Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, że przemeblowanie nie jest opcją, bo meble są już kupione i nawet jakbym chciał to nie mam jak ich poprzestawiać... mam chrapkę na OLED HD (na 4K mnie nie stać), ale z tej odległości to będzie jak oglądanie 480p :/

No to zostaje projektor z siwym zamiast czarnego...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2018 o 14:40, Toksyczny_Ser napisał:

Panowie, czy ten OLED od LG (A7) będzie lepszym wyborem od Panasonika ex700e? Oglądam tylko filmy z odległości 4 metrów, więcej czy to 4K 58" czy fHD 55" - bez różnicy...

Hej, testowałem LG A7 przez 10 dni i też mam do telewizora co najmniej 4m. Odesłałem go głownie przez martwy piksel, który zauwazyłem dopiero przy zarzuceniu niebieskiej planszy. Swoją droga nie wiem, jaki tego jest sens. Gdybym nie wrzycał tych plansz to pewnie nigdy bym nie zauważył nie świecącego na niebiesko piksela :D

Teraz testuje Panasonica 58EX780. Od razu powiem, że też bedę go odsyłał.

Na pewno z plusów za Pansonikiem jest trochę wiekszy rozmiar 58'' - do tej odległości wystarczy, chociaż nie pogardzilbym wiekszym, ale te 55'' LG też daje rade.

Nastepny plus to kolorystyka i "filmowość" w Panasonicu. W LG dlugo nie mogłem sie przyzwyczaić do takiej jakby realności w filmach (i nie mowię tu o upłynniaczach itp bo wszystko było wyłączone) - nie wiem czym jest to spowodowane, może wiekszą szczególowością a może jakimś słabszym procesorem obrazu.

Jeśli chodzi o obraz w jasnym pomieszczeniu, to mam wrażenie że LG wypadał lepiej.

Panasonic ten ma matryce VA i wygaszanie strefowe. W każdym razie poziom czerni, kontrastu do LG nie ma w ogóle porównania. Poza tym matryca VA, to dla mnie nieporozumienie. Wystarczy wstać lub lekko sie przesunąć, żeby obraz stał sie zmatowiały i wyblakły. Porażka. Niby czytałem, że kąty są słabe, ale powinni napisać tragiczne :)

Obraz na Lg jest także o wiele bardziej sczegółowy i ostry. Najbardziej widoczna jest róznica przy materiałach FHD, których teraz jest akurat najwiecej. Czasami ta szczegołowsc przeszkadza - np w starszych filmach. Ogolnie mam wrażenia że Panasonic lepiej skaluje obraz. 

Obraz 4k z Panasonica nie powala. Uwazam, że lepiej wyglada obraz fhd puszczony na LG.

Teraz jestem zdania, że jak kupowac nowy telewizor to tylko Oled (chociaż obawiam sie wypaleń i ewentualnych  martwych pikseli). Telewizor tez kupilbym najchetniej FHD, ale mam wrażenie ze Lg A7 ma troszkę niedopracowaną elektronikę jesli chodzi o przetwarzanie obrazu. Wobec tego teraz sprawdze Lg B7 czy jest wart doplacenia tych 2 tys :)

 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, syncia napisał:

Hej, testowałem LG A7 przez 10 dni i też mam do telewizora co najmniej 4m. Odesłałem go głownie przez martwy piksel, który zauwazyłem dopiero przy zarzuceniu niebieskiej planszy. Swoją droga nie wiem, jaki tego jest sens. Gdybym nie wrzycał tych plansz to pewnie nigdy bym nie zauważył nie świecącego na niebiesko piksela :D

Teraz testuje Panasonica 58EX780. Od razu powiem, że też bedę go odsyłał.

Na pewno z plusów za Pansonikiem jest trochę wiekszy rozmiar 58'' - do tej odległości wystarczy, chociaż nie pogardzilbym wiekszym, ale te 55'' LG też daje rade.

Nastepny plus to kolorystyka i "filmowość" w Panasonicu. W LG dlugo nie mogłem sie przyzwyczaić do takiej jakby realności w filmach (i nie mowię tu o upłynniaczach itp bo wszystko było wyłączone) - nie wiem czym jest to spowodowane, może wiekszą szczególowością a może jakimś słabszym procesorem obrazu.

Jeśli chodzi o obraz w jasnym pomieszczeniu, to mam wrażenie że LG wypadał lepiej.

