Skocz do zawartości
Gmeru

Jaki telewizor dla gracza? Przegląd wyświetlaczy 2016 do konsoli Ultra HD (4K, HDR, szeroka paleta barw)?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten problem z gasnącym mu7002 został już rozwiązany ? Bo byłem już zdecydowany na zakup w 65 calach ale trafiłem na ten temat i zonk, nie wiem czy ryzykować czy nie, a kupuje z myślą o PS4 PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupna telewizora pod ps4 pro, obecnie posiadam panasonic tx-50dxe720e, lecz nie posiada on hdr. Mój wybór padł między SONY LED KD-55XE9005 lub Samsung UE55MU7002T, proszę was o pomoc który będzie lepszy? Może jakieś inne propozycje. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony xe90 to znacznie lepszy telewizor od samsunga mu7002. Więc jeżeli możesz go kupić to zdecydowanie warto. Jedynie input lag jest trochę wyższy, ale jeżeli nie jesteś mocno wyczulony na tym punkcie to zapewne nie zauważysz różnicy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, vader_4747 napisał:

Sony xe90 to znacznie lepszy telewizor od samsunga mu7002. Więc jeżeli możesz go kupić to zdecydowanie warto. Jedynie input lag jest trochę wyższy, ale jeżeli nie jesteś mocno wyczulony na tym punkcie to zapewne nie zauważysz różnicy.

Pod jakim względem jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości prezentowanego obrazu. Sony jest telewizorem typu direct led z lepiej działającym systeme wygaszania. Ma wyższy kontrast, lepszą czerń i wyższą jasność w HDR.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy post.

Od pewnego czasu planuję kupić nowy telewizor, i teraz jestem na etapie szukania i zastanawiania się który wybrać.

Chciałbym kupić telewizor głównie pod kątem grania w gry z PC. A wiadomo że filmy itp rzeczy i tak będzie się dobrze oglądać. Filmów i tak zbyt dużo nie oglądam, częściej koncerty na DVD/ Blu Ray. Oczywiście tez YouTube i Netflix. 

Jednak priorytetem jest dla mnie to, żeby obraz podczas grania w gry nie zamulał i był dość wyraźny.

Dodam że nie jestem maniakiem który przesiaduje godzinami i gra w 10 tytułów na miesiąc. Po prostu zależy mi żeby grając nie było sytuacji że obraz mi się rozmywa itp.

Przeczytałem trochę artykułów na ten temat, niski input lag, przynajmniej 60Hz itd.

Tylko jestem ciekawy w jak dużym stopniu to wszystko jest ważne, i czy kupując TV który nie spełnia w 100% tych wymogów, sprawi że obraz podczas grania w gry będzie na tyle niedoskonały żeby przeszkadzał w dobrym odbiorze.

Dlatego bardzo proszę o pomoc osoby które są w temacie i doradzą mi w zakupie odpowiedniego TV.

Kilka modeli wpadło mi w oko, niektóre z nich widziałem na żywo podłączone w sklepie, ale są też takie o których tylko czytałem i nie mam pojęcia jak obraz wygląda na żywo.

Interesuje mnie TV od 55 do 65 cali.

UHD 4K, HDR.

Kwota jaką chcę przeznaczyć to od 2000 zł do 3000 zł może trochę ponad 3000 zł, ale to już naprawdę ostateczność.

Tym bardziej że jak oglądałem w sklepach ceny TV to do 3000 zł jest sporo TV które prezentują się naprawdę fajnie.

TV które mnie zainteresowały:

1. LG LED 55UK6950PLB  https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-55uk6950plb,id-1100811

Wiem że nie ma 60Hz, ale akurat widziałem ten model w sk,lepie i to co było na nim wyświetlane wyglądało naprawdę ładnie. Jednak nie wiem jak by to wyglądało po podłączeniu PC i gier, nie wiem jaki jest input lag. Komentarze ma pozytywne.

