Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o fachową opinię na temat modelu Panasonica TX-55DXU601E

Mój stary TV padł tydzień temu a na nowy nie chcę wydawać więcej niż 3500zł po odwiedzinach w marketach i lekturze w internecie jestem prawie zdecydowany na model TX-55DXU601E który jest do dostania za 3300zł. Nie jestem graczem, TV będzie mi służył przede wszystkim do oglądania filmów z płyt Blu-ray oraz zwykłej TV kablowej. Sport również oglądam ale nie w olbrzymiej ilości, głównie jak są większe imprezy sportowe (czy model ten posiada jakieś funkcje poprawy płynności ruchu typu Intelligent Frame Creation lub Clear Motion ???)  Od ekranu będę siedział jakieś 2,2 - 2,5 m, telewizor będzie stał na szafce tyłem do okna w pokoju przez które to w godzinach popołudniowych wpada słońce.

Wiem że ten model to średnia półka i cudów nie można się spodziewać bo matryca ma tylko 50Hz, chciałbym się upewnić czy jednak do moich potrzeb on wystarczy dlatego proszę o opinię. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Lepiej  kupic troche mniejszy telewizor  ale z lepszymi  wynikami w testach   czyli  np   50  calowy model dx700, dx710,dx720,dxu701

W modelu dxu601 jest panel IPS.Kontrast nie jest zbyt wysoki.

http://www.displayspecifications.com/en/model/15b58de

DX700 to telewizor z panelem va.W tym modelu telewizora  poziom czerni i  kontrast  jest lepszy  niz  w dxu601.

http://www.displayspecifications.com/en/model/14b3493

Edytowane przez grundig
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź grundig!

Wolałbym większy TV niż 50 cali i z serii DX700 jest w niezłej cenie TX-58DX700E za 4000zł (już dołożył bym te kilka stów) ale prawie przy wszystkich dostępnych egzemplarzach jak sprawdzam w sklepach internetowych marketów widnieje "egzemplarz możliwy z ekspozycji" więc lipa.

Natomiast mniejszy model z tej serii TX-50DXU701 jest dostępny nówka chyba też w dobrej cenie 3000zł (lepszej niż TX-55DXU601E i z lepszymi parametrami od niego choć mniejszy) Pytanie tylko czy ten DXU701 nie jest dużo gorszy od DX700? Dwie czy trzy strony wcześniej w tym temacie pisałeś że różnice są niewielkie pomiędzy tymi modelami i są one tylko pod względem dźwięku oraz typu panela, czyli rozumiem że można śmiało kupować ten model TX-50DXU701 głównie do oglądania filmów z blu-ray i TV kablowej, przy sporcie też da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje raz jeszcze,

Mam jeszcze jedno pytanie czy możesz napisać coś na temat modelu z tego roku TX-55EX610E czy tam jest panel VA i dobry kontrast oraz czerń, jak on się ma w stosunku do serii DX700 z tamtego roku? Pytam bo ten ma większy ekran ale również HDR i podobne parametry jak te z serii DX700, czy może za wcześnie aby coś o nim mówić i lepiej iść w sprawdzony DXU701 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno cos  napisac o TX-55EX610E  to nowy model . Nie ma  nawet  informacji o tym modelu telewizora na internetowej stronie panasonica.

Na  bulgarskim forum na ktorym jest duzo informacji o telewizorach tez nie ma jeszcze tego modelu .Jest  podobny model czyli ex600, panel IPS.

https://forum.setcombg.com/panasonic-телевизори/58651-panasonic-телевизори-2017-a-4.html

Na hdtvtest i avforums tez nie ma informacji.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli seria DX700 zostaje na bank, ale znalazłem jeszcze jeden nówka TX-58DXU701 czy on jest taki sam jak  TX-50DXU701 pod względem parametrów jedynie różni się większą przekątną prawda? Jeśli tak to wolę dopłacić parę stów i wziąłbym tego większego bo ekran 50 czy 58 cali z tymi samymi parametrami będzie dawał taki sam efekt wizualny, znaczy się jakość obrazu prawda? Sorki za może naiwne pytania ale wolę się po prostu upewnić i dokonać najlepszy obecnie dla mnie wybór ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obraz bedzie praktycznie taki sam. Jedyne co gorzej wygląda na większym to słabej jakości kanały SD, jak ogląda się zbyt blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, muminn napisał:

Dziękuje bardzo za odpowiedź grundig!

Wolałbym większy TV niż 50 cali i z serii DX700 jest w niezłej cenie TX-58DX700E za 4000zł (już dołożył bym te kilka stów) ale prawie przy wszystkich dostępnych egzemplarzach jak sprawdzam w sklepach internetowych marketów widnieje "egzemplarz możliwy z ekspozycji" więc lipa.

