Jump to content

Sober

Użytkownik
 • Content Count

  1,279
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About Sober

 • Rank
  4K
 1. No tak, jest aplikacja: https://www.napiprojekt.pl/pobieralnia
 2. Potwierdzam. Na Xplay działają remuxy BD 4K z napisami!! Wystarczy wybrać przed uruchomieniem odtwarzania napisy z zewnętrznego pliku. Wbudowany w LG odtwarzacz nie widzi tych plików. Czyli podsumowując są dwie metody: - wmuxowanie SRT do mkv i użycie wbudowanego odtwarzacza - użycie płatnego Xplay Obie metody wymagają posiadania napisów w formacie SRT. Można je otrzymać albo konwertując napisy wyciągnięte z oryginalnego pliku albo szukać na sieci. Ew ten napiprojekt, ale moim zdaniem strasznie toporne to narzędzie… żeby zadziałało musi mieć w bazie plik akurat z tą samą nazwą, wielkością itp. w efekcie działa mi może w 1 na 10 przypadków...
 3. Możesz mnie nakierować gdzie znajdę tą opcję? Podczas odtwarzania ikonka napisów jest wyszarzona.
 4. Ja próbuję na remuxach bluray. Nie czyta napisów typu "sub" wmuxowanych w mkv. Próbowałem wyciągnąć napisy z mkv i następnie przekonwertować do formatu srt w osobnym pliku. Wbudowany w LG odtwarzacz też ich nie widzi... Ok, udało mi się wmuxować to srt (co wcześniej otrzymałem z konwersji) do mkv i po wyrzuceniu z niego wszystkich ścieżek typu sub, tv zobaczył wreszcie napisy. Tylko że to strasznie karkołomne rozwiązanie ? straszna lipa, że nie widzi bezpośrednio napisów blurayowych... PS Z ciekawostek to tv nie rozpoznaje też ścieżki audio TrueHD Atmos, a chyba powinien?
 5. Witam! Czy komuś się udało znaleźć sposób na odtworzenie na LG OLED serii 7 filmu 4K z napisami? Wbudowana aplikacja "Photo & video" odtwarza wszystko poprawnie (z dysku USB jak i z serwera plex), ale nie widzi i nie wyświetla napisów. Aplikacje Plex jak i Xplay są w stanie odtworzyć film z napisami, ale robią to przez wymuszenie transkodowania wideo do 2K po stronie serwera. Także tracimy na jakości, tracimy HDR, obciążamy procesor PC (w moim przypadku do 100%). Jakieś pomysły? Coś robię nie tak? Z gory dzięki!
 6. Prawdą jest, że upłynniacz ustawiony na maksa nie działa tak jak powinien... Albo inaczej: działa tylko na specyficznej treści, np na animacjach dla dzieci... W innym przypadku najczęściej zastępujemy stutter judderem. Czyli małe zło większym. Tylko że... nawet jakby nie było tego problemu to ja tak nie jestem w stanie oglądać nic w "efekcie teatru"... Nienaturalnie to wygląda i tyle. Nie da się stworzyć czegoś z niczego bez konsekwencji. Może kiedyś zaczną wydawać filmy w 60p, ale do tego czasu upłynniacze to kompromis. Dziwie się też opinii o kiepskim dźwięku z B7. Ja byłem mega pozytywnie zaskoczony pod tym względem. Spodziewałem się kichy, a dźwięk jest na prawdę niezły jak na wbudowane głośniki. Czysty, klarowny i całkiem dynamiczny. Akurat mam dobrej jakości audio, a często nie chce mi się nawet włączać i lecę z tv. Co do szybkości interfejsu to akurat nie jestem zachwycony, w innych markach potrafi to działać dużo szybciej. Jeśli A7 jest jeszcze dużo gorsze, to chyba bym nie był w stanie tego zaakceptować... Acha, jeszcze temat hdr. Nie zauważyłem żadnego problemu z niższą jasnością scen. To jakaś kwestia ustawień u Ciebie. Pamiętaj że pod hdr włącza się osobny tryb w tv, który ma swoje ustawienia. Nie wydaje mi się żeby Ci brakło skali przy wieczornym oglądaniu... Ja zwykle filmy oglądam na jasności oled w granicach 10-20. Dla hdr można dać trochę więcej i jest git.
 7. Zdecydowanie za małe... Nawet na 65 cali z 4m to będziesz widział mniej szczegółów niż na 27 cali z 1,5m. Radziłbym zmienić umeblowanie i podjechać bliżej kanapą.
×
×
 • Create New...