Skocz do zawartości
Gmeru

Jaki telewizor dla gracza? Przegląd wyświetlaczy 2016 do konsoli Ultra HD (4K, HDR, szeroka paleta barw)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio na promocji w Euro był Panasonic 58DX700 za 3999, wiem że 60Hz ale Matryca VA i dobry kontrast. Kolega kupił go pod PS4 PRO i jest zadowolony, może coś od Panasonica?

Edytowane przez Dante7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej dx750 byłby git. Ale cenowo zbliża sie do ks7000 a tyle nie mam. Dx700 tez mógłby być. Chyba wybór padnie na ku6400. Te 60hz......wie ktoś jak działa upłynniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania tv ze 120Hz nic Ci nie da, bo i tak wszystkie upłynniacze trzeba wyłączyć.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mataman napisał:

Do grania tv ze 120Hz nic Ci nie da, bo i tak wszystkie upłynniacze trzeba wyłączyć.

Ja tam nie gram, ale przypadkiem nie jest odwrotnie, ze właśnie przewagę 120Hz wtedy widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką przewagę? 

tryb 120hz musisz wyłączyć - kwestia czy "tv 120hz" po wyłączeniu tego trybu będzie mniej smużył niż "native 60hz only" czy więcej

z drugiej strony - są niektóre tv które potrafią obsłużyć na wejściu hdmi sygnał 120h full hd - chyba jakiś sony na ips miał taką możliwość

o ile pamiętam taką informację podaje strona RTINGS.COM

wtedy potencjalnie sygnał 120hz z karty nvidia byłby super sprawą w grach

ale nie mam pojęcia czy to rzeczywiście działa czy to tylko możliwość hipotetyczna

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, klaus71 napisał:

jaką przewagę? 

tryb 120hz musisz wyłączyć 

To ja czegoś chyba nie rozumiem. To natywne odswiezanie matrycy mozna sobie wlaczyc i wylaczyc? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Xisiek napisał:

To ja czegoś chyba nie rozumiem. To natywne odswiezanie matrycy mozna sobie wlaczyc i wylaczyc? :D

Jak w tv z matrycą 100hz np Sony, wyłączysz (bo jest tryb wyłącz) system poprawy płyności i ostrości motionflow, to taki tv ma ostrość i płynność ruchu taką samą jak tv 50hz, sprawdzałem to w praktyce i tak właśnie jest.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Jest dosłownie tylko kilka modeli tv które przyjmują sygnał 120Hz z pc i tylko wtedy taki tv do grania ma sens. W każdym innym przypadku te 120Hz daje płynniejszy ruch ale przy oglądaniu np. sportu.

Konsole dają sygnał 60Hz i 120Hz matryca nic tu nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i staje się to coraz jaśniejsze dla mnie:Dsportu nie oglądam za dużo, filmy tak ale tylko to chyba przeżyję. Seria KU6400 będzie dobra do PS4PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Xisiek napisał:

To ja czegoś chyba nie rozumiem. To natywne odswiezanie matrycy mozna sobie wlaczyc i wylaczyc? :D

w sumie ciekawe pytanie - co robi tv 120hz jak dostaje sygnał 60hz i nie robi "upłynniania"

powiela co drugą klatkę czy przełącza się w tryb odświeżania 60hz

 

w samsungu serii KU6000 a więc native 60hz można właczyć co drugą klatkę czarną - co bardzo mocno redukuje smużenie ale też bardzo przyciemnia obraz (50%) - podswietlenie trzeba dość mocno podbić by wróciło do bazowej jasności a i tak świeci on jakoś tak słabiej 

ciekawe jest też jakim cudem jest ten tryb dostępny na matrycy 60hz - sony miał taki tryb zdaje się na matrycach 120hz 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2016 o 16:21, Janosiq napisał:

Cześć Swahveck!

Czy Gmeru coś odpisał na Twoje pytanie? We wszystkich tekstach Gmera, które ostatnio czytałem, ten model sony (xd930) pomijany jest milczeniem a przecież na początku roku był topowym TV od tego producenta...

