Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie zrobiło się śmiesznie...bo cena 55cali dogoniła USA a cena 65 cali tym samym zrobił się o 80% większa niż 55 cali w PL. czyli 800PLN za każdy dodatkowy cal :) 

ale już jestem w plecy 2500 :) no cóż :) życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak gwarancja grzecznościowa. Albo obowiązuje europejaka/wspolnotowa gwarancja albo nie. Taka odpowiedź jest z gatunku polprawd. Zenujace to LG Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
--
Dzień dobry.

Czy telewizor zakupiony w sklepie we Włoszech lub Niemczech będzie naprawiony w Polsce w ramach Gwarancji?.

Chodzi o TV OLED 65B6V lub 65B6J
--

Wklejam całość informacji

 

Szanowny Panie, 

dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż naprawa może zostać zrealizowana grzecznościowo na podstawie dowodu zakupu.
Nie obowiązują Pana warunki gwarancji LG Electronics Polska. 
Jeżeli serwis nie będzie mógł wykonać naprawy (np. ze względu na brak części)
 to otrzyma Pan pismo z informacją o przyczynach usterki, na podstawie którego może Pan składać reklamację u sprzedawcy.


Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,

(Imię i nazwisko usunięte)

LG Electronics Polska.

 

 

A tutaj ceny z wyszukiwarki

http://www.idealo.it/risultati.html?q=65B6V

 

Oczywiście nie znam tych sklepów.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wiec za 10 pkt. to jest gwarancja czy jej nie ma? 

Gwarantem ZAWSZE jest producent, nie sprzedawca. 

Po zapoznaniu się z trescia, niestety ciśnie się na usta tylko jedno - żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Newren napisał:

--

Dzień dobry.

Czy telewizor zakupiony w sklepie we Włoszech lub Niemczech będzie naprawiony w Polsce w ramach Gwarancji?.

Chodzi o TV OLED 65B6V lub 65B6J
--

Wklejam całość informacji

 


Szanowny Panie, 

dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż naprawa może zostać zrealizowana grzecznościowo na podstawie dowodu zakupu.
Nie obowiązują Pana warunki gwarancji LG Electronics Polska. 
Jeżeli serwis nie będzie mógł wykonać naprawy (np. ze względu na brak części)
 to otrzyma Pan pismo z informacją o przyczynach usterki, na podstawie którego może Pan składać reklamację u sprzedawcy.


Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,

(Imię i nazwisko usunięte)

LG Electronics Polska.

 

 

A tutaj ceny z wyszukiwarki

http://www.idealo.it/risultati.html?q=65B6V

 

Oczywiście nie znam tych sklepów.

Obawiam się że ta osoba kłamie i to co pisze stoi w sprzeczności z tymi informacjami : http://www.lg.com/pl/wsparcie/gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję że chodzi o pozycję nr 1 regulaminu

Warunki Gwarancji LG

1. Gwarancja dotyczy wyrobów powszechnego użytku dystrybuowanych przez LG Electronics Polska Sp. z o.o. na terenie Unii Europejskiej.

Produkt kupiony we Włoszech albo w Niemczech to jest

LG Electronics Italia S.p.A.

LG Electronics Germany GmbH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newren masz rację, sam chce kupić C lub E z europejskiej dystrybucji i widzę że to może być problem:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Newren napisał:

Zgaduję że chodzi o pozycję nr 1 regulaminu

Warunki Gwarancji LG

1. Gwarancja dotyczy wyrobów powszechnego użytku dystrybuowanych przez LG Electronics Polska Sp. z o.o. na terenie Unii Europejskiej.

Produkt kupiony we Włoszech albo w Niemczech to jest

LG Electronics Italia S.p.A.

LG Electronics Germany GmbH

 

I takie dzialanie jest niezgodne z europejskim  prawem konsumenckim. Ale LG i inni producenci maja je glęboko w doopie.

Dnia 13 października 2016 o 16:30, Xisiek napisał:

Pytanie wiec za 10 pkt. to jest gwarancja czy jej nie ma? 

Gwarantem ZAWSZE jest producent, nie sprzedawca. 

Po zapoznaniu się z trescia, niestety ciśnie się na usta tylko jedno - żenada.

