Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktoś pisze ,że telewizor LCD ma jakoś czerni ma lepszy od jakiejkolwiek plazmy to nie można go traktować poważnie. Dodam to co tu na forum często dość radykalnie twierdzi jeden z naszych sympatycznych kolegów. Całe to LCD z klasami premium itp. to jedna ściema obliczona na drenaż kieszeni klientów. Nie ma żadnego telewizora który w tym względzie pobije plazmy. Zrobi to dopiero Oled więc na razie nie ma sensu wywalać kasy na topowe modele bo to jest wywalanie pieniędzy w błoto. Dlatego topowy model Sony z 2016 roku oddałem do sklepu a kupiłem używaną plazmę i jestem szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji sterbid :) Tak jak pisalem sa sytuacje w ktorych 680/700 generuje wyzszy kontrast od GT60/VT60. Co wiecej jak nie wierzysz poszukaj w sieci, znajdziesz stosone pomiary.

ps. A tak z ciekawosci jaki model Sony miales i na co zmieniles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobre wrazenie. CX3e to model pdp chyba z 2010/11 roku i to jeszcze HD i czern ma nieporownywalnie gorsza. Zobacz prosze do testu Macka i Gmeru, jak poziom kontrastu przy niektorych scenach osiagal CX700. Nie mialem mozliwosc porownania z GT 50, ale moglem porownac CX680/700 z GT60 i VT60, czasem kontrast byl wyzszy w PDP a czasem na lcd. Co wiecej IFC wyraznie lepiej uplynnialo na lcd.

W porównaniu do GT50, jeszcze jak jakiś mały rozmiar to pewnie tak, ale do VT60 startu nie ma jeśli chodzi o czerń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem mozliwosc sprawdzenia w zeszlym roku kilku roznych telewizorow, w tym CX 700 i CX680. Oba modele uwazam za naprawde bardzo udane jezeli chodzi o jakosc obrazu. Multimedia mnie nie interesowaly.

Zupelnie nie rozumiem, czemu niekorzy tak jada po tych modelach. Prosba wiec, VADE szczegolnie do ciebie - praktycznie w kazdym poscie krytykujesz Panasonica - o wskazanie konkretnie co jest nie tak z tym twoim egzemplarzem oraz jaki posiadasz tor :)

wszystkie żale i uwagi opisałem w postach w wątku dotyczącym cx700 i nie widzę sensu przepisywania tego na nowo.nie jestem ekspertem w dziedzinie co też juz wcześniej zaznaczyłem,ale o co chodzi z tym torem? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do GT50, jeszcze jak jakiś mały rozmiar to pewnie tak, ale do VT60 startu nie ma jeśli chodzi o czerń...

No nie do konca, bo:

mowimy o kontrascie i fakcie, ze sa sceny w ktorych lepiej wypada GT/VT 60 ale sa tez takie gdzie kontrast byl lepszy na CX680/700 - ja to widzialem, ale to malo wazne, bardziej istotne, ze Wasz test 700tki dokladnie to potwierdza.

Sam poziom natywny czerni to nie ma o czym mowic, tu jest przepasc na korzysc PDP(0.008-0,005cd/m2), co daje nam kontrast rzedu 15-24000:1.Jednak w Waszym tescie kontrast dla CX700 zmierzyliscie na poziomie 3300-62 000:1, srednio 16 800:1. Co nalezalo udowodnic :) Tak tez widzialy moje oczy.

PS. VT 60 moim zdaniem juz nieco zbyt ciemny wzgledem GT 60 do dziennego pokoju/salonu, choc co kto lubi. Oba sprawdzalem jako 50tki. Mialem tez okazje na krotki "test" ZT60 bodaj w 60 calach, ale IMHO to juz model do pokoju kinowego, do zwyklego ogladania za ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie żale i uwagi opisałem w postach w wątku dotyczącym cx700 i nie widzę sensu przepisywania tego na nowo.nie jestem ekspertem w dziedzinie co też juz wcześniej zaznaczyłem,ale o co chodzi z tym torem? z góry dziękuję za odpowiedź

Wlasnie chyba w tym problem, ze ekspertem nie jestes a jedziesz z koksem, ze az boli.

Jest takie powiedzenie, ktore nam idealnie pasuje do tej sytuacji: "Kazdy lancuch jest tak mocny jak jego najslabsze ogniwo".

Na jakiej podstawie stwierdzasz, ze masz zly obraz (rozumiem czerwone twarze, efekt mrowienia wokol pilkarzy, drzace tlo).

Chodzi o dekoder, dostawce sygnalu/tv hd, konkretny kanal na ktorym to obserwowales, ustawienia obrazu w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chyba w tym problem, ze ekspertem nie jestes a jedziesz z koksem, ze az boli.

Jest takie powiedzenie, ktore nam idealnie pasuje do tej sytuacji: "Kazdy lancuch jest tak mocny jak jego najslabsze ogniwo".

