Skocz do zawartości
Gmeru

Jaki telewizor dla gracza? Przegląd wyświetlaczy 2016 do konsoli Ultra HD (4K, HDR, szeroka paleta barw)?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki telewizor dla gracza? Przegląd wyświetlaczy 2016 do konsoli Ultra HD (4K, HDR, szeroka paleta barw)?

Rok 2016 mija pod znakiem odświeżonej generacji konsol. Na rynek wkroczyły PS4 Pro i Xbox One S. Wprowadziły one przełom na rynku konsol wykorzystując pełen potencjał Ultra HD. Dodatkowo tak jak to było za czasów PSX, PC zszedł na dalszy plan nie obsługując w tej chwili w grach zalet technologii Ultra HD, oprócz rozdzielczości 4K. Dlatego na forach i portalach pojawia się od września tak wiele pytań: jaki telewizor wybrać pod najnowsze konsole? Odpowiedzmy sobie zatem na to pytanie.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał czytałem już wcześniej w PSX Extreme, fajna sprawa, na pewno pomocna dla ludzi mniej zaznajomionych z tematem. Niestety jest drobny błąd - DX900 nie ma 516 stref...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( Niestety dzisiaj znalazłem jeszcze ze 2 inne drobne błędy w gazecie - na szczęście nic wielkiego. Dzięki za czujność już poprawiłem. Do tego przeglądu doszedł jeszcze np. Philips 65". Postaram się jeszcze coś dorzucić z tych tanich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę jeszcze o Sony xd85 nie to, że jest dobry tylko chciałbym go poznać bliżej z punktu widzenia fachowca

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to raczej w cenie tego Benqa osobiście wolałbym Samsung C24FG70 (matryca Samsunga SVA @ 144Hz), kontrast w testach na TFT Central ~3 razy wyższy (Acer Predator Z271 ta sama matryca) od wszelakich IPS, choć wiadomo TN'ka bedzie jeszcze szybsza, tylko czy kosztem gorszego obrazu jest sens nie sądzę :) moze jacyś maniacy CS'a to jeszcze.

Czekam na dzień w którym w monitorach dla zwykłego konsumenta zagoszczą matryce IPS z super wysokim kontrastem i HDR :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że 32 calowy sony z serii wd750 nie ma matrycy va, tylko ips - przynajmniej tak donoszą inne źródła. Nie wiem jak z większymi ekranami z tej serii ale wygląda na to, że w przypadku 32 cali  jest to znacznie słabsza propozycja niż ubiegłoroczny sony kdl32w705c, który sam posiadam. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest lepszy niż te Philipsy
:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dlaczego zabrakło Sony KD-55XD9305? 

Zastanawiam się między tym a Samsung KK9000, miałem nadzieję, że ten artykuł mi pomoże.

Gmeru, możesz się wypowiedzieć, który TV być wybrał?

27 minut temu, Swahveck napisał:

Kurcze, dlaczego zabrakło Sony KD-55XD9305? 

Zastanawiam się między tym a Samsung KK9000, miałem nadzieję, że ten artykuł mi pomoże.

Gmeru, możesz się wypowiedzieć, który TV być wybrał?

Oczywiście chodziło o samsunga KS9000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XD80 wg Gmera nie miał hdr w trakcie testu (ma go fabrycznie bez updatów) i ma kiepski inputlag. Czy 33ms w każdym trybie to kiepski Lag? No raczej nie nie najgorszy, a wręcz najlepszy z tegorocznych tv sony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie polecać  Samsung KS7000? Jakość obrazu może ok ale wykonanie tego TV to kompletna porażka. Czemu o tym nie wspominacie ? Matryca i ramka na klej. Do Panasa czy Sony nie ma startu jeśli chodzi o jakość wykonania. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliskie związki redakcji z Samsungiem muszą czymś skutkować ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce, żeby to chamsko zabrzmiało czy cuś,ale polecać monitor dla gracza na matrycy TN??Po takich maniakach jakości, jak wy, się tego nie spodziewałem ,przecież poza czasem reakcji te monitory, nie mają nic do zaoferowania względem porządnych VA  .Tylko dla maniaków CSa i to chyba tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mataman napisał:

Bliskie związki redakcji z Samsungiem muszą czymś skutkować ;)

$$$ i jeszcze raz $$$

;)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2016 o 12:15, Swahveck napisał:

Kurcze, dlaczego zabrakło Sony KD-55XD9305? 

Zastanawiam się między tym a Samsung KK9000, miałem nadzieję, że ten artykuł mi pomoże.

Gmeru, możesz się wypowiedzieć, który TV być wybrał?

Oczywiście chodziło o samsunga KS9000.

Cześć Swahveck!

