Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie pytanko. Ja się na telewizorach średnio wyznaję, myślę o kupnie tego tv bo mi się po prostu podoba. I tu takie zapytanie. Czy mojemu synowi zapalonemu graczowi playstation 4 będzie wszystko ładnie i płynnie chodziło? Wiem że pod gry się kupuje jakieś specjalne tv, ale nie będę wydawał fortuny na jeszcze jeden telewizor...

Z czystym sumieniem polecam. Gram średnio 3 godz dziennie od tygodnia i jeszcze na żadnej gierce nie zauważyłem baboli.czy to jest pełny HDR czy nie gry nabrały nowych soczystych kolorów,których nie widziałem na wielu innych tv u siebie czy znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru

wymieniam samsung 40hu6900 na coś w tym samym rozmiarze także do użytku w 90% z komputerem

co byś wybrał?

tego Panasonica dx700 czy może jednak szukac np. samsung ju7000 lub starszego panasa 40cx700 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cytat z testu:
"Funkcja ta odpowiada za płynność w filmach (24 i 25p), nie ma jednak wpływu na materiały typu sport (50, 60p). :

Mam kilka tv w tym SAM C800 z natywnym 240 Hz.
NIC TO NIE DAJE przy sygnale źródłowym 50i !

Polski nadawca SAT/DVB-T/Cable (TVP/TVN/POLSAT ... ) sam upłynnia przed emisją treść VIDEO i to na profesjonalnych procesorach.

Powoli wszyscy producenci stosują matryce 50/60 bo angażowanie mocy głównego procka AV jest kosztowne i nie ma sensu.

Ale w TV za ok. 10K zł

Takiego "gooowna" jakie podali nam w/w nadawcy (finał LM, siatka z TOKIO czy kadra PL) dawno nie widziałem.

Nic tego nie ratuje !!! Żadna matryca 240Hz.

Duże "tak" dla wysokiej natywnej Hz matryc ale dla 24 fps z BD.

Jak nie masz BD i filmów 24 fps to nie płać za 120/240 Hz.

Z sygnału 1080i i tak tego nie zobaczysz.

Patrz cytat z experta z pierwszej linijki.

Trochę Maciej, jak zwykle pojechał z judderem dla 25 fps.

Owszem jest, ale to zupełnie inny poziom dolegliwość niż dla 24fps.

Przypomnę, że kultowa plazma PIONEER KURO 5090H ma max odświeżanie 96 Hz.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, czuję się uspokojony jeśli chodzi o gry, wezmę więc tego panasonica :). Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze, kupię PANASONIC TX50-CXE720, jeżeli ktoś z Państwa zajmuje się sprzedażą TV bardzo proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intrygujące , że w testach pod względem jakości obrazy ubiegłoroczne telewizory Sony serii X85 czy Panasonic CX700 bija na głowę tegoroczne ich odpowiedniki (...)

Mozesz przywolac w jakich obszarach jest lepiej (dla jakich modeli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ad. 1. Dokladnie 3599,00zl za wersje 50 cali i oferowal juz wtedy rozdzielczosc obrazu w ruchu na poziomie 1080linii. I nie - nie interesuje mnie zdanie testera na temat taki czy rozdzielczosc takiego obrazu uwa,a za wystarczajaca czy nie bo zdanie jest jak guwno - kazdy bedzie twierdzil, ze jego smierdzi mniej albo wrecz wcale :).

W ogole nie interesuje mnie czyjekolwoek zdanie na jakikolwoek temat :). Interesuja mnie fakty i pomiary.

Ad. 2. Wlasnie o te fakty i pomiary chodzi :). Corax bardziej, w tych miejscach gdzie czegos nie da sie poprzec pomiarami, zaczyna sie na tym forum "kikiwanie" i wyglaszanie subiektywnych opinii i stad mam wrazenie zaczelo sie dyskredytowanie pomiaru kontrastu ANSI albo podawanie rozdzielczosci obrazu ruchomego - bo nie da sie tego obronic jesli pomiar wychodzi 2x nizszy niz u konkurencji.