Panasonic ten ma matryce VA i wygaszanie strefowe. W każdym razie poziom czerni, kontrastu do LG nie ma w ogóle porównania. Poza tym matryca VA, to dla mnie nieporozumienie. Wystarczy wstać lub lekko sie przesunąć, żeby obraz stał sie zmatowiały i wyblakły. Porażka. Niby czytałem, że kąty są słabe, ale powinni napisać tragiczne :)

Obraz na Lg jest także o wiele bardziej sczegółowy i ostry. Najbardziej widoczna jest róznica przy materiałach FHD, których teraz jest akurat najwiecej. Czasami ta szczegołowsc przeszkadza - np w starszych filmach. Ogolnie mam wrażenia że Panasonic lepiej skaluje obraz. 

Obraz 4k z Panasonica nie powala. Uwazam, że lepiej wyglada obraz fhd puszczony na LG.

Teraz jestem zdania, że jak kupowac nowy telewizor to tylko Oled (chociaż obawiam sie wypaleń i ewentualnych  martwych pikseli). Telewizor tez kupilbym najchetniej FHD, ale mam wrażenie ze Lg A7 ma troszkę niedopracowaną elektronikę jesli chodzi o przetwarzanie obrazu. Wobec tego teraz sprawdze Lg B7 czy jest wart doplacenia tych 2 tys :)

 

Dzięki wielkie za odpowiedź!

A jak oglądałeś tego LG z 4 metrów to nie miałeś wrażenia, że patrzysz na SD, a nie HD? Jaki miałeś wcześniej telewizor (ile cali)? Nie myślałeś nad projektorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, syncia napisał:

Nastepny plus to .... "filmowość" w Panasonicu. W LG dlugo nie mogłem sie przyzwyczaić do takiej jakby realności w filmach (i nie mowię tu o upłynniaczach itp bo wszystko było wyłączone) - nie wiem czym jest to spowodowane, może wiekszą szczególowością a może jakimś słabszym procesorem obrazu.

ja bym stawiał na smużenie w lcd - pogarsza ostrość obrazu w ruchu ale np. wydaje się "wygłądzać" judder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Toksyczny_Ser napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź!

A jak oglądałeś tego LG z 4 metrów to nie miałeś wrażenia, że patrzysz na SD, a nie HD? Jaki miałeś wcześniej telewizor (ile cali)? Nie myślałeś nad projektorem?

Nie, na LG obraz jest bardzo szczególowy. Wczesniej mialem plazme hdready 50'' Panasonica. Ten nowy Panas EX780 w obrazie bardziej przypomina tę moją starą plazme, pomijajac tragiczne kąty widzenia. Myśle, że jakby nie te kąty to jeszcze zastanowiłbym sie nad zostawieniem go, bo obraz ogólnie ładny, fajne kolory i te 58 cali wydaje sie być optymalne.

Nie interesowałem sie projektorem, chociaż przeszedł mi przez myśl, ale musiałbym mieć pustą scianę czy jakąś planszę. Raczej osobne pomieszcenie wolałbym na niego przeznaczyć, jak już coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój TV wymieniono na nowy po tygodniu w serwisie. W nowym egzemplarzu naliczyłem 2 martwe subpixele (jeden zielony i jeden czerwony) oraz dziwna pracę dwóch białych. TV świeży bo z kwietnia 2018. Pilot z inną fakturą rolki ale reszta bez zmian. Dwa dni oglądania znowu MiniMini już coś tam widać na szarym tle lub mam omamy. Jakość tego modelu moim zdaniem słaba. 3 x w sklepie wymieniałem TV ze względu na pixele a teraz serwis tez dostarczył mi z "pixelami". Serwisant stwierdził, że będą wymieniać ile trzeba ale pixeli musi być min 6 uszkodzonych lub jakiś stale świecący. Te matryce to chyba odpad z produkcji wersji z zakrzywionym ekranem z ubiegłych lat lub kontrola jakości to żart.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gawd napisał:

Mój TV wymieniono na nowy po tygodniu w serwisie. W nowym egzemplarzu naliczyłem 2 martwe subpixele (jeden zielony i jeden czerwony) oraz dziwna pracę dwóch białych. TV świeży bo z kwietnia 2018. Pilot z inną fakturą rolki ale reszta bez zmian. Dwa dni oglądania znowu MiniMini już coś tam widać na szarym tle lub mam omamy. Jakość tego modelu moim zdaniem słaba. 3 x w sklepie wymieniałem TV ze względu na pixele a teraz serwis tez dostarczył mi z "pixelami". Serwisant stwierdził, że będą wymieniać ile trzeba ale pixeli musi być min 6 uszkodzonych lub jakiś stale świecący. Te matryce to chyba odpad z produkcji wersji z zakrzywionym ekranem z ubiegłych lat lub kontrola jakości to żart.