 

Nie zawsze. Gwarantem moze być wprowadzający towar na rynek lub inna forma wskazana przez producenta.

 

Posdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.10.2016 o 15:37, WPPP napisał:

Otóż, mam pytanie do Macieja Kopera.

Gdzieś tutaj na Waszym forum przeczytałem Twoją lub kolegi wypowiedź, że możecie merytorycznie odnosić się do portalu rtings.com i jeszcze innego. I o to właśnie Cię proszę, jako autora testu LG OLED B6. Albowiem w/g Twojego pomiaru odwzorowanie szerokiej palety barw DCI-P3 wynosi aż 99%. Natomiast Rec 2020 wydaje mi się, że wcześniej w Twoim teście przeczytałem, iż 72% (nie umiem teraz znaleźć tego drugiego pomiaru; jest to też trochę trudniejsze, bo po zmianach technicznych Wasza strona działa o wiele gorzej w postaci niewyświetlających się albo wcale albo poprawnie obrazków- nie można też niektórych z nich powiększać, a wcześniej to działało; również tabele i schematy się "rozleciały"). Natomiast chłopakom z rtings.com w TV OLEDB6 DCI-P3 wyszła od 86% do 93%, a Rec 2020 od 61% do 67%. Jest to więc wyraźna różnica. Co więcej, na innej zagranicznej stornie, tzn. na 4k.com, gdzie również dokonano własnego pomiaru DCI-P3 wyszło 94.1%, co można uznać za zgodność z pomiarem na stronie rtings.com (bo chyba jakaś granica błędu pomiaru oraz z powodu tego, że poszczególne egzemplarze nie są idealnie takie same istnieje?), ale nie z Waszym. O co więc chodzi z tym znacząco odbiegającym Waszym pomiarem? Dodam, że jeszcze gdzieś przeczytałem o wartości 97% DCI-P3, ale nie wiem, czy ten wskaźnik pochodził z pomiaru autora tekstu, czy też z jakiegoś przepisania, zasłyszenia lub może zupełnie zostało to wzięte z niczego. 

I jeszcze jedno. Czy jest szansa, że przed potraktowaniem przedmiotowego testu, jako archiwalne, przeprowadzicie jakość efektu HDR?

Ach, i jeśli mógłbyś, to chętnie bym przeczytał Twoje zdanie na temat tego, dlaczego tegoroczne OLEDy premium (E6) mają wyraźnie niższą jasność szczytową w stosunku do B6.

Najprawdopodobniej kwestia użytego sensora. Zobacz czy mierzę - Jeti Specbos 1211, a co ma portal rtings (chyba najzwyklejszego i1 display pro). Pomiar 99% pokrywa się z informacjami od inżynierów Philips wykorzystujących tę samą matrycę OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM B6J 13999 minus bony 500/50 i wychodzi 12600 z groszami.

Już sie zmienia , mysle że lepiej kupić w kraju w pewnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciej za odpowiedź. Trochę musiałem na nią poczekać, aż znowu zaczęły mi się nasuwać myśli, że może być coś niefajnego na rzeczy ;). Na szczęście udzieliłeś wyjaśnienia. 

Aha, i czy mógłbyś jeszcze napisać, ile w Twoim urządzeniu pomiarowym wyszło pokrycie REC 2020? No i dlaczego podajecie wyłącznie pomiary uv, bez xy? Czy xy jest o wiele mniej ważnym w praktyce wskaźnikiem? W ogóle uważam, że moklibyście napisać o tym artykuł :-), bo przecież funkcję edukacyjną też chyba prowadzicie na swoim portalu?:-)

No i znowu mieliście B6 u siebie na testach, szkoda, że chyba nie porobiłeś (nie uzupełniłeś) pomiarów pod kątem efektu jakości HDR.

