Skocz do zawartości
Gmeru

Jaki telewizor dla gracza? Przegląd wyświetlaczy 2016 do konsoli Ultra HD (4K, HDR, szeroka paleta barw)?

Rekomendowane odpowiedzi

1) Świetne zestawienie, przejrzyście podane informacje. Gratuluję.

2) Zakupiłem dla jednej osoby z rodziny 50KU6000 i mam pytanie / problem - co jest powodem, że przy zmianie opcji na niektóre źródła (nawet do którego nie jest nic podłączone) obraz robi się bardzo ciemny. Praktycznie nic wtedy nie widać ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemny robi się na wejściu na którym nie ma sygnału - bo np. komp nie jest jeszcze włączony

mam to samo na 40ku6000 i też mnie to lekko wkurza - jak znajdziesz rozwiązanie to napisz

może jakaś opcja Eco jest włączona?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2016 o 15:06, Dante7 napisał:

Sony 55XD93 można dostać już za 6800, jak jest w tym TV z input lagiem, Gmeru będzie update o ten TV?

 

Przecież naście razy była już podawana baza: https://hdtvpolska.com/input-lag-co-to-za-diabel-i-jak-duze-ma-rogi/

Mam ją nawet w swoim podpisie od zawsze. Warto tam zaglądać.

Wszystko jest w tej bazie. Czy ten model nadaje się do Ultra HD grania? No jak widać nie. To po co mam go wrzucać do przeglądu? Żeby go zjechać? 84 ms w 4K z HDR XDDDDDDDD Każdy może sobie wejść w bazę laga i przeczytać ;( Albo, że Sony 8005 ma HDR fabrycznie. XDDDDD Może i ma. Z nowej linii produkcyjnej. My mieliśmy pierwszy model i nie miał. I nie dało się go wtedy nawet wgrać bo update nie był dostępny. Teraz ma ale nie będę co chwilę brał do redakcji telewizora. Kogoś pogrzało za przeproszeniem? Jest tyle innych alternatyw, że szkoda nawet naszego czasu. Kto pierwszy ten lepszy jak to się mówi. Nie ma żadnej konkurencji obecnie do Samsunga do grania. Ale widzę, że tak bardzo to boli sprzedawców i promotorów Sony, że jadą po nas równo, szczególnie na fanpage. I jak sprawdzam te osoby to mają jawnie: sprzedawca Sony. Panowie: wyluzujcie. To nie wasza wina, że firma z Japonii nie zdążyła z czymś albo, że nie jest najlepsza akurat do grania. Dajcie nam pracować i trochę dystansu.

A za tą rozmowę o kasie to żal.pl jak to mówią. Typowe polactwo cebulactwo. Wszystko macie pomierzone. Wszystko czarno na białym. A wy nadal szukacie spisku.

Powyższa wypowiedź odnosi się do pierwszych paru postów gdzie chłopaki popłynęliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawców sony :D

Odpowiedź mi Gmeru tylko na jedno pytanie. Dlaczego rtings potrafi robić update bazy (input lag w telewizorach zmienił się znacznie po aktualizacjach softu) a wy podajecie dane z przed kilku miesięcy?

Nawet samsung nie miał trybu gra w HDR od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretne przykłady lagów, które są nieaktualne bo piszesz ogólnie jakieś zdania. Konkrety. Sprawdzałeś? Podpowiem tylko, że 15.11 zrobiliśmy hurtowy update bazy o informacje 4k hdr w tym na stojącym xd93. Zawsze znajdzie się na 80tv jakiś niepewny. Sam widzę, że zdarzają się rozbieżności między rtings a nami mimo, że tylko my i oni robimy to tak samo bo razem ustalaliśmy tą procedurę. Raz w tą a raz w tamtą. Ba, widzę też małe różnice między tymi samymi modelami bo teraz ponownie badaliśmy te same ekrany co już u nas były. Dlatego jak taki Samsung ma 20ms to nie ma dyskusji. A w większości innch tv póki co mamy wartości na granicy czucia w 4k hdr i nie ma co się tutaj czarować. Większość producentów została zaskoczona tym tematem i teraz co tydzień lecą update'y tylko ciekawe kto będzie to sprawdzał lol. Brać tv tylko by sprawdzić laga licząc na jakiś cud? Oczywiście jak tylko będzie okazja to "przy okazji" się sprawdzi.