Naprawy LG i ich jakość to żart..., nawet nowe tv przychodzace przez system serwisowy to odrzuty produkcyjnie ewidentnie..., przykre ale tak jest.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zastanawiające jest to co robi serwis LG w kontekście, co by wiele nie mówić, jednak produktu premium jakim jest tv OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2018 o 06:39, ma_ko napisał:

Naprawy LG i ich jakość to żart..., nawet nowe tv przychodzace przez system serwisowy to odrzuty produkcyjnie ewidentnie..., przykre ale tak jest.

Tu się nie zgodzę. Sprawę wymiany matrycy w B6 miałem załatwioną profesjonalnie i szybko, a sama nowa matryca pozbawiona jakichkolwiek wad i już ponad pół roku sprawuje się świetnie.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 rodzynek nie czyni sernika...

 

Sorki, ale ja miałem wymian 7 i była kupa na kazdej..

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2018 o 06:39, ma_ko napisał:

Naprawy LG i ich jakość to żart..., nawet nowe tv przychodzace przez system serwisowy to odrzuty produkcyjnie ewidentnie..., przykre ale tak jest.

Też się nie zgodzę. Miałem wymienianą matrycę i wszystko chodzi jak powinno. Ta nowa matryca jest lepszej jakości niż w nowym TV, sprowadzana z Holandii. Matrycę testowałem różnymi planszami i zero subpikseli oraz żadnych wypaleń. Serwis z Koszalina podszedł do tej usterki profesjonalnie i szybko. 

  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Xisiek napisał:

Imperium zaatakowane ... kontratakuje :D

Boskie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jedni są zadowoleni z serwisu LG, inni nie. Normalka. Osobiście jestem zadowolony z serwisu i nie jestem pracownikiem LG. Za to nie jestem zadowolony z telewizora. Mimo świetnej czerni i kątów OLEDy mają 2 zasadnicze wady: trwałe wypalanie matryc od statycznych obrazów i kiepskie przejścia tonalne kolorów. W momencie kupna TV nie miałem wiedzy na ten temat tym bardziej, że nowe modele LG OLED były przedstawiane jako nie mające wad swoich poprzedników, co ostatecznie okazało się nieprawdą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Snookerman napisał:

W momencie kupna TV nie miałem wiedzy na ten temat tym bardziej, że nowe modele LG OLED były przedstawiane jako nie mające wad swoich poprzedników, co ostatecznie okazało się nieprawdą

 

Na przyszlosc proponuje miec oczy szeroko otwarte przy sugerowaniu sie opiniami innych. Subman i spółka na tym forum probuja prać mózgi wszystkim świeżakom na forum wmawiajac im durne kłamstwa o oledzie jako ósmym cudzie świata. A potem rzeczywistosc wszystko weryfikuje i wychodzi tak jak to u Ciebie teraz. Swoja droga ciekawe ile dostaja od LG za sianie tej propagandy na forum...

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E eeeetam! już mija dwa lata jak użytkuje Oleda 55910tke, powidoki lekkie czy jak kto woli wypalenia sa ale poza tym niebo w oczach, mam gwarancje wykupiona na 5lat za 850zł i jak te wypalaenia się bardziej utrwalą lub zaczna zawadzać to zgłosze, może wymienia na nowy  i po sprawie. LEDa do Oleda równac nie będę bo to tak jak bym równał Dacie Duster do Toyoty albo lepiej do Hiundaya! i to i tamto ma swoje wady i zalety.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Somebody101 napisał:

 

Na przyszlosc proponuje miec oczy szeroko otwarte przy sugerowaniu sie opiniami innych. Subman i spółka na tym forum probuja prać mózgi wszystkim świeżakom na forum wmawiajac im durne kłamstwa o oledzie jako ósmym cudzie świata. A potem rzeczywistosc wszystko weryfikuje i wychodzi tak jak to u Ciebie teraz. Swoja droga ciekawe ile dostaja od LG za sianie tej propagandy na forum...

