Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjecia bardzo dziwne.Na dwoch pierwszych zdjeciach obraz bardzo jasny , nawet nie wyglada na hd .Ktos moze pomyslec ze jakosc obrazu jest bardzo slaba lub aparat  fotograficzny  robi takie zdjecia.Przykladowo  dwa zdjecia  wykonane aparatem fuji  finepix s5600 , jest to aparat sredniej jakosci. na zdjeciach telewizor  panasonic o rozdzielczosci 1024x760 czyli nizszej niż  full-hd i szczegoly sa widoczne.

 

s1zsf3bzywj5.jpg

dl5wq9w4746k.jpg

 

W linku nizej dwa inne zdjecia ekranu z telewizorow o rozdzielczosci 1024x768 .

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38736-zlewająca-się-czerń-w-st60-brak-szczegółów-w-czerni/#comment-400176

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jeszcze raz do postu z poprzedniej strony tego tematu i problemu z plikami to przykladowo    dema  4k linkach nizej  w cx700  czyli starszym modelu telewizora mozna obejrzec bez problemu. Wszystkich  plikow   nie sprawdzalem ale na pewno  wykorzystano popularny kodek.Jesli w starszym modelu telewizora  mozna obejrzec  dema to w nowszym tym bardziej Sprawdzalem   dema   4k w telewizorze  cx700 u kolegi.Szczegolnie demo z pierwszego linku robi bardzo duze wrazenie. Pliki mozna pobrac na dysk.

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=145

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=18

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=118G Ultra-HD OLED - Paris


 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli plynosc jest na dobrym poziomie 450 lini i trzeba siedziec powyzej 3 metrow aby nie zauwazyc nie doskonalosci przy tresciach sportowych szybkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy rodzicow  kupil kilka dni temu dx700  nic takiego nie zauwazylem.Jesli cos takiego jest widoczne to  chyba pod mikroskopem.  Moge sie przyznac ze to ja polecilem ten model telewizora. Pomoglem tez w wyszukaniu  kanalow z telewizji kablowej. Kanaly  hd prezentuja sie bardzo dobrze,  bardzo dobra plynnosc i jakosc obrazu.Seriale   zarajestrowane w  hd czyli np  na dobre i na zle maja taka sama jakosc obrazu moze nawet troche lepsza niz w moim telewizorze plazmowym .Tryb  obrazu  w dx700 wybralem podobnie jak w pdp czyli normalny.Tryb prawdziwe kino  ktory jest bardzo czesto polecany  nie zrobil dobrego wrazenia.Najlepszy  tryb normalny, ostrosc wysoko, jasnosc i kontrast znacznie nizej  niz domyslne ustawienia telewizora.

Demo 4k z linku nizej w dx700 prezentuje sie  super  hiper  bardzo dobrze.

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=145

Jesli chodzi o dzwiek  to tez jest bardzo dobrze czyli podobnie jak w cx700, dobre basowe brzemienie, Slychac  to dobrze na demo z linku nizej.

http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=18

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

Przeczytawszy testy DX700 i DX750 + dyskusje, potwierdźcie proszę, czy nie pominąłem jakiegoś istotnego faktu przed zakupem:

W dużym skrócie

DX700 - w swojej klasie - daje dobrze radę jeśli chodzi o filmy i umiarkowane granie na PS4 w fifę czy wiedźmina (zakładamy że konsola będzie wymieniona na PRO). Rozumiem, że wyższość DX750 polega na natywnym 120 HZ, ale jeżeli nie oglądam zbytnio sportów to nie robi to dużej różnicy. Czy ewentualnie do grania jest to istotne?

Rozumiem też, że DX750 ma lepsze parametry względem HDR, pytanie jak bardzo jest to zauważalne.

Generalnie zastanawiam się czy warto dopłacać ponad 1000 zł do DX750 jeżeli jak wspominałem sportu nie oglądam. Rozważam wersję 50 cali. 