I pojawia sie wlasnie takie pierdolenie trzy po trzy, ze jest dobrze a nawet lepiej. Tyle, ze mnie to nie interesuje bo jest to wlasnie sybiektywne pierdolenie o tym fo sie komu podoba a nie dyskusja o faktach.

Czaisz czy namalowac?

Namaluj prosze :D

G20 to bardzo udana seria Panasonica, ale to bylo 5 lat temu. Od tamtej pory technologia poszla jednak mocno do przodu, no i wybacz ale z G20 to nie jest zadna referencja.

Powiem wiecej - osobiscie sprawdzalem GT60 i VT60 (oba modele znacznie lepsze od G20) i patrzac na nie obiektwynie uwazam, ze nie sa to telewizory bez wad.

Zgadzam sie natomiast z tym, ze producencie zaliczyli maly odlot cenowy, choc ten pewnie jest konsekwencja slabych notowan zlotego. Wiec, fakt ciezko w tym pieniadzu -ale z drugiej strony jest seria CX znakomicie wyceniona.

PS. G20 za dnia nie istnieje, a plynnos ruchu na tle tego co obecnie jest na rynku (pomimo tych 1080 linii) to sory ale slabizna. O bugu 50Hz czy irytujacym bandingu nie wspominajac.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy nowe Panasy obsługują audio DTS w plikach mkv, czy też po odpaleniu pliku panuje "głucha cisza"???. Pytam, ponieważ jednym z potencjalnych modeli do zakupu jest Panas 58DX750. W specyfikacji TV nic nie pisze o obsłudze DTS. Do TV będę miał podpięte: Bluray Samsunga, PS3 i PS4 i nie chcę dokupować kolejnego pudełka (playera).

Drugie pytanko dotyczy systemowego playera do multimediów, czy poprawili go względem ubiegłorocznych modeli, czy też nadal wszystkie pliki wrzucone są do jednego worka, a nie ładnie uporządkowane w utworzonych na kompie folderach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tak z innej beczki. Co myślicie o tym że Panasonic przestanie produkować matryce LCD? Zmieni to coś czy niezależnie od tego, tv panasa dalej będą takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic właśnie ogłosił, że jesienią zakończy produkcję paneli LCD do telewizorów. Firma pozostanie przy tworzeniu ekranów przemysłowych głównie dla branży medycznej i motoryzacyjnej. Telewizory Panasonic jeszcze zostaną na rynku, ale jest to kolejna smutna wiadomość o sytuacji japońskich firm.

https://imagazine.pl/2016/06/03/panasonic-konczy-z-produkcja-paneli-lcd-do-telewizorow/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dobrze że kończą bo nie chciało im się zrobić dobrego tv ze średniej półki cenowej.zrobili kolejne dziadostwo.mam zeszłoroczny model cxm710 i co z tego że 120Hz a ten 50Hz jak ledwo 550 linii,a szajsung 1080,a kąty widzenia to im ślepy doradzał,efekt rozgrzanego powietrza wokół postaci,ruch też doopy nie urywa, no cóż panaskończyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tak z innej beczki. Co myślicie o tym że Panasonic przestanie produkować matryce LCD? Zmieni to coś czy niezależnie od tego, tv panasa dalej będą takie same?

Wydaje mi się, że przeciętny człowiek nawet nie wie jaką ma matrycę więc raczej nie zrobi mu to różnicy. Ja osobiście nie mam pojęcia co jest w moim tv :D a co do zadanego pytania to wydaje mi się, że tak raczej na pewno utrzymają jakość. Panasonic chce się utrzymać na rynku telewizorów premium więc raczej znajdzie kogoś kto będzie robił matrycę na tym samym poziomie więc myślę, że można spać spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dobrze że kończą bo nie chciało im się zrobić dobrego tv ze średniej półki cenowej.zrobili kolejne dziadostwo.mam zeszłoroczny model cxm710 i co z tego że 120Hz a ten 50Hz jak ledwo 550 linii,a szajsung 1080,a kąty widzenia to im ślepy doradzał,efekt rozgrzanego powietrza wokół postaci,ruch też doopy nie urywa, no cóż panaskończyć