Nie rozumiem czemu was tak bolą te Oledy. Próba kupienia dobrego LCD to jest dopiero zadanie z góry skazane na porażkę ? Pomijam oczywiście segment premium z pełnym, wielostrefowym podświetlaniem - bo to bardzo dobre telewizory są. Natomiast cała reszta stawki to co najwyżej do kablówki się nadaje. Chyba że ktoś ma bardzo niewielkie wymagania co do jakości obrazu... Oczywiście na gniota można trafić też w segmencie premium.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolegę Somebody101

denerwuje bo mu sprzedaż siadła i premie są wstrzymane i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce :) i podbić sprzedaż lcd  wieszcząc niesamowite wieści o podłęj jakości oleda

Sony i Panasonic uznają OLED za produkt premium - tylko Samsungowi duma nie pozwala tego zrobić

stąd takie śmieszne zmanipulowane filmiki na youtoube gdzie OLEDa dopadają wszelkie plagi w kwestii jakości obrazu

 

3 godziny temu, Somebody101 napisał:

 Swoja droga ciekawe ile dostaja od LG za sianie tej propagandy na forum...

pewnie tyle samo co ty od Samsunga  :lol:

 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolegi @Subman, jak wskazuje zdjęcie w profilu, może być koniem pociagowym, napędzającym sprzedaż Oledów w Polsce ;) Oczywiście bez urazy:) 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbudowując teorię spiskową pewnie tez maczał palce w forumowych testach OLEDów

a kto wie  może mafia koreańska zainstalowała go też w siedzibie RTINGS :)  

  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71
Podejrzewam, że Samsunga101 bardzo zabolała dekonspiracja pracownika Samsunga we wpisie https://hdtvpolska.com/forum/topic/39529-lg-oled-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-z-ultra-hd-i-hdr/?page=135&tab=comments#comment-443882  bo ta cała nagonka na mnie i na osoby zadowolne z OLEDa zaczęła się mniej więcej od tego momentu.

Samsung101 powtarza te same formułki bez zastanowienia w kółko. W kółko tylko copy + paste. Może to jakiś skrypt generuje teraz te wpisy ? :D 
Ale faktycznie nie zdziwię się, jak zacznie zaraz pisać, że to ja stoję za testami RTINGS, czy też pewnie za testami Vincenta, a może nawet i testami Macieja ;) 

@Snookerman
Czy dobrze rozumiem, że masz wymienioną matrycę w OLEDzie B6 ? I pytanie drugie: masz skalibrowany telewizor ?

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Subman napisał:

(...) I pytanie drugie: masz skalibrowany telewizor ?

Skąd my to znamy ... 

jak coś ewidentnie było nie tak z jakimś tv marki Philips albo TCL, to aby odwrócić kota ogonem Kiki zawsze pisał - "a masz skalibrowany tv"?

:D:D:D

Dobre wzorce masz, nie ma co ...

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Xisiek napisał:

Dobre wzorce masz, nie ma co ...

Radziłbym abyś spojrzał na siebie i te swoje żenujące teksty typu "imperium kontratakuje". Dwóch forumowiczów wyraziło inne zdanie, no ale oczywiście tobie się to nie spodobało, więc trzeba było ich obrazić... Wstyd ! Cały xisiek, zero argumentów, tylko poobrażajmy innych forumowiczów bo... tak. Poza tym już przydałaby Ci się chyba wizyta u lekarza, bo każdy mój wpis kojarzy ci się tylko z jednym...  A może użytkownicy OLEDów powinni zacząć wchodzić na wątki dot. LCD i zacząć tam kpić z twoich wypowiedzi i pytań ?

Edytowane przez Subman
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Subman napisał:

Wstyd ! Cały xisiek, zero argumentów, tylko poobrażajmy innych forumowiczów bo... tak.

Serio? To juz zapomniales swojego wpisu sprzed kilku minut?

37 minut temu, Subman napisał:

Samsung101 powtarza te same formułki bez zastanowienia w kółko. W kółko tylko copy + paste. Może to jakiś skrypt generuje teraz te wpisy ? :D 

 

Moze to ty powinienes sie do lekarza wybrać, bo jak argumenty ci sie koncza (a zwykle masz ich niewiele) to zaczynasz lecieć w osobiste wycieczki.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiste wycieczki to ty rozpocząłeś - ponownie - swoim wpisem sprzed 6 godzin. Z pamięcią widzę, że też u ciebie bardzo kiepsko. Ja powiedziałem - jak będziesz czepiał się, to nie będę dłużny...  Szkoda, że zero tu jakiejkowiek moderacji, bo to co tu się dzieje to totalny poziom dyskusji na onecie...

Edytowane przez Subman
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...