Czy Gmeru coś odpisał na Twoje pytanie? We wszystkich tekstach Gmera, które ostatnio czytałem, ten model sony (xd930) pomijany jest milczeniem a przecież na początku roku był topowym TV od tego producenta...

Mój dylemat odnośnie wybory TV jest trochę inny:

55 cali Oled B6 od LG czy 65 cali sony xd930...a może 58 cali od Panasonica dx900???

Obecnie gram na plazmie od Panasonica (50") tak starej że już nawet nie pamiętam nazwy coś z 800 :-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 55XD93 można dostać już za 6800, jak jest w tym TV z input lagiem, Gmeru będzie update o ten TV?

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie zastanawiam się nad 55KU6400, którego tu nie ma lub PHILIPSA 55PU6561. Z jednej strony VA 50 HZ z drugiej 120 HZ IPS ale ponoć wadliwy. Głównie PS4PRO + FILMY. Jeden i drugi leży w HDR ale mam tylko 3500 zł.

 

Co wybrać?

Na eurogamer go polecaja(KU6400) jak nie liczysz na HDR. Z drugiej 6561.......120 hz.

 

Pomocy

No i matryca VA vs IPS.

Ten 6561 ma wysoki LAG w 4K+HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to na Philipsie 6561 na PS4 Pro w trybie 'Gra' masz artefakty co 10-15 sekund (czerwona linia / pas z artefaktami nad lub pod nią). Wiele osób to zgłaszało Philipsowi, ja też, dostałem odpowiedź najnowszą:

"Problem z pasami na konsoli w trybie gry jest obecnie analizowany przez nasz dział oprogramowania i na tą chwilę nie mamy na to niestety rozwiązania."

Dodam, że premiera konsoli miała miejsce ponad miesiąć temu, a oni dalej nie wiedzą jak sobie poradzić, możliwe, że nigdy już w trybie 'Gry' nie pograsz na PS4 Pro na tym telewizorze.

Poza trybem 'Gra' naturalnie input lag jest większy.

Edytowane przez Fallen93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tzn. teraz u moich rodziców jest, im się strasznie podoba. :P

Ale oni mieli dotychczas Samsunga 40" jednego z pierwszych płaskich sprzed wielu lat, więc dla nich to skok ogromny. Tak to bym zwracał jako niezgodny z umową.

Generalnie do filmów to ten telewizor jest naprawdę ok, zwłaszcza do salonu na IPS-ie (z kąta obraz dobrze się zachowuje), natomiast nie nadaje się właśnie zbytnio do sportu, bo matryca 120Hz nie działa tak jak powinna (przynajmniej takie jest odczucie; upłynniacz jest do [beeep]y przy tym właśnie, więc nawet na minimum się nie sprawdza), problemy ze smartem, problemy z YT, problemy z HDMI i grami właśnie.

Natomiast dla kogoś kto ogląda TV oraz filmy z pendrive'a i netflixa, to jest miło. Ambilight w salonie też ładnie im dopełnia pokój, bo u mnie w małym takiego efektu fajnego nie wprowadzał.

Jednak jak pod konsolę PS4 Pro to Philipsa nie bierz. Na 4K sygnale z komputera też potrafią tego typu artefakty się trafiać. I to zarówno na 6561 jak i 7101/7181.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, snakesan napisał:

Pomóżcie zastanawiam się nad 55KU6400, którego tu nie ma lub PHILIPSA 55PU6561. Z jednej strony VA 50 HZ z drugiej 120 HZ IPS ale ponoć wadliwy. Głównie PS4PRO + FILMY. Jeden i drugi leży w HDR ale mam tylko 3500 zł.

Warto dowiedzieć się czym różni się VA od IPS. A dwa nie daj się nabrać, HDR w tanich TV jest delikatnie mówiąc - niepełny, a w TV z matryca IPS nigdy nie powinien dostać logo HDR gdyż tego typu panel fizycznie nie może się rozciągnąć na szeroka dynamikę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz nie licze na hdr na dx750 i ks7000 nie mam. Czyli ku6400 i plac 120 hz? W grach nie brakuje hz?

 

Przepraszam olać 120hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hertzów nie będzie brakować, ale na zbyt wysoki efekt HDR też nie możesz liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O witam Pana Macieja. Chodzi mi dokładnie o to czy podczas grania będę będę miał efekt snużenia na ekranie? KU6400 ma bodajże 60hz jak większość telewizorów samsunga. Co do hdr to wiem, że zalecane jest minimum 500 nitów ale cóż jak sie nie ma pieniędzy nie ma sie hdr. Zależy mi na pięknym obrazie 4k z szeroką paletą barw i może być bez hdr. W zestawieniu zabrakło tego telewizora można wiedzieć dlaczego? I rozumiem, że 6561 można odpuścić?

Edytowane przez snakesan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...