Skocz do zawartości
Erill

Zlewająca się czerń w ST60, brak szczegółów w czerni.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Kupiłem niedawno  używany  ST60 i zauważyłem brzydką przypadłość, a mianowicie słabą gradację czerni.
Czarne elementy lubią się ze sobą zlewać. Dla porównania mam LCD H6400 i tam o dziwo czerń jest gorsza (świeci), a mimo tego  elementy  lepiej się odznaczają.
Tryb jakiego używam w ST60 to prawdziwe kino, z wyłączonymi polepszaczami  obrazu.
Próbowałem już zwiększać kontrast, ale niewiele to pomagało. Zostawiłem na 70. Pomaga jedynie zmiana gammy na 2.0-1.8, ale wtedy cały obraz robi się "gorszy". Jasność zostawiona na 0.
H6400 to tryb film z lekkimi korektami wg zaleceń z różnych for i podświetlenie na 13-15, nie narzekam w sumie na nic oprócz świecącej czerni.
ST60 tak po prostu ma czy coś jest nie tak? Zauważyłem to oglądając film "Dawn of the Planet of the Apes" format MKV, waga 19GB w praktycznie całkowitej ciemności. Na ST60 są szczegóły na futrze, których po prostu nie widać, a na H6400 są widoczne bez potrzeby wtykania nosa w matrycę. :o :blink: Nie miałem czasu na zabawę z BR Ripem, dzisiaj się pobawię, ale dużo to raczej nie poprawi.
Ogólnie obraz jest bardziej "miękki" z tej plazmy (suwak ostrość niewiele daje), bardziej nasycony, mniej mleczny niż z LCD co przypadło mi do gustu, ale ta przypadłość z czernią denerwuje...
PS. Ojciec po prostu posadzony przed telewizory także zauważył tą przypadłość, a o niczym mu nie mówiłem (nawet zachwalałem czerń).

Edytowane przez Erill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam cztery tewizory plazmowe.Jeden to daewoo .z tego telewizora korzystają rodzice, Trzy pozostale to panasonic  tx-p42cx3e, tx-p42x60e i  tx-p50st50e.Jakosc obrazu z telewizorow plazmowych jest wzorowa.
tx-50st50e to podobny model jak wspomniany w pierwszym poscie   st60 .St60 ma lepsze wyniki w testach niz st50  i jakosc obrazu powinna byc jeszcze lepsza niz w st50.Mozna skorzystac  z ustawien zaawansowanych  do tego telewizora np

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1366730214

Na farancuskiej stronie , przedostania strona testu

http://www.hdfever.fr/2013/06/03/test-panasonic-st60/#postTabs_ul_38975

 lub z intetrnetowej strony z Danii

http://www.av-blog.dk/anbefalede-indstillinger/anbefalede-indstillinger-til-panasonic-plasma-tv-tx-p50st60/

lub avforums

https://www.avforums.com/threads/panasonic-tx-p42st60b-reviewers-recommended-best-settings.1785807/

 

Zdjecia z ekranu   cx3e i  x60.W najblizyszym czasie zrobie zdjecie st50 i bedzie komplet.

digitalus_anqeasn.jpg

digitalus_anqeash.jpg

Na pierszym zdjeciu  cx3e , na drugim x60.Telelewizory na zdjeciach wygladaja podobnie ale x60 ma bardziej  waskie ramki.Ramki nie przeszkadzaja.

Na pierwszym zdjeciu, tak mialo byc , przestala dzialac edycja postu.

Jakosc obrazu w telewizorach plazmowych nie zmienia sie.Caly czas jest rownie dobra jak po kupnie telewizora.Jakosc obrazu   wzorowa.Nie ma mowy o cludingu, dse lub czyms innym .Zadnen samsung   full-hd lcd nie ma szans w porownaniu nawet z najnizszym modelem plazmy panasonica.

W st50 zrobie zdjecia  z filmu hd mkv ,nie z telewizji to dopiero bedzie   jakosc obrazu.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grundig: Twój post to praktycznie jeden wielki offtopic..

Edytowane przez makakam
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomina ze jakosc obraz w plazmie jest gorsza tzn nie ma szczegolow.Mam inne zdanie na ten temat. Szczegoly i detale najbardziej sa widoczne w telewizorach plazmowych.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U niego jest gorsza w sensie że czerń się zlewa i przyczyny tego chcemy dojść bo tak być nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amerykanskim forum  uzytkownicy telewizorow plazmowych czyli np plazmy pioneer kuro maja podobne zdanie na ten temat.Z telewizorami  plazmowymi moze konkurowac tylko oled ale uwazaja ze  w plazma caly czas wygrywa.Na zdjeciu nizej moze tego tak bardzo nie widac ale szczegoly i detale bardziej widoczne sa  w plazmie.Telewizor plazmowy pioneer kuro po prawej stronie oled  lg po lewej.

