Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

SAMSUNG UE50MU6100, CZY PANASONIC 50DX700E

Warto dopłacić co DX700 KILKA STÓWEK WIĘCEJ?

 

1. Gdzie będzie lepszy kontrast oraz HDR?

2. Oglądanie sportu - piłki nożnej w którym TV będzie lepsze?

3. Aplikacje, TVP, ipla, Netflix, HBO GO, tvn player, będą w obu TV?

 

Tylko te TV biore pod uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem właśnie 50dx700 z za 2700 czy warto może wziąć nowy 50ex700e za 3600, bo jeszcze mogę oddać?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś ma podpięty tv ten pod dekoder cp Evobox.A jeśli tak czy nie ma czasami jak się uruchamia tv i dekoder przekontrastowania .Proszę o info .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz działanie trybu ''Clear Motion'' dla poprawy ostrości w ruchu, ogólnie mówiąc czy widzisz smużenie w sporcie, na piłce  i rozmazywanie napisów na bandach itp?

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kris89 napisał:

Kupiłem dziś ten telewizor, obraz faktycznie jak na ta kasę wymiata. Jednak to co mnie nie mile zaskoczyło, to brak kodeków divix oraz dts audio. To są jakieś kpiny ;/

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/soundbar-denon-dht-s514

i teraz jak dokupię takie coś, to czy dźwięk będzie już odtwarzany?

Rozumiem że chcesz żeby posiadał DTS-HD Master Audio? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎25 o 21:00, agat89 napisał:

Kupiłem dziś ten telewizor, obraz faktycznie jak na ta kasę wymiata. Jednak to co mnie nie mile zaskoczyło, to brak kodeków divix oraz dts audio. To są jakieś kpiny ;/

 

 

...dlatego  go oddałem  po  dwóch dniach nerów ...i  zakupiłem  Samsunga...ten  czyta  wszystko :) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Gdzieś zaginął mi pilot do DX700, normalnie się chyba zdematerializował..

W każdym razie teraz mam dylemat czy szukać gdzieś oryginalnego (jeśli mógłbym kogoś prosić o podanie jakiegoś nru seryjnego/modelu pilota) czy może ktoś miał do czynienia z jakimiś fajnymi pilotami uniw ersalnymi np. typu logitech harmony, które mógłby polecić,?

Wtedy pytanie, czy mając pilot uniwersalny jestem w stanie wejść w każdą możliwą opcję i ustawienie tak jak z oryginalnego pilota?

Ewentualnie może panasonic ma jakieś wypaśne/nowe piloty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,
Gdzieś zaginął mi pilot do DX700, normalnie się chyba zdematerializował..
W każdym razie teraz mam dylemat czy szukać gdzieś oryginalnego (jeśli mógłbym kogoś prosić o podanie jakiegoś nru seryjnego/modelu pilota) czy może ktoś miał do czynienia z jakimiś fajnymi pilotami uniw ersalnymi np. typu logitech harmony, które mógłby polecić,?
Wtedy pytanie, czy mając pilot uniwersalny jestem w stanie wejść w każdą możliwą opcję i ustawienie tak jak z oryginalnego pilota?
Ewentualnie może panasonic ma jakieś wypaśne/nowe piloty?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.panasonic.pavc.viera.vieraremote2

Póki co dobry ryc niż nic.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu jestem posiadaczem dx 700 58 cali ogólnie jestem zadowolony trochę słabe katy widzenia reszta ok

Mam pytanie odnośnie skalowania do 4 k z jakiego zrodła tv skaluje czy tylko z blue ray? czy np z dysku zewnętrznego lub laptopa po hdmi da radę i czy to się gdzieś uruchomić bo nic takiego nie widzę dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co jest podpięte jest skalowane do natywnej rozdzielczość matrycy, dlatego nigdzie nie widzisz tej funkcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mogę po trzech miesiącach troszkę wypowiedzieć się o tym TV w wersji 58 calowej. O tym modelu jest sporo napisane dobrego nawet w tym temacie, ja jeżeli mogę to napiszę co mi przeszkadza w tym telewizorze a jest tego sporo.

Największy problem  to dla mnie o dziwo obraz, nie było kalibracji , ustawienia wziąłem z drugiej strony tematu z filmiku Panasonic DX700 DX700E settings after calibration . Problem to fatalne kąty oglądania, na wprost jakoś to wygląda ale wystarczy że siedzi się przykładowo w linii prostej od bocznej krawędzi ekranu i już obraz pogarsza się w sposób irytujący. Oglądam tylko z dekodera HD i trochę telewizji DVB-t , przy słabszej treści to już jest przysłowiowa masakra.

Nie wiem szczerze co ustawić żeby zmniejszyć ten problem.