Na jakiej podstawie stwierdzasz, ze masz zly obraz (rozumiem czerwone twarze, efekt mrowienia wokol pilkarzy, drzace tlo).

Chodzi o dekoder, dostawce sygnalu/tv hd, konkretny kanal na ktorym to obserwowales, ustawienia obrazu w tv.

To dobrze że ten przysłowiowy łańcuch nie nazywa się "czytamy uważnie i ze zrozumieniem"bo długo byś w tym łańcuchu nie popracował,ale do tego co napisałem wcześniej,a nie chciało ci się doczytać to dodam że oprócz dekodera polsatu,który to posiadam na stałe,próbowałem też nc+,, co do kanałów to nikt chyba nie testuje tv na pulsie2 czy atm rozrywka z anteny naziemnej, ustawienia dużo prób, zarówno własnych jak i tych fachowych pozyskanych z różnych źródeł ,kabel hdmi dobrej klasy.To pokrótce tyle,co do reszty to zanim zaczniesz komentować i wyciągać wnioski to przeczytaj uważnie wszystko.

Jak chodzi o eksperta to chodziło mi o ten "tor" zresztą nie tylko mnie to zaintrygowało,a na koniec to powiem,że to nie jest miejsce na rozmowę o tym modelu tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vade przeczytalem wszystko, praktycznie we wszystkich swoich 30 postach krytykujesz Panasonica.

Ale nigdzie nie piszesz jak masz ustawiony obraz, a to wazne.

PS. Jak wygladalo porownanie obrazu miedzy nc+ (jaki dekoder) a twoim CP Hd5000?

co do kanałów to nikt chyba nie testuje tv na pulsie2 czy atm rozrywka z anteny naziemnej

Tutaj troche przeginasz bo sam pisales w swojej krytyce panasonica w kontekscie kanalu TVP Info (akurat TV Puls2 ma lepszy obraz od TVP info).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vade....

Tutaj troche przeginasz bo sam pisales w swojej krytyce panasonica w kontekscie kanalu TVP Info (akurat TV Puls2 ma lepszy obraz od TVP info).

co ja pisałem w kontekście tvp info?weź to przeczytaj jeszcze raz.dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vade zaczynam sie zastanawiac jaki jest wlasciwie cel pisania twojego na tym forum. Masz niby problem z tv, ale jak co do czego to nie chcesz podac szczegolow ustawien obrazu oraz zestawienia z dekoderem NC+.

Ktos moze pomyslc, ze ty w ogole nie masz tego telewizora, albo jestes wynajetety przez konkurencje Panasonica do czarnego PR, bo cala twoja obecnosc na tym forum (od 26 marca 2016/36 postow) jak do tej pory to tylko 2 watki i narzekanie na obiektywnie swietny telewizor i ucieczka od odpowiedzi jak zaczynaja sie pytania o konkrety.

Taka zagadka, nie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym problem że Ty kiedyś tam miałeś okazję sprawdzenia(cokolwiek to znaczy) tego tv,a ja kupiłem i mam go na co dzień, dlatego chętnie wymienię spostrzeżenia z kimś kto ma ten tv,a nie że go widział na półce sklepowej,jeżeli jesteś takim specem od ustawień to chętnie (pewnie nie tylko ja) skorzystam z zaproponowanych przez Ciebie,bo te które ja opiszę i tak pewnie skrytykujesz i uznasz za nie właściwe,zresztą jaką będziesz miał możliwość ich zweryfikowania? co do nc+ to przyznam że trochę było lepiej np.napisy przewijane na pasku na tvn24 hd wydawały się "ostrzejsze" ,a w samym obrazie wpatrując sie można było dostrzec że delikatnie lepszy jest ten z nc+ choć nie była to przepaść po prostu detale

z tym wynajęciem przez konkurencję to cie Xisiu trochę poniosło :)

a co ilości postów to wynika to z tego że min. z grzeczności odpowiadam takiemu upierdliwcowi jak ty dedektywie Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj takich ustawień :

Picture Profile True Cinema

Backlight 32
Contrast 90
Brightness 0
Sharpness 50
Color 50
Tint 0
Sharpness 30
Color temp Warm2
Vivid color Off
Color Remaster Off
Adaptive Backlight Control Off
Ambient sensor On/Off
Noise reduction Off
MPEG Remaster Off
Resolution Remaster Off
Dynamic Range Remaster Off
Intelligent Frame Control Minimum/Medium
Advanced Contrast Control Off
Color Gamut Rec.709
Screen Settings 16:9 Overscan Off
White Balance R-Gain -2
G-Gain +1
B-Gain -7
R-Cutoff +4
G-Cutoff 0
B-Cutoff -3