Dzięki!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli  nie jestes  wymagajacym graczem to telewizor  dx700 spelni oczekiwania.Jesli chcesz mozesz wyslac  prywatna wiadomosc do osoby z forum ktora posiada  dx700 lub podobny model czyli np dx710  .Uzyskasz wiecej szczegolow.. np napisz  do Mariusza lub pawelchgdansk . Mariusz  pytal sie o cx700 i dx700 tak do konca nie wiem jak wybral  telewizor. Znajomy  rodzicow  posiada dx700 .Telewizor sprawdza sie bardzo dobrze.Jesli chodzi o HDR  to trudno  to sprawdzic   bo trzeba posiadac dwa telewizory  czyli dx750 i dx700.Wtedy  dopiero mozna porownac.W tescie  na avforums sa  bardzo mie zaskoczeni z jakosci HDR w  dx700 ,tak wynika z testu.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/35098-test-panasonic-cx700-cxm710-cxe720-50-ultra-hd-4k-3d-led-lcd-firefox-os/?page=25

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38851-panasonic-internet-przez-ich-serwer/

 

Kliknij na linki  wyzej

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałemcabf299355acf61ba480e2042bc8d994.jpg
Mam problem ze wzrokiem lub jestem tak zafascynowany, że nie widzę tego czego inni nie potrafili by przeoczyć. A mianowicie, bardzo dużo gram na xone i nie dostrzegam dużych lagów. Płynność wymiata, tryb gra spelnia tu swoje zadanie.
Mocno do serca wziąłem sobie wszelkie wskazówki@grundig , odnośnie wyboru TV . Wybór padł na ten akurat model.
Na każdym kroku mnie zachwyca.
Jedna rzeczą do której trzeba przywyknąć lub nauczyć się z nią żyć to clouding. Choć przy dobrej kalibracji ogólnie dostępnej w sieci jest praktycznie w całości do wyeliminowania.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukałem info o kodzie PIN  (Polska) ustawionym "fabrycznie" w tym modelu i nie mogę nic znaleźć. Dodałem ze sklepu aplikację i chcę ją teraz usunąć, ale pojawia się żądanie pinu.... Nie wiem co wpisać, próbowałem zera, kolejne cyfry od 1, i jest nieprawidłowo. W e-poradniku nie znalazłem również info o pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Probowales  przywrocic  ustawienia  fabryczne telewizora ?, wtedy pin  powinien  byc skasowany .W telewizorze   jest tak  opcja czyli ustawienia  fabryczne.Telewizor   sie uruchomi i wybierasz dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grundig napisał:

  Probowales  przywrocic  ustawienia  fabryczne telewizora ?, wtedy pin  powinien  byc skasowany .W telewizorze   jest tak  opcja czyli ustawienia  fabryczne.Telewizor   sie uruchomi i wybierasz dom

Nie próbowałem, bo nie chciałbym kasować ustawień obrazu, których dokonałem. Druga sprawa co mi to da, skoro w tej chwili stan PIN jest właśnie fabryczny, nic nie zmieniałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kombinowałem wczoraj z tą blokadą na telewizorze w e-poradniku telewizora (przycisk eHELP na pilocie), bezskutecznie, dziś spróbuję jeszcze się pobawić, może coś nie tak "wbijałem",późna noc była.. ;)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś problem z filmami 4K z HDR? U mnie występuje klatkowanie. W filmach 4K bez HDR problemu nie ma. Filmy odtwarzam z dysku zewnętrznego Adata HV620. Przy grach obsługujących HDR na konsoli PS4 wszystko dobrze chodzi. Jaka może być przyczyna?

Edytowane przez ashur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, czy kupic TX-50CX700E czy TX50DX701U. Z porownania ( http://www.displayspecifications.com/en/comparison/0fd2dc1 ) wynika, ze starszy model CX ma lepsza matryce (SUPER MVA,  jasnos 550cd/m2 oraz odswiezanie 120Hz), mniejszy input lag i dodatkowo 3D. Nie wiem jak z katami widzenia, ale pewnie jest podobnie. Nowszy natomiast ma HDR, ale z tego co wiem srednio jest on odczuwalny na matrycy onjasnosci 350cd/m^2. 

Czyzby obraz ze starszego CXa byl duzo lepszy niz z nowego DX?

Jeszcze jedno pytanie. Jak z jakoscia wykonania CXa? 

