en/ ktora polecam. Daje mozliwosc wyboru konkretnego zrodla (nie trzeba sciagac). Filmy z HDR maja oznaczenie 337. Oczywiscie nie dzialaja poprawnie... Obraz SDR... Wyblakniety. Dzisiaj znowu napisze eleborat do Philipsa. Dam znac jak cos odpowiedza. Pozdrawian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej Dzieki za info jak to dziala na LG. Jezleli chodzi o sciaganie to udalo mi sie to zrobic juz dawno i widac wr wlasciwosciach pliku ze jest kodowany VP 9.2 i oczywiscie nie dziala HDR (Philips nie skomentowal bo pytalem). Jest aplikacja smartyoutubetv.github.io/en/ ktora polecam. Daje mozliwosc wyboru konkretnego zrodla (nie trzeba sciagac). Filmy z HDR maja oznaczenie 337. Oczywiscie nie dzialaja poprawnie... Obraz SDR... Wyblakniety. Dzisiaj znowu napisze eleborat do Philipsa. Dam znac jak cos odpowiedza. PS: Czy w LG tez jest probkem z mrugajacymi napisami w Kodi przy odtwarzaniu plikow z HDR? Pozdrawian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej Dzieki za info jak to dziala na LG. Jezleli chodzi o sciaganie to udalo mi sie to zrobic juz dawno i widac wr wlasciwosciach pliku ze jest kodowany VP 9.2 i oczywiscie nie dziala HDR (Philips nie skomentowal bo pytalem). Jest aplikacja smartyoutubetv.github.io/en/ ktora polecam. Daje mozliwosc wyboru konkretnego zrodla (nie trzeba sciagac). Filmy z HDR maja oznaczenie 337. Oczywiscie nie dzialaja poprawnie... Obraz SDR... Wyblakniety. Dzisiaj znowu napisze eleborat do Philipsa. Dam znac jak cos odpowiedza. PS: Czy w LG tez jest probkem z mrugajacymi napisami w Kodi przy odtwarzaniu plikow z HDR? Pozdrawian

Sorki za powtarzajace sie posty ale wyskoczyl jakis blad a nie wiem jak usunac posta:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2017 o 11:48, efel napisał:

@jedrek_LCD

A pomiar prądu w spoczynku pokazuje tyle ile w specyfikacji? 

Tak w spoczynku jest 0.3W a nawet 0.2W czasem  wskoczy bez podpiętych peryferiów. Oczywiście zaraz po wyłączeniu przyciskiem na pilocie TV jeszcze jakiś czas pobiera ok 22W.

Natomiast te piki i jak na razie tylko na niebieskim tle do ok 650W mnie martwią bo to jest już sporo za wiele niż w specyfikacji. A kabelek zasilający jak do magnetofonu ;ppp

Fajnie gdyby i inni posiadający mierniki nawet takie proste sprawdzili to u siebie i nawet na oledach 55" innych producentów.

W sumie jest to niezgodność z podanymi danymi, tylko to zużycie 150W z tabliczki to wedle jakiejś normy mierzone a nie udało mi się znaleźć warunków pomiaru czy samych plansz testowych by sprawdzić realnie u siebie. Większość trybów fabrycznych przy sygnale zwykłym generuje ok 225-250W a HDR ponad 300W. Miernik zlicza niestety co 1s wartości i loguje do pamięci.

Całkiem możliwe, że w przypadku oleda gdzie nie cały ekran jest pokryty jasnymi pikselami wskazanie zużycia chwilowego będzie zaniżone znacznie.

W przypadku LEDów przy ustawieniu podświetlenia na max zużycie nie wzrastało ani nie spadało, chyba, że przy kontraście dynamicznym czy sygnale HDR jeszcze mogło podświetlenie wzrastać a za tym i zużycie prądu. Jak w swoim starym samsungu jeszcze na lampach ustawiłem podświetlenie max to ok 200W tyle ile max na tabliczce było.

 

Co do zwrotu to poczekam na nowego androida i może już będzie ten cpu w 64 bitach działał a nie 32. Ogólnie znacznie zamula jeśli jest podpięty dysk z wieloma plikami.

Dobrze też uruchomić ponownie androida wtedy działa znacznie płynniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEDREK_LCD 

Mi na YT w filmach gdzie jest głównie niebieski kolor wyciąga na max  jakieś 340 W. 

Przy normalnym wideo jakieś max 150 W.

Przed zakupem nie wiedziałem, że Oledy tyle prądu ciągną.

Po wyłączeniu 20 W (pewnie to ten program, który czyści matryce) a w spoczynku blisko 0.

Mierzę za pomocą listwy z-wave z  wbudowanym pomiarem

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież OLED działa podobnie jak plazma, czyli im więcej pikseli swieci tym więcej prądu potrzeba.

65VT60E brał maksymalnie cos ok 700 W, wiec OLED 65” tez cos musi wziąć. Myśle ze jeśli bierze połowa tego co plazma to juz jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukcinek napisał:

 

Dnia 16.11.2017 o 13:33, efel napisał:

@lukcinek

Standardowa odpowiedź supportu Philipsa nr 1: To nie nasza wina, aplikacje są skopane :).

