Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

Kupno tańszego "na zejściu" to może być zaskakująco dobry pomysł, zwłaszcza zakładając, że cena pod koniec roku spadnie w okolice 5500 (skoro teraz da się kupić za ~6000, może zejść nawet niżej). Po roku lub półtora treści 4K/HDR może się spopularyzują, a cena 55" 4K pewnie spadnie w okolice 7-8 tys, a stary model będzie na rynku wtórnym wart pewnie koło 2,5 tys, więc cała zabawa zamknęłaby się w 11 tysiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę panowie, większosć oglądanych materiałów to jednak nc+, ale B6 jest lepiej dopracowana i jest płaska, EG910 zakrzywiona i  to jednak tylko FHD i za dwa lata to bedzie już przeżytek, Dalej nie wiem ...

 

Dnia 23.09.2016 o 13:28, Xisiek napisał:

Nowe wersje są lepiej dopracowane, poza tym możliwość obejrzenia materiału w UHD w HDR Dolby Vision jest wejściem w zupełnie inny wymiar doznań wizualnych. Modele 4K to przyszlosc, modele FHD są warte imho jeszcze mniej niż dziś kosztują.

PS. No chyba, że oglądasz tylko tv naziemna i filmy na dvd, ale wtedy to szkoda w ogóle bawić się w oledy.

Wiesz, zastanawiam się czy LGUH950 czy OLED, no ale jakosć OLED wali na łopatki LCD a cena UH950 a EG910 to juz taka sama. Większość materiałów to jednak nc+, no ale właśnie B6 jest płaski WEBOS 3.0 itd.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów sobie EG910, kalibrację i ciesz swe oko pięknym obrazem najwyższej jakości, przez następne 1,5 roku. Przez ten czas pojawi się na satce jakaś sensowna ilość materiału UHD z HDR i będzie można myśleć o zmianie, a na tym wyświetlaczu nie stracisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, KARTON napisał:

Wiesz, zastanawiam się czy LGUH950 czy OLED, no ale jakosć OLED wali na łopatki LCD a cena UH950 a EG910 to juz taka sama. Większość materiałów to jednak nc+, no ale właśnie B6 jest płaski WEBOS 3.0 itd.  

Jeśli lcd to jednak mi znacznie bliżej do Sony ZD9 i Panasonica DX900, jeśli OLED to ... bym poczekał aż na rynku pojawi się Grundig i Philips, to może zmienić nieco Twoja decyzję.

Jeśli musisz kupić już to cóż,wycieczka do sklepu i własnymi oczetami oceniasz obraz.  NC+ daje bardzo dobrej jakości sygnał na tle konkurencji więc jest/bedzie co przeskalowywac w nieodległej przyszłości :)

A jak jasny jest pokój w którym będziesz oglądał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest bardzo jasny tak mniej więcej do godziny 13. Nie mam parcia na zmianę, mogę poczekać. DX900 cena przeraża,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest bardzo jasny tak mniej więcej do godziny 13. Nie mam parcia na zmianę, mogę poczekać. DX900 cena przeraża,

A kto ma z Was B6 i jak się sprawuje.

Maciek testowałeś EG910 i B6 , według Ciebie który lepszy ?

Jeżeli B6 to za pół roku cena będzie już akceptowalna i pewnie wtedy będzie decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KARTON napisał:

Jest bardzo jasny tak mniej więcej do godziny 13. Nie mam parcia na zmianę, mogę poczekać. DX900 cena przeraża,

Jeśli jest bardzo jasno to wybór jeszcze trudniejszy, ale raczej w stronę lcd. Warto odwiedzić sklep i porownac, część osób uważa OLED za zbyt ciemny do jasnego salonu.