Twoj komentarz jest wymyslony i bez sensu.Kolega ma panasonica cx700 i oled lg.Jedyna roznica na plus w oled to bardzo dobry poziom czerni.Na minus w oled trzeba uwazac na statyczne obrazy jak w plazmie czyli paski informacyjne na kanale tvn24 hd.Kanal tvn24 hd masakruje oled czyli powidoki sa bardzo wyzrazne i nie nalezy zbyt dlugo ogladac tego kanalu.Panasonic cx700 pod wzgledem odtwarzania plikow hd wtraznie wygrywa z oled bo odtwarza wiekszosc plikow z zewnetrzenego zrodla czyli np penedriva.Przykladowo oled lg nie odtwarza plikow filmowych TS a panasonic bez problemu.Plynnosc i jakosc obrazu hd w panasonicu na bardzo dobrym poziomie. Pliki 4k w panasoniciu prezentuja sie wzorowo.

Watek dotyczy dx 700 ktory np jest lepszy od samsunga z panelem 120hz

Nie ma zadnego znaczenia czy matryca jest 60 hz czy 100 hz.Najwazniejsze sa wrazenia wizualne.W przypadku 50dx700 wrazenia wizualne sa dobre.Przyklad z avforums.W skrocie co napisal uzytkownik dx700.Super telewizor.Katy boczne w dx700 lepsze od poprzedniego telewizora samsung 55h6400.Jesli ktos chce moze sprawdzic jaki jest panel w samsungu 55h6400 , matryca 120Hz VA. Panasonic dx700 jest lepszy od samsunga z panelem 120hz. Takie ma zdanie posiadacz dx700.

http://hdtvpolska.co...sung-ue55h6400/

Gra FIFA 16 w panasonicu dx700 prezentuje sie bardzo dobrze , brak opoznien.Wiedźmin 3, Metal Gear 5 znakomicie.Bluray doskonale.Standardowe rozdzielczosci czyli sd dobrze.Ogolnie dx 700 oceniam bardzo wysoko.Bardzo polecam dx700.Telewizor po kalibracji.

I got the Dx700 today and it really is a superb tv. I don't watch any live broadcasts so my tv is for gaming, catch up tv, and bluray/DVD.

First of I want to dispel those comments about viewing angles. It's been said that viewing slightly off centre causes picture degradation. This is nonsense. There is a a good tolerance level for moving off centre and it's better than my Samsung 55h6400.

Also much has been said about input lag with games. Once again i haven't had any problem at all. I play FIFA 16 on PC at 4K without any discernable lag at all. It's exactly the same as with my Samsungs. I don't use gaming mode either!!

The picture quality of 4K games is breathtaking. FIFA 16 looks incredible. Witcher 3, metal gear 5. Dirt rally, gta 5 project cars all absolutely superbly at 4K. I even managed to get perfect golf to run smoothly at 8k. The dx700 is an excellent 4K gaming PC.

Blurays look excellent. I really think that one needs to play older movies shot on celluloid to gain the maximum effect. Digital movies are washed out by comparison. This doesn't matter what tv is used. Celluloid is better than digital. Vertigo is a very challenging movie and will test any tv. It looks rather good on the dx700. I tried the Searchers, Shane, and the African Queen and all look excellent. Avatar looks good but it's computerised graphics and colour are eclipsed by the deep natural colours of the African Queen. My black and white reference bluray is school for scoundrels from 1960. This is a crystal clear remaster and one of the best I've ever seen. It looks absolutely marvellous on the 700.

Standard definition video looks good too. I didn't see any ghosting.

