Skocz do zawartości
Gmeru

Jaki telewizor dla gracza? Przegląd wyświetlaczy 2016 do konsoli Ultra HD (4K, HDR, szeroka paleta barw)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W końcu w sklepie na miejscu zakupiłem ks7000 w wersji 55 cali za 4500.00 zł. Z mojego doświadczenia mogę poradzić aby nie lekceważyć input laga. W tym modelu 21ms to jakaś bajka. Zupelnie inne doświadczenia niż przy 50ms. Telewizor rewelka pod warunkiem, że się go nie rusza po np. Powieszeniu. Wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Jakość wykonania tych modeli to naprawdę katastrofa. Samsung w roku 2016 poszedł po kosztach. Przynajmniej będę miał pretekst przed żoną aby zmienic model za 5 lat:lol:

Edytowane przez snakesan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! 

Mam do Was pytanie. Szukam, czytam opinię itd i nie mogę znaleźć tv w rozsądnej cenie od 48 do 50 cali z hdr i 4k oczywiście 4k bez śmiesznych subpikseli na które próbuje nabrać ostatnio LG. Telewizor głównie pod konsole PlayStation 4. Ostatnio myślałem nad Samsung UE50ku6072u i Philips 49pus6561/12. Tv ma się mieścić w 3tys złotych. Z góry dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyboru wielkiego nie ma. Philips 6561 ponoć wadliwy dość mocno.Szczerze go odradzam. Samsung KU6000 w takim razie będzie najlepszym rozwiązaniem. Input lag niski ale hdru to on żadnego nie posiada:lol:I tu temat się kończy. Jest jeszcze model  Sony X800D ale w USA nie wiem jaki jest odpowiednik w europie. Link: http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800d

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć info na temat input laga w samsungu. Nie wiecie może ile wynosi jego input lag? Co do sony xd8005 to wiadomo jest kozak ale funduszy brak a kosztuje tysiaka więcej od samsunga. Czyli Samsung ma taki hdr że nie ma go w ogóle? Także czy jest sens brać tego samsunga czy może jakiś inny model z 4k w takiej samej cenie bez hdr jak mówicie że ten Samsung ma go tylko symbolicznie. Głównie chodzi mi o PlayStation. Możecie coś polecić fajnego do grania, ale żeby miało 4k? Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te pytanie odnośnie hdru czy brać tego samsunga z tym znikomym hdrem czy szukać tv 4k z niskim input lagiem bez hdr który już można dostać w niższej cenie. Nie mogę znaleźć tego samsunga jak chodzi z hdrem i boję się że lipa jest na tle innych tv. Reasumując brać tv ze śmiesznym hdrem czy zrezygnować z niego w ogóle. Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wolałem mieć z HDR - choćby po to by móc coś porównać

dla mnie obraz nawet na takim basic HDR jest o niebo lepszy niż SDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest lepszy. KU6000,6400,6450,6470 maja niski input lag oraz hdr na poziomie podstawowym. Brać któryś  z tych modeli. Osobiście chciałem kupić 6470. Hdr lepszy słaby niz wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak zrobił i też bym wolał mieć obojętnie jaki ale jednak HDR ;p Ja różnicę też widzę z konsoli nawet na niskich wartościach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2016 o 11:29, gmat3usz napisał:

obawiam się że 32 calowy sony z serii wd750 nie ma matrycy va, tylko ips - przynajmniej tak donoszą inne źródła. Nie wiem jak z większymi ekranami z tej serii ale wygląda na to, że w przypadku 32 cali  jest to znacznie słabsza propozycja niż ubiegłoroczny sony kdl32w705c, który sam posiadam. Pozdrawiam!

Zależy kto co lubi: smużenie VA czy szarą "czerń" IPS.

Dziwi mnie, że w temacie o TV do gier nie ma ani słowa o smużeniu, a wyniki są dramatyczne, jedynie 1 TV na VA osiągnął max poniżej 20 ms (niedostępny Sony W630B). Ogromna większość to smużące dziady po 40-50 ms (w tym nawet w czołówce średniego czasu), a niektóre przekraczają 100 ms. Ale przecież nawet 25 ms to bardzo dużo.

Jak też ważne jest robienie testów różnych przejść, bo to UFO jest mało warte, akurat tu VA i IPS się nie różnią istotnie (np. 10 vs 10 ms, gdy gdzie indziej 50 vs 20 ms). Co nie znaczy, że testy hdtvpolska są guzik warte (jak sugerują niektórzy - badanie z upłynniaczem), bo telewidzowie szybki ruch widzą tylko w stylu UFO, meczów nie rozgrywa się po ciemku. VA wypadają fatalnie w ciemnych scenach, ale to nie znaczy, że jasne są wolne od wad, tu też się zdarza po 30 ms, choć częściej 5-15 (IPS-y też potrafią zaszokować, ale to chyba wina rtings i że z LG wybrali masę budżetowych serii 5x00).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce VA są deko szybsze niż IPS, tj zostało stwierdzone że minimalnie mniej smużą w takich samych aplikacjach konstrukcyjnych (np jak oba mają 100hz i dobre upłynniacze to na VA będzie bardzie ostry obraz w ruchu). No ale wiadomo że 50hz VA będzie wyraźnie bardziej rozmazywać w ruchu niż IPS 100hz.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są szybsze (są dużo wolniejsze).

