Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

Chytry dwa razy traci...a głupota nie boli...za taką kwotę trzeba było jechać i odbierać osobiście...nawet gdybyś miał jechać 600km...

Nie chce mi się wierzyć,że świadomi konsumenci są w stanie myśleć,że ktoś im sprzeda nowy tv za połowę ceny...

Co do programu ochrony kupujących to działa on tylko w przypadku wszczęcia postępowania przez policję.

Jeżeli będziesz jedynym zgłaszającym tą sprawę policja Cię oleje i będziesz w plecy 6k.

Pisz do człowieka z POK i miej nadzieję,że nie jesteś jedyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, djgromo napisał:

Sprzedawca (chyba jakiś upośledzony umysłowo) twierdzi, że został wynajęty przez kogoś przez facebooka żeby wystawiać aukcje dla jakiegoś lombardu. Cały czas full kontakt, sprzęt nowy, sprzęt już wysłany, a wczoraj pisze, że go oszukali i nie ma ani kasy ani TV. Okazji nie ma to prawda tylko to była licytacja, mogła dojść i do 11 tysięcy. Pech lub głupota polega na tym że wylicytowałem najwięcej. Podczas licytacji nie spodziewałem się, że wygram aukcję.

Na 99,9% proc. nie żaden upośledzony tylko sprytny gnojek, który udaje. Aukcja prawdopodobnie cala była ustawiona - koledzy podbijali, a Ty dałeś się niestety zlapac i pojechales najwyżej. 

PS. Z tego co pamiętam regulamin w ogóle nie dopuszcza sprzedaży w cudzym imieniu. A PayU nie gwarantuje zwrotu kasy przy tego typu sytuacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, djgromo napisał:

PayU. Teraz najważniejsze  żeby wszczęli dochodzenie i nadali jakiś numer sprawie. Ale jak rozmawiałem z jednym policjantem to mówi, że to nie jest takie oczywiste (lol) i być może będę musiał się cywilnie sądzić.

Nie rozumiem  na jakiej podstawie policja mialaby zadecydowac aby nie wszczasc sledztwa w sprawie, skoro ktos ukradl pieniadze. Jesli ktos sprzedaje towar, ktorego nie ma podajac nie swoje konto bankowe do przelewu, to chyba powinien byc przesluchany na te okolicznosc przez policje, ale moze to nie jest takie oczywiste w obecnej Polsce, wiec moze sie myle, Wazne, zebys zglosil przestepstwo oficjalnie i dostal na to papiery, Jest zgloszenie? Jakas bumaga?
  Wazny trop podrzucil Ci Kolega klaus71. Decydujacy jest  sposob platnosci, bo jesli placiles karta kredytowa, na 99 procent powinienes odzyskac pieniadze w przypadku zgloszenia chargebacku   (przynajniej tak jest w przypadku Visy). Im zrobisz to szybciej, tym lepiej. To jak zachowa sie  policja, w takim wypadku nie gra roli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to właśnie ciekawi czy jak kartę mam podpiętą w allegro - i jest to zdaje się obsługiwane przez PayU to zadziała mechanizm chargeback.

potencjalnie pośrednictwo PayU może tu być jakimś kruczkiem który zepsuje możliwość zastosowania tego typu zabezpieczenia.

ktoś może przerobił temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chargeback byłby dobrym wyjściem, niestety nie płaciłem kartą tylko szybkim przelewem dostępnym w płatnościach allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś całą sprawę do allegro, oni zablokują sprzedawcę i przekażą sprawę na policję, taką mają procedurę.
Moja żonka tez kiedyś musiała tak odzyskiwać kasę od nieuczciwego sprzedawcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grafikach googla znalazłem te same fotki co były w aukcji, pochodzą z ebaya. Co ciekawe osoba z tamtego ogłoszenia też oszukała kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Djgromo tak szczerze mówiąc to koledzy mają racje. Wtopiles trochę, żeby nie powiedzieć w 100% na własne życzenie. Nie czytałeś negatywa, którego ten gnojek dostał od oszukanego klienta 21.09 - napisał wprost, że koleś kombinuje i nie ma rzeczy, które sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak możesz to napisz jakie są efekty skorzystania z zabezpieczenia POK (program ochrony kupujących?) w PayU

ciekawe czy to ściema

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program w porównaniu do zabezpieczenia eBay i PayPal to zwykła ściema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto z as ma B6 i jak temat z wypaleniami?

Czaję się na ten model, to że jakość obrazu miażdży to wiem, żywotność też ale co z wypaleniami i ewentualnie bad pixel jak bywało w poprzednich seriach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, gabrysiek75 napisał:

mam go od 3 miesiecy i jest ok

A jak w nasłonecznionym pomieszczeniu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KARTON napisał:

A jak w nasłonecznionym pomieszczeniu?

 

rzadko ogladam w dzien ale tea ok

a ja mam takie pytanie do posiadaczy tego tv, jak go ustawic by przy wlancczaniu wyswietlalo sie logo WEBOS ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba 2 tys. albo nawet 3 tys. od premiery spadł, pamiętam jak niedawno sprawdzałem to było ponad 14 tys.

Zaczyna się robić ciekawie, 7 tys. lub 8 tys. to już by super cena była za ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro - oczywiście piszę tylko o produkcie fabrycznie zapakowanym, sprzedawanym na normalnych zasadach rękojmi i gwarancji - kosztuje 10499 zł.

