Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE93 TEST (KD-55XE9305) najwyższy model LED LCD 4K HDR od Sony z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Toma-San napisał:

@Cezary Lenkiewicz - mogli zmienić bibliotekę DV na nowszą, czego efektem jest poprawa jakości obrazu. Skaler w Soniakach rzeczywiście jest najlepszy, więc nawet z SDRa idzie sporo wycisnąć. :) Podejrzewam, że różnice w jasności HDR wynikają z włączonych/wyłączonych wspomagaczy obrazu w różnych trybach - dlatego niektóre wydają się jaśniejsze lub ciemniejsze. Dla gier ze względu na input lag sugeruję zostać przy trybie dedykowanym i w nim zmienić ustawienia na najbardziej odpowiadające.

Też myślałem, że różnice w jasności wynikają z ustawień, ale tak nie jest.

Wystarczy zrobić 3 identyczne tryby i samemu sprawdzić.

Jeżeli chodzi o input lag to w tym modelu nawet na upłynniaczach jest naprawdę OK a tryb GRA niestety jest to tryb o najgorszej jakości obrazu dlatego otrzymujemy właśnie niższy input lag tzw. coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Cezary Lenkiewicz napisał:

Też myślałem, że różnice w jasności wynikają z ustawień, ale tak nie jest.

Wystarczy zrobić 3 identyczne tryby i samemu sprawdzić.

Jeżeli chodzi o input lag to w tym modelu nawet na upłynniaczach jest naprawdę OK a tryb GRA niestety jest to tryb o najgorszej jakości obrazu dlatego otrzymujemy właśnie niższy input lag tzw. coś za coś.

Ustawienia mogą być identyczne, ważne co się dzieje "pod spodem" - przecież każdy tryb może mieć inne nastawy parametrów wewnętrznych, niedostępnych dla użytkownika. 

Co do trybu gry: spróbuj zagrać z upłynniaczem w sieciowego shootera :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale dla shootera nie będę zmuszał się do grania w inne gry w najgorszej jakości obrazu.

Co do tych nastaw mam świadomość tego o czym piszesz, ale tak naprawdę nic to nie zmienia.

Tryby różnicą sie jasnością i to jest fakt, także jeżeli komuś zależy, żeby wycisnąć jak najlepszy efekt HDR to wówczas wybieramy tryb "Właśny"

TV mam po kalibracji i 3 tryby na tych samych ustawieniach. Przy zmianie zmienia się tylko jasność.

Różnica między "Kino domowe" a "Własny" u mnie jest kolosalna.

 

W grach o których pisałem oraz wielu innych pojawia się efekt światła w powietrzu, tak jakby było rozproszone a nie świeciło z jednego żródła.

Daje to wrażenie wręcz filmowości w takim Uncharted 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zaliczyłem pierwszą "zwieszkę" DV.

Na Netflixie zaczęły się dziać przedziwne rzeczy - zmiana koloru i jasności w trakcie trwania scen, jakieś masakryczne przebarwienia. Tak jakby ścieżka metadanych DV rozjechała się zupełnie z główną ścieżką. Soft-reset TV (długie trzymanie O/I) pomogło.

p,paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ostatnio czy zrobić nowy update softu i do dziś nie zrobiłem.

Pierwszy soft DV działa u mnie bez zarzutu, także zostanę przy nim.

 

Ciekawe czy można wgrać starszy soft na nowszy to powinno ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.06.2018 o 09:07, SigZero napisał:

A ja dziś zaliczyłem pierwszą "zwieszkę" DV.

Na Netflixie zaczęły się dziać przedziwne rzeczy - zmiana koloru i jasności w trakcie trwania scen, jakieś masakryczne przebarwienia. Tak jakby ścieżka metadanych DV rozjechała się zupełnie z główną ścieżką. Soft-reset TV (długie trzymanie O/I) pomogło.

p,paw

Możemy sobie ręce podać. U mnie film zaczął ciąć i tv sam się zrestartował. Zaczynam obawiać się, że ostatni update więcej złego zrobił, niż dobrego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos podpięty ten TV do glosnika google home?

 

bo widze ze nikt z Was nie pisze o tym ze mu sie TV sam włącza a mi sie to zdarza i szukam przyczyny...

 

Narazie pilot odwracam i chyba pomaga... choc to Bluetooth to sensu nie widze za bardzo ;)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grazny napisał:

Ma ktos podpięty ten TV do glosnika google home?

