Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65B6J Test - młodszy brat OLED'a E6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem szczesliwym posiadaczam B6 w wersji 55 cali. TV jest mega zajefajny, ale mam problem, mianowicie zarywa mi obraz. Pomozcie, co wlaczyc lub wylaczyc by pomogdlo ??? Z gory wielki dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem szczesliwym posiadaczam B6 w wersji 55 cali. TV jest mega zajefajny, ale mam problem, mianowicie zarywa mi obraz. Pomozcie, co wlaczyc lub wylaczyc by pomogdlo ??? Z gory wielki dzieki.



Co to znaczy, że zarywa obraz? Może słaba siła sygnału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada to jak szarpniecie obrazu. jak mialem samsunga d8000 dzwoniac na infolinie kazali mi cos wylaczyc i pomoglo, bo byl slaby sygnal (kablowka), teraz mam naziemna telewizje cyfrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli szarpanie masz na sygnale z wewnętrzengo tunera dvb-t? na każdym kanale (tvp 1hd ? i tvn?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jej ustawienia chyba wszystko zależy - jak dasz suwaki na max to powinno być ultra płynnie 

i ponoć ewentualne problemy z true motion (artefakty?) właśnie w tegorocznej serii zostały wyeliminowane

 

jest też kwestia czy masz najnowszy soft w tv - na jakimś starszym może to było jeszcze skopane

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De-blur ustaw na 10 a de-judder musisz się pobawić jak Ci będzie się najlepiej oglądało. Zazwyczaj optymalnie jest w okolicach 4-6, ale to już jak kto lubi.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru możliwość edycji postu wyłączyła mi się po 10 minutach (coś krótko)

Wklejam więc  jako kolejny post

 

Nie mogłem dłużej czekać....więc stało się....następny będzie większy...ale po kilku godzinach już wiem na pewno że nie będzie to LCD...w każdym żaden w istniejącym wydaniu

https://goo.gl/photos/C8bZL1JoDLdsWh1o9

Na gorąco kilka rzeczy......zakrzywienie i odbicia.....nie taki diabeł straszny

Odbicia:

https://goo.gl/photos/4mAcW6K6poteSAPB9

https://goo.gl/photos/7ZQNt5XYkgzPUs9y8

Krzywizna:

https://goo.gl/photos/KZNB3dU1Ev566b3A6

Działanie systemu:

Szybkość: Bardzo dobra, oceniłbym jako znakomitą gdyby nie lekkie wstrzymywanie się z wejściem do opcji

Aplikacje: Używam na co dzień dwóch You Tube i Netflix. Obie, z racji posiadania Toshiby SV685 czyli fajnego tv ale nie smart, odpalane były na smart bluray samsunga. Obiektywnie You tube dobrze zoptymalizowany pod 4K, Netflix dewastuje szybkością działania tego z Bluraya. Przy okazji puszczałem równocześnie Netflixa z bluraya Samsunga w 1080 na Toshibie i z aplikacji na Oledzie w 4K i wszystko działało płynnie i bez zacięć. Oczywiście różnica w jakości bezdyskusyjna.

Pliki: Póki co wrzuciłem trochę wakacyjnych plików z Samsunga GalaxyS6 (4K/30, 1080p/30 i 60) z kamerki Polaroid Cube+ (1080 i timelapse) oraz aparatu Sony Aplha65 głónie 1080. Wszystko działa bez problemów. Na uwagę zasługuje bardzo szybkie działanie przeglądarki plików.

Intuicyjnośc systemu: Rewelacja

Możliwości systemu: w zakresie opcji nawet nie zdążyłe się jeszcze połapac bo liczba ustawień szczeólnie trybów eksperckich jest ogromna.

Tyle pierwszych wrażeń......

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mjasinsk
A mozesz ocenic roznice pomiedzy HDR 10 a DV na Netfliksie? Podobno HDR10 ssie z tego zrodla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filmy i seriale 4k są ładnie wyeksponowane na Netflixie i tworzą odrębna podkategorię, są tam też pozycje z DV ale nie widze z HDR10. Masz na mysli jakiś konkretny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocmy do tematu jak obejrzysz je wszystkie i mam nadzieje podzielisz sie opinia, ktore pozycje zrobily na Tobie najlepsze wrazenie, a ktore niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ten OLED Twoim okiem radzi sobie z płynnością ruchu? 

Chodzi mi szczegolnie o naturalność ruchu przy zachowaniu widocznego wpływu na wzrost ostrości obrazów ruchomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Binary, jest taki serial Marseille. MOże nie jest to House of Cards ale próbował konkurować. NIe jest w DV ale obraz jest po prostu obłędny. Daredevil i Marco polo mogą się schować. Dużym zaskoczeniem jest dla mnie jakość karty wifi w tym tv. Testuje kolejny już film i ani razu się nie przycięło. Aż zastanawiam sie czy podłączać go kablem zełaszcza ze mam powazny problem techniczny bo LG dołączyło grubą wtyczkę z uziemieniem i niestety nie mieści mi się w peszlu. To nie wina LG ale mojego wykonawcy który wykończeniówke w mieszkaniu robił ale musze "sztukować" kable niestety.