So how does it look with 4K video. I have no idea because there's nothing to watch. I tried a few YouTube 4K streams but they only run at 2k and are pointless nature videos that make it impossible to judge how a 4K tv will perform with the real thing. Yes they looked good but it's meaningless stuff to me. Let's see how proper movies look.

Overall I rate the dx700 highly. It's not run in yet so will improve.

Gaming is truly superb at 4K. Bluray looks good as do standard def videos. I can't see where all the problems listed in reviews and comments are.

I highly recommend the dx700.

I wanted to add that I've subscribed to Netflix to try out the 4K and the videos of nature, oceans etc are truly breathtaking. The picture quality is astonishing. I've calibrated the settings and wow what an unforgettable experience it is to look at these scenes in 4K.

This to has gone up even further in my estimations.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grundik sam jesteś zmyślony i ten twój kolega z tym oledem kup sobie jakiś telewizor i opisz swoje wrażenia,a nie tylko kopiujesz coś.W wątku dotyczącym cx700 też chwaliłeś się kolegą.Ja wiem czego dotyczy ten wątek,ale pytanie było czy to dobrze że panas kończy produkcję paneli i w mojej odp.nawiązałem do tv który posiadam,a nie mój kolega

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Panasie jest archaiczny player do mutlimediów (po podłączeniu dysku z uporządkowanymi folderami na panasie wychodzi totalny chaos - wszystko wrzucone do jednego worka.

Soniaki i Samsungi mają generalnie najlepsze rozwiązania jeśli chodzi o płynność obrazu.

Edytowane przez rafcio76r
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grundik sam jesteś zmyślony i ten twój kolega z tym oledem kup sobie jakiś telewizor i opisz swoje wrażenia,a nie tylko kopiujesz coś.W wątku dotyczącym cx700 też chwaliłeś się kolegą.Ja wiem czego dotyczy ten wątek,ale pytanie było czy to dobrze że panas kończy produkcję paneli i w mojej odp.nawiązałem do tv który posiadam,a nie mój kolega

Mam cx680 to prawie taki sam model cx700.Cx680 bez 3 d.Niektore osoby nawet twierdza ze cx680 jest gorszy od cx700 czyli jakosc obrazu powinna byc beznadziejna.Jest inaczej czyli bardzo dobrze.Nie zwracam uwagi na negatywne komentarze.Podobne wymyslone negatywne komentarze byly na tym forum i hdforum dotyczyly plazm panasonica. Posiadam dwie plazmy panasonica cx3e i x60, telewizory o rozdzielczosci 1024x768. Wszystkim znajomym polecalem plazmy panasonica nawet najnizsze modele bo jakosc obrazu sd i hd jest na bardzo wysokim poziomie(nizej zdjecia ekranu). Wracajac do cx700 i cx680 to dobre telewizory a wszystkie negatywne komentarze sa wymyslone.

Panasonic cx680 i cx700 pod wzgledem jakosci obrazu jest znaczenie lepszy od innych drozszych telewizorow. takie sa fakty.

Sony X90C:

Black level - 0.198 cd/m2

Brightness - 131 cd/m2

Contrast - 662:1

Katastrofalnie niski kontrast spowodowany matrycą IPS i to w flagowym modelu.

Sony X85C:

Black level - 0.04 cd/m2

Brightness - 133 cd/m2

Contrast - 3290:1

I znowu przykład dobrej matrycy VA, całkiem dobry kontrast i to w modelu "oczko" niżej od x90c.

Samsung JS9500 (SUHD):

Black level - 0.04 cd/m2

Brightness - 108 cd/m2

Contrast - 2719:1

Tutaj oczywiście panel VA ale jak na TV za ponad 10tys. i to w dodatku flagowy tej firmy to kontrast jest na niskim poziomie. Wynik podobny jak w CX8 który nie zachwyca.

Samsung JU7500:

Black level 0.05 cd/m2

Brightness 134 cd/m2

Contrast 2640:1

Panel VA, a wyniki całkiem dobre gdy popatrzymy na liczby z JS9500 to pytanie czy warto tyle dopłacać dla HDR i SUHD (Triluminos od Samsunga)...