Co do tzw. gwarancji grzecznościowej, to jak dla mnie jest to prawie, że normalna gwarancja producenta. To prawie dotyczy właśnie podanej przez LG sytuacji, w której przyznają sobie prawo do swego rodzaju odmowy realizacji z braku części zamiennej, jeśli reklamowany produkt produkcji LG nie jest dystrybuowany przez polski dystrybucyjny odział LG. Jest w tym trochę logiki, bo muszą oni zapewniać części zamienne do urządzeń, które oficjalnie sprzedają na terytorium swojego działania. Rzecz w tym, że akurat sprzedawane w UE TV są najprawdopodobniej pod względem hardware identyczne. Miałem okazję amatorsko testować ubiegłoroczny TV z niemieckiego rynku i moje wrażenie, w zasadzie całościowa ocena, było takie, że wszystko było w nim takie same, co w modelu polskim. Liczyłem, że będzie lepiej, ale absolutnie nie- było identycznie. 

Gwarancja więc jest, bez rozumienia jej tak, że może się zgodzą, a może nie. Chyba, że faktycznie zepsuje się część, która nie występuje w urządzeniach sprzedanych w Polsce, ale nie sądzę, aby tak było. A po drugie, prawdą jest, że prawo UE zobowiązuje do pełnego honorowania gwarancji produktów kupowanych w UE w całej UE. W razie więc odpowiedzi serwisu lub LG, że nie naprawią, bo w Polsce nie mają takich części, to rzecznik konsumenta powinien skutecznie pomóc. W razie czego są jeszcze inne duże organizacje konsumenckie, których producenci się obawiają. No i media. 

1 godzinę temu, KARTON napisał:

W MM B6J 13999 minus bony 500/50 i wychodzi 12600 z groszami.

Już sie zmienia , mysle że lepiej kupić w kraju w pewnym sklepie.

A na Allegro cena wynosi już 9999 lub 9998! 

Jak dla mnie trzeba być niemądrym (pisząc delikatnie), ażeby kupować w sklepach typu Media Markt, Saturn, Euro i kilku innych tego typu, czyli w sklepach z mega marżami. Najśmieszniejsze jest dla mnie to, że np. w Media Expert, czyli w kolejnym sklepie z mega marżami, obsługa tych sklepów ma koszuli z napisami na plecach "mamy ceny internetowe". Oczywiście biorąc pod uwagę w bardzo zawężonym rozumieniu tego hasła, to się zgadza, bo MM, Saturn, Euro i właśnie Media Expert też są na Ceneo, ale przecież to nie o to chodzi, kiedy operuje się takim hasłem reklamowym. Kiedy ja ten napis zobaczyłem, to od razu przypomniał mi się PiS i ich kłamanie od rana do wieczora, nazywanie czarne białym, a białe czarnym. Ale jeśli mamy w kraju ludzi z dużymi brakami w wiedzy oraz/lub innymi niedoborami, to takie hasła i oczywiste kłamstwa mają swoich realnych odbiorców. 

1 godzinę temu, KARTON napisał:

W MM B6J 13999 minus bony 500/50 i wychodzi 12600 z groszami.

Już sie zmienia , mysle że lepiej kupić w kraju w pewnym sklepie.

A na Allegro cena wynosi już 9999 lub 9998! 

Jak dla mnie trzeba być niemądrym (pisząc delikatnie), ażeby kupować w sklepach typu Media Markt, Saturn, Euro i kilku innych tego typu, czyli w sklepach z mega marżami. Najśmieszniejsze jest dla mnie to, że np. w Media Expert, czyli w kolejnym sklepie z mega marżami, obsługa tych sklepów ma koszuli z napisami na plecach "mamy ceny internetowe". Oczywiście biorąc pod uwagę w bardzo zawężonym rozumieniu tego hasła, to się zgadza, bo MM, Saturn, Euro i właśnie Media Expert też są na Ceneo, ale przecież to nie o to chodzi, kiedy operuje się takim hasłem reklamowym. Kiedy ja ten napis zobaczyłem, to od razu przypomniał mi się PiS i ich kłamanie od rana do wieczora, nazywanie czarne białym, a białe czarnym. Ale jeśli mamy w kraju ludzi z dużymi brakami w wiedzy oraz/lub innymi niedoborami, to takie hasła i oczywiste kłamstwa mają swoich realnych odbiorców. 