Co do sprzedawców i promotorów to lepiej zajrzyj na fanpage. Tam jest może i większa dyskusja niż na forum na różne tematy - takie czasy. W każdą osobę wchodzisz i widzisz gdzie pracuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, pytałem bo sony podobno miało wydać aktualizację, która miała zmniejszyć input lag. To aż niewiarygodne aby sony, producent konsol tak dał [beeep]y!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I podobno wydało ale ja tego na oczy nie widziałem. Piszę wprost. Nie mam teraz okazji żeby po raz trzeci w tym roku (skoro dopiero co w listopadzie kilka Sony sprawdziliśmy hurtem poświęcając sporo swojego czasu....) brać te same ekrany do redakcji. Na myśl o ponownym rozpakowaniu np. XD93 i spakowaniu dostaję drgawek - takie ma pudło składające się z "tysiąca" elementów. Może firma Maćka czyli skalibrujtv będzie miała okazję obcować z którymś to podrzucę człowiekowi, (który kalibruje) nasz sprzęt do badania laga i się uda. W sklepie też jest lipa bo tam nie ma jak ściągnąć update... Ogólnie trzeba przyznać, że w tym roku Sony ale podobnie jak większość innych producentów łata problem z lagiem w 4K HDR na różne sposoby. Żeby zrobić taką bazę jak mamy to i tak jest już wyczyn MEGA z takim zagęszczeniem problemów towarzyszącym tworzeniu jej. Myślę, że artykuł podaje tyle sprawdzonych modeli, że jest w czym wybierać i nawet jak nie ma jakiegoś telewizora to mała strata bo jest przynajmniej kilka innych alternatyw. A, że nie każdy promotor czy sprzedawca jest zadowolony? LOL nie jesteśmy sklepem. To nie mój problem. Wiem, że chcecie zarabiać kasę ale to nie tędy droga. Jak się jest dobrym sprzedawcą to bez problemu wszystko można sprzedać przygotowując się do pracy oraz posiadając dobre argumenty (rzeczowe!). Szkoliłem wiele lat sprzedawców i nadal to robię w ramach HDTVPolska z Maciejem (przeprowadzamy wiele szkoleń z wiedzy w roku) więc wiem o czym piszę. Nie szukać problemów tylko szukać pomysłów na zbijanie obiekcji. A w testach jest masę gotowców by przekonać klienta.

Uważam, że zrobiliśmy i tak kawał dobrej roboty z tym przeglądem. Co zresztą widzę po wpisach bo 90% jest bardzo pozytywnych. A te kilka % to dobrze wiem dlaczego tak jest. Już napisałem...

Dodatkowo mam pewność, że nie ma lepszego ekranu pod względem laga do grania oraz wartościami pod Ultra HD od KS7000 (cena/jakość) więc można być spokojnym co do zwycięzcy. Tutaj nikt się nie zbliży. Tak wyszło w tym roku. Zeszły jak pamiętamy głównie należał właśnie do Sony gdy ważny był tylko lag przy Full HD a Ultra HD istniało głównie na papierze. Cóż. Co roku ktoś musi być lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym  w sumie mieszać w temacie laga, ale jednak napisze "co i jak", bo trochę irytacje Piotra rozumiem.

W każdej zdrowej gospodarce rynkowej, to importerowi/dystrybutorowi powinno zależeć (i powinien o to zadbać) aby dostarczyć do danej redakcji/testera model w najlepszej specyfikacji a razie istotnych zmian w cechach/parametrach produktu pukac do drzwi redakcji z prośbą o zaktualizowanie testu, a nie odwrotnie ! To chlopakom z Sony powinno zależeć a nie komuś innemu.

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj konkretne przykłady lagów, które są nieaktualne bo piszesz ogólnie jakieś zdania. Konkrety. Sprawdzałeś? Podpowiem tylko, że 15.11 zrobiliśmy hurtowy update bazy o informacje 4k hdr.



Wg rtings xd93 po aktualizacji ma laga 58ms w HDR.

Zrobiliście przegląd i to była świetna robota, tylko dla kogoś bardziej zorientowanego niektóre propozycje są co najmniej dziwne. Np Philips pus6561 ;) Innych wartych uwagi tv z kolei nie ma, ale rozumiem że nie można mieć wszystkiego. Całe szczęście są inne strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem to oczywiście ;-) Widocznie było tak, że XD93, który badaliśmy nie miał nowego softu bo nie było go jak zaktualizować (nie było tam sieci) chociaż był wyjęty z pudła w połowie listopada ;(. Skoro jest 58ms to na 95% tyle jest bo robimy to tak samo. Generalnie wszystko jest bardzo podobne w pomiarach między nami a Kanadą z lagami więc nie czuję tutaj, że ktoś popełnia jakiś błąd. Tutaj softy mieszają opór. Dobrałem takie TV a nie inne. Inaczej to by został sam Samsung. Mam nadzieję, że jeszcze uda się gdzieś dorwać te brakujące modele. Chciałem by ten przegląd żył i miałem w planach dodanie kolejnych TV. Nie chcę bowiem spisywać z rtings. Tam też nie ma 101% pewności, że wszystko jest ok. Wolę sprawdzić sam.

