Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XE93 TEST (KD-55XE9305) najwyższy model LED LCD 4K HDR od Sony z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Grzegorz Raźny napisał:

Co byście teraz kupili?

Panie szanowny, to samo! - to samo! :rolleyes:   Ewentualnie już nigdzie nie dostępny ZD9 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zadowolony, a nie wiecie czy jest jakieś porównanie XE93 z tegorocznym XG95 ?

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaak. Ten model wyjątkowo im wyszedł. W zasadzie, jak się zastanowić to równorzędnego kandydata na moje potrzeby (jasny salon, android - tak, tak cenię sobie ogrom dostępnego softu) nie ma. Może XG95, ale nie w takich koszmarnych cenach jakie sobie Sony za niego życzy. Oczywiście gdzieś w sferze marzeń patrzę na ZG9. :D

56 minut temu, Kamillo4891 napisał:

Ja też zadowolony, a nie wiecie czy jest jakieś porównanie XE93 z tegorocznym XG95 ?

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 

Odpal sobie porównanie na rtings. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam problem z dźwiękiem 5.1 w filmach MKV. Sprzęt jest zestawiony następująco: XE93 po HDMI ARC podłączony do amplitunera (Onkyo TX-NR686), do amplitunera podłączone głośniki 5.1. Domyślna aplikacja (Video) odtwarza MKV wypuszczając na amplituner dźwięk w 5.1, natomiast KODI i VLC tego nie potrafią. Bawiłem się ustawieniami długo i za każdym razem widzę na amplitunerze, że wchodzi na niego PCM 2.0. Dodam,  że próbuję alternatywnych aplikacji, ponieważ po ostatnim update z tego co widzę aplikacja Video nie wyświetla napisów w kontenerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.08.2019 o 21:57, Jacek Kryszyn napisał:

Cześć,

mam problem z dźwiękiem 5.1 w filmach MKV. Sprzęt jest zestawiony następująco: XE93 po HDMI ARC podłączony do amplitunera (Onkyo TX-NR686), do amplitunera podłączone głośniki 5.1. Domyślna aplikacja (Video) odtwarza MKV wypuszczając na amplituner dźwięk w 5.1, natomiast KODI i VLC tego nie potrafią. Bawiłem się ustawieniami długo i za każdym razem widzę na amplitunerze, że wchodzi na niego PCM 2.0. Dodam,  że próbuję alternatywnych aplikacji, ponieważ po ostatnim update z tego co widzę aplikacja Video nie wyświetla napisów w kontenerze.

Hej. Miałem podobne doświadczenia do Twoich na moim Sony 65XF9005. Sygnał jedynie PCM 2.0 przez Kodi. Aby było 5.1 należy w ustawieniach Kodi wejść w tryb ekspercki zaznaczyć dd, dd+, dts, dts HD nie pójdzie przez arc i można się cieszyć sygnałem 5.1

IMG_20190818_001707.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darekka1 dzięki! Nie zauważyłem, że można włączyć ustawienia zaawansowane. Faktycznie zaczęło działać, aczkolwiek w losowo wybranym filmie mam teraz rozjazd dźwięku z obrazem. Pobawię się jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też zadowolony, a nie wiecie czy jest jakieś porównanie XE93 z tegorocznym XG95 ?

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

 

 

Może nie jest to czego chcemy ale warto zerknąć default_wink.png

 

[/url]

 

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

 

Może nie jest to czego chcemy ale warto zerknąć default_wink.png

 

 

 

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

 

I drugi film jako komplet default_wink.png

 

 

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą mojego Xe93 na coś Nowego :) tak myślałem o Philipsie 55 Oled 803 :) może coś innego? Tak w 6k chciałbym się zamknąć:) ile 55 xe9305 może być warte? Na gwarancji jeszcze prawie pół roku

Albo na LG 55 Ileś C9

Nie ileś a OLED 

 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2019 o 00:20, darekka1 napisał:

Hej. Miałem podobne doświadczenia do Twoich na moim Sony 65XF9005. Sygnał jedynie PCM 2.0 przez Kodi. Aby było 5.1 należy w ustawieniach Kodi wejść w tryb ekspercki zaznaczyć dd, dd+, dts, dts HD nie pójdzie przez arc i można się cieszyć sygnałem 5.1

IMG_20190818_001707.jpg

Niestety w darmowym KODI nie ma zakładek DTS i DTS-HD, nie wiem czy tu nie chodzi o licencje? A czy ma ktoś płatną wersję KODI Premium może tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, opłacałoby się wziąć 65xe9305 za 4000 z gwarancją do 2023? Telewizor ma dwa lata, zostały jeszcze trzy lata gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, opłacałoby się wziąć 65xe9305 za 4000 z gwarancją do 2023? Telewizor ma dwa lata, zostały jeszcze trzy lata gwarancji. 
ja bym brał...

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i te 5 lat to raczej tak z przymrużeniem oka...
ale i tak cena super za ten sprzet

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia ogólnie rozumianego korzystania z tego tv? Android straszy? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystam i sobie cenię... właśnie Kodi odpalone ;)
Nie mam problemów z niczym w tym TV
Responsywnosc też w normie

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czerni? Lepiej od xf90/xg95? Ponoć slim backlight drive+ robi fantastyczną robotę ale też była niezła loteria z matrycami w tym tv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krawedziowka jakoś im tu wyszła... porównywanie z fałd
oledem nigdy to nie będzie ale to lepiej z uwagi na wypalenia...
dałem za 55 okazyjnie 6200 i nie żałuję do dziś ;)

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja jakaś się właśnie robi...

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, czy orientuje się ktoś czy ten tv będzie obsługiwał nowy moduł CI+ ECP od canal+?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze specyfikacji wynika , że będzie obsługiwać.
Osobiście używam zewnętrznego dekodera Orange Samsung ICU 100 ( nie polecam )

Piszę że może obsługiwać CI+ 1.3 lub wyżej. A czy obsługuje 1.4 z kodowaniem ECP to nigdzie nie mogę znaleźć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...