Na LG generalnie działa - TV się przełącza w tryb HDR jak puścisz klip na Youtube, który ma w sobie HDRa. Tylko, że w obecnym firmware skopane jest mapowanie kolorów, obraz jest zdecydowanie wyprany i zbyt jasny. Można temu przeciwdziałać zmniejszając jasność w opcjach i wtedy wygląda w miarę ok, ale to jest tylko półśrodek, zresztą nie wiadomo czy kolory wtedy będą się zgadzać 1:1. 

Zapytaj w dziale Samsunga kogoś czy działa HDR w Youtube obecnie. Na samsungach zdaje się powinno to działać. 

Miałem jeszcze miesiąc temu 60 KS7000 Samsunga i YT działał w HDR - wystarczyło wybrać taki HDR Channel i jak się odpalały filmy to automatycznie skakała jasnosć na maxa i był bardzo ladny obraz. Inna sprawa że nie mogłem na niego patrzeć podczas grania na PS PRO w HDr (wyprane i takie oczo[beeep]ne) a tutaj jednak w takim Horizon Frozen Wilds grało się wspaniale. Coś za coś. Ja to używam głównie Philipsa do Playstation z HDR i Netflixa HDR więc dla mnie gitara. Ale fakt faktem czekam na Androida 7 który może poprawi mułowatość systemu i drobne błędy. Nie wiem czy Wam pisałem jak mi się nie chciał podnieść i wpadł w pętle bootowania na ekranie ładowania takich kółek i logotypu Androida. Dopiero po godzinie wszedł do recovery menu i po skasowani wszystkich data user i cache data zrestartował się. Tylko że teraz pod olączeniu od gniazdka po każdym starcie pojawia się komunikat "nettvbrowser stopped working" i trzeba ok wcisnąć. Nie mam pojęcia co to jest - Opera? W każdym bądź razie Android to syf i tyle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, reespl napisał:

 

Powiedz mi czy ks7000 w hdr wypadnie lepiej niż OLED bez hdr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ary napisał:

Powiedz mi czy ks7000 w hdr wypadnie lepiej niż OLED bez hdr?

Nie bardzo wiem jak porównać dwie zupełnie inne funkcje? Może inaczej, wydawało mi się że półmatowa matryca Samsunga VA będzie idealna do grania, ale nigdy nie podobał mi sie czarny kolor i jakoś nie mogłem ustawić sobie dobrze nasycenia kolorów. W SDR nawet to wyglądało (kwestua backlightu na połowę ustawienia). Zaś w HDR jasnym jest że TV ustawiam jasność (backlight w Samsungu) na 100% i obraz jest strasznie jasny i trochę taki wypłowiały. Po za tym brak FALD a pionowe strefy wygaszania powodowały że np w filmach z HDR na Netflixie w ciemnych scenach część ekranu była ciemniejsza, a pionowa część ekranu z napisami jasniejsza. Męczyło to strasznie, dziwne że w testach tego TV nikt nie wspominał o takich detalach. Fajnie że tv ma 21 ms input laga, ale wzwiąwszy pod uwagę to co w/w plus fakt że w trybie gra trzeba ręcznie zmieniać parametry obrazu dla trybu HDR (porażka po roku grania gdzie gier z HDR jest coraz więcej) i brak FALD jednak przekonało mnie zmiany TV. Jak zobaczyłem OLEDa w akcji to wiedziałem że o to właśnie chodzi w poprawnym wyświetlaniu materiału HDR. Tu nie ma co porównywać to jak plazmy vs lcd kiedyś. Te KS7000 są taniej do grania można kupić jak się przymknie oko na wady. No ale z pozytywów świetny szybki Tizen, bo to co ma Philips z Androidem to jakaś porażka. Ale dlam nie 3 apki plus granie i nie używam Androida praktycznie.

Raczej na Twoim miejscu bym zagryzł zeby i kupił LG B7 za 7 tys. Na lata...

 

 

  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet maks 5tys. Zastanawiam się nad OLEDem w fullhd. I ciekawi mnie czy w filmach i grach będzie różnica. Powiedzmy

Film Star Wars na 910v bądź A7 (bez hdr) wypadnie lepiej/gorzej niż ten sam na ks7000 (z hdr)

I tak samo z powiedzmy uncharted. W sdr oled wypadnie lepiej. Ale gdy w KS włączy się hdr, to zyska przewagę nad OLEDem, który tego hdr nie będzie miał?

Wybaczcie za chaos, ale już zbyt długo szukam tv, a w domu nie mam jak obu obok siebie sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ary napisał:

Budżet maks 5tys. Zastanawiam się nad OLEDem w fullhd. I ciekawi mnie czy w filmach i grach będzie różnica. Powiedzmy

Film Star Wars na 910v bądź A7 (bez hdr) wypadnie lepiej/gorzej niż ten sam na ks7000 (z hdr)

Spróbuję, ale to moja opinia: zawsze wszystko wypadnie lepiej na OLED ze względu na czerń i kolory. Nie wiem jak na 910v ale na pewno. Ale czemu z uporem maniaka porównujesz obraz bez HDR z HDR? To jak gruszki vs jabłka. Też owoce. HDR jak nazwa wskazuje to szeroki gamut kolorów więc z założenia ten materiał jest lepszy w odbiorze. O ile się nie myle nie ma Star Warsów w 4k z HDR narazie?

