Jump to content

Recommended Posts

W ogóle mało u nas tytułów trafia na BRD. A zobaczmy jak "stary" już jest to format. W tym kontekście strach się bać co będzie z wydaniami UHD 4K.

Zostaje nauczyć się angielskiego ☺.

Ja nie kupowałem bluray bo mieszkam w UK i po angielsku nie chciałem kupować ale odkąd oglądam Netflix i Amazon video i oglądam filmy i seriale po angielsku, to stwierdziłem, że czemu nie zacząć kupować filmów na bluray.

Może nie nie w 4k, ale normalne full HD, bo takowy mam odtwarzacz. Do tej pory służył jako urządzenie dla Netflix w sypialni. Zniosę go na dół i podłącze do sprzętu w salonie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro premiera filmów UHD na polskim rynku, filmy mają być dostępne tylko w MM i Saturnie. Jestem ciekaw jaką cenę dadzą :P

A pewno coś z 199,- :lol::lol:

Edited by Robert_1988_KrK
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy 199 będą się sprzedawały jak ciepłe bułeczki.

Kolejka społeczna bedzie, zapisy itp. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaraz wrzucam wideo test pierwszego filmu więc patrzeć na forum ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ogóle mało u nas tytułów trafia na BRD. A zobaczmy jak "stary" już jest to format. W tym kontekście strach się bać co będzie z wydaniami UHD 4K.

Bać się już nie musisz bo te nowsze i nowe tytuły będą wychodzić na UHD BD z polskimi napisami, ale ze starymi tytułami na UHD BD z polskimi napisami podejrzewam że będzie tak samo jak jest teraz na BD.

Mój kolega zawsze powtarza że najlepszy nośnik to jest ten na którym jest najwięcej tytułów. Reszta to ciekawostka.

146 PLN.

Batman v Superman.

No i znowu mamy sytuację taką samą jak kiedyś z filmami na Blu-Ray po 120 zł.

Edited by grzegorz288

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to jest ciekawe- czy są statystki ogólnodostępne mówiąc ile sprzedaje się łącznie tv w naszym kraju w danym "calarzu".

Nie są ogólnodostępne. To badania GFK Polonia traktujące o odsprzedazy TV (i innego sprzętu) ze sklepów RTV/AGD.

Np. udzialy w rynku wartościowo, ilościowo, hitlista itp.

Dostępne dla producentow i innych graczy za kilkadziesiat tysięcy EUR rocznie.

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie do końca na temat ale o filmach na bluray i o filmach Netflix full HD i 4k.

No kupiłem 4 filmy na bluray HD i [beeep] nie urywa. Jakość obrazu wcale nie wiele lepsza albo wcale nie lepsza od filmów HD z Amazon video i z Netflix.

Nie mówią już o filmach 4k.

Liczyłem że zachwyce się dźwiękiem DTS MA, niestety też szału nie ma.

Może ciut lepiej niż DD ale niewiele.

Kiedyś na starym sprzęcie jak miałem film w dts core, to odrazu było słychać różnice na plus w stosunku do DD.

Czy oni tak teraz te DD ulepszyli, czy jak?

No jest troszeczkę na plus dla dts ma ale nie wiele. Liczyłem na większy szok dla uszu.

Nie widzę sensu kupowania płyt, niestety.

Bynajmniej z filmami, może z muzyką spróbuję jeszcze w DTS.

Edited by raf7775

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Shallows - wydanie USA - polska wersja językowa na płycie UHD. Wydania europejskie (pojawią się nieco później) zapewne będą miały tę samą specyfikację.

Labyrinth - wydanie USA - jw.

W obu przypadkach dostępne są tyły okładki z widniejącą polską wersją językową.

Edited by misfit
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Sony chyba prawda? Czyli jak na BD można się spodziewać "wszędzie" pl wersji. Chociaż US to się nie spodziewałem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po dostępnych wersjach językowych można tak stwierdzić. Labyrinth dodatkowo ma fajną cenę na amazon.com - 73zł przy obecnym kursie dolara (nie licząc kosztów wysyłki).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem ciekaw czy od teraz w każdym filmie od Warnera będą pl napisy, bo zapowiedzieli Tarzana a on może fajnie wyglądać w UHD (nie widziałem filmu jeszcze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Labirynt" na UHD BD z polskimi napisami i polskim lektorem ? No to mamy jeden z pierwszych starych filmów na UHD BD. No i chyba kupowanie filmów na BD robi się bezsensowne. Bo lepiej kupić film na UHD BD i oglądać go w HD przez jakiś czas jak się nie ma telewizora UHD, a potem jak się kupi telewizor UHD to będzie jak znalazł.

