Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Również w końcu zakupiłem DXE720 i jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś nie wymienia TV co roku no to chyba jest to bardzo dobry wybór na tą chwilę. Aczkolwiek TV znikają ze sklepów, więc trzeba się spieszyć. Ja kupiłem ostatnią fabrycznie zapakowaną sztukę w świętokrzyskim :)

PanasDX720.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marcinek# napisał:

Cześć.

Dzięki za info.

Taka wartość kontrastu jest deklarowana dla TX-50DX730.

http://www.displayspecifications.com/en/model/4fe2496

 

Nie wiem czy to prawdziwa wartość ale nawet jakby było to powyżej 5000:1 to juz jest super. Zwróć tylko uwagę na to co pisał kolega wyżej - sprawdź dostępność bo może się okazać, ze juz nie ma co kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem przez internet TX-50DXM710 w Saturnie. Rzeczywiście dostępność serii DX700 jest słaba. W Media Expert w ogóle nie chcieli zamawiać bo TV nie jest już dla nich dostępny.  Mam nadzieję, że wszystko będzie ok z telewizorem i z niecierpliwością czekam na dostawę.

Dzięki Wam serdeczne za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez Marcinek#
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry refleks :) Napisz parę zdań jak wrażenia Twoje. Od razu podpowiem do TV lub filmów - tryb kino lub prawdziwe kino, temp barwowa ciepły 1 lub ciepły 2, i w sumie wszystkie ulepszczacze poza ifc na off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się w świecie TV dzieje, jeżeli już na 60hz bez defektów trzeba polować. Myślałem że do tego czasu będą tylko w naprawdę tanich TV.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Marcinek# napisał:

Cześć.

Dzięki za info.

Taka wartość kontrastu jest deklarowana dla TX-50DX730.

http://www.displayspecifications.com/en/model/4fe2496

 

Zauważyłem też, że wartości kontrastu są różne w różnych wielkościach matryc tych samych modeli TV. Tu można porównać http://www.displayspecifications.com/en/brand/2d8e4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nic dziwnego, bo kwestia podświetlenia to indywidualna sprawa każdego modelu, i drobne różnice w jasności muszą się pojawić. Więc nawet jak weźmiesz trzy te same telewizory, w tym samym rozmiarze, i ustawisz je w jednym miejscu, a następnie dokonasz pomiaru na tej samej planszy, wyniki będą się minimalnie różnić. Po prostu muszą, bo każdy egzemplarz nawet robiony według tej samej specyfikacji będzie się różnił - jedna dioda LED drugiej nierówna. :rolleyes:

Edytowane przez JarekWML
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie miałem na myśli różnic, o których piszesz, ale chodziło mi o różnice sporo większe i podawane w oficjalnych specyfikacjach. Dla przykładu podam dwa modele: TX-58DX700 kontrast statyczny 5500:1 i TX50DX700 ten sam parametr w tej wielkości matrycy jest 4700:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest dokładnie taka sama. Niech w jednym podświetlenie matrycy świeci trochę jaśniej, i już będziemy mieli różnicę w jasności bieli i jasności czerni. A co za tym idzie, w kontraście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w cx700 i jestem bardzo zadowolony. Chociaz dx7000 też robił świetne wrażenie. To naprawdę dobre tv.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Telewizor już jest. Na razie w domu mam bałagan ( mały remont), więc TV zainstalowany prowizorycznie tylko po to, aby cokolwiek go sprawdzić. Obraz na ten moment wydaje się ok ( na razie żadnych zmian w ustawieniach), ale mam pewną wątpliwość dotyczącą dźwięku.

Mianowicie:

 - Na materiałach z Internetu jest ok.

 - Na sygnale analogowym też jest ok.

 - Ale gdy mam podłączony dekoder ( z Orange) po HDMI to dźwięk mam tylko wtedy, gdy wykorzystuję złącze nr 3 opisane po prostu jako HDMI. Natomiast, gdy jestem podłączony do gniazd HDMI nr 1 lub 2, opisanych odpowiednio jako HDMI hdcp 2.2 lub HDMI hdcp 2.2 (ARC) to dźwięku nie mam ( obraz ok). Co jest grane?

Nie używałem do tej pory HDMI i jestem niedouczony w tej materii. 

Czy mam problem z TV?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć naprawdę  dobry obraz oraz zobaczyć co ten tv potrafi pokazac wyrzuć czym prędzej dekoder Orange. To co oni oferują via sagemcom uh88 to jest dramat, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym, ale go używam, bo czekam na aktywację nowego dekodera z "kablówki".

 

Edytowane przez Marcinek#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to łącząc się w bólu życzę szybkiej przesiadki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zdecydowany na telewizor Samsung UE60J6240 za 3000 zł, ale znalazłem nowy Panasonic TX-58DXU701 w cenie 4000 zł. Czy uważacie, że warto do niego dopłacić, czy będzie jakaś widoczna różnica w obrazie?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic jest bardzo dobrym panelem do tv i filmu, tylko pytanie czy to jest nowy egzemplarz nie ze zwrotów lub expo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedawca obiecuje, że ma ostatni nowy na magazynie, nie ze zwrotów ani ekspozycji dlatego wydaje mi się, że może to być dobra oferta w stosunku do UE60j6240, przynajmniej na tym materiale, który był dostępny do zobaczenia na tych telewizorach na Panasonicu wydawał się (minimalnie) lepszy. Do tego wygląd telewizora też na plus no i zastanawiam się czy jednak nie dopłacić tego 1000 zł. 

Na minus matryca 60hz, ale praktycznie w ogóle nie oglądam sportu, więc w filmach to chyba nie będzie tak przeszkadzało.

Edytowane przez Przemekc1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, dx700 ma uplynniacz, który choć nie robi 120Hz całkiem elegancko pozwala na uplynnienie obrazu. Seria J jest juz stara, wiec ryzyko TV po "przejściach" jeszcze większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w praktyce, w stosunku do j6240/j6200 ten Panasonic będzie miał podobny obraz w przypadku sygnału full hd plus do tego oferuje 4k i mocno ograniczony HDR, tak? Głównie oglądam mimo wszystko źródła full hd i nie chciałbym żeby do tego zadania jakość obrazu była gorsza niż w serii J Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie będzie, możesz śmiało iść w dx700 - jak podasz dobre wydanie BD po przeskalowaniu do 4K TV pokaże dlaczego FHD nie ma sensu dziś kupować.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...