 

Cytat

I tak samo z powiedzmy uncharted. W sdr oled wypadnie lepiej. Ale gdy w KS włączy się hdr, to zyska przewagę nad OLEDem, który tego hdr nie będzie miał?

Wybaczcie za chaos, ale już zbyt długo szukam tv, a w domu nie mam jak obu obok siebie sprawdzić.

Tak ja wyżej gruszki do jabłek. Uncharted w HDR wygląda znakomicie, w SDR też bardzo dobrze. Ale w HDR masz przejścia tonalne niewidoczne w HDR o wiele lepsze kolory.  Po za tym HDR nie sprawia że coś jest super jaskrawe tylko bardziej naturalne np. będąc w cieniu w lesie masz część obrazu ciemną a tam gdzie przebija się niebo / słońce jest jasno. To tak upraszczając.  W przypadku Ks7000 który nie ma stref wygasza lokalnego wyglądało to dziwnie (ciemna część ekranu pompowała jasnosć TV mimo wygaszenia vs super jaskrawa część jasna) .Mi się obrazn a KS7000 nie podobał. A jak zobaczyłem OLEDa to wolałem dołożyć kasę.  DOłóż kasę, zaciśnj zęby i kup OLEDa. Czy 5 czy 7 tys co a różnicą skoro kupujesz tv na 2-3 lat?

Edytowane przez reespl
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak.

Porównuje hdr do nie hdr dlatego, że ks7000 obsługuje hdr, a A7 i 910v nie obsługują. Czytałem opinie, że taki ks7000 w hdr nie dorównuje OLEDom, nawet, gdy te wyświetlają ten sam materiał w sdr.

 

Za 7tys mogę kupić 65ks8000. Z 3metrow wypadnie lepiej niż 55b7

Edytowane przez Ary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ary napisał:

No niby tak.

Porównuje hdr do nie hdr dlatego, że ks7000 obsługuje hdr, a A7 i 910v nie obsługują. Czytałem opinie, że taki ks7000 w hdr nie dorównuje OLEDom, nawet, gdy te wyświetlają ten sam materiał w sdr.

 

Za 7tys mogę kupić 65ks8000. Z 3metrow wypadnie lepiej niż 55b7

 

7 tysi to sporo poczekaj na Black Friday  / Cyber Monday deale. Rok temu kupiłem o tej porzez 60 Ks7000 za 5000 zł (gdzie cena sklepowa była ok 6000). Z 3 metrów to faktycznie minimum 65" do 4K HDR.  Kup już lepiej KS 9000 bo ma FALD i HDR wygląda zdecydowanie lepiej tj dobrze.

Edytowane przez reespl
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 5tys nie chce wydać. Mógłbym dorzucić do 6tys, ale wtedy już w zasięgu byłby nie tylko 55b6 ale i 65ks8000.

Mając PS4 pro i Netflix skusze się raczej na A7 bądź 910v. Za 2 lata kupię większy model. Szkoda, że tak mało modeli jest pomiędzy 56-64 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Ary napisał:

Więcej niż 5tys nie chce wydać. Mógłbym dorzucić do 6tys, ale wtedy już w zasięgu byłby nie tylko 55b6 ale i 65ks8000.

Mając PS4 pro i Netflix skusze się raczej na A7 bądź 910v. Za 2 lata kupię większy model. Szkoda, że tak mało modeli jest pomiędzy 56-64 cale.

Filmy i gry w HDR potrafią wyglądać spektakularnie na Oledzie. Ważniejsza jest jednak - moim zdaniem - ogólna jakość obrazu. Do 5 tyś nie kupisz dobrego telewizora z HDR. Na Twoim miejscu brałbym tego Oleda Full HD. Głębia obrazu i kontrast będą bez porównania lepsze niż w LCD w tym przedziale cenowym.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
7 tysi to sporo poczekaj na Black Friday  / Cyber Monday deale. Rok temu kupiłem o tej porzez 60 Ks7000 za 5000 zł (gdzie cena sklepowa była ok 6000). Z 3 metrów to faktycznie minimum 65" do 4K HDR.  Kup już lepiej KS 9000 bo ma FALD i HDR wygląda zdecydowanie lepiej tj dobrze.


Z tym KS9000 byłaby wtopa, bo dopiero KS9500 jest FALD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2017 o 08:18, piter20020 napisał:

 


Z tym KS9000 byłaby wtopa, bo dopiero KS9500 jest FALD.

 

O jezu, faktycznie. Mój błąd, zapomniałem że jest 9500 na FALD a 9000 strefowy dalej... Dzięki za czujność! 9000 to US i UK 8000 czyli strefówka.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukcinek

Jakieś wieści od Philipsa? Tygodnie mijają, w czasie których LG uporało się z problemem HDRa w Youtube. Teraz na moim B7 działa bez zastrzeżeń.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...