O przepraszam, Borys24.pl obniżył już cenę do 9899 zł. Co ciekawe, na Allegro prawie nie schodzą te TV, bo wiadomo, że cena wciąż nie jest akceptowalna. Nie jestem pewien, ale może jeszcze ani jednego nie sprzedali (a sprzedawców tego modelu OLED'a trochę tam jest), kiedy ceny zaczęły się od około 14 000 zł. Jesteśmy świadkami, jak na Allegro krzywe podaży i popytu od początku sprzedaży LG OLED55B6 nie przecinają się. Ciekawe, kiedy to nastąpi, czyli spadające ceny zaczną być akceptowalne przez pierwszych i w większej ilości klientów. Pewnie przynajmniej poniżej 9 tyś., ale raczej poniżej 8 tyś. Tak mnie się wydaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pmcomp napisał:

Nie zawsze. Gwarantem moze być wprowadzający towar na rynek lub inna forma wskazana przez producenta.

Posdro

Naturalnie, byłem może niezbyt precyzyjny chodzi bowiem o fundamentalne rozróżnienie - Sprzedawca - rękojmia,  Producent - gwarant.

W bardzo wielu przypadkach gwarantem nie jest sensu stricte producent tylko importer/dystrybutor/spolka córka etc.

48 minut temu, WPPP napisał:

Co do tzw. gwarancji grzecznościowej, to jak dla mnie jest to prawie, że normalna gwarancja producenta. To prawie dotyczy właśnie podanej przez LG sytuacji, w której przyznają sobie prawo do swego rodzaju odmowy realizacji z braku części zamiennej (...)

To co napisało LG Polska to niestety ewidentna próba zniechęcenia klienta do zakupu produktu co z innego kraju UE. Nie ma czegoś takiego jak gwarancja częściowa, grzecznościowa itp itd. Sytuacja, która oni przywołują stwarza ryzyko uznaniowosci i daje pole do nadużyć. Przecież z tej odpowiedzi nie ma zadnej pewności czy jak padnie panel oled to zostanie on naprawiony czy nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WPPP napisał:

Dzięki Maciej za odpowiedź. Trochę musiałem na nią poczekać, aż znowu zaczęły mi się nasuwać myśli, że może być coś niefajnego na rzeczy ;). Na szczęście udzieliłeś wyjaśnienia. 

Aha, i czy mógłbyś jeszcze napisać, ile w Twoim urządzeniu pomiarowym wyszło pokrycie REC 2020? No i dlaczego podajecie wyłącznie pomiary uv, bez xy? Czy xy jest o wiele mniej ważnym w praktyce wskaźnikiem? W ogóle uważam, że moklibyście napisać o tym artykuł :-), bo przecież funkcję edukacyjną też chyba prowadzicie na swoim portalu?:-)

No i znowu mieliście B6 u siebie na testach, szkoda, że chyba nie porobiłeś (nie uzupełniłeś) pomiarów pod kątem efektu jakości HDR.

Co do tzw. gwarancji grzecznościowej, to jak dla mnie jest to prawie, że normalna gwarancja producenta. To prawie dotyczy właśnie podanej przez LG sytuacji, w której przyznają sobie prawo do swego rodzaju odmowy realizacji z braku części zamiennej, jeśli reklamowany produkt produkcji LG nie jest dystrybuowany przez polski dystrybucyjny odział LG. Jest w tym trochę logiki, bo muszą oni zapewniać części zamienne do urządzeń, które oficjalnie sprzedają na terytorium swojego działania. Rzecz w tym, że akurat sprzedawane w UE TV są najprawdopodobniej pod względem hardware identyczne. Miałem okazję amatorsko testować ubiegłoroczny TV z niemieckiego rynku i moje wrażenie, w zasadzie całościowa ocena, było takie, że wszystko było w nim takie same, co w modelu polskim. Liczyłem, że będzie lepiej, ale absolutnie nie- było identycznie. 

Gwarancja więc jest, bez rozumienia jej tak, że może się zgodzą, a może nie. Chyba, że faktycznie zepsuje się część, która nie występuje w urządzeniach sprzedanych w Polsce, ale nie sądzę, aby tak było. A po drugie, prawdą jest, że prawo UE zobowiązuje do pełnego honorowania gwarancji produktów kupowanych w UE w całej UE. W razie więc odpowiedzi serwisu lub LG, że nie naprawią, bo w Polsce nie mają takich części, to rzecznik konsumenta powinien skutecznie pomóc. W razie czego są jeszcze inne duże organizacje konsumenckie, których producenci się obawiają. No i media. 