A ja wygrzebałem "Kod Da Vinci" na UHD BD, można zobaczyć zadek okładki i pisze że są polskie napisy i polski lektor.

http://www.blu-ray.com/movies/The-Da-Vinci-Code-4K-Blu-ray/160249/

A także wygrzebałem "Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok" na UHD BD, ale zadku okładki jeszcze nie ma także nie wiadomo czy film ma polskie napisy ?

http://www.blu-ray.com/movies/Crouching-Tiger-Hidden-Dragon-4K-Blu-ray/162080/

Także worek z starymi filmami na UHD BD zaczyna się otwierać.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie brak info, ale też liczę na polską wersję językową w Przyczajonym i Goodfellas - szanse na to są dość spore.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jakis dow[beeep] ma byc...???!!!!! Wiekszosc uzytkownikow DVD nie nie zamienila swych odtwarzaczy na na BD , a wy marzycie o 4K.....????!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie brak info, ale też liczę na polską wersję językową w Przyczajonym i Goodfellas - szanse na to są dość spore.

Przypuszczenia się potwierdziły częściowo. "Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok" na UHD BD będzie miał polskie napisy, tak pisze w wieściach.

http://www.blu-ray.com/news/?id=19678

No i pojawienie się muzycznej treści na UHD BD też trzeba odnotować.

http://www.blu-ray.com/movies/Michael-Schenkers-Temple-of-Rock-On-a-Mission-Live-in-Madrid-4K-Blu-ray/156678/#Review

To jakis dow[beeep] ma byc...???!!!!! Wiekszosc uzytkownikow DVD nie nie zamienila swych odtwarzaczy na na BD , a wy marzycie o 4K.....????!!!!!

No wiesz, nie którym ludziom na jakości nie zależy więc DVD im wystarcza. Mam też kolegi który się nie przesiadł na Blu-Ray bo ten nośnik od samego początku mu się nie podobał, uważa go za kiepski i i jego zdaniem na Blu-Ray szkoda kasy. Dopiero teraz nośnik UHD BD go przekonał, ale na razie nic nie kupuje, tylko śledzi temat UHD BD.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli kogoś nie zadowala jakość Blu-ray'a to chyba nie ma po co w ogóle zagracac sobie pokoju telewizorem :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyczajony z okładką z widniejącą polską wersją językową na płycie UHD -> http://www.blu-ray.com/movies/Crouching-Tiger-Hidden-Dragon-4K-Blu-ray/162080/

The Angry Birds Movie - w wydaniu m.in. włoskim polska wersja językowa na płycie UHD BD + BD.

Angels & Demons - w wydaniu m.in. włoskim polska wersja językowa na płycie UHD BD + BD

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zapowiedziach Galapagos na 09.11 znajdują się następujące filmy UHD:
- Chłopcy z ferajny
- Jestem legendą
- Jupiter Intronizacja
- Miasto złodziei
- Operacja Argo
- Pacific Rim
- Tarzan: Legenda
- Wielki Gatsby

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przed chwilą, misfit napisał:

W zapowiedziach Galapagos na 09.11 znajdują się następujące filmy UHD:
- Chłopcy z ferajny
- Jestem legendą
- Jupiter Intronizacja
- Miasto złodziei
- Operacja Argo
- Pacific Rim
- Tarzan: Legenda
- Wielki Gatsby

Pozwolę sobie na drobną złośliwość pod adresem Galapagos - same hity i nowości :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co masz do Goodfellas czy Argo ? :P

Ale Warner mnie ogólnie zadziwia, że bardziej skupiają się na mniej lub bardziej starych filmach, a mniej na nowościach jeśli chodzi o UHD BD. I dotyczy to też zagranicy. Dziwna strategia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Dawidowski1000 napisał:

Pacific Rim :rolleyes: Tam może być ładnie wyglądający HDR. 

To na bank, ten film przecież  to głównie wytwór grafików komputerowych, więc i jakość będzie prawdopodobnie bardzo wysoka :)

 

17 minut temu, misfit napisał:

Co masz do Goodfellas czy Argo ? :P

Ale Warner mnie ogólnie zadziwia, że bardziej skupiają się na mniej lub bardziej starych filmach, a mniej na nowościach jeśli chodzi o UHD BD. I dotyczy to też zagranicy. Dziwna strategia :)

Myślę podobnie :)

Co do Argo to przyznam, że liczyłem na zdecydowanie więcej. "Chłopcy z ferajny" bez uwag, natomiast mega ciekawi mnie co wyczarują z taśmy z 1988-1990 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...