Drugim problemem to jak dla mnie to takie wyblakłe kolory, szarości. Na żadnych ustawieniach których próbowałem, nie ma porównań z intensywnością kolorów z starszymi moimi telewizorami  Samsunga czy to ośmio letniego czy bijącego na głowę trzy letniego. Kolory żywe, kontrast nawet na słabszym materiale, w Panasonicu takie efekty tylko przy najlepszej jakości sygnału. Dziwna sprawa bo zawsze kojarzył mi się właśnie Panasonic z obrazem perfekcyjnym jak dla zwykłego zjadacza chleba.

Nie wiem czy ma znaczenie ale w moim egzemplarzu występuje spory clouding.

Przy okazji mam takie pytanie czy w opcji epg /guide w Panasonicu nigdy nie było możliwości przypomnienia dla wybranego programu? Przecież to występuje w modelach za 1000zł. Druga sprawa to nagrywanie z usb, zastanawiam się nad kupnem tego dysku z zasilaniem tylko mam rozumieć żeby to miało sens to dysk musi cały czas być w stanie czuwania a TV?

Odnośnie Smarta czy jest szansa że pojawią się nowe aplikacje , żona korzystała często VOD tvp tutaj brak. Oczywiście smarta Samsunga nie ma co porównywać no ale to nie jest najważniejsze.

Ostatnia prośba o pomoc, czy da się przy podłączonym dysku ustawić jakiś widok który by był bardziej czytelny np. foldery. W tym starszym Samsungu mam do wyboru parę widoków , tutaj wszystko porozrzucane.

Proszę o jakieś wskazówki i z góry dziękuje.

Dołączę parę zdjęć ale słabo widać problem z obrazem.

20171101_224410.jpg

20171101_224227.jpg

20171101_224206.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam model dxu 701 czy w jakimś znaczącym stopniu różni się on od zwykełgo dx 700?,i ewentualnie czy ktoś wie gdzie mógłbym dostać szczegółową listę zmian ustawień

z poprawną kalibracją?

Przyznam że jestem laikiem w tych sprawach i Wasza pomoc była by mi pomocna.

Dziękuje i Pozdrawiam:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

DXU 701  I DX 700 to bardzo podobne  telewizory.Jesli chcesz mozesz skorzystac   z zaawansowanych ustawien obrazu  z linkow  nizej.

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.11.2017 o 15:13, esp74 napisał:

Witam serdecznie

Mogę po trzech miesiącach troszkę wypowiedzieć się o tym TV w wersji 58 calowej. O tym modelu jest sporo napisane dobrego nawet w tym temacie, ja jeżeli mogę to napiszę co mi przeszkadza w tym telewizorze a jest tego sporo.

Największy problem  to dla mnie o dziwo obraz, nie było kalibracji , ustawienia wziąłem z drugiej strony tematu z filmiku Panasonic DX700 DX700E settings after calibration . Problem to fatalne kąty oglądania, na wprost jakoś to wygląda ale wystarczy że siedzi się przykładowo w linii prostej od bocznej krawędzi ekranu i już obraz pogarsza się w sposób irytujący. Oglądam tylko z dekodera HD i trochę telewizji DVB-t , przy słabszej treści to już jest przysłowiowa masakra.

Nie wiem szczerze co ustawić żeby zmniejszyć ten problem.

Drugim problemem to jak dla mnie to takie wyblakłe kolory, szarości. Na żadnych ustawieniach których próbowałem, nie ma porównań z intensywnością kolorów z starszymi moimi telewizorami  Samsunga czy to ośmio letniego czy bijącego na głowę trzy letniego. Kolory żywe, kontrast nawet na słabszym materiale, w Panasonicu takie efekty tylko przy najlepszej jakości sygnału. Dziwna sprawa bo zawsze kojarzył mi się właśnie Panasonic z obrazem perfekcyjnym jak dla zwykłego zjadacza chleba.

Nie wiem czy ma znaczenie ale w moim egzemplarzu występuje spory clouding.

Przy okazji mam takie pytanie czy w opcji epg /guide w Panasonicu nigdy nie było możliwości przypomnienia dla wybranego programu? Przecież to występuje w modelach za 1000zł. Druga sprawa to nagrywanie z usb, zastanawiam się nad kupnem tego dysku z zasilaniem tylko mam rozumieć żeby to miało sens to dysk musi cały czas być w stanie czuwania a TV?

Odnośnie Smarta czy jest szansa że pojawią się nowe aplikacje , żona korzystała często VOD tvp tutaj brak. Oczywiście smarta Samsunga nie ma co porównywać no ale to nie jest najważniejsze.

Ostatnia prośba o pomoc, czy da się przy podłączonym dysku ustawić jakiś widok który by był bardziej czytelny np. foldery. W tym starszym Samsungu mam do wyboru parę widoków , tutaj wszystko porozrzucane.

Proszę o jakieś wskazówki i z góry dziękuje.

Dołączę parę zdjęć ale słabo widać problem z obrazem.