Mój dylemat odnośnie wybory TV jest trochę inny:

55 cali Oled B6 od LG czy 65 cali sony xd930...a może 58 cali od Panasonica dx900???

Obecnie gram na plazmie od Panasonica (50") tak starej że już nawet nie pamiętam nazwy coś z 800 :-))))

 

Cześć,

 

nie dostałem odpowiedzi.

 

Jeżeli chodzi o Two dylemat, to brałbym Panasonica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, klaus71 napisał:

w samsungu serii KU6000 a więc native 60hz można właczyć co drugą klatkę czarną - co bardzo mocno redukuje smużenie ale też bardzo przyciemnia obraz (50%) - podswietlenie trzeba dość mocno podbić by wróciło do bazowej jasności a i tak świeci on jakoś tak słabiej 

ciekawe jest też jakim cudem jest ten tryb dostępny na matrycy 60hz - sony miał taki tryb zdaje się na matrycach 120hz 

Przy 50hz matrycy realizują to strobowaniem/migotaniem podświetlania matrycy, poniżej jest zdjęcie skutków ubocznych (poza migotaniem bo tego na fotce się nie da pokazać) tego rozwiązania :

http://www.tvtest.pl/samsung-43ks7500-test/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak Panowie..........wybór padł na KU6400 lub KU6500????w rozmiarze 55". Pozwolę żonie wybrać między tymi dwoma????Philips 6561 mnie przeraził jak poczytałem opinie na forach. Niestety na DX Panasonica nie mam pieniędzy a wolałbym DX750???? dzięki za udział w dyskusji i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko sprawdz na jakiej sa matrycy - bo coś kojarzę że jeden z nich może być na IPS a drugi na VA

ale mogę się mylić - może oba są jednak na VA

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są VA i KU6500 ma dodatkowo rozszerzoną paletę kolorów. Z tych dwóch brałbym właśnie jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picture quality index 1600 vs 1500 faktycznie. Ale czy to taka znacząca różnica?

Edytowane przez snakesan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzona paleta to 1mld kolorow, zwykła to 16mln. Sam sobie odpowiedz czy będzie widać różnicę ;) To jest podstawowy składnik UHD obok HDR i 4K. Tego składnika w KU6400 brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn że niby  KU6500  ma Wide Color Gamut? bo raczej nie ma - to ma tylko seria KS

i co do pokrycia kolorów wg RTINGS to są porównywalne - oba panele 10 bitowe i pokrycie bardzo podobne - w zasadzie KU6500 nawet o włos gorszy

KU6300 - http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

DCI P3 xy : 76.31 %
DCI P3 uv : 82.94 %
Rec 2020 xy : 54.77 %
Rec 2020 uv : 60.55 %

KU6500 - http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6500

DCI P3 xy : 75.92 %
DCI P3 uv : 82.29 %
Rec 2020 xy : 54.47 %
Rec 2020 uv : 60.01 %

 

zresztą w zeszłorocznym oledzie z niby wide gamut'em np. http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/eg9600

to te procenty też dużo wyższe nie są

DCI P3 xy : 87.72 %
DCI P3 uv : 86.26 %
Rec 2020 xy : 63.50 %
Rec 2020 uv : 67.31 %
 
ta różnica w granicach 4-12% naprawdę jest widoczna?
Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale KU6400 musi mieć panel taki jak Ku6300 - więc też wg RTINGS jest w praktyce jak 10 bitowa (8bitowa + FRC)

dla mnie test jest bardziej wiarygodny

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku6500 ma 10 bit? 

No faktycznie wychodzi na to, że ma. Tego nie wiedziałem i jeszcze jest zakrzywiony:lol:10 bitowa paleta robi różnicę tylko jak to wytłumaczyć żonie:lol:

INo faktycznie wychodzi na to, że ma. Tego nie wiedziałem i jeszcze jest zakrzywiony:lol:10 bitowa paleta robi różnicę tylko jak to wytłumaczyć żonie:lol:na stronie samsunga kest podane że ku6500 ma 8 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...