Panasonic CX7 (CX700):

Black level 0.04 cd/m2

Brightness 134 cd/m2

Contrast 3350:1

Matryca VA i proszę bardzo jaka niespodzianka, najwyższy kontrast ze wszystkich dotychczasowych TV, jednocześnie najbardziej przystępny cenowo, tutaj należą się brawa dla Panasonica.

Panasonic CX6 (CX670 / CX680):

Black level 0.03 cd/m2

Brightness 134 cd/m2

Contrast 4467:1

Az bylem sam zdziwiony, co model niżej Panasonica to kontrast coraz wyższy, tutaj mówimy już o naprawdę rewelacyjnym oglądaniu wieczorami jak i w dzień. Oczywiście matryca VA.

LG UF8500 (UF850V):

Black level 0.19 cd/m2

Brightness 123 cd/m2

Contrast 695:1

Jeden z najwyższych modeli LCD LG i... co tu dużo pisać matryca IPS i katastrofalna czerń a co za tym idzie bardzo słaby kontrast.

Najlepsza jakosc obrazu tylko w panasonicu na pewno nie w samsungu :D

DSCF3645d_nxnhqhq.jpg

DSCF5315d_nqrxhnh.jpg

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Digitalus zrób zdjęcie CX680 obok swojej plazmy ? Tej której robiłeś i pokazywałeś na "zaprzyjaźnionym" forum.Po drugie nie nudzi Ciebie wpisywanie tych samych postów po kilka,kilkanaście razy?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nudzi mi sie. Bede pisał bez konca :D .Jakosc obrazu w cx680 na bardzo wysokim poziomie.Jesli chodzi natomiast o poziom czerni w cx680 to uwazam ze jest lepszy niz w plazmie cx3e.Cx680 ma poziom czerni na podobnym poziomie jak w x60.Na avforums uzytkownicy cx680 oceniaja ten model znacznie wyzej czyli poziom czerni jak w plazmie panasonica gt50.

cx680jpg_ssnxqnq.jpg

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Digitalus zrób zdjęcie CX680 obok swojej plazmy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RHJG nie musisz pisac do mnie na priv.Zdjecie telewizora z angielskiego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gniazdka angielskie ! Nie ośmieszaj się chłopie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze to jest zdjecie mojego telewizora?.Nie osmieszaj sie CHLOPIE ZE WSI.Napisales do mnie chlopie to odpisalem podobnie.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem mozliwosc sprawdzenia w zeszlym roku kilku roznych telewizorow, w tym CX 700 i CX680. Oba modele uwazam za naprawde bardzo udane jezeli chodzi o jakosc obrazu. Multimedia mnie nie interesowaly.

Zupelnie nie rozumiem, czemu niekorzy tak jada po tych modelach. Prosba wiec, VADE szczegolnie do ciebie - praktycznie w kazdym poscie krytykujesz Panasonica - o wskazanie konkretnie co jest nie tak z tym twoim egzemplarzem oraz jaki posiadasz tor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi natomiast o poziom czerni w cx680 to uwazam ze jest lepszy niz w plazmie cx3e.Cx680 ma poziom czerni na podobnym poziomie jak w x60.Na avforums uzytkownicy cx680 oceniaja ten model znacznie wyzej czyli poziom czerni jak w plazmie panasonica gt50.

Masz bardzo dobre wrazenie. CX3e to model pdp chyba z 2010/11 roku i to jeszcze HD i czern ma nieporownywalnie gorsza. Zobacz prosze do testu Macka i Gmeru, jak poziom kontrastu przy niektorych scenach osiagal CX700. Nie mialem mozliwosc porownania z GT 50, ale moglem porownac CX680/700 z GT60 i VT60, czasem kontrast byl wyzszy w PDP a czasem na lcd. Co wiecej IFC wyraznie lepiej uplynnialo na lcd.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...