20171101_224410.jpg

20171101_224227.jpg

20171101_224206.jpg

witam,
mam dokładnie to samo telewizor mam 10 miesięcy, i szczerze mówiąc nie mogę na niego patrzeć, obraz jest strasznie irytujący (elekt "ziarna", "mgły" jest nie do zniesienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzalem na zdjecia  wyzej.Na zdjeciu widoczne ograniczenie wiekowe .Czyli zdjecie zostalo wykonane z polskiego kanalu.Jesli to kanal sd  to dobrej jakosci   obrazu na  58 calowym nie bedzie. Jesli  to nawet kanal  hd ale  program zostal zarejestrowany przy pomocy kamer sd  to jakosc  obrazu bedzie na niskim poziomie.Dobrym  przykladem  jest  np program jaka  to melodia  nadawany  na kanale tvp  1hd .Od   29 sierpnia program  jaka to melodia  rejestrowany przy pomocy kamer hd.Nie sa  to najlepsze    kamery hd ale lepsze niz   sd.Przykladowo  gdy wykorzystywana jest piosenka w tym programie ktora byla zarejestrowana w sd  to  jakosc obrazu jest beznadziejna.Nie pomoze  w tym przypadku nawet telewizor OLED za   30   tysiecy..Duzy ekran  wymaga dobrego  zrodla sygnalu  hd. Jesli   to kanal   hd ale program zarejestrowany jest przy pomocy  kamer sd  to jakosc  bedzie  slaba lub bardzo slaba  czyli  program   jest „upskalowany” do wysokiej rozdzielczości. 

Jesli   program lub film bedzie zarejestrowany przy pomocy kamery wysokiej klasy  czyli np  Sony F65  to jakosc obrazu bedzie wzorowa.Przyklad w linku nizej

http://beiks.pl/pl/aktu/kamery-sony-f55-w-produkcji-filmu-kraina-jutra

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz .

To obraz z telewizji naziemnej chyba Zoom TV , jakaś produkcja nowa.

Wiem że jest możliwość ustawienia obrazu dla danego sygnału czy to z antena DVB-t czy z dekodera sat. Czy są jakieś ustawienia które mógłbym wprowadzić własnie przy odbiorze kanałów z Tv naziemnej gdzie jednak materiałów w dobrej jakości jest jak na lekarstwo a obraz był ostry , bez jakiś półcieni czy ziaren z ładnymi wyrazistymi kolorami ? Co trzeba ustawić , podciągnąć czy zmniejszyć żeby poprawić efekt? . Czy da się coś z kontami żeby chociaż trochę lepsze były? Mam kilkuletniego Samsunga 49cali i obraz z tych kanałów sd to przepaść na niekorzyść Panasonica. Wydaje się że to tylko różnica 6 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W przypadku  sygnalu   sd  czyli standardowej  rozdzielczosci  im  mniejszy ekran    tym lepsza jakosc obrazu.Mam mozliwosc  takiego porownania, posiadam  trzy telelewizory  32,42 i 50 cali.Najlepsza  jakosc obrazu sd  jest na najmniejszym ekranie     32 calowym,  rozdzielczosc  ekranu 850X480.

58  cali  to bardzo duzy ekran. Wspomniales     o  telewizorze 49 calowym.Byc moze  ten model telewizora posiada IPS dlatego katy boczne sa lepsze. W   tym modelu panasonica  jest panel VA.

Duze znaczenie  ktore ma wplyw na jakosc obrazu to tryb obrazu. Najlepszy    tryb obrazu, to  tylko moje zdanie  to tryb normalny,wylaczenie  calkowicie redukcji szumow, ustawienie wysoko ostrosci, balans bieli normalny.W telewizorach plazmowych i lcd uzyskuje    obraz  dobrej jakosci. Na zdjeciu nizej telewizor plazmowy panasonic.Kolega, posiada panasonica  cx700.Pytal  jaki     tryb obrazu  wybrac, zaproponowalem tryb normalny.Dobrej jakosci kanaly   hd    wygladaja podobnie  jak  w plazmie.Katy boczne  oczywiscie  lepsze w pdp , tak  bylo  zawsze.

 

 

panasonic.JPG

DSCF6459.JPG

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , wczoraj pojawiła się aktualizacja w tym modelu, zaktualizowałem tylko nie wiem za bardzo co się poprawiło czy zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , wczoraj pojawiła się aktualizacja w tym modelu, zaktualizowałem tylko nie wiem za bardzo co się poprawiło czy zmieniło?
A jaki jest jej numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wczoraj tj. 22 listopada po włączeniu aplikacji player.pl wyskoczył komunikat że potrzebna jest aktualizacja, gdyż bez niej nie będzie chodziła aplikacja poprawnie. Po aktualizacji i włączeniu apki pojawia się tylko niebieski ekran z logiem player.pl i koniec. Nie przechodzi dalej do wyboru programów itp. Macie podobny problem u siebie ?? Do tej pory nigdy nie miałem takiego problemu, wszytko chodziło jak należy. Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...