 

bo widze ze nikt z Was nie pisze o tym ze mu sie TV sam włącza a mi sie to zdarza i szukam przyczyny...

 

Narazie pilot odwracam i chyba pomaga... choc to Bluetooth to sensu nie widze za bardzo ;)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

A masz bravie sync włączoną? Może jakieś urządzenie wzbudza tv przez HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz bravie sync włączoną? Może jakieś urządzenie wzbudza tv przez HDMI?
Pewnie tak... ale jedyne co jest do niego podpiete na stale to same kable HDMI

Czasem syn zatarga PS4pro ale zaraz zabiera bo ma inny TV

Same wlaczenia byly wylacznie na samych kablach

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwna sprawa. Pewno głośniki, jak przerzucają na serwery Googla archiwki waszych rozmów powodują taki efekt :P

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy ! Po ostatniej aktualizacji tv wspiera dolby vision czy to na netflixie czy przez hdmi ( w moim przypadku apple tv 4k ) , demo dolby vision ( http://4kmedia.org/lg-amaze-dolby-vision-uhd-4k-demo/ ) na wbudowanym odtwarzaczu tez dziala. Natomiast w filmie z dolby vision dziala tylko hdr 10 ? obojetnie jakiego odtwarzacza uzyje ? ( wbudowany, vlc, kodi ). Wiem ze w sony dolby vision dziala tak ze czesc pracy zwala na odtwarzacz np. Apple tv po odpowiedniej latce. Czy istnieje jakis sposob albo odtwarzacz ktory po podlaczeniu dysku do tv z filmem w formacie mkv odtworzy go w dolby vision ? 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tradycyjnie chyba już jestem w rozterce: kupić 65XE9305 , czy 65 OLEDB7V.

Powiedzcie mi proszę, jak wygląda porównanie materiału FHD (np. nc+ 1080p) na np. 65XE9305 i na TV z matrycą FHD (mam KDL-46W4500).

Moje pytanie bierze się stąd, iż po kilku dniach testowania 55 OLEDB7V wróciłem do mojego "starego" SONY KDL-46W4500 i materiał FHD wygląda na nim zdecydowanie lepiej, wyraźniej, ostrzej (aż się zdziwiłem :)).

Czy SONY lepiej robi upscaling niż LG???... bo szczerze mówiąc, zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle zmieniać TV FHD na 4K, czy może jednak jeszcze poczekać ze zmianą.

Większość materiału oglądam jeszcze jednak w FHD, i na TV 4K nie koniecznie to tak samo dobrze wygląda. A może się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, klf napisał:

Witam,

Tradycyjnie chyba już jestem w rozterce: kupić 65XE9305 , czy 65 OLEDB7V.

Powiedzcie mi proszę, jak wygląda porównanie materiału FHD (np. nc+ 1080p) na np. 65XE9305 i na TV z matrycą FHD (mam KDL-46W4500).

Moje pytanie bierze się stąd, iż po kilku dniach testowania 55 OLEDB7V wróciłem do mojego "starego" SONY KDL-46W4500 i materiał FHD wygląda na nim zdecydowanie lepiej, wyraźniej, ostrzej (aż się zdziwiłem :)).

Czy SONY lepiej robi upscaling niż LG???... bo szczerze mówiąc, zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle zmieniać TV FHD na 4K, czy może jednak jeszcze poczekać ze zmianą.

Większość materiału oglądam jeszcze jednak w FHD, i na TV 4K nie koniecznie to tak samo dobrze wygląda. A może się mylę?

Jesteś w wątku o xe93, więc jak myślisz, jaki TV ci polecimy? :P A poważnie - z treścią z C+ lepiej poradzi sobie XE. Ogólnie ten model uważam za bardziej uniwersalny, chociaż oczywiście idzie znaleźć treści lepiej wyglądające na LG. 

18 godzin temu, playertresor napisał:

Panowie pomocy ! Po ostatniej aktualizacji tv wspiera dolby vision czy to na netflixie czy przez hdmi ( w moim przypadku apple tv 4k ) , demo dolby vision ( http://4kmedia.org/lg-amaze-dolby-vision-uhd-4k-demo/ ) na wbudowanym odtwarzaczu tez dziala. Natomiast w filmie z dolby vision dziala tylko hdr 10 ? obojetnie jakiego odtwarzacza uzyje ? ( wbudowany, vlc, kodi ). Wiem ze w sony dolby vision dziala tak ze czesc pracy zwala na odtwarzacz np. Apple tv po odpowiedniej latce. Czy istnieje jakis sposob albo odtwarzacz ktory po podlaczeniu dysku do tv z filmem w formacie mkv odtworzy go w dolby vision ? 