 

W Saturnie jest promocja i 58dxm710 można kupić nowy, nie z ekspozycji za ok.3600zł po rabatach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślałem, że gdzieś można jeszcze urwać 100 :) Warto się tym zainteresować, bo to chyba jedna z ostatnich opcji żeby dostać ten telewizor nowy w takiej cenie, w większości sklepów zostały tylko z ekspozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2016 o 23:52, Maciej Koper napisał:
Wybrane sceny z filmów wyglądały po prostu jak oglądane przez okno!

movie4.jpg

Tak naturalnie oddany obraz można było podziwiać na skalibrowanym DX700.

Co to za film, z jakiego źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 3 miesiącach użytkowania Panasonica 50DX710 jestem bardzo zadowolony. Wszystkim niezdecydowanym, którzy cenią spokojny i naturalny obraz szczerze polecam. Obraz taki jak lubię, a kolory, czerń i biel jak dla mnie super. Cały czas oglądam bez szczególnej regulacji ( ciągle brak czasu, aby to spokojnie zrobić). Aplikacje chodzą prawidłowo, radia słucham na TUBE.com lub nawet w przeglądarce, ale wtedy nie mogę wygasić ekranu, a przynajmniej tego nie znalazłem. Dzięki raz jeszcze za pomoc i rady w tego forum. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche poczytalem i spytam...planuje zakup TV do 3500..wybor padl na Panasonic TX-50DX700E (wstepnie)..powiedzcie prosze mi jak mialby sie on do zastosowania w pryszlosci konsoli XBX,ktora juz powinna obslugiwac 4k to raz...dwa..czesto ogladam streamy sportu(hokej) z sieci,,,,,,jakby to wygladalo jakosciowo na tym TV?ktos ma moze jakies ciekawe spostrzezenia w tej materii?chyba ,ze jakies inne ciekawe TV w tym przedziale kasowym..pzdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 58DX710 i szczerze nie wymienię na nic innego. Oczywiście przy słabym źródle nadawanego sygnału nic nie zrobisz. Ale powiedzmy sobie szczerze kto kupuje taki tv do oglądania materiału z kasety VHS.

Gorąco polecam do wszystkich rodzajów materiałów. Do tego Himedia Q5 i mmmmmmiód cud i orzeszki.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sunnboy napisał:

troche poczytalem i spytam...planuje zakup TV do 3500..wybor padl na Panasonic TX-50DX700E (wstepnie)..powiedzcie prosze mi jak mialby sie on do zastosowania w pryszlosci konsoli XBX,ktora juz powinna obslugiwac 4k to raz...dwa..czesto ogladam streamy sportu(hokej) z sieci,,,,,,jakby to wygladalo jakosciowo na tym TV?ktos ma moze jakies ciekawe spostrzezenia w tej materii?chyba ,ze jakies inne ciekawe TV w tym przedziale kasowym..pzdr..

Pod kątem konsoli rozważ model nowszy, TX-50EX700. Znacznie poprawiono input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JarekWML napisał:

Pod kątem konsoli rozważ model nowszy, TX-50EX700. Znacznie poprawiono input lag.

o tego nie widzialem,to jedyna znaczaca roznica?bo cena faktycznie podobna..choc malo opinii widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JarekWML napisał:

Znacząca - z odczuwalnego ponad 50ms zrobiło się (ponoć) 21ms.

no chyba kolego wisze Ci pifko bo wyglada sympatycznie,chyba ,ze inni koledzy wylapai jakies zonki w stosunku do DX700..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Grundig, zmienia zdanie w zależności którego Panasonica (lub Philipsa, w przypadku Kikiego) chce sprzedać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie zawodowcem nie jestem ,gram sporadycznie ale jak mam w preorderze XBX zamowionego to wole skorzystac z dobrodziejstw niskiego laga w TV..troche mnie te 60hz hamuje ale czytajac was nie koniecznie ma to az takie znaczenie ;)

ps teraz gralem na xb360na hd ready i tez dalem rade :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sunnboy napisał:

no nie zawodowcem nie jestem ,gram sporadycznie ale jak mam w preorderze XBX zamowionego to wole skorzystac z dobrodziejstw niskiego laga w TV..troche mnie te 60hz hamuje ale czytajac was nie koniecznie ma to az takie znaczenie ;)

ps teraz gralem na xb360na hd ready i tez dalem rade :D

 

Do gier 100/120Hz nie ma znaczenia, chyba, że byś chciał z upłynniaczem grać, ale wtedy wysokie wartości input laga potrafią skutecznie zniechęcić do gry. Tamto wyżej to żartem pisane co do 100ms. :)

Im mniej tym lepiej i zawodowstwo nie ma tu dużego znaczenia, o ile w grach powolnych czy przygodowych input lag wyższy nie preszkadza, to w FPSach, ale i grach sportowych czy platformówkach warto mieć te niskie wartości. Także jak najbardziej zmiana w serii 'E' dla graczy to duży komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,douczajac sie na biezaco- Tu z forum,widze ,ze HDR i jego plusy zaczynaja sie od 500 kandeli,ogladanie sportu tez  wymaga jednak 100Hz  tak wiec jednak doplace i pojde w dx 750,kwota wieksza ale warta mysle :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...