Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony A1 (KD-55A1) TEST pierwszego OLED tej marki z 4K i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Błazen101 daj już spokój z prywatnymi wycieczkami - jesteś niedorozwinięty jakiś?

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tej pory jeżeli ktoś zwróci się na forum po imieniu i nazwisku do kogoś jeżeli takowe nie jest na forum zarejestrowane jako nick to ban bez uprzedzenia dożywotnio.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w 2017 i na początku 2018 fajnie się tu czytało.Teraz pojawiają się takie bzdety że szkoda  czytać .Podziwiam ''MA_KO'',dał , sobie spokój z odpisywaniem.Kilka osób ma wiele do powiedzenia,a w praktyce nie widziało krytykowanej ''RZECZY'' na oczy???????????????

Edytowane przez gangi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, gangi007 napisał:

Jeszcze pod koniec roku i na początku 2018 fajnie się tu czytało.Teraz pojawiają się takie bzdety że szkoda  czytać .Podziwiam ''MA_KO'',dał , sobie spokój z odpisywaniem.Kilka osób ma wiele do powiedzenia,a w praktyce nie widziało krytykowanej ''RZECZY'' na oczy???????????????

Jedno sie za to nie zmieniło... Koledze gangi nadal zacina się klawiatura na znaku zapytania ;)

  • Plusik 2
  • Haha 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Damiano85 napisał:

Jedno sie za to nie zmieniło... Koledze gangi nadal zacina się klawiatura na znaku zapytania

Japońska technologia??????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2018 o 14:11, Gmeru napisał:

Ale co Cię dziwi?

Rozumiem, że robicie testy telewizorów, ale skoro są newsy o premierach jakichś gier, to przecież można dać newsa o problemie z matrycami Sony.

Edytowane przez Buhaj47
  • Plusik 4
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎.‎08‎.‎13 o 10:29, Buhaj47 napisał:

to przecież można dać newsa o problemie z matrycami Sony.

Nie matrycami,tylko o wadliwej aktualizacji która wyszła kilka miesięcy temu.Dawno jest zablokowana.A1 u mnie ma połączenie internetowe  co dwa dni i jakoś nic mi nie popsuło.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, MarcinKK napisał:

Czy jak kupie teraz SONY AF8 to będzie z oprogramowaniem, które zaniża jasność?

Cześć, 

zarknij tutaj...

https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2969454-sony-a1e-dimming-defect-12.html

również użytkownicy modelu AF8 piszą o problemie z nadmiernym ściemnianiem matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info z oficjalnego serwisu Sony, telewizor w piątek do mnie wraca - mieści się w specyfikacji producenta.

Ostatni telewizor marki Sony.

Pozdrawiam

  • Plusik 3
  • Haha 1
  • Smutny 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli serwis nie wgrał Ci starszego softu ? To chyba mogli zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mistrzuniu napisał:

Dostałem info z oficjalnego serwisu Sony, telewizor w piątek do mnie wraca - mieści się w specyfikacji producenta.

Ostatni telewizor marki Sony.

Pozdrawiam

Miałem nadzieję na pozytywny finał sprawy. :(

Powiem szczerze, że jak mojego Samsunga kupiłem to przez pierwsze kilka dni nie byłem z niego w 100% zadowolony - poniekąd kwestia ustawień, z drugiej strony przejście ze znacznie mniejszego ekranu FHD na większy 4K (kablówka wyglądała mocno przeciętnie), czerń dobra, ale po ciemku bez rewelacji itd.

Później szperając po HTVPolska i AVForums widziałem zdjęcia niektórych sztuk modeli po 8000+ zł - zafarby na ekranie, na LCD LED clouding widoczny nawet przy delikatnym oświetleniu więc po ciemku już całkiem nie da się oglądać, problemy z softem i androidem, robaczki za matrycą (to w temacie Sony XE90) i cuda na kiju. które mi się wydawały niemożliwe.

Od tego czasu zacząłem doceniać ten model, który mam i nie widzi mi się zmieniać telewizora patrząc na co się dzieje i jak można się wkopać w bagno wydając więcej jak 10 tysięcy.

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
jest promocja chce kupić dwa telewizory. OLED 65"

Do wyboru w dostępności LG C8 (nie ma B7,B8,C7 itp.) lub SONY AF8

Zawsze miałem sony i w zasadzie nie musieliśmy kalibrować itp. obraz był świetny.

Kiedyś kupiliśmy samsunga nowość i obraz był taki, że za chwile wracał do sklepu, w porównaniu do sonego brak koloru, jak jakiś stary film leciał bo wyglądało to 2 razy gorzej.

Jak to wygląda przy OLED? Jest różnica między nimi? Sony jest tańszy o 600 zł, więc 1200 zł przy dwóch. Coś czytaliśmy o przyciemnianiu obrazu ale zaraz były posty, że ludzie mają i nic takiego nie występuje.

Jest to chyba najlepsze miejsce aby ktoś polecił nam co zrobić. Oddać można tylko zapakowany więc chce mieć pewność co bierzemy

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Jest to chyba najlepsze miejsce aby ktoś polecił nam co zrobić.