Xisiek już nie chciałem tego pisać... ale usprawiedliwię trochę firmę bo nie jest to póki co wszystko takie proste. Chyba widać ile mamy testów z oddziału Sony TV a ile Panasonic, Philips, Samsung, LG, BenQ, Sony PRO, Epson  itd. Dobrze, że ZD9 i XD93 jest w takiej formie jakiej jest. Mam nadzieję, że 2017 przyniesie zmiany w tym aspekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadza mi się coś z input lagiem dla Philips PUS 6561.

 

Tabela mówi, że dla PC jest on 67 ms, a test na waszej stronie, że 35 ms. To jak to wreszcie jest? Te 67 ms dotyczy tylko 4k?

Druga sprawa, Wasz test mówi o 56 ms a nie 67ms , więc czegoś to nie rozumiem.... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2016 o 15:31, Gmeru napisał:

Rok 2016 mija pod znakiem odświeżonej generacji konsol. Na rynek wkroczyły PS4 Pro i Xbox One S. Wprowadziły one przełom na rynku konsol wykorzystując pełen potencjał Ultra HD. Dodatkowo tak jak to było za czasów PSX, PC zszedł na dalszy plan nie obsługując w tej chwili w grach zalet technologii Ultra HD, oprócz rozdzielczości 4K. Dlatego na forach i portalach pojawia się od września tak wiele pytań: jaki telewizor wybrać pod najnowsze konsole? Odpowiedzmy sobie zatem na to pytanie.

 

Przeczytaj całość

Mógłbyś odpowiedzieć na mój poprzedni post i uzasadnić skąd te różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej porzuć pomysł zakupu tego tv, ludzie mają mase problemów z tym modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 6561 niby awaryjny ale oglądałem go ostatnio i mi się spodobał:-) 

120 hz tylko ta matryca IPS. Jest aż taka różnica? Bo nie widziałem matrycy VA.

Z jednej strony 120 hz, 10 bit + HRC, ambilight a z drugiej IPS + kontrast. Aż tak zły ten model? Mam wybrany KU6400 ale jeszcze nie kupiłem a ten model w sklepie mnie zaskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś artefakty kiedy gra się na ps4 pro i masa innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, snakesan napisał:

Philips 6561 niby awaryjny ale oglądałem go ostatnio i mi się spodobał:-) 

120 hz tylko ta matryca IPS. Jest aż taka różnica? Bo nie widziałem matrycy VA.

Z jednej strony 120 hz, 10 bit + HRC, ambilight a z drugiej IPS + kontrast. Aż tak zły ten model? Mam wybrany KU6400 ale jeszcze nie kupiłem a ten model w sklepie mnie zaskoczył.

Niech on ciebie lepiej w domu nie zaskoczy ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w finale zaryzykowałem z tym Philipsem, obym nie żałował tej decyzji, że nie wybrałem właśnie Samsunga KU6450 :P

 

Nadal brak odpowiedzi w kwestii tej rozbieżności laga w teście oraz tabeli :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda odpisywać Vi już na to samo pytanie zadane w kilku wątkach.

 

Szukasz poklasku dla swojej decyzji ??? U mnie nie znajdziesz. Włącz myslenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, pmcomp napisał:

Szkoda odpisywać Vi już na to samo pytanie zadane w kilku wątkach.

 

Szukasz poklasku dla swojej decyzji ??? U mnie nie znajdziesz. Włącz myslenie.

 

Tak, proszę o gromkie brawa...

 

Napisałem to przy okazji widząc, że inni też dyskutowali o tym modelu i jego problemach, a cały czas chcę się dowiedzieć o tych różnicach odnośnie lagu dla PC w recenzji oraz tabeli. Niestety dalej nie mogę od autora tematu uzyskać odpowiedzi. No ale skoro wiesz lepiej co ja chciałem / myślałem, to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że lag będzie Twoim najmniejszym problemem ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mataman napisał:

Coś mi się wydaje że lag będzie Twoim najmniejszym problemem ;)

 

Dzięki za te napawające optymizmem słowa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś trafił dobry egzemplarz, bo czytając opinie nt. tego tv jest generalnie mało pozytywów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, no i jak już miałem w sumie brać samsunga, to nagle pojawiła się promocja na 2640 zł, stąd postanowiłem zaryzykować. Chyba to był głupi wybór :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej zwrócisz, ale serio pozytywów jest mało w tym tv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...