Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Somebody101 napisał:

Proszę bardzo, twój wpis całkiem niedawno w innym watku. Trochę strzał w kolano:

Dokładnie, strzał w kolano kolego. Nie ten wątek, nie ten model OLEDa i nikt nie napisał, że OLED się "nie wypala i można śmiało kupować". Napisałem "nie wypalił w Polsce od loga stacji" (czas przeszły). Czytaj ze zrozumieniem. To jest drugi przypadek to na forum, gdy komuś się wypalił OLED od loga (pierwszy w 6 serii, drugi w A7V).

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Gmeru napisał:

Na forum będą generalnie głównie wpisy kogoś kto miał pecha i coś mu się utrwaliło. To oczywiste. Od tego jest sieć. Ale ogólnie to się nie zdarza za często. Sam mam pierwszego oleda LG czyli ma już ile? 4 czy 5 lat i nie mam nawet śladu. Czasem na nim gram. czasem oglądam tv. Gra tak jak go wyjąłem z pudła. Kto chce może wpaść i zobaczyć ;))))) Ile osób i posiadaczy tyle opinii. Maciek też korzysta od kilku miesięcy z E7 i też nic nie ma. Mój brat tak samo... a ile znajomych ;) Philips np. 9002. Od ponad roku chodzi u mojego znajomego i nie ma śladu. Można by tak pisać i pisać...A ile osób na tym forum ma oleda i też nic nie ma ;). Po prostu, rzadko komu chce się pisać, że ma wszystko ok. Nie od tego jest generalnie forum. Tylko od rozwiązywania problemów.

Można też usilnie udowadniać tutaj, że oled się wypala tylko co z tego? Tak, wypala się tak samo jak LCD można trafić z wypalonym pixelem, białymi plamami większymi lub mniejszymi itd.  i to częściej jak wiemy niż to wypalenie ;-)))). Czyli "może się zdarzyć". Życie ;-)))

Ja mam OLEDa 2 lata i 9 miesięcy,gram,oglądam filmy z napisami,C+,HBO,NETFLIX, i śladów powidoków brak.Nawet na czerwonej planszy nic nie widać...

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma podjechać serwisant i sprawdzić czy trzeba zabrać TV do naprawy. Możliwa jest wymiana matrycy u klienta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawd

Matrycę wymienia się u klienta bardzo prosto i szybko, zajmuje to niecałą godzinę wraz ze sprawdzaniem.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, marsellus_w napisał:

Ja mam OLEDa 2 lata i 9 miesięcy,gram,oglądam filmy z napisami,C+,HBO,NETFLIX, i śladów powidoków brak.Nawet na czerwonej planszy nic nie widać...

Mnie tam bo 2latach logo się nie wypaliło ale paski już tak!

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gawd napisał:

Jutro ma podjechać serwisant i sprawdzić czy trzeba zabrać TV do naprawy. Możliwa jest wymiana matrycy u klienta?

Usterka TV jest naprawiana na miejscu tak jak wymiana matrycy, u mnie serwisant matrycę wymieniał ok 1 godz. Co do wypaleń to zależy kto jak używa TV :) ja użytkuje normalnie i działa bez zarzutu. Jak bym miał kupować ponownie TV to bym wybrał Oleda, obraz sam mówi za siebie :)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

orientujecie się może czy jakbym wykupił przedłużoną gwarancję na A7 np o 3 lata, to gdy w okresie 5 lat pojawi mi sie wypalenie czy powidok jakis mocno natarczywy to bedzie to podlegać reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,
orientujecie się może czy jakbym wykupił przedłużoną gwarancję na A7 np o 3 lata, to gdy w okresie 5 lat pojawi mi sie wypalenie czy powidok jakis mocno natarczywy to bedzie to podlegać reklamacji?


To pytanie musisz skierować do ubezpieczalni. Najlepiej poproś ich o odpowiedź na piśmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


To pytanie musisz skierować do ubezpieczalni. Najlepiej poproś ich o odpowiedź na piśmie.
Najpierw warunki ubezpieczenia, proponuję zacząć od wyłączeń, a jak coś będzie niejasne wówczas pytanie do ubezpieczalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV został zabrany przez serwis LG. Otrzymałem informację, że zostanie wymieniany na nowy (nie będzie wymieniana sama matryca tylko cały). Niby będą sprawdzać co mogło się przyczynić do tej usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten OLED od LG (A7) będzie lepszym wyborem od Panasonika ex700e? Oglądam tylko filmy z odległości 4 metrów, więcej czy to 4K 58" czy fHD 55" - bez różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Toksyczny_Ser napisał:

Panowie, czy ten OLED od LG (A7) będzie lepszym wyborem od Panasonika ex700e? Oglądam tylko filmy z odległości 4 metrów, więcej czy to 4K 58" czy fHD 55" - bez różnicy...