A na Allegro cena wynosi już 9999 lub 9998! 

Jak dla mnie trzeba być niemądrym (pisząc delikatnie), ażeby kupować w sklepach typu Media Markt, Saturn, Euro i kilku innych tego typu, czyli w sklepach z mega marżami. Najśmieszniejsze jest dla mnie to, że np. w Media Expert, czyli w kolejnym sklepie z mega marżami, obsługa tych sklepów ma koszuli z napisami na plecach "mamy ceny internetowe". Oczywiście biorąc pod uwagę w bardzo zawężonym rozumieniu tego hasła, to się zgadza, bo MM, Saturn, Euro i właśnie Media Expert też są na Ceneo, ale przecież to nie o to chodzi, kiedy operuje się takim hasłem reklamowym. Kiedy ja ten napis zobaczyłem, to od razu przypomniał mi się PiS i ich kłamanie od rana do wieczora, nazywanie czarne białym, a białe czarnym. Ale jeśli mamy w kraju ludzi z dużymi brakami w wiedzy oraz/lub innymi niedoborami, to takie hasła i oczywiste kłamstwa mają swoich realnych odbiorców. 

A na Allegro cena wynosi już 9999 lub 9998! 

Jak dla mnie trzeba być niemądrym (pisząc delikatnie), ażeby kupować w sklepach typu Media Markt, Saturn, Euro i kilku innych tego typu, czyli w sklepach z mega marżami. Najśmieszniejsze jest dla mnie to, że np. w Media Expert, czyli w kolejnym sklepie z mega marżami, obsługa tych sklepów ma koszuli z napisami na plecach "mamy ceny internetowe". Oczywiście biorąc pod uwagę w bardzo zawężonym rozumieniu tego hasła, to się zgadza, bo MM, Saturn, Euro i właśnie Media Expert też są na Ceneo, ale przecież to nie o to chodzi, kiedy operuje się takim hasłem reklamowym. Kiedy ja ten napis zobaczyłem, to od razu przypomniał mi się PiS i ich kłamanie od rana do wieczora, nazywanie czarne białym, a białe czarnym. Ale jeśli mamy w kraju ludzi z dużymi brakami w wiedzy oraz/lub innymi niedoborami, to takie hasła i oczywiste kłamstwa mają swoich realnych odbiorców. 

O przepraszam, Borys24.pl obniżył już cenę do 9899 zł. Co ciekawe, na Allegro prawie nie schodzą te TV, bo wiadomo, że cena wciąż nie jest akceptowalna. Nie jestem pewien, ale może jeszcze ani jednego nie sprzedali (a sprzedawców tego modelu OLED'a trochę tam jest), kiedy ceny zaczęły się od około 14 000 zł. Jesteśmy świadkami, jak na Allegro krzywe podaży i popytu od początku sprzedaży LG OLED55B6 nie przecinają się. Ciekawe, kiedy to nastąpi, czyli spadające ceny zaczną być akceptowalne przez pierwszych i w większej ilości klientów. Pewnie przynajmniej poniżej 9 tyś., ale raczej poniżej 8 tyś. Tak mnie się wydaje. 

Nie widziałem tej ceny 9999. dzieki

Czekam na cene 7999. Myślę że wtedy można brać.

 

 

Edytowane przez KARTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2016 o 00:17, Maciej Koper napisał:

Najprawdopodobniej kwestia użytego sensora. Zobacz czy mierzę - Jeti Specbos 1211, a co ma portal rtings (chyba najzwyklejszego i1 display pro). Pomiar 99% pokrywa się z informacjami od inżynierów Philips wykorzystujących tę samą matrycę OLED.