2. SAMSUNG LED UE55NU7102 https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-samsung-led-ue55nu7102,id-1221284

Właściwie ten TV niczym nie różni się od Samsunga powyżej, a cena jest niższa. Też widziałem go w sklepie i prezentował się ok.

3. PHILIPS LED 55PUS7303/12 https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-philips-led-55pus7303-12,id-1114075  

Picture Performance Index 1600 Nie wiem jak się to przekłada na Hz.

4. SHARP LED 65UI7552E  https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-sharp-led-65ui7552e,id-1222970

Kusi rozmiar ekranu 65 cali, kusi cena, i napisane że ma 60 Hz. Do tego wyczytałem że TV sprawdza się do gier. Nie wiem jaki ma input lag.

5. Samsung UE55NU7472 https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55nu7472.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI662Mu8Tw3wIVR-aaCh27MgaCEAYYASABEgKCGPD_BwE&gclsrc=aw.ds#opis

Co sądzicie o wymienionych przeze mnie telewizorach? Może dodacie tez coś od siebie?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy matryca 120hz ma sens do konsoli? Ps4 obsługuje 60hz i czy na tv 120hz zobaczymy jakąś różnice? Jeszcze jest kwestia przyszłej generacji bo obecne ograniczenie hdmi 2.0 nie pozwoli wykorzystać 120hz które ponoć mają już być w ps5 obsługiwany tylko czy konsole które najwięcej wyświetlą 60fps to zobaczymy różnice przy matrycy 120hz. Wszystko sprowadza się do tego czy warto teraz brać tv 4k 120hz/60hz(czy odczujemy między nimi różnice na konsoli 60hz) czy czekać do wyjścia telewizorów z hdmi 2.1 i odczuć różnice 120 hz przy 60fps.

Edytowane przez Krystian Dworczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ogólnie nie ma znaczenia i 60Hz jest ok. Ale... masz np. teraz Samsungi (i tylko one), które mają tryb Motion Plus Gra i dzięki 120Hz są w stanie pięknie upłynnić grę. Poczytaj sobie ten test: https://hdtvpolska.com/motion-plus-gra-test-nowosc-w-tv-od-samsung-dedykowana-dla-graczy/

Więc w przypadku Samsunga od serii NU80XX warto brać 120Hz pod konsole bo nadal lag jest baaardzo niski. Ale tak to nie ma żadnego znaczenia bo jak sam napisałeś z konsoli idzie max 60Hz.

Jako ciekawostkę dodam, że np. teraz mam OLEDa Philips (jak każdy OLED ma 120Hz) i cały czas korzystam z upłynniacza mimo, że lag jest 40-50ms ale tego nie czuję w codziennym graniu. A gra wygląda jak w 60fps więc różnica jest kolosalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Planuje zakupić coś większego niż mój  40 calowy Samusng f6400 

Zacznę od rozmiaru, chciałem kupić 55 cali, odległość od ekranu to będzie 210cm i zastanawiam się czy to jednak nie będzie zbyt duży ekran...

Telewizor ma być używany wraz z dekoderem satelitarnym 4K i do grania na PS4 a w przyszłości PS5.

Brałem pod uwagę dwa modele:

UE55RU8002U
QE55Q67RAT

Co będzie lepsze? Chce zostać przy Samsungu, budżet to 3500zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 210cm
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać na szafce o wysokości 60cm
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  średnia/przeciętna intensywność światła słonecznego
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Samsung F6400 40'
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K/Full HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder 4K, PS4, PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w dzień i wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali??
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? +/- 3500zł