Pomijając marki ważne aby kupić sztuki w 100% nowe.Domyślam się że chodzi o RTV Euro AGD.Raczej kupując przez sklep internetowy powinny być sztuki nowe.Przed odbiorem dokładnie oglądamy pudełko.Jak będą pojedyncze taśmy będzie OK.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Tylko co wybrać? :) ktos miał okazje testować na żywo jeden i drugi obok siebie? W sklepie są oddalone..

W sklepie różne TV są różnie ustawione.Może specjalnie?.W Saturnie rok temu Panasonic EZ1000 wyglądał fatalnie obok LGB7.Najlepiej zobaczyć TV u znajomego w domu bez tych świateł z góry.Jeśli wybór padł by na Sony i będzie ''TYLKO STAŁ'' to proszę zerknąć na A1.AF8=A1 technicznie.Wykonanie A1 stoi na bardzo wysokim poziomie.W nowoczesnym pokoju wygląda obłędnie.Jestem jego szczęśliwym posiadaczem?

  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, gangi007 napisał:

W sklepie różne TV są różnie ustawione.Może specjalnie?.W Saturnie rok temu Panasonic EZ1000 wyglądał fatalnie obok LGB7.Najlepiej zobaczyć TV u znajomego w domu bez tych świateł z góry.Jeśli wybór padł by na Sony i będzie ''TYLKO STAŁ'' to proszę zerknąć na A1.AF8=A1 technicznie.Wykonanie A1 stoi na bardzo wysokim poziomie.W nowoczesnym pokoju wygląda obłędnie.Jestem jego szczęśliwym posiadaczem?

Nie masz problemu z ciemnych ekranem? Tak jak czytam tutaj to wyświetla ciemniej cały obraz jak np ogląda się stacje, która ma kawałek obrazu nieruchomy? a LG tylko ten kawałek przyciemnia?

U nas będą wisieć :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

U nas będą wisieć

A1 odpada.

Żadnego problemu nie mam.Nic mi nie ściemnia.Mam TV od końca stycznie,aktualizacja auto i nic czyli wszystko OK.Myśle że problemy mają osoby co same ściągały aktualizację z strony za pomocą Pendrive,podobno wersja na TV za pomocą neta wychodzi dużo póżniej.Może zanim wyszła dla wszystkich została zablokowana?

Edytowane przez gangi007
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2018 o 14:09, Mistrzuniu napisał:

Dostałem info z oficjalnego serwisu Sony, telewizor w piątek do mnie wraca - mieści się w specyfikacji producenta.

Ostatni telewizor marki Sony.

 

Szok. Szczerze współczuję. Nie ukrywam, że kibicowałem Ci po cichu aby udało się dostać zwrot kasy lub chociaż wymienić egzemplarz na inny. Ewentualnie wgranie wcześniejszego softu też byłoby jakimś rozwiązaniem ze strony serwisu. Założę się, że oni nawet nie ogarneli co jest grane i o co Ci naprawdę chodzi z tym "ściemnianiem". Moja historia z ciągnącą się kilka tygodni reklamacją zakończyła się w zasadzie sukcesem. Liczyłem, że u Ciebie też będzie pozytywnie. 

Podjąłeś decyzję co masz zamiar zrobić dalej? Możesz spróbować się odwołać od decyzji (marne szanse na powodzenie), rozkręcić bardziej aferę, sprzedać TV lub zacisnąć zęby i być niezadowolonym ze sprzętu za naprawę sporą kasę... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.08.2018 o 18:24, Gmeru napisał:

Od tej pory jeżeli ktoś zwróci się na forum po imieniu i nazwisku do kogoś jeżeli takowe nie jest na forum zarejestrowane jako nick to ban bez uprzedzenia dożywotnio.

Na prywatna wiadomosc odemnie od 2 tygodni nie odpisujesz, wiec wkleje tresc wiadomosci tutaj moze predzej doczekam sie na odpowiedz:

Witam, czy mógłbyś mi wskazać w którym miejscu w regulaminie forum jest zapis o tym, że nie można się do kogoś zwracać po imieniu i nazwisku? Nie obrażam tym nikogo, nie łamie żadnych przepisów ani rodo. Imię i nazwisko to ogolnodostepna informacja chocby na stronach typu facebook. Nie podaje zadnego adresu zamieszkania, nr PESEL czy dowodu osobistego. Także proszę o wyjaśnienie. Bo to, że ktoś sobie nie życzy i za to dostałem blokadę na forum do mnie nie przemawia. Mnie i inne osoby już wyzywano na tym forum od błaznów i debili itd i jakoś nikt nie reagował. Także proszę o informację który punkt regulaminu złamalem podając imię i nazwisko użytkownika.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A było tak fajnie bez ciebie.... Może byś wkleił to w dziale Sony LCD? Wiem, że tego nie zrobisz, bo lubisz robić "burdel" i zamieszanie na tym forum. Zaraz zleci się reszta twojej kompanii...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2018 o 21:50, Somebody101 napisał:

... za to dostałem blokadę na forum... 

Szkoda że była to tylko blokada czasowa ;) Siejąc tę swoją propagandę w dziale Oled jesteś po prostu zwykłym szkodnikiem...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...