Sony obsługuje tylko profil "Single Layer", więc jeśli źródło zakodowane jest zgodnie z profilem "Double Layer", to o ile odtwarzacz nie potrafi przekształcić jednego w drugi - dostaniesz "tylko" HDR10. Wygląda na to, że podlinkowany przez ciebie plik jest w profilu zgodnym z telewizorami Sony.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Jesteś w wątku o xe93, więc jak myślisz, jaki TV ci polecimy? :P A poważnie - z treścią z C+ lepiej poradzi sobie XE. Ogólnie ten model uważam za bardziej uniwersalny, chociaż oczywiście idzie znaleźć treści lepiej wyglądające na LG. 

Sony obsługuje tylko profil "Single Layer", więc jeśli źródło zakodowane jest zgodnie z profilem "Double Layer", to o ile odtwarzacz nie potrafi przekształcić jednego w drugi - dostaniesz "tylko" HDR10. Wygląda na to, że podlinkowany przez ciebie plik jest w profilu zgodnym z telewizorami Sony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Jesteś w wątku o xe93, więc jak myślisz, jaki TV ci polecimy? :P A poważnie - z treścią z C+ lepiej poradzi sobie XE. Ogólnie ten model uważam za bardziej uniwersalny, chociaż oczywiście idzie znaleźć treści lepiej wyglądające na LG. 

Sony obsługuje tylko profil "Single Layer", więc jeśli źródło zakodowane jest zgodnie z profilem "Double Layer", to o ile odtwarzacz nie potrafi przekształcić jednego w drugi - dostaniesz "tylko" HDR10. Wygląda na to, że podlinkowany przez ciebie plik jest w profilu zgodnym z telewizorami Sony.

Sorry za poprzedni pusty post, ten plik z linku dziala bez zarzutow. Chodzi mi o remuxy filmow blueray z dual layer w formacie mkv, czy istnieje jakis odtwarzacz lub konwerter  ktory przerobi ten dual layer na single zeby byl tylko dolby vision ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, playertresor napisał:

Chodzi mi o remuxy filmow blueray z dual layer w formacie mkv, czy istnieje jakis odtwarzacz lub konwerter  ktory przerobi ten dual layer na single zeby byl tylko dolby vision ? 

gdzie taki remux / sampl można znaleźć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, klaus71 napisał:

gdzie taki remux / sampl można znaleźć? 

Demo : 4kmedia.org 

Filmy : 4k-hd.club

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o DV z mkv - na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe i każdy zremuxowany film w DV do matroski zachowuje wyłącznie sygnał HDR10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, misfit napisał:

Zapomnij o DV z mkv - na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe i każdy zremuxowany film w DV do matroski zachowuje wyłącznie sygnał HDR10.

Jasne, dzieki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Toma-San napisał:

Jesteś w wątku o xe93, więc jak myślisz, jaki TV ci polecimy? :P A poważnie - z treścią z C+ lepiej poradzi sobie XE. Ogólnie ten model uważam za bardziej uniwersalny, chociaż oczywiście idzie znaleźć treści lepiej wyglądające na LG. 

To jasne :)

Główne zastanawia mnie jednak to, jak wygląda treść 1080p na XE93. Czy jest tak samo ostra, jak na TV z  matrycą FHD, jest gorsza, a może lepiej wygląda!? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o filmy 1080p puszczane z PC to obraz znacznie lepszy niż na moim wcześniejszym HX850 gdzie i tak obraz był petarda.

Skaler w XE93 to magia sama w sobie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - niedługo minie mu rok z 55xe9305 ? czy warto brać dodatkową gwarancję w SC na 5 lat? Pytam, bo jednak to prawie 1k PLN.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Koowall napisał:

Pytanie z innej beczki - niedługo minie mu rok z 55xe9305 ? czy warto brać dodatkową gwarancję w SC na 5 lat? Pytam, bo jednak to prawie 1k PLN.. 

Ja dopłaciłem za rozszerzoną gwarancje 640 zł. Tylko u mnie xe93 padł po pół roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 65XE93 też padł po pół roku i też dokupiłem 5-letnią gw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...