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuje pomocy w wyborze TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od lewej strony na ekran przez prawie cały dzień.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp 46le830
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Funkcje smart - HBO Go, Netflix. Może android? Fajnie gdyby współpracował z google home.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 (w przyszłym roku PS5), PC, Dekoder Vectra, 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie filmy i gry z PS4 i PC. 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  - 70%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie wieczorami ale w dzień też się zdarza. 
17. Preferencje co do wielkości? 65-70
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie w grach i piłce nożnej (ale oglądam bardzo rzadko), clouding, słaba czerń.
19. Preferencje co do marki ?  Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NOPE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 5500 ale im mniej tym lepiej :) 

Zależy mi na matrycy VA bo chce mieć detale  w czerni tym bardziej, że siedze głownie na wprost.
Prawie zdecydowałem sie na philipsa ale przeczytałem wpisy na tym forum i okazuje się ze 65ka 7304 nie ma matrcyy VA.

 

Edytowane przez jawosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jawosz napisał:

Zależy mi na matrycy VA bo chce mieć detale  w czerni tym bardziej, że siedze głownie na wprost.

Polece Sony 65XF9005 i w zasadzie nic wiecej w tych kryteriach. No chyba że Samsung QE65Q70R ale on gorzej w stosunku cena/jakość wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Waldo94 napisał:

Polece Sony 65XF9005 i w zasadzie nic wiecej w tych kryteriach. No chyba że Samsung QE65Q70R ale on gorzej w stosunku cena/jakość wychodzi.

Niestety nie ten zakres cenowy :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, jawosz napisał:

Niestety nie ten zakres cenowy :( 

Tych ~400zł musisz dołożyć jeśli chcesz mieć telewizor na lata.  Oferty z allegro masz bardzo korzystne

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisać właśnie ale Waldo94 napisał za mnie. Nic lepszego od tego Sony (choć to i tak nie żaden ideał, po prostu solidny tv na lata) nie ma za bardzo i wybrał bym ten tv zamiast Samsunga. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki Panowie.
A jak bym jednak nie chciał wchodzić wyżej z kasą to co moglibyście polecić ?

A coś z LG może? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jawosz napisał:

Super dzieki Panowie.
A jak bym jednak nie chciał wchodzić wyżej z kasą to co moglibyście polecić ?

A coś z LG może? 

LG w telewizorach lcd nie ma w ogóle modeli na matrycy VA. Ogólnie producent wychodzi z tej technologii i rzuca sie na OLED. W niższych pieniądzach jest Samsung QE65Q60R, ale w twoim przypadku naprawde warto pójść w lepszy telewizor marki Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tak jak większość w tym temacie szukam TV:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? pod kilku stopniowym kątem (kanapa na przeciwko ekranu, najczęściej siedzimy na jej końcach)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Po południu odblaski słońca od podłogi i od ścian widzę na swoim obecnym telewizorze, słońce nie świeci bezpośrednio na TV.
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  LG 50PB5600 (Plazma)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? CI+, Netflix, HDMI
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K/HD - Netflix + Xbox One |  Kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox One
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/Seriale z  Netflix'a
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami 
17. Preferencje co do wielkości? 50-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolno działający system operacyjny
19. Preferencje co do marki ? Philips (Ambilight)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  3000 zł

Zastanawiałem się nad Philips 50PUS7504, szczególnie ze względu na Ambilight i trochę lepsze głośniki wbudowane w TV, polecicie coś innego/lepszego?

Edytowane przez Artur Grzegowski
Dodany producent obecnego TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Proszę o pomoc w wyborze telewizora:
- 55',
- pod PS4 PRO,
- budżet 3000-3500zł (nie więcej)
- marka Samsung/Philips Ambilight

W jednym ze sklepów polecono mi Samsung UE55RU8002.
Dobrze mi doradzono, czy może są inne, lepsze modele?
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odczekaj na jakąś promkę, nie wiem śledz pepper'a.  Dobrze wyżej Ci Panowie radzą...
Udało się przypolowac na allegro smart week za 4999 :)

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jawosz napisał:

Udało się przypolowac na allegro smart week za 4999 :)

I Elegancko, niech służy dłuuugo! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...