Maciej, ciekawie się zrobiło, w bardzo pozytywnym sensie, bo właśnie zauważyłem, że RTINGS 13 października zaktualizował swoje pomiary palety kolorów w B6. Wygląda mi na to, że przyznali się do błędnego, wcześniejszego pomiaru. I teraz mają wynik DCI-P3: 96.33%-98.24% oraz Rec 2020: 70.14%-74.04%. W tym momencie te wyniki praktycznie pokrywają się z Twoimi. Teraz nie mam już wątpliwości, że szeroka palet kolorów jest w tegorocznych OLED-ach wyśmienita. Przynajmniej pod tym względem kupujący tegorocznego OLED-a nie będzie się musiał martwić, że następna generacja będzie lepsza, bo praktycznie nie będzie mogła być lepsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech nawet w ichniejszym MM (MediaWorld) kosztuje 1980 EUR (czyli ok. 8500).

Ale o tym już była mowa - dalej jesteśmy traktowani jak Trzeci Świat.

Swoją drogą niewykluczone, że wczesną wiosną będę w Mediolanie służbowo i to dużym samochodem. Powinien się zmieścić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pawelll napisał:

We Włoszech nawet w ichniejszym MM (MediaWorld) kosztuje 1980 EUR (czyli ok. 8500).

Ale o tym już była mowa - dalej jesteśmy traktowani jak Trzeci Świat.

Swoją drogą niewykluczone, że wczesną wiosną będę w Mediolanie służbowo i to dużym samochodem. Powinien się zmieścić :)

We Włoszech muszą walczyć o klienta, bo ma ciekawsze widoki do wyboru - morze, góry, słońce, plaże...

A w naszym zimnym i pochmurnym kraju człowiek chce czy nie chce - jakiś ekran musi mieć : )
 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2016 o 16:09, WPPP napisał:

...

Jak dla mnie trzeba być niemądrym (pisząc delikatnie), ażeby kupować w sklepach typu Media Markt, Saturn, Euro i kilku innych tego typu, czyli w sklepach z mega marżami. Najśmieszniejsze jest dla mnie to, że np. w Media Expert, czyli w kolejnym sklepie z mega marżami, obsługa tych sklepów ma koszuli z napisami na plecach "mamy ceny internetowe". Oczywiście biorąc pod uwagę w bardzo zawężonym rozumieniu tego hasła, to się zgadza, bo MM, Saturn, Euro i właśnie Media Expert też są na Ceneo, ale przecież to nie o to chodzi, kiedy operuje się takim hasłem reklamowym. Kiedy ja ten napis zobaczyłem, to od razu przypomniał mi się PiS i ich kłamanie od rana do wieczora, nazywanie czarne białym, a białe czarnym. Ale jeśli mamy w kraju ludzi z dużymi brakami w wiedzy oraz/lub innymi niedoborami, to takie hasła i oczywiste kłamstwa mają swoich realnych odbiorców. 

A na Allegro cena wynosi już 9999 lub 9998! 

 

Nie bardzo rozumiem co ma PIS do traktowania polskiego rynku przez większość zachodnich koncernów jak krajów Trzeciego Świata które kiedyś łupiło się wprost przez zabieranie bogactw i siły roboczej a teraz przez narzucanie marż 3-4 krotnie wyższych niż na swoich rynkach. Zobacz za ile MM sprzedaje ten TV we Włoszech (1980 EUR). To dużo taniej niż u nas w necie. Ale z tego wynika, że także samo LG sprzedaje tam towary dużo taniej niż u nas. Mam zawodowe kontakty z kilkoma zachodnimi koncernami (w tym francuskimi) i wiem jakie marże mają na produktach u nas a jakie u siebie. Marnym pocieszeniem jest to, że np. do Kirgistanu ceny (nie marże) idą 2-3 razy wyższe niż do nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawelll napisał:

Nie bardzo rozumiem co ma PIS do traktowania polskiego rynku przez większość zachodnich koncernów jak krajów Trzeciego Świata które kiedyś łupiło się wprost przez zabieranie bogactw i siły roboczej a teraz przez narzucanie marż 3-4 krotnie wyższych niż na swoich rynkach. Zobacz za ile MM sprzedaje ten TV we Włoszech (1980 EUR). To dużo taniej niż u nas w necie. Ale z tego wynika, że także samo LG sprzedaje tam towary dużo taniej niż u nas. Mam zawodowe kontakty z kilkoma zachodnimi koncernami (w tym francuskimi) i wiem jakie marże mają na produktach u nas a jakie u siebie. Marnym pocieszeniem jest to, że np. do Kirgistanu ceny (nie marże) idą 2-3 razy wyższe niż do nas

Tylko tyle, ile o tym napisałem:). Ale ok, powtórzę trochę innymi słowami.