Oled i nawet ten bedzie zdecydowanie lepszy!

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toksyczny_Ser napisał:

Panowie, czy ten OLED od LG (A7) będzie lepszym wyborem od Panasonika ex700e? Oglądam tylko filmy z odległości 4 metrów, więcej czy to 4K 58" czy fHD 55" - bez różnicy...

A jak z jasnością pomieszczenia? Bo przynajmniej w teorii w bardzo jasnym (duża ekspozycja na słońce) pomieszczeniu OLED-owi może trochę brakować jasności. Jeśli planujesz zakupy na dłużej to Panasonic ma obsługę HDR, powoli pojawiają się materiały. Przy czym może się okazać, że materiał SDR (zwłaszcza w ciemnym pomieszczeniu) będzie bardziej "plastyczny" na OLEDzie niż HDR na niedrogim LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój nie należy do mocno nasłonecznionych. Światło wpada bezpośrednio tylko rano i pod wieczór, prawie przy zachodzie. Ogólnie to powiedziałbym, że jest nawet ciemne. 

Z tych testów robionych przez @Maciej Koper wynika, że Panasonic ma 350 cn, a zauważalna różnica w HDR zaczyna się od 500? Może coś mieszam...

Bardziej martwię się czy z 4 metrów będę dobrze widział obraz. Mam duża (w porównaniu do większości okularników) wadę wzroku i do tej pory oglądałem filmy na 27” z 1,5 metra, ale to matryca TN. Domyślam się, że każdy z tych TV będzie lepszy ;)

Widziałem tez LG 65” za 3500 zł ale nie wierze, ze to będzie grało porównywalnie z wymienionymi wcześniej modelami OLED i Panasonic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Toksyczny_Ser napisał:

Pokój nie należy do mocno nasłonecznionych. Światło wpada bezpośrednio tylko rano i pod wieczór, prawie przy zachodzie. Ogólnie to powiedziałbym, że jest nawet ciemne. 

Z tych testów robionych przez @Maciej Koper wynika, że Panasonic ma 350 cn, a zauważalna różnica w HDR zaczyna się od 500? Może coś mieszam...

Bardziej martwię się czy z 4 metrów będę dobrze widział obraz. Mam duża (w porównaniu do większości okularników) wadę wzroku i do tej pory oglądałem filmy na 27” z 1,5 metra, ale to matryca TN. Domyślam się, że każdy z tych TV będzie lepszy ;)

Widziałem tez LG 65” za 3500 zł ale nie wierze, ze to będzie grało porównywalnie z wymienionymi wcześniej modelami OLED i Panasonic.

 

Jak głównie do filmów to bierz Oleda i kropka. Ten Panasonic ma jeszcze HDR, ale HDR i krawędziowy LCD to się nie dodaje... 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jasnoscia duzej biedy nie ma, ale wiadomo,ze oled to bardziej na noc ... Zreszta kazdy tv przy duzym natezeniu swiatla zewnetrznego nie wyswietli super obrazu... Niezaleznie co kupisz to wez minimum 65 cali ,kazdy inny bedzie za maly..

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, peyo111 napisał:

Z jasnoscia duzej biedy nie ma, ale wiadomo,ze oled to bardziej na noc ... Zreszta kazdy tv przy duzym natezeniu swiatla zewnetrznego nie wyswietli super obrazu... Niezaleznie co kupisz to wez minimum 65 cali ,kazdy inny bedzie za maly..

Zmieniłem LCD na OLED w dużym, jasnym salonie. Używam do codziennego, "normalnego" oglądania tv.