PS. Co do ceny - jest słabo wyceniony, choć to świetny tv. Praktycznie szczytowa plazma Pansonica VT60 kosztowała w 50 calach koło 6000-7000pln, biorąc pod uwagę obecna i ówczesną rozmiarowke jest to w sumie niemal odpowiednik 58 cali DX900, który kosztuje 100% więcej.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po 13 jest normalnie, a do południa i tak nic nie ma w TV, oglądam głownie wieczorem i w nocy jak dzieci śpią, w dzień to syn ogląda bajki na youtube i do też około godzine po 15. Stąd duże zainteresowanie OLED i głownie B6. Ale nie wiem co myśleć o UH 7707 i 8507. może wystarczy a OLED to OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Porownywanie krawedziaka do OLEDa nie ma najmniejszego sensu......Jezeli masz budzet na b6 ni zastanawiaj sie. Wczoraj ogladalem 13hours secret soldiers of benghazi....film ma specyficzny filtr na kolorach i mnostwo scen nocnych.....oled po prostu rozniosl w pyl moja Toske sv685. Zdewastowal ja i upokorzyl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mjasinsk napisał:

.film ma specyficzny filtr na kolorach i mnostwo scen nocnych.....oled po prostu rozniosl w pyl moja Toske sv685. Zdewastowal ja i upokorzyl:)

Podoba mi się jak zgrabnie to kolega ujął - upokorzył i zdewastował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie na pena  wchodzisz w aplikacje Filmy i zdjęcia i odtwarzasz. Kilka z nich jest przeznaczona do konkretnych producentów (chyba Panas) wiec ich nie odtworzysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj udało mi się wylicytować nowy nieodpakowany OLED 55B6V za 7500 zł :) Trochę boję się tego input laga, miałem brać C6 no ale za takie pieniądze nie będę już wybrzydzał. Może to jeszcze poprawią w aktualizacji. Wiadomo czym różni się model z końcówką B6V od B6J?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym się bał czy to nie ma zbitej matrycy lub w środku nie są nieodpakowane cegły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PayU. Teraz najważniejsze  żeby wszczęli dochodzenie i nadali jakiś numer sprawie. Ale jak rozmawiałem z jednym policjantem to mówi, że to nie jest takie oczywiste (lol) i być może będę musiał się cywilnie sądzić.

Edytowane przez djgromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak wyglądała ta transakcja na allegro - gościu miał 7 komentarzy w tym chyba 2 negatywy - więc na 100% wyglądało to na wałek

czy jak na allegro zapłąci się kartą kredytową (to i tak chyba jest PayU?) to w takiej sytuacji będzie łątwiej odzyskać kasę?

po prostu zgłąszam do visy (chyba usługa nazywa się chargeback?) że transakcja nie została zrealziowana przez drugą stronę i  kasę odzyska się na 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, djgromo napisał:

PayU. Teraz najważniejsze  żeby wszczęli dochodzenie i nadali jakiś numer sprawie. Ale jak rozmawiałem z jednym policjantem to mówi, że to nie jest takie oczywiste (lol) i być może będę musiał się cywilnie sądzić.

Na moje oko to jest przestępstwo określone w art. 286 kodeksu karnego i jest ścigane z urzędu. Musisz więc zgłosić sprawę organom ścigania.

PS. Policjant chyba powinien się douczyc.

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca (chyba jakiś upośledzony umysłowo) twierdzi, że został wynajęty przez kogoś przez facebooka żeby wystawiać aukcje dla jakiegoś lombardu. Cały czas full kontakt, sprzęt nowy, sprzęt już wysłany, a wczoraj pisze, że go oszukali i nie ma ani kasy ani TV. Okazji nie ma to prawda tylko to była licytacja, mogła dojść i do 11 tysięcy. Pech lub głupota polega na tym że wylicytowałem najwięcej. Podczas licytacji nie spodziewałem się, że wygram aukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, polega na tym, ze kupujesz taki TV w takim miejscu. Nauka na całe życie. Trzbea było jechać samemu po odiór. I placić przy odbiorze.

Zwykła ściema oszusta. To nie ja, to mnie oszukali, to ja jestem ofiarą ...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o Ech te allegro powinno to być bardziej zabezpieczone przed takimi skuRrrwysynami, trzeba być uczulonym na takie 'aukcje' jeżeli już płacić przy odbiorze. Aaa i sprawdzić czy w kartonie jest TV - potem czy w TV są bebechy. Przykra sprawa i wez teraz człowieku ganiaj z komendy na komendę żeby odzyskać $ zamiast się cieszyć z nowego TV. Kappa:unsure: 

 

OLED 55B6V za 7500 zł  przecież to był jawny śmiech oszusta w Twarz, Ten TV hula drugie tyle na Ceneo. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...