Skocz do zawartości
Gmeru

Jaki telewizor dla gracza? Przegląd wyświetlaczy 2016 do konsoli Ultra HD (4K, HDR, szeroka paleta barw)?

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.08.2017 o 12:33, radzix309 napisał:

poczytałem trochę na jego temat i generalnie widzę że to jest loteria , jedni chwalą inni narzekają

Bo jedni mają pojęcie na temat obrazu, a inni nie.;) Lepiej poszukaj czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo inaczej - jednym się podoba, a innym nie :D To, że wy go skreślacie z powodu matrycy IPS (tak jak kilka innych modeli) wcale nie oznacza, że ten telewizor nie ma prawa się komukolwiek podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.08.2017 o 12:33, radzix309 napisał:

Koledzy, trafiłem najpierw na te drugie forum gdzie już byłem gotów kupić od Kikiego Philipsa 49PUS6561 , poczytałem trochę na jego temat i generalnie widzę że to jest loteria , jedni chwalą inni narzekają, faktycznie to jest tak słaby tv? Mam do wydania max 3 tys zł, telewizor będzie służył głównie do grania na PS4 pro i oglądania filmów. Dotychczas użytkowałem 100hz Lg42LH4000 i Xboxa 360 , nic mu generalnie nie dolega,no ale chciałem poczuć przeskok na 4k.

Żebyś poczuł przeskok na Ultra HD to musiałbyś mieć budżet +5tyś. Inaczej zostałbym przy tym co masz bo skoku nie poczujesz. Może za rok ceny spadną telewizorów Ultra HD z sensownymi parametrami aby naprawdę poczuć, że obcujesz z nową jakością względem takiego tv jak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam serdecznie wszystkich forumowiczówSmile. Chciałbym poprosić Was o radę. Otóż chcę kupić telewizor do konsoli PS4 Pro, który pozwoli mi jak najlepiej wykorzystać jej możliwości. Oprócz grania telewizora używam też do oglądania Netflixa. Mój budżet maskymalny to jakieś 4 000 PLN, ale oczywiście nie musi on zostać wykorzystany w pełniSmile.

W ramach researchu w internecie wpadło mi w oko kilka modeli. Będę bardzo wdzięczny, jeśli powiecie mi, który z nich byłby dla mnie najlepszym wyborem, lub ewentualnie polecicie coś spoza listy.

LG UHD 4K 55UH6257

LG UHD 4K 58UH635V

Samsung UE55KU6100

Samsung UE49KS7500

Sony KD-49XD8005

Sony KD-55XD8505

Sony KDL-55XE7005B

Philips 55PUS6501


Ogromne dzięki za pomocSmile!

Pozdrawiam
Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, z wymienionych telewizorów tylko KS7500 wybija się ponad przeciętność i to dość znacznie (poziom HDR, szeroka paleta kolorów itd.). Reszta pod względem PS4 Pro będzie podobna. Więc największą różnicę w obrazie względem zwykłej konsoli PS4 zobaczysz na nim. Ewentualnie XE70 Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, wielkie dzięki za pomoc:). A czy w tym budżecie przychodzi Ci do głowy jeszcze jakiś inny warty uwagi model?

Sony KD-55XE7077S ma częstotliwość odświeżania 400Hz, czy to nie jest trochę za mało do grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru, wielkie dzięki za pomoc:). A czy w tym budżecie przychodzi Ci do głowy jeszcze jakiś inny warty uwagi model?

Sony KD-55XE7077S ma częstotliwość odświeżania 400Hz, czy to nie jest trochę za mało do grania?

Ten Sony nie ma częstotliwości odświeżania matrycy 400hz, a 60hz. Wszystkie oznaczenia typu motion flow itp. to marketingowy bełkot, niemajacy nic wspólnego z rzeczywistością.

A do konsoli więcej niż 60hz nie potrzeba.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałbym ponowić pytanie jak kolega wyżej. Poszukuję telewizora głównie pod konsolę PS4 Pro, ale chciałbym aby sprawdzał się bardzo dobrze również podczas normalnego oglądania filmów. Mój budżet to ok 3 000 zł i wolałbym go nie przekraczać. Rozmiar raczej 49cali nie większy.

Z tego co udało mi się dowiedzieć w sklepach od sprzedawców to główne ich propozycje to:  SAMSUNG UE49 KU6470 / SAMSUNGUE49 KU6470S to to samo?:huh:   oraz SAMSUNG UE49 MU6452  jednak nie jestem znawcą i trochę nie wierzę im na słowo dlatego chciałbym poznać Wasze opinie lub jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam.