Póki co sprawdziłem tez tryb pseudo HDR ale osobiście uważam , ze jest całkowicie niepotrzebny.

 

Nie wiecie może gdzie s szybkiego serwera można pościągac dema 4k i HDR????

 

 

 

2 godziny temu, binary napisał:

 

Wrocmy do tematu jak obejrzysz je wszystkie i mam nadzieje podzielisz sie opinia, ktore pozycje zrobily na Tobie najlepsze wrazenie, a ktore niekoniecznie.

 

 

 

póki co mało testowałem bo mam same problemy techniczne. LG zastosował wtyczkę któa za cholerę nie przechodzi mi w ścianie nawet jak wyciągnę kable. To nie wina LG tylko mojego mega specjalisty który robił mieszkanie. Musze zastosowac rozwiązanie pośrednie ale to wymaga wizyty w MM. Zaskakuje mnie jak dobrze działa sieć bezprzewodowa. Na Netflix testuje póki co same 4k filmy i jeszcze ani razu nie przyciął się. testuję to za dużo powiedziane bo zerkam na tv ciągnąc kable. Tak przy okazji jest taki serial Marseille produkcja Netflixa. W 4K wygląda obłędnie (pomińmy sam film). Jakość obrazu bez problemu dorównuje temu co oglądam można oglądac na zapętlonym filmie promocyjnym SES 4K. Nawet nie znalazłem skąd pościągac dema na pendrive zeby potestowac resztę możliwości TV. 

MIałen nakręcić filmik head to head z moją Tośką 46SV685 z tylnym podświetleniem ale lubię ten telewizor i żal mi się zrobiło dobijac go na koniec kariery u mnie :) 

 

Cytat

A jak ten OLED Twoim okiem radzi sobie z płynnością ruchu? 

Chodzi mi szczegolnie o naturalność ruchu przy zachowaniu widocznego wpływu na wzrost ostrości obrazów ruchomych.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za pytanie laika, ale jak to jest z tą literką na końcu oznaczenia modelu? Niektóre żródła podają B6J jak w tym teście a inne B6V. Czy jest jakaś różnica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie filmy i seriale 4k są ładnie wyeksponowane na Netflixie i tworzą odrębna podkategorię, są tam też pozycje z DV ale nie widze z HDR10. Masz na mysli jakiś konkretny?


Jesli masz Nvidie Shield, Xboxa albo ewentualnie PS4 (tutaj nie jestem pewien dzialania hdr, bo update jest swierzy), to z tych urzadzen mozesz uzyskac HDR10, podlaczajac je do tv i porownac materialy hdr z aplikacji Netflixa w telewizorze.
Przy okazji, czy zauwazyles jakies wady, czy niedociagniecia telewizora, ktore wg Ciebie producent powinien poprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego z tych urządzeń nie mam ale wkrótce pewnie XBOXa. Wstrzymuje mnie jedynie przynajmniej półoficjalna informacja ze pracują nad update z audio passthrough.

Póki co po pierwszym szoku, którym jednak jest nawet dla znającego temat, różnica w obrazie w stosunku do mojej Tośki LCD, zacząłem poszukiwanie wad. Przejrzałem znane mi tablice testowe w tym te badające banding i muszę przyznać ze w tym temacie też jest bardzo dobrze ale w żadnym razie nie idealnie. Tylko to "nie idealnie" należy traktować w kategoriach eksperckich a nie codziennego użytkowania. Dziwi mnie również  to, że przy naprawdę super fajnie działającym systemie czasem menu opcji potrafi dziwnie długo reagować. Sam Web OS mogę ocenić tylko i wyłącznie w superlatywach choć ilość aplikacji nie jest porażająca. No ale jak ktoś słusznie zauważył za 250PLN można kupić małego android boxa i cieszyć się androidem. Obejściem jest korzystanie z mirror link ale ten potrafi zaliczyć zwiechy z tym, że to nie jest wina tv bo takie same zwiechy mam na bluray samsunga z tą samą funkcją. Kolejnym minusem jest trochę problematyczne działanie HDMI ARC. Ponieważ wszystko mam podpięte do Yamahy i sterowane Logitech Harmony czasem przejście z Netflixa podłączonego pod Yamahe powoduje, ze wejście ampli fixuje mi się na własnie tym połączeniu i przerzucenie źródła dalej podaje dźwiek z TV. Znalazłem na to rozwiązanie ale jest to obejście powodujące że muszę wymusić dodatkową komendę na TV. Może jestem upierdliwy no ale jest to jakiś tam problem.