Edytowane przez dkozinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat co kolega dkozinsk. Dziś już byłem bliski kupienia TV jednak nie mieli fabryczne sztuki i odłożyłem to na poweekend. Problem z CX'ami jest taki, że ich już chyba nie ma (prócz powystawowych sztuk). Jeśli są niech ktoś mnie poprawi i da namiar :)

Chyba fakt tego, że cena CX utrzymuje się tak wysoko mówi sama za siebie. Lepsza matryca, którą można teraz spotkać w wyższych modelach.

Spotkałem się też ze stwierdzeniem (przez specjalistę w sklepie), że słabszą matrycę nadrabia wyższy BMR (w modelach DX 7xx na poziomie 1400/1600) a w praktyce można tak ustawić DX700, że będzie miał lepszy obraz niż CX.

Bardzo bym prosił o doradzenie. Chodzi oczywiście o TV w granicach 3tyś. Najchętniej bym kupił DX750 i po problemie, jednak fundusze nie pozwalają i trzeba coś wybrać.

Chyba, że poczekać aż DX750 stanieją bo już wchodzą modele 2017, aczkolwiek nie wiem czy faktycznie stanieją i czy aż tak stanieją.

Doradzi ktoś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega posiada  cx700 a znajomy rodzicow dx700.Roznicy w jakosci  obrazu nie zauwazylem.Telewizory   glownie przeznaczone do ogladania programow telewizyjnych czyli  kanalow hd i sd.Kolega oglada  tylko kanaly z dvb-t z anteny zewnetrznej, filmy z bluray i dysku twardego.Znajomy rodzicow oglada   tylko programy z telewizji kablowej.Jakosc obrazu na  dobrym poziomie, oczywiscie duzo zalezy od  kanalu i czy program  zostal zarejestrowany przy pomocy kamer hd.Dobrym przykladem jest tutaj program jaka  to melodia na kanale tvp1  hd.Jakosc obrazu w czasie trwania tego programu jest na niskim poziomie czyli  w cx700, dx700  i  telewizorze plazmowym panasonica  st50.Nie  pomoze w tym przypadku  najlepszy telewizor  jesli  jakosc zarejestrowanego programu  jest slaba.Ten program czyli jaka to melodia rejestrowany jest w sd.Inne programy czyli np nawet telewizja sniadaniowa , pytanie na sniadanie jest od pewnego czasu czyli okolo  dwoch tygodni rejestrowany przy pomocy kamer hd , jakosc obrazu bardzo sie poprawila  w cx700, dx700 , st50, poprzednio czyli  miesiac temu program  byl rejestrowany przy pomocy kiepskiej  jakosci kamer sd  i jakosc obrazu byla slaba.Brak szczegolow , czyli lipa.Kazdy kto posiada telewizor  hd lub 4k natychmiast zauwazy roznice  , od pewnego czasu premierowe odcinki jeden z dziesiecu tez sa rejestrowane przy pomocy kamer hd, jakosc obrazu na dobrym poziomie, poprzednio bylo bardzo kiepsko bo korzystano z kamer  sd.

Komentarz  ktory dotyczy  telewizora  DXM710, to podobny telewizor  jak dx700 w linku nizej.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39023-tv-z-dobrym-dzwiękiem-50/

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze model full HD Panasonic ds6xx bardzo dobry tv chleba jakość

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX700 czy jego wersja z wykastrowanym 3d CX680 jest w dobrym stanie (nie ze zwrotów, nie ex ekspozycja itp) już nie do kupienia bo model na 2015. TV był naprawdę nieprzyzwoicie wprost dobry jak na cenę jaką miał na metce (test jest na portalu - zachęcam do  dokładnych oględzin sekcji kontrast). Zostaje dx700, który też jest bardzo fajny (test na portalu) choć już nie tak jak poprzednik.

17 godzin temu, dkozinsk napisał:

Mam dylemat, czy kupic TX-50CX700E czy TX50DX701U. Z porownania ( http://www.displayspecifications.com/en/comparison/0fd2dc1 ) wynika, ze starszy model CX ma lepsza matryce (SUPER MVA,  jasnos 550cd/m2 oraz odswiezanie 120Hz), mniejszy input lag i dodatkowo 3D. Nie wiem jak z katami widzenia, ale pewnie jest podobnie. Nowszy natomiast ma HDR, ale z tego co wiem srednio jest on odczuwalny na matrycy onjasnosci 350cd/m^2. 

Czyzby obraz ze starszego CXa byl duzo lepszy niz z nowego DX?