Mam wrażenie, że osoby które piszą, ze OLED "to bardziej na noc" chyba nie mają takiego telewizora ew. nie widziały go w przeciętnych, dziennych warunkach;)

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem ,ze oled nie nadaje sie na dzien- mam 55C7V i swietnie wszystko widac ,tylko ,ze w nocy robi efekt WOW jak w pokoju jest ciemno jak w beczce smoly?.Wczoraj kupilem i zapuscilem sobie Last Jedi na BR UHD.ogladalem wieczorem. Kino wysiada..Tylko 55 cali to duuuuzo za malo na takie projekcje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Bo ogólnie to ja zastanawiałem się początkowo nad projektorem epson tw5600 (tylko LCD wchodzi w grę), z 4 metrów to jest jeden z nielicznych projektorów, które dadzą 90”, a tyle maksymalnie mogę rzucić na ścianę, inne przy 4 metrach dają 120”...

W końcu stwierdziłem, że może lepszy TV i znalazłem model LG 65UJ620V, który ma 4K i 65”, jednak nie pasuje mi cena do rozmiaru i mimo dobrych opinii w porównywarkach cenowych stwierdziłem, że lepszy mniejszy z dobrymi parametrami, niż najtańszy 65”...

Tak trafiłem tutaj i znalazłem tego OLED od LG (55EG9A7) oraz Panasonica EX700.

Piszecie, że OLED lepszy, a może jednak powinienem wrócić do projektora, skoro będę oglądał z 4 metrów? Przypominam, że teraz mam 27” z 1,5 metra... serio 55” będzie malutkie z takiego dystansu? Kalkulator mówi max 2,5 metra :(

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za małe... Nawet na 65 cali z 4m to będziesz widział mniej szczegółów niż na 27 cali z 1,5m. Radziłbym zmienić umeblowanie i podjechać bliżej kanapą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę nowy sprzęt. Mam pecha do elektroniki i już tyle razy się przejechałem na tym, że bez 2-letniej rekojmi nie kupię niczego.

Ten projektor co wymieniłem jak wypada na tle tego LG 55EG9A7 i Panasonic 58EX700 pod względem jakości?

Ja wiem, że są wytyczne itp, ale zastanawia mnie na ile kalkulacje swoje, a życie swoje :) Za dzieciaka oglądałem w pokoju TV kineskopowy 25” chyba, z 5 metrów :D 

Będę wdzięczny za opinie o projektorze vs wspomniane telewizory :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toksyczny_Ser napisał:

Chcę nowy sprzęt. Mam pecha do elektroniki i już tyle razy się przejechałem na tym, że bez 2-letniej rekojmi nie kupię niczego.

Ten projektor co wymieniłem jak wypada na tle tego LG 55EG9A7 i Panasonic 58EX700 pod względem jakości?

Ja wiem, że są wytyczne itp, ale zastanawia mnie na ile kalkulacje swoje, a życie swoje :) Za dzieciaka oglądałem w pokoju TV kineskopowy 25” chyba, z 5 metrów :D 

Będę wdzięczny za opinie o projektorze vs wspomniane telewizory :) 

Miałem Tego panasonika tylko 50 cali i oddałem go po 14 dniach do sklepu ze względu na jakość obrazu ( na czarnym obrazie pokazywały się kwadraty zielone lub szare oraz płynność obrazu była fatalna) od 4 miesięcy mam oleda LG 55EG9A7 i jestem z niego bardzo zadowolony obraz to poezja dla oka, filmy na tym TV ogląda się z przyjemnością. Wieczorem TV robi jeszcze lepsze wrażenie gdzie w dzień obraz wygląda o wiele lepiej niż na TV LED.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Toksyczny_Ser napisał:

Nie mam opcji innego umeblowania :/ A to wymieniony przeze mnie projektor nie będzie lepszym rozwiązaniem?

Zależy czego oczekujesz. Zobacz sobie kalkulator odległości:

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Przy Twojej odległości żeby zauważyć korzyść z telewizora 4K musiałbyś wziąść coś powyżej 90 cali. Nie ma takich TV. Rozmiar optymalny dla 4m dla Full HD to też powyżej 90 cali, więc generalnie przy tej odległości zostaje tylko projektor. Oczywiście wiąże się to z typowymi bolączkami projektorowymi (niższa jakość obrazu niż na oledzie A7 (kontrast), konieczność zaciemniania rolet, hałas wentylatora itp). Ale dzięki temu coś zobaczysz. Oglądanie znaczka pocztowego moim zdaniem ma mocno średni sens.

Co ja bym zrobił? Przemeblował mieszkanie i kupił oleda 4K :). 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...