Mam też problem z referencyjnymi ustawieniami TV ale to też nie jest problem samego telewizora. Wszyscy testujący przyznają, ze tv ma świetne odwzorowanie kolorów w trybie eksperckim jednakże proponują znaczące obniżenie podświetlenia OLED i obniżenie jasności. Dla mnie przy oglądaniu dziennym wtedy panel który w oczywisty sposób jest ciemniejszy od najnowszych LCD, jest zbyt ciemny.

Przez zupełny przypadek też okazało się że moja wrogość do zakrzywionego ekranu przeszła w 30 sekund po powieszeniu go na ścianie w miejsce Tośki. Tośka oprócz tego że była niezła miała niestety szybę przed ekranem i okno umiejscowione po lewej stronie po prostu odbijało się w dzień w ekranie dosyć mocno (chyba widac to na jednym z moich zdjęć) Zakrzywienie LG powoduje, że okno "nie łapie" się w ekran i dzięki temu nie mam problemu z najbardziej upierdliwym refleksem z którym się borykałem w dzień. Nigdy bym o tym nie pomyślał kiedy pisałem że nie lubię krzywizn :)

Jeszcze jedną drobną wadą dla mnie jest ten filtr który LG stosuje na ekranie. W dzień jednak go widzę i trochę mnie denerwuje ale faktycznie w znakomity sposób obniża refleksy.

Aha...wadą jest brak drugiego tunera sat. Musze przyznać ze z tak sprawnym systemem i łatwym w obsłudze menu chętnie przeszedłbym na moduł CI. Obecnie poprowadziłem jeden kabel z Enki do tunera TV i cieszę się kanałami testowymi UHD oraz niemieckimi HD z HBBTV i naprawdę praca z wbudowanym tunerem , obsługą menu, nagrywaniem jest na wysokim poziomie. Jedyne co nie jest fajne to mała ilość informacji o kanale ale za to w ładny sposób prezentowana.

 

P.S. Będę w najbliższym czasie chciał się skupić bardziej na detalach obrazu, HDR, szczegółach i szczególikach w tym odwzorowaniu ruchu, może nawet zmuszę się na jakieś dłuższe obcowanie z piłką nożną :)  

 

 

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjasinsk

Dzieki za detaliczny opis. Mysle, ze sporzadzona przez Ciebie lista upierdliwosci, nie bedzie dotyczyla wiekszosci uzytkownikow, a w kazdym razie mnie one nie raczej dotycza.

Wierce dziure w brzuchu o to porownanie DV vs  HDR10, bo pomimo iz uwazam, ze przeskok technologiczny w tym momencie, przynajmniej w moim przypadku, nie ma racjonalnych przeslanek,  nie mniej jednak  zaczynam odczuwac  spodradycznie ciagoty w  kierunku HDR i cos czuje, ze do nowego roku czy  wiosny nie doczekam w tym przekonaniu. Najprawdopodobniej moj wybraniec, nie bedzie mial zaimplementowanego DV -  przyznam sie, ze celuje w jak najjasniejsze modele. Okazuje sie bowiem, ze coraz wiecej BD UHD masterowana jest w 4000 nitow ( wsrod ktorych  zdarzaja sie nieprzekonwertowane do 1000 nit), poza tym wiekszosc nie zawiera informacji o MaxCLL, czy MaxFALL ( tzn wartosc ustawiona jest na zero) wiec praktycznie efekt HDR zalezy w glownej mierze od mozliwosci  telewizora w zakresie maksymalnej luminancji i jego krzywej  tone mappingu. Telewizor ma nam sluzyc wylacznie do konsumpcji materialow HDR a wiec BDUHD i streamow,  dlatego wlasnie prosze o porownanie efektu z wbudowanej aplikacji Netflixa , ktora obsluguje DV i zewnetrznego zrodla Netflixa 4k UHD ( nie obslugujacego DV). Mam w  zasiegu telewizory HDR ale nie LG i nie zamierzam  ufac opisom z angielskich, czy amerykanskich  forow, bo mam swiadomosc, ze ich uzytkownicy, w tamtej kulturze,  generalnie  nauczeni sa  okazywac entuzjazm, zamiast rzetelnych ocen, zas w przypadku tych naprawde doswiadczonych  uzytkownikow, istnieje zagrozenie "biasu', tj uprzedzenia, badz checi konsekwentnego podtrzymania swoich ocen, w oczach czytelnikow, zwlaszcza jesli dotychczas  promowali jakies stanowisko lub walczyli z przeciwnymi opiniami, Malo ktory z nich pozwala sobie na zrewidowanie opinii, czy zmiane  poprzedniego stanowiska, bo wg nich oznacza to utrate  twarzy, czy oslabienie wlasnej pozycji.

