Jump to content

grzegorz288

Użytkownik
 • Content Count

  1169
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

44 Excellent

About grzegorz288

 • Rank
  4K

Recent Profile Visitors

2572 profile views
 1. W kwestii tanich odtwarzaczy UHD-BD, to X-BOX chyba wygrywa to starcie.
 2. A mnie ten film w kinie tak wciągnął że szybko mi minął seans. Miałem wrażenie po seansie, że film trwał godzinę, a po wyjściu z kina miałem niedosyt.
 3. Tak jak pisze pan powyżej, to są te same płyty, jedynie okładka je różni
 4. Niektórzy w internecie nie wypowiadają się o tej odrestaurowanej wersji pochlebnie. Ponoć jest dużo DNR, a odrestaurowana wersja filmu to tylko wersja kinowa. Czekałem na wznowienie tego filmu, ale dziś mam mętlik z cyklu które wydanie kupić ?
 5. Ja byłem filmem "Obcy Przymierze" Zachwycony. Moim zdaniem jak już się bawią w te prequele Obcego to niech się bawią do końca, a potem z Obcym niech robią co chcą. A ten hejt który panuje na ten film, moim zdaniem wynika z tego że ludzie dzisiaj nie potrafią się zachwycać. W dzisiejszych czasach jak film nie jest realistyczny, logiczny czy zgodny z prawami fizyki to od razu muszą to wytykać. Czasami mam wrażenie że niektórzy ludzie nie potrafią oddzielić filmu od życia. No i każdy film rządzi się swoimi prawami które z życiem mają mało wspólnego.
 6. O jejku ! W sieci huczy że ten odnowiony Terminator 2 na Blu-Ray i UHD-BD jest tak przejechany DNR że ponoć głowa boli ? Skoro to odnowione wydanie jest ponoć kiepskie. No to o porządnym wydaniu tego filmu na Blu-Ray, możemy pomarzyć. A tak długo na nie czekaliśmy. No ale poprzednie wydania Terminatora 2 na Blu-Ray też nie były dobre, ale ponoć są lepsze od tego odnowionego ? Jeżeli to prawda to się zastanawiam, które wydanie Terminatora 2 na Blu-Ray jest na dzień dzisiejszy najlepsze ? Moim zdaniem trzeba by było zrobić plebiscyt w tej kwestii. Na przykład jakaś ankieta ?
 7. Ja bym przeszedł na UHD-BD, ale czekam czy pojawi się telewizor UHD z HDR o przekątnej od 32 cale do 39 cali. Ktoś powie że taki mały jest do kitu, ale w mojej klitce sprawdzi się znakomicie.
 8. Ciekawe będą te płyty Blu-Ray w tych Batmanach ? No bo na płytach UHD-BD wiadomo czego można się mniej więcej spodziewać. Ale te płyty Blu-Ray ? Ponoć w każdym opakowaniu UHD-BD będą po dwie płyty Blu-Ray. Batman Początek może być remasterem. Ale w pozostałych częściach mogą być te same płyty Blu-Ray które można kupić teraz. Zobaczymy czy będzie to warte kupna.
 9. Ciekawe, kiedy będą 32 calowe telewizory UHD z HDR ? No ale jak już jest monitor 27 calowy z HDR to telewizor 32 calowy UHD z HDR to tylko kwestia czasu, ale nie wiadomo jakiego.
 10. Z jednej strony masz rację. Mój kolega np. naoglądał się filmów UHD z HDR u kolegi i chce przejść na UHD-BD, ale mieszka w bloku i ma mały pokój w którym ma 32 calowy telewizor full HD. Większego nie chce bo miał 40 calowy telewizor full HD i źle mu się oglądało filmy z odległości 120 cm, ale jak przeszedł na 32 calowy telewizor full HD to, było to wybawienie dla jego oczu (przy okazji moich też) i filmy ogląda teraz jak trzeba. Także mój kolega czeka na 32 calowy telewizor UHD z HDR. Mam nadzieję że się doczeka, no bo jak oni chcą uczynić standard z Ultra HD i HDR, to takie 32 calowe telewizory UHD z HDR też powinny być.
 11. Kingsman po 40 zł ? No faktycznie, jeszcze obniżyli, to fajnie, oby tak dalej. Te ripy dysków UHD-BD to tylko zachęta do piractwa. A ściąganie tylu gigabajtów z powodu UHD i HDR to przesada.
 12. Mad Max Na Drodze Gniewu w podstawowym wydaniu kosztuje 55 zł. Wydania kolekcjonerskie zawsze są droższe. A jak ty kupujesz tylko wydania kolekcjonerskie to wcale się nie dziwię że filmy na Blu-Ray są dla ciebie po 100 zł.
 13. Gdzieś ty widział Kingsmana za 99 zł ? Chyba w empiku bo tam lubią zawyżać ceny, a poza tym tam zawsze jest drogo. W media markecie i saturnie Kingsman na Blu-Ray w plastikowym pudełku kosztuje 50 zł, a w steelbooku 70 zł, a DVD 30 zł więc między DVD, a podstawowym wydaniem Blu-Ray jest 20 zł różnicy, majątek to to nie jest. Jak tak się człowiek porozgląda w media markecie czy saturnie to dużo filmów jest na Blu-Ray za 40 zł, 50 zł, 60 zł, a także są filmy po 30 zł. No i nie ma wątpliwości że filmy na UHD-BD, telewizory UHD, odtwarzacze UHD-BD, przyczyniły się do obniżki cen filmów na Blu-Ray. A co do braków wielu filmów na Blu-Ray po polsku to mamy tu do czynienia z kiepską polityką wydawniczą. No bo na DVD dużo filmów wyszło po polsku i nie mam tu na myśli polskich małych dystrybutorów typu Monolith, SPI, Vision czy Kino Świat. Ale mam tu na myśli dystrybutorów typu Galapagos, Filmostrada i Imperial. Bo oni są dystrybutorem filmów z Warner Bros, New Line Cinema, Columbia Pictures, Tristar Pictures, Sony Pictures, Universal, Metro Goldwyn Mayer, 20th Century Fox, Disney, Touchstone Pictures, Paramount Pictures. Jak tak się przejrzy katalog filmów DVD z polską wersją językową to dużo filmów z tych wytwórni jest na DVD po polsku i jakoś z wydaniem filmów z tych wytwórni po polsku, nie było problemem na DVD. A teraz jakoś jest problem z wydaniem starego filmu na Blu-Ray. Dlatego wiele filmów z tych wytwórni które wymieniłem, mam na DVD po polsku bo na Blu-Ray po polsku ich nie ma. I chyba wcale tych filmów na DVD nie będę w stanie wymienić na Blu-Ray bo w Polsce nie wyjdą po polsku.
 14. Także przez takie wydania filmów na UHD-BD to mam wątpliwości czy przechodzić na nowy format ? Seanse z płyt UHD-BD na telewizorze OLED zaliczyłem u kolegi. No i potwierdzam że filmy na UHD-BD które widziałem są lepsze pod względem obrazu od tego co jest na Blu-Ray w HD. Ale na mnie te różnice nie zrobiły wielkiego wrażenia i nie spowodowały tego żeby już lecieć do sklepu po telewizor Ultra HD z HDR i odtwarzacz UHD-BD. Kolega mi doradził żebym kupował te filmy które są w prawdziwym 4K, a te filmy które są w fałszywym 4k i prawie 4k, to mam sobie odpuścić bo wydania Blu-Ray tych filmów są dobre i wystarczające.
×
×
 • Create New...