Sprzedawcy w Media Ekspert (przynajmniej około 2 miesiące temu, jak tam byłem) noszą koszulki z napisem na plecach, że mają ceny internetowe. Jest to więc bezczelne kłamstwo. Co więcej, oni nawet takie praktyki stosują, że - notabene - w ich sklepie internetowym skreślają cenę produktu, która jest ceną powyżej sugerowanej ceny detalicznej (na sam start sprzedaży) i chwalą się, że mają mega obniżkę, super cenę itp. A cena jest tylko trochę niższa od sugerowanej przez producenta (przeważnie kosmicznej) ceny detalicznej. Cała reszta "normalnych" sprzedawców ma już o wiele niższe ceny, a oni reklamują tego rodzaju mega obniżki.

Związek pomiędzy tymi nieuczciwymi, bo kłamliwymi reklamami a PiSem jest taki, że PiS tak samo kłamie każdego dnia, od rana do wieczora. Wiadomo, że każdy człowiek kłamie (różnice dotyczą tylko skali), a politycy szczególnie, ale obecnie rządząca partia kłamie tak potężnie, jak chyba nikt ze świata polityki w krajach cywilizacji zachodniej, bo prawie non stop, niezależnie na jaki temat mówią. Niektórzy z nich mają to prawdziwie we krwi, tzn. robią to bez żadnego wysiłki i przygotowań, po prostu całkowicie naturalne. Chcesz wobec tego znać prawdę, to prawie wszystkie wypowiedzi rządzących rozumiej na opak i będziesz znał prawdę, łącznie z nazwą tej partii. Jest to partia oficjalnie, werbalnie, najbardziej antykomunistyczna, ale jako jedyna o mentalności komunistów. Nawet najzagorzalsi postkomuniści nie mają już takiej mentalności.

Aha, a z całą resztą, którą napisałeś, to zasadniczo się z Tobą zgadzam. To o czym piszesz, nie jest przypadkowe. Jest to pewne zjawisko, prawidłowość, o której też można by dużo napisać, ale najlepiej zrobiliby to specjaliści, np. od procesów gospodarczych, ekonomii, czy od psychologii. 

Edytowane przez WPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem co mają ceny TV, polityka marżowa koncernów itp do PISu, że trzeba w wątku o OLEDzie LG o tym pisać - ale niech tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pawelll napisał:

Nadal nie rozumiem co mają ceny TV, polityka marżowa koncernów itp do PISu, że trzeba w wątku o OLEDzie LG o tym pisać - ale niech tam.

Ja po prostu nie lubię bezczelnych kłamców i oszustów, a polityką się interesuje, tak samo, jak nowoczesnymi technologiami, wobec czego pozwoliłem sobie na to porównanie, ale pełna zgoda, że nie powinienem, bo to nie jest na to miejsce. Jakkolwiek część polityczna stanowiła niewielką część z całości, która myślę, że była dość merytoryczna i na temat wątku.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie była ani merytoryczna ani na temat.

A wracając do meritum. Ten kierunek mi się podoba. Wreszcie coś normalnego (płaskiego), wydaje się już po chorobach wieku dziecięcego jak choćby problemy z kątami widzenia i pionowymi pasami z niejednorodnością.Jeszcze tylko cena bliżej tej włoskiej i odzyskuję nadzieję, że zdołam przeskoczyć ślepą uliczkę ewolucji TV (czyli LCD) i z plazmy przejdę od razu na OLED :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekam aż cena spadnie i biorę od razu :) Pewnie w okolicach świąt może być różnie, ale wstrzymuję się póki co. 

Oddaję LG 55EG910v. Myślałem o Sony XD93, ale wybór chyba jest tylko jeden. 55B6J. Thoughts? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 950 albo w Niemczech 9509. Reszta google.

 

BTW podczas Świat cena nie spadnie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...