Poniewaz polowa materialu HDR ma pochodzic ze streamow, dlatego zalezy mi na opinii osoby, ktorej opinii moge zaufac, a nie chcialbym popelnic bledu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslę, że zarówno w zakresie OLED HDR jak i LCD HDR będziemy musieli jeszcze troche poczekać na ostateczne dopracowanie formatów. ja osobiscie czuję sie jak królik doświadczalny bo wiem że kupiłem produkt który szybciej stanie się przestarzały niż moja Tośka. Jak widac w zakresie HDR jest mnóstwo spekulacji. Zastanawiam się czy pójście w stronę jasności jest tak samo istotne jak dopracowanie formatu w którym HDR czuje się najlepiej. Mam co do HDR mnóstwo pytań i bardzo mało odpowiedzi. W którymś czy w kilku testach podkreślano przy ekranach LCD Samsunga że jasność na poziomie 1400 nitów utrzymują w oknie i niestabilnie  czyli przez króki okres czasu. Co to w praktyce oznacza dla użytkownika? Przyznam się że nie wiem. Czy to oznacza, że materiał który akurat potrzebuje owe 1400nitów będzie musiał byc skrojony na wyświetlenie mniej niż 5 sekund czy TV tak czy siak będzie go musiał przyciąć do 600 nitów. Czy może jest tak, że skoro TV na 100% może wyświetlić tylko 800 nitów to scena wymagająca 100% pokrycia ekranu też będzie musiała być przycięta do powiedzmy 300nitów zeby była poprawnie wyświetlana na większości ekranów.Może te pytania brzmią dziecinnie ale HDR ciągle jest taka nowinka że nawet u w miarę doświadczonego ale jednak amatora muszą się pojawić. Demo LG Chess skrojone pod OLED DV "daje po oczach" jak latarka a znamy ograniczenia OLEDA. Czy to oznacza że to samo demo skrojone pod Telewizor zdolny do 2000 nitów będzie niemożliwe do obejrzenia gołym okiem? Gdzie jest granica jasności bez utraty przyjemności oglądania czy sensu oglądania. Czy 2000 nitów na LCD przy jego ograniczeniach jeżeli chodzi o czerń nie powoduje w praktyce degradacji efektu??? Nie wiem. Na razie mam trzy nowinki. Rewelacyjny obraz (ostry, piękne kolory i ich odwzorowanie), rewelacyjne kąty (nie mówię o patrzeniu na film pod kątem 100stopni ale o degradacji obrazu w tym względize w LCD nawet przy zmianie pozycji na sofie) no i DV/HDR. Póki co te dwa pierwsze już robią swoje a ja i tak wiem że kolejny TV będzie musiał byc nabyty szybciej niż poprzedni. jedyne co zaczyna mnie zastanawiać to czy pójście w górę z pikselami ma sens zakłądając że jednak 75 cali jest jakąś górna granicą możliwości zakupowych konsumenta  a przy 65 calach śmiem wątpić czy to w ogóle ma sens.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś może z forumowiczów jak rozkładał się spadek cen poprzedniej generacji oledów? Chodzi mi o to jakiej ceny można spodziewać  się za 65 B6 przed swiętami? Z tego co Pamiętam 65 EF960 na start kosztował 30 000 na Polski rynek, zastanawia mnie ile kosztował w czasie świątecznej gorączki 2015 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslę, ze raczej po wprowadzeniu nowej seri w IIQ 2017 nalezy sie spodziewać czegoś pomiędzy 17-19k i przez sklepy internetowe 15-17

I taki mały eksperymecik

Wiatraczek live

https://goo.gl/photos/AzQBQqKFa2fDRMuN7

To samo ale na ekranie TV

https://goo.gl/photos/4i5Ycyszjm8wM6By9

 

Porównywać należy pierwsze zdjęcie do widoku na ekranie TV z drugiego zdjęcia a nie wiatraczek z obrazem TV tylko na drugim zdjęciu. Tak sobie wymyśliłem że to w sumie prostu sposób na porównanie tego co odwozorowuje ekran TV nie przejmując się błedami i przekłamaniami aparatu i monitora na którym się ogląda...no chyba że strasznie się mylę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie co radzicie. Kupować EG910V czy poczekać BJ6 w 55 calach?

Nie mam ciśnienia ceny lecą w tej chwili BJ6 w MM za 13tys. EG 6499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wersje są lepiej dopracowane, poza tym możliwość obejrzenia materiału w UHD w HDR Dolby Vision jest wejściem w zupełnie inny wymiar doznań wizualnych. Modele 4K to przyszlosc, modele FHD są warte imho jeszcze mniej niż dziś kosztują.

PS. No chyba, że oglądasz tylko tv naziemna i filmy na dvd, ale wtedy to szkoda w ogóle bawić się w oledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...