Ale do akceptowanej, sensownej ceny jeszcze daleko. Zastanawiam się, czy w ostatnich tygodniach sprzedaży, powiedzmy 2, 3 miesiące przed zniknięciem z rynku, czyli gdy w sprzedaży będą już modele kolejnej generacji, cena może spaść poniżej 7 tyś. złotych. I wydaje mi się, że nie można tego wykluczyć. Wszakże we Włoszech już można kupić ten model za około 7200-7300 zł. w normalnej dystrybucji. Ale jak na razie tylko w Italii są tak niskie ceny. Generalnie w tym kraju mają najniższe ceny TV w UE. Z jakiegoś powodu muszą lub mogą mieć aż tak bardzo konkurencyjne, niskie ceny. 

A teraz kwestia, z powodu której postanowiłem się w tym miejscu udzielić.

Otóż, mam pytanie do Macieja Kopera.

Gdzieś tutaj na Waszym forum przeczytałem Twoją lub kolegi wypowiedź, że możecie merytorycznie odnosić się do portalu rtings.com i jeszcze innego. I o to właśnie Cię proszę, jako autora testu LG OLED B6. Albowiem w/g Twojego pomiaru odwzorowanie szerokiej palety barw DCI-P3 wynosi aż 99%. Natomiast Rec 2020 wydaje mi się, że wcześniej w Twoim teście przeczytałem, iż 72% (nie umiem teraz znaleźć tego drugiego pomiaru; jest to też trochę trudniejsze, bo po zmianach technicznych Wasza strona działa o wiele gorzej w postaci niewyświetlających się albo wcale albo poprawnie obrazków- nie można też niektórych z nich powiększać, a wcześniej to działało; również tabele i schematy się "rozleciały"). Natomiast chłopakom z rtings.com w TV OLEDB6 DCI-P3 wyszła od 86% do 93%, a Rec 2020 od 61% do 67%. Jest to więc wyraźna różnica. Co więcej, na innej zagranicznej stornie, tzn. na 4k.com, gdzie również dokonano własnego pomiaru DCI-P3 wyszło 94.1%, co można uznać za zgodność z pomiarem na stronie rtings.com (bo chyba jakaś granica błędu pomiaru oraz z powodu tego, że poszczególne egzemplarze nie są idealnie takie same istnieje?), ale nie z Waszym. O co więc chodzi z tym znacząco odbiegającym Waszym pomiarem? Dodam, że jeszcze gdzieś przeczytałem o wartości 97% DCI-P3, ale nie wiem, czy ten wskaźnik pochodził z pomiaru autora tekstu, czy też z jakiegoś przepisania, zasłyszenia lub może zupełnie zostało to wzięte z niczego. 

I jeszcze jedno. Czy jest szansa, że przed potraktowaniem przedmiotowego testu, jako archiwalne, przeprowadzicie jakość efektu HDR?

Ach, i jeśli mógłbyś, to chętnie bym przeczytał Twoje zdanie na temat tego, dlaczego tegoroczne OLEDy premium (E6) mają wyraźnie niższą jasność szczytową w stosunku do B6.

Edytowane przez WPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, robert1272 napisał:

To chyba 2 tys. albo nawet 3 tys. od premiery spadł, pamiętam jak niedawno sprawdzałem to było ponad 14 tys.

Zaczyna się robić ciekawie, 7 tys. lub 8 tys. to już by super cena była za ten model.

Też czekam na takie ceny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co czekać? Jak chcesz to kup w jakims solidnym włoskim sklepie internetowym. Płatnisć PayPal ubezpiecza Twoje zakupy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pmcomp napisał:

Po co czekać? Jak chcesz to kup w jakims solidnym włoskim sklepie internetowym. Płatnisć PayPal ubezpiecza Twoje zakupy. 

A zamawiał ktoś z forumowiczów w taki sposób tv ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomasz81 napisał:

A zamawiał ktoś z forumowiczów w taki sposób tv ?

 

Niestety, ale z mojej literatury Regulaminów sklepów internetowych innych krajów UE wynika, że ciężko znaleźć taki sklep, który wysyła poza granice kraju działalności. Nieliczne wysyłają tylko do kraju sąsiedzkiego, np. francuski do Belgi (no ale to są przecież "siostry"). Ewentualnie, co też wynika z pewnej logiki, luksemburskie do Francji i/lub Niemiec albo belgijskie do Holandii i na odwrót. Do Polski nie wysyła żaden, którego sprawdzałem. Dopiero Komisja Europejska chce wprowadzić przepisy, które by zobowiązywały sklepy internetowe w UE dostarczać towary do wszystkich pozostałych krajów UE, aby jednolity rynek faktycznie był jednolity, bez żadnych granic.Ale czy i kiedy, to chyba jeszcze nie wiadomo. 

Dlatego, ja wspomniałem o niskich cenach TV we Włoszech tylko dla uświadomienia forumowiczów, że niska cena OLED-ów teoretycznie jest możliwa, skoro tam się da i to już teraz po 3 miesiącach od premiery, a przecież produkty są z tej samej polskiej fabryki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może podać jakiegoś linka do sklepu w Italii z sensowną ceną? Może uda się go mi ściągnąć, bo znajomy jeździ tam co 2-3 miesiące ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z informacji od LG Polska..gwarancja będzie robiona grzecznościowo.

Więc należy mieć to na względzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...