4rRo

Edytowane przez 4rRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, 4rRo napisał:

Cześć. Chciałbym ponowić pytanie jak kolega wyżej. Poszukuję telewizora głównie pod konsolę PS4 Pro, ale chciałbym aby sprawdzał się bardzo dobrze również podczas normalnego oglądania filmów. Mój budżet to ok 3 000 zł i wolałbym go nie przekraczać. Rozmiar raczej 49cali nie większy.

Z tego co udało mi się dowiedzieć w sklepach od sprzedawców to główne ich propozycje to:  SAMSUNG UE49 KU6470 / SAMSUNGUE49 KU6470S to to samo?:huh:   oraz SAMSUNG UE49 MU6452  jednak nie jestem znawcą i trochę nie wierzę im na słowo dlatego chciałbym poznać Wasze opinie lub jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam.

4rRo

Telewizor mu6400 jest na matrycy ips, ku6400 powinien być w rozmiarze 49" na matrycy va, ale gwarancji nie ma, bo samsung lubi mieszać z matrycami.

Tutaj sobie przeczytaj o różnicach między matrycami va i ips:

 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam który byłby najlepszy telewizor z tych 

Samsung MU6172 UE40MU6172UXXH

czy

KDL-40WE665

 

albo jakiś inny  tylko 40 cali do 2000 zł

oglądanie filmów  ps4 i pc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, chciałbym kupić telewizor do korzystania wyłącznie z PS4 PRO. Niestety mam ograniczony budżet, z tego względu moje typy to 

http://www.samsung.com/pl/tvs/uhd-mu6172/UE40MU6172UXXH/

oraz

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-43UJ635V

40-43 cale mnie w pełni zadowalają. Zacząłem porównywać specyfikacje, u samsunga edge led, lg direct led, z telewizora bede korzsytał siedząc na wprost. Głównie pytanie, czy ta różnica jakości obrazu przy tych telewizorach, w ogóle będzie widoczna? Potencjał konsoli choć w jakimś stopniu wykorzystany? Czy może ktoś już sparował w/w telewizory z ps4 pro?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dużo osób pyta pod względem konsoli. Ja natomiast potrzebowałbym tolewizora typowo pod komputer (gry, filmy). Czy ktoś może mi doradzić telewizor z listy z artykułu lub inny nie wymieniony. Budżet nie za duży bo do 3000zł, 50-60 cali. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, andryou666 napisał:

W sklepie polecili mi LG 55UJ635V. Niby ma prawdziwe 100Hz 

Ja własnie też sie nad nim zastanawiam, albo nad tym PHILIPS LED 55PUS6412  ( polecany tutaj był pare razy ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsa należy omijać szerokim łukiem,. nic tam dobrego się nie kupi. Polecany Philips, chyba fora się koledze pomyliły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Xisiek napisał:

Philipsa należy omijać szerokim łukiem,. nic tam dobrego się nie kupi. Polecany Philips, chyba fora się koledze pomyliły :D

hehe być moze, no w kazdym razie gdzieś widziałem ze był polecany. Czyli LG o którym wposmniałem lepszy wybór ogólnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS to generalnie słaby wybór (niski kontrast, słaba czerń) jeżeli już koniecznie musi być to któraś z tych dwóch marek to jednak LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy Sony KD-55XE7005 to najlepszy wybór w tej cenie (3800) do gier? Będę głównie grał w Forza Horizon 3 i Forza Motorsport 7, Assetto Corsa, FIFA, NFS, GTA 5 i battle field. TV podłączony do PC. 

Więcej w temacie 

 

Edytowane przez MagicMike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

IPS to generalnie słaby wybór (niski kontrast, słaba czerń) jeżeli już koniecznie musi być to któraś z tych dwóch marek to jednak LG.

Matko boska, taki ekspert a poleca telewizor z matrycą RGBW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JarekWML napisał:

Matko boska, taki ekspert a poleca telewizor z matrycą RGBW :D

Bardzo proszę tylko nie poleca :D To jest wybór między dżuma a cholera, nic na to nie poradzę :(

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z najtańszych i sensownych rozwiązań do gier- Szajsung mu70..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips to omijać szerokim łukiem, Sony ma IPS, więc z zasady jest gorszy od praktycznie dowolnego VA, dlatego nie polecam.

WSony VA dopiero od xe80 i to nie wiem czy w każdym calarzu. Natomiast jeśli szukasz dobrej relacji cena/osiągi Sony to nie powinien być Twój wybór.

Ktoś ostatnio kupował 55mu70.. za bodaj 4200.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...