Po prostu popatrz na czasy reakcji na rtings.com, ale bardzo dokładnie i bardzo maniakalnie, wszystkie przejścia we wszystkich telewizorach. A zobaczysz regułę.

W uproszczeniu:
-VA 45, 5, 5, 5 daje średnią 15 ms
-IPS 20, 15, 15, 10 też daje średnią 15 ms
Jeśli zrobisz test w meczu to wyjdzie (VA vs IPS): 5 vs 12.5, a jeśli w mrocznej grze to 45 vs 20 ms.
Powtarzam: upraszczam, realnie oni robią test 12 przejść, a tftcentral nawet 30 przejść. I zmiany nie są liniowe, nie maleją od "ciemnych" do "jasnych", średnio tak jest, realnie bardziej randomowo.

Edytowane przez maleko
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do was (ekspertów) pytanie, bo im więcej wczytuję się w tematykę na necie tym głupszy się robię. Planuję zakup nowego LCD który będzie mi służył (i to chyba ważne) tylko i wyłącznie do gier (Xbox 360, PS4 i możliwe że PS4 pro w przyszłości). Nie mogę dojść czy TV powinien mieć panel 50hz czy 100hz. Czy jest tu jakakolwiek zauważalna różnica w płynności/jakości obrazu podczas grania na PS4? Czy to tylko fajny bajer do oglądania sportu? Mam w tej chwili na oku dwa egzemplarze: SONY Bravia KD-55XD8577, oraz LG 65UH615V. Dlaczego akurat te dwa, ponieważ jeżeli nie potrzebuję panelu 100hz to wolę iść w 65 cali, a jeżeli potrzebuję to muszę niestety wybrać mniejszy żeby się zmieścić w budżecie. Bardzo proszę o poradę.

Edytowane przez barthez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do grania wystarczy 60hz. Do sportu jak najbardziej aczkolwiek mam ks7000 ze 120 hz i nie działa to jakoś rewelacyjnie:lol:mecz piłki nożnej szału nie robi. Zastanawiałem się czy mój upłynniacz działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG to w LCD jeden z najgorszych możliwych wyborów - kiepski obraz, często niepełne 4k, słaba ostrość obrazu ruchomego. Słowem omijać szerokim łukiem. Warto przed kupnem zacząć od podstaw i przeczytać artykuł na portalu o różnicach matryc VA i IPS. Do grania nie włącza się uplynniacza więc nie ma co rwać się na 100Hz uplynniacz.

Zresztą ten Sony to też IPS więc jeżeli nie oglądasz pod kątem sporym to nie ma co w to się pakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Rozważam zakup Panasa DX900. Tv będzie przeznaczony głównie do PS4 Pro i oglądania sportu (piłka nożna) Moje obawy wzbudza input lag w tym tv. Przeglądałem tabelę lagów po listopadowym update i nie ma danych dotyczących tego tv. Podczas testów lag wynosił około 50ms przy 4k + HDR w trybie gry. Czy od tamtej pory coś zostało zmienione w tym temacie? Czy w ogóle ten tv to dobra opcja dla gracza? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok OLEDa B6, to najlepszy tv do każdego zastosowania. Do grania w szczególności, lagiem na poziomie 50ms nie masz się co przejmować. Nie odczujesz tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam tv 4k 55hu8500, tv jest naprawdę kozak, ale niestety HDR wyszło potem i brakuje tej kropki nad "i" :)
Czy jest aż taka kolosalna różnica między tv premium sprzed 2 lat a teraz? Teoretycznie mógłbym dokupić sec 3500 i mieć pół hdr :) ale czy to ma sens? Rozważam sprzedaż tego tv i zakup nowego, ale nie wiem który z 55 calowych jest ok :/
Samsung, Panasonic lub Sony? Jest tego tyle na rynku...
Lub zrobić profesjonalną kalibrację? I olać hdr-y itd
Posiadam ps4 pro. Będę wdzięczny za sugestie.


Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ogólnie ten HDR jakoś tam w graniu wielkiej różnicy nie robi. Mam KS7000 + PS4pro i ogólnie ok ale wydaje mi się, że nie ma co przeskakiwać wielkiej różnicy chyba nie będzie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...