kurovsoled1.jpg&key=8997cc1cccedd8b9d4dd

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest celna porada ale ja jednak dalej chciałbym się dowiedzieć z czego odtwarza: dysk podpięty do tv, jakiś box czy może PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na amerykanskim forum  uzytkownicy telewizorow plazmowych czyli np plazmy pioneer kuro maja podobne zdanie na ten temat.Z telewizorami  plazmowymi moze konkurowac tylko oled ale uwazaja ze  w plazma caly czas wygrywa.Na zdjeciu nizej moze tego tak bardzo nie widac ale szczegoly i detale bardziej widoczne sa  w plazmie.Telewizor plazmowy pioneer kuro po prawej stronie oled  lg po lewej.
kurovsoled1.jpg&key=8997cc1cccedd8b9d4dddd1068640d41252ff9b2ad0001c5ad844c1e24935b63


Tragiczna manipulacja aparatem. Na telewizorze OLED detale są po prostu ciemniejsze i aparat ich nie rejestruje, a jeśli faktycznie ich nie widać to znaczy, że TV nie jest poprawnie skalibrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę, ale miałem duży natłok spraw i dopiero w święta am trochę wolnego :)
Grundig, dziękuję za chęć pomocy, ale trochę nie na temat. Ja nie potrzebuję zdjęć obrazu, ani nie trzeba mi mówić, że plazma POWINNA dać lepszy obraz. Tego się już naczytałem i poniekąd doświadczam. Problemem jeśli chodzi o obraz jest jedynie zlewanie się czerni i co za tym mniej szczegółów w tych bardzo ciemnych miejscach niż na H6400, co raczej nie powinno mieć miejsca i dlatego założyłem ten wątek.
Odtwarzam z dysku przez port USB HDD i player wbudowany w TV. Nie mam aktualnie komputera, ani odtwarzacza zewnętrznego z którego mógłbym podać sygnał.
Są jakieś sprawdzone plansze, które mógłbym podać po USB/Serwer? Sporo jest, ale jako programy na komputer.
Próbowałem ustawień z różnych stron i lekką poprawę uzyskałem, ale minimalną. Dalej ta czerń mi się "zlewa" jakby brakowało gradacji w najciemniejszych obszarach.
Wyłączyłem też overskan o którym wcześniej zapomniałem.

Zadam jeszcze jedno pytanie. Podobno seria GT/VT60 dostała (w kwietniu?) aktualizację, a ST60 nie. Czy po tej aktualizacji w telewizorach GT60 dalej występują problemy z odczytywaniem formatów plików MKV (przycinanie lub brak wsparcia)? Ciekaw jestem też dlaczego w moim ST60 często wyłącza mi się YouTube. Nieraz muszę po 3 razu uruchamiać zanim "zaskoczy" żeby się nie wyłączył. Myślę, czy się skusić na 50" GT60, ale jeśli mam zyskać jedynie 8" i ciut szybsze działanie menu, to jednak spasuję (nie zależy mi na input lagu i nagrywaniu na USB, więc najczęściej podawane zalety GT60 się nie liczą). Ogólnie z całego SMART ST60 jedyne co mnie cieszy to działanie z serwerem. Reszta, to niedopracowane aplikacje wciśnięte na siłę, bo albo się wyłączają, albo działają tak powoli, że aż wcale. W GT60 jest poprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku który podał Ci raus są plansze testowe w formacie MP4, ktore beda działać po USB i z serwera, pobierz je i zobacz co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ustawienia zaawansowanie nie pomogly to trzeba  skorzystac z profesjonalnej kalibracji telewizora.

http://skalibrujtv.pl/

W moim telewizorze  st50 czern  jest smolista  i szczegoly sa widoczne w oswietleniu dziennym i nocnym.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2016 o 07:58, Erill napisał:

Witam.
...Czarne elementy lubią się ze sobą zlewać. Dla porównania mam LCD H6400 i tam o dziwo czerń jest gorsza (świeci), a mimo tego  elementy  lepiej się odznaczają.
Tryb jakiego używam w ST60 to prawdziwe kino, z wyłączonymi polepszaczami  obrazu.
Próbowałem już zwiększać kontrast, ale niewiele to pomagało. Zostawiłem na 70.....

Jeśli już manewrować kontrastem w tej sytuacji to raczej w dół niż w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST50/ST60 zawsze miały bardzo słabą wrażliwości na 2/3/5/10 procentowe odcienie szarości. Po prawidłowej kalibracji obrazu nie dało się po prostu oglądać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 2015 napisał:

ST50/ST60 zawsze miały bardzo słabą wrażliwości na 2/3/5/10 procentowe odcienie szarości. Po prawidłowej kalibracji obrazu nie dało się po prostu oglądać.