Jeszcze jedno pytanie. Jak z jakoscia wykonania CXa? 

Dużo lepszy nie, ale też nie są to sobie równe tv. Poza tym zależy dla kogo, przeciętny Kowalski może nie czuć smaczków tak jak doświadczony użytkownik.

Jakość wykonania normalna - nic nie odlazi, materiały dobre, tylko pilot do luftu - tandetny plastik a wzór sprzed 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pilota w panasonicu to  wzor do nasladowania.Przyciski na pilocie duze,  rozmieszczone   bardzo dobrze.Dobrego pomyslu sie nie zmienia.Druga sprawa  to nawet gdy skierujemy pilot w przeciwna strone niz telewizor i naciskamy  przyciski na pilocie to telewizor reaguje.Jesli porownamy z drozszym telewizorem czyli np oled lg  ful-hd to pilot nie jest dopracowany i telewizor nie reaguje tak dobrze , trzeba dokladnie celowac pilotem w telewizor.Sprawdzalem, kolega przez jakis czas posiadal oled lg full-hd.Komunikacja   pilota z telewizorem lg  oled bardzo slaba.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym nowy wzór (ile można klepać to samo - 3 tv pilot niemal taki sam), mniejsze klawisze i przede wszystkim wyższej jakości plastik użyty do wykonania. Ale co kto lubi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy  wzor jest zbyteczny .Jakosc  plastiku i tworzywa z ktorego wykonany  jest pilot  i  przyciski  jest  dobra,Napisy na pilocie  trwale, nie wycieraja sie.Przyklad , brat ma telewizor lg, pilot slaby , napisy na przyciskach wytarly sie bardzo szybko. W panasonicu  napisy na pilocie czytelne, nie widac  nawet sladu wytarcia.Telewizory  kupilismy w tym samym czasie. brat musial juz  kupic  kolejny telewizor bo po gwarancji padl panel w  lg , trzeciego lg juz  nie bedzie  to jego zdanie.Mogl mnie posluchac  i kupic  panasonica.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni.
Ogólnie zwracam uwagę na jakość obrazu, ale ze względu na koszty oraz fakt, ze kupuję TV na nieco dłużej niż 3-4 lata to mimo wszystko kieruję oczy ku 4K z 50/60Hz. Niestety, księgowy jest nieubłagany:-). Wypatrzyłem sobie Panasonica TX-50DX701, TX-50DX700 oraz TX-50DX720 oraz 730. Niektóre z nich mają BMR na poziomie 1600 (backlight motion rate) i kontrast statyczny 4700, inne na odwrót: kontrast 6700 i BMR o wartości 1400.
Pytanie:
- czym się kierować? Czy to są znaczące różnice?
- co lepiej: wyższy BMR czy statyczny kontrast?

Może pomóc mi wybrać coś z powyższych TV?

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są TV z jednej serii i nie wiem czy te różnice są zauważalne, nawet gdyby stały obok siebie. Osobiście mam model 58DXU701, jakość, płynność obrazu oceniam bardzo dobrze. Myślę, że będziesz zadowolony, obojętnie który wybierzesz. W moim przypadku akurat zadecydowała cena, bo był w Euro w promocji, a w innych sklepach ok. 200zł droższe w tym czasie ;)

Edytowane przez Onufrykor[beeep]ała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marcinek# napisał:

.Wypatrzyłem sobie Panasonica TX-50DX701, TX-50DX700 oraz TX-50DX720 oraz 730. Niektóre z nich mają BMR na poziomie 1600 (backlight motion rate) i kontrast statyczny 4700, inne na odwrót: kontrast 6700 i BMR o wartości 1400.
Pytanie:
- czym się kierować? Czy to są znaczące różnice?
- co lepiej: wyższy BMR czy statyczny kontrast?
 

Absolutnie nigdy nie oceniaj żadnego TV na podstawie BMR/PQI. To jest największe oszustwo producentów (wszystkich). Dla obrazu nie ma żadnego znaczenia czy TV ma napisane 200, 1200 czy 2200Hz, podkreslam żadnego. 

Kontrast jest natomiast kluczowy, ale o jego poziomie nie dowiesz się od producentów tylko i wyłącznie z testow :) Jaki TV ma kontrast 6700:1? Kupować go od razu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...