Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE93 TEST (KD-55XE9305) najwyższy model LED LCD 4K HDR od Sony z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak od kilku dni mi się pojawił taki problem niewm cz coś przedstawiłem  cz nie .. w każdym bądź razie jest tak że jak wyłącza dekoder  to Oki  jest tak jak było zawsze że tv też się wylacza razem z dekoderem ..ale za jakiś czas się sam sie  wlacza no i jest ten komunikat jak na zdjęciu .. niewm jak to ogarnąć bo tak co całymi dniami tv włączone w takiej pozycji  jak na zdjęciu 

 

Edytowane przez Łukasz Mardok Jabłonski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalny komunikat jak włączysz tv na hdmi, a nie ma włączonego źródła HDMI, np. dekodera. Pytanie dlaczego się włącza.

 

Też mam problemy przy Sony A1 z bravia sync. Co prawda nie takie jak ty, ale coś tam nieraz się nie zgadza. A to wejście się przełącza na inne przy włączeniu np. dekodera.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.07.2018 o 13:36, Robert_1988_KrK napisał:

 

@Michał Pudło

A Tobie poszli jakoś na rękę z tym Soundbarem? bo z tego co pamiętam był jakiś temat? 

W końcu znaleźli gdzieś nowy XE93 po dyskusjach. Nie wyglądał jak fabrycznie odnawiany. Więc ostatecznie rozwiązanie w miarę ok.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem obrotowy za 140zł z przesyłką i wszystko jest w porządku, jeszcze nie spadł . Mnie by było szkoda wywalić tyle kasy za uchwyt Sony.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że tak naprawdę to Sony tylko te uchwyty rekomenduje a nie produkuje, ale może się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Netflixa - mam wrażenie, że po ostatniej aktualizacji nie chce mi netflix odtwarzać 5.1 po optyku i mam tylko głuchą ciszę... Stereo idzie normalnie, nie wina kabla bo sprawdzałem dwa. Czy wejście mogło się także popsuć i nie wypuszcza 5.1? Po HDMI idzie normalnie. Zniknęła mi także adnotacja 5.1 która zawsze się pokazywała w miejscu jaki dźwięk obsługuje film, zaraz koło formatu obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita mam pytanie odnośnie tego TV, jak wejść w ustawienia ekranu, aby zmienić wartość na wszystkie piksele, pytam ponieważ wcześniej ta opcja była dostępna a teraz jest zablokowana, i mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie się zmienia wartość podświetlenia w menu głównym bo szukałem i nie mogłem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądasz coś przez hdmi to ta opcja jest chyba nie dostępna bo automatycznie obraz jest na wszystkie piksele. Natomiast przy oglądaniu np. kablówki przez moduł CAM można zmienić tę opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem, że pod matrycą mojego telewizora Xe9305 pojawiły się przecinki. Telewizor reklamowałem u Sony, wczoraj dostałem decyzję: wymiana na XF9005.

Teraz sam nie wiem co robić, no bo jednak tegoroczny model jest trochę gorszy od mojego telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie staraj się o zwrot pieniędzy, albo wymianę na xe93  - jednak xf90 jest krokiem w tył w stosunku do tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ktoś próbował już nowego dania o numerze v6.5629? Z opisu zmian na nic spektakularnego raczej liczyć nie można... Może chociaż super stabilnie system działa? :P Co im przeszkadzał ten 500px i inne apki, które wylatują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba samemu przetestować.
I tak warto zaktualizować bo pewnie są jakieś zabezpieczenia.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon Prime nie ma problemów z odtwarzaniem ( synchro. ) dźwięku

YouTube nie włącza się czarny obraz w trakcie odtwarzania treści 4K.

Takie faktyczne różnice zauważyłem.

Edytowane przez Marek Milkiewicz
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2018 o 14:54, Toma-San napisał:

 Co im przeszkadzał ten 500px i inne apki, które wylatują?

A co za apki wyleciały? :<

Wiadomo coś więcej o OREO? :>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich 2-3 aktualizacjach problem z Amazon Prime - po włączeniu filmu obraz jest czarny, kółko się tylko kręci i słychać zacinający się dźwięk. Trzeba dać stop i puścić jeszcze raz i idzie dobrze. Obraz niestety też nie jest płynny i przycina. Ktoś ma na to sposób? Pomaga tylko odinstalowanie aktualizacji w zakresie płynności obrazu - ale wtedy brak Dolby Vision, a puszczać trzeba „dwa razy”. Reset nie pomógł.

 

Poza tym wszystko działa dobrze, ponad rok po zakupie nie zamieniłbym się na inny tv, obraz pierwsza klasa :) 

pozdrawiam!

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem z tym TV, mianowicie kiedy przechodzę na jaką treść z menu głównego i próbuje włączyć HDR to mi nie wyświetla poprawnego obrazu tudzież po przywróceniu ustawień fabrycznych chodzi tak jak powinno, ale tylko na moment czy miał ktoś podobny problem czy po prostu muszę coś gdzieś zmienić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak od kilku dni mi się pojawił taki problem niewm cz coś przedstawiłem  cz nie .. w każdym bądź razie jest tak że jak wyłącza dekoder  to Oki  jest tak jak było zawsze że tv też się wylacza razem z dekoderem ..ale za jakiś czas się sam sie  wlacza no i jest ten komunikat jak na zdjęciu .. niewm jak to ogarnąć bo tak co całymi dniami tv włączone w takiej pozycji  jak na zdjęciu 
 
U mnie norma... pisałem już o tym
Zwalilem na głośnik Google i nie wiedziałem tematu.
Co ciekawe odkąd mam nowe urządzenie Google (chwilowo jest Nvidia Shield) telewizor się nie włącza...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w Oreo mają poprawić samoistnie włączające się urządzenia / TV. Na dzień dzisiejszy jedynym pewnym sposobem ominięcia problemu jest wyłączenie sterowania przez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA już jest od jakiegoś czasu a na stronie UK nadal cisza w temacie. Prawdopodobne że Sony łata błędy bo parę ich się znalazło w tym sofcie (problemy z CEC i odtwarzaczem video). 

Możecie poczytać o tym tutaj

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...