Czego się nie dało oglądać? Mi po kalibracji nigdy nie ginęło więcej niż 0 - 0,5% w szarościach, czyli innymi słowy maksymalnie 1 - 2 odcienie tuż ponad czernią, a często nie ginęło nic.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrazliwy to mogl byc kiepski sprzet do kalibracji, swego czasu dużo się bawiłem hobbystycznie i1 display 2 na mojej vt30, która notabene dalej jest przeze mnie użytkowana z zadowoleniem, i widziałem jak nie domagał przy najciemniejszych odcieniach. 

Proponuję zrobić reset ustawień i sprawdzić podawane tu już plansze testowe na jakimś trybie cinema czy thx( nie wiem nawet czy st60 go ma) i będzie jasne czy jest coś nie tak z tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tych plansz testowych. Zauważyłem jeden problem. Gdy puszczę planszę do ustawienia bieli i wyświetlana jest całą plansza, to obraz ciemnieje, a gdy wejde w menu, to widoczny skrawek białego obrazu się rozjaśnia. Po wybraniu opcji regulacji kontrastu znowu obraz ciemnieje. Czemu tak się dzieje? Zasilanie nie domaga i telewizor redukuje zużycie prądu (przy bieli pobiera najwięcej), a za razem jasność? Czujnik otoczenia itd wyłączone, więc to nie to...
PS. Pobrałem inne plansze w formacie jpg i telewizor ich nie czyta. Nieobsługiwany format... Jakaś kpina, czy co?

Edytowane przez Erill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lekka poprawa. Teoretycznie jasność musiałem ustawić na +3, by widzieć paski do 17. Więcej nie musi/powinno być widoczne?

Dnia 25.12.2016 o 13:25, Erill napisał:

Zadam jeszcze jedno pytanie. Podobno seria GT/VT60 dostała (w kwietniu?) aktualizację, a ST60 nie. Czy po tej aktualizacji w telewizorach GT60 dalej występują problemy z odczytywaniem formatów plików MKV (przycinanie lub brak wsparcia)? Ciekaw jestem też dlaczego w moim ST60 często wyłącza mi się YouTube. Nieraz muszę po 3 razu uruchamiać zanim "zaskoczy" żeby się nie wyłączył. Myślę, czy się skusić na 50" GT60, ale jeśli mam zyskać jedynie 8" i ciut szybsze działanie menu, to jednak spasuję (nie zależy mi na input lagu i nagrywaniu na USB, więc najczęściej podawane zalety GT60 się nie liczą). Ogólnie z całego SMART ST60 jedyne co mnie cieszy to działanie z serwerem. Reszta, to niedopracowane aplikacje wciśnięte na siłę, bo albo się wyłączają, albo działają tak powoli, że aż wcale. W GT60 jest poprawa?

Oprócz tego chciałbym zapytać także o to jak ustawić, by na wyjściu słuchawkowym zmieniała się głośność przy sterowaniu z pilota.
W Samsungu po wpięciu pod gniazdo słuchawkowe automatycznie odcinało głos na głośniki telewizora, a puszczało i sterowało głośnością na wyjściu słuchawkowym. W Panasoniku nie potrafię tego zrobić. Wchodzenie za każdym razem do MENU i grzebanie nie jest wygodnym sposobem na zmianę głośności...

Edytowane przez Erill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyciszyc  dzwiek do  zera w  glosnikach telewizora.Regulacja poziomu dzwieku w sluchawkach jest w menu dziwiek, sluchawki. Ustawiasz  dzwiek  na poziom jaki chcesz .Chyba  ze co chwile bedziesz zmianial  poziom dzwieku na glosniej lub ciszej to trzeba wejsc do menu i zmienic   glosnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Ja wiem jak się reguluje, ale chcę bez wchodzenia do menu... Nie będę po 10 razy na film w menu wchodził...
W samsungu sterowało się normalnie z pilota (przycisk V+/-) i tak potrzebuję, bo mam wzmacniacz bez sterowania z pilota (nawet bez regulacji xD).

Edytowane przez Erill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej irytuje mnie ten telewizor. Obraz fajny, ale reszta upośledzona do granic możliwości...
W Samsungu po prostu powiesiłem, podłączyłem i było, a tutaj formatów nie czyta, aplikacje się wyłączają, rozwiązania jakieś "ograniczone".
Ehh...

Edytowane przez Erill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jakosc obrazu jest najwazniejsza, wszystko inne czyli np smart  to tylko dodatek ktory jest zbyteczny.
Jakich  formatow np nie czyta? u mnie  telewizor odtwarza kazdy plik bez  4k.  Pliki  4K mozna przekonwertowac do    full-hd i jest ok

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...