I napisz jakiem masz teraz odczucia przy takich ustawieniach i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym problem że Ty kiedyś tam miałeś okazję sprawdzenia(cokolwiek to znaczy) tego tv,a ja kupiłem i mam go na co dzień, dlatego chętnie wymienię spostrzeżenia z kimś kto ma ten tv,a nie że go widział na półce sklepowej,jeżeli jesteś takim specem od ustawień to chętnie (pewnie nie tylko ja) skorzystam z zaproponowanych przez Ciebie,bo te które ja opiszę i tak pewnie skrytykujesz i uznasz za nie właściwe,zresztą jaką będziesz miał możliwość ich zweryfikowania? co do nc+ to przyznam że trochę było lepiej np.napisy przewijane na pasku na tvn24 hd wydawały się "ostrzejsze" ,a w samym obrazie wpatrując sie można było dostrzec że delikatnie lepszy jest ten z nc+ choć nie była to przepaść po prostu detale

z tym wynajęciem przez konkurencję to cie Xisiu trochę poniosło :)

a co ilości postów to wynika to z tego że min. z grzeczności odpowiadam takiemu upierdliwcowi jak ty dedektywie Xisiek

Patrz miałem jednak rację :) Rozumiem ustawienia obrazu są "tajne" (spoko/loko)

Spróbuj takich ustawień (...)

Maciek tyle razy już pisał, że nie ma co kopiować ustawień balansu bieli, bo różne panele mają różne błędy i to nie ma żadnego sensu.

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy DX700 faktycznie wyświetla 4k z 4:4:4 w 60hz? bo w instrukcji nie jest to jednoznacznie napisane:


-4K UHD

25p, 24p /4:4:4 (10 bitów, 12 bitów)

60p, 50p, 30p

-DCI 4K

25p, 24p /4:4:4 (10 bitów, 12 bitów)

60p, 50p, 30p

Wygląda jakby 4:4:4 dotyczyło tylko 25 i 24p..

Może to ktoś ostatecznie potwierdzić? Bo tylko to mnie wstrzymuje przed zakupem DX700..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące węższego rozstawienia nóżek w tym modelu i pochodnych. CZy taka możliwość jest w telewizorach o przekątnej 40 cali czy tylko w większych? Doszły mnie takie słuchy, ze tylko w większych przekątnych można węziej zamontować nóżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.Mam pytanie czy ktoś z obecnych na forum używa z tym telewizorem twardego dysku? Pytam bo kupiłem do telewizora twardy dysk 80 GB i telewizor wyświetla jego nazwę ale nie można go sformatować.Miał on nawet połączenie na dwa złącza na USB gdyby brakowało prądu na jego zasilanie. Próbowałem na jedno i na dwa podłączenia pod USB niestety bez efektu . Dodam,że prądu nie brakuje bo jak trzymam dysk w ręku to czuję jak się kręci i to szybko .Dysk oddałem i nie wiem jaki kupić czy ma ktoś jakiś 100 procentowy ktory dało się sformatować i nagrywać audycje z tunera DVBT ( z anteny) A tu podaję link do tego dysku http://allegro.pl/nowy-dysk-zewnetrzny-przenosny-80gb-gw-24m-f-v-i6340876665.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od jakiś dwóch tygodni posiadam ten tv ( w zasadzie model 50dxm710, który różni się nóżkami ) i mam kilka pytań. Zauważyłem że telewizor posiada coś na kształt DSE, z tym że są to równo rozmieszczone pionowe pasy, zastanawiam się czy to nie paski lokalnego wygaszania i czy to normalne że je lekko widać?. Drugie pytanie dotyczy matrycy, czy ona naprawdę jest 10 bitowa? gdyż gradienty nie są płynne, wręcz jest gorzej niż na monitorze dell 2412m i to niezależnie od ustawień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, od jakiś dwóch tygodni posiadam ten tv ( w zasadzie model 50dxm710, który różni się nóżkami ) i mam kilka pytań. Zauważyłem że telewizor posiada coś na kształt DSE, z tym że są to równo rozmieszczone pionowe pasy, zastanawiam się czy to nie paski lokalnego wygaszania i czy to normalne że je lekko widać?. Drugie pytanie dotyczy matrycy, czy ona naprawdę jest 10 bitowa? gdyż gradienty nie są płynne, wręcz jest gorzej niż na monitorze dell 2412m i to niezależnie od ustawień. 



Pierwszą sprawę łatwo przecież sprawdzić. Wyłącz lokalne wygaszanie i będzie jasne. Matryca jest 10 bitowa, a gradienty też? Skąd wyświetlone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Macieju, dzięki za szybki odpis.

Jeśli chodzi o wygaszanie to mam domyślnie wyłączone, paski te widoczne są na przesuwającym się jednolitym tle, jak typowe dse, z tym że są one bardzo równomiernie rozmieszczone. Być może taka jest konstrukcja tego tv i tak ma być? 

Co do gradientów to użyłem z tej strony http://www.avsforum.com/forum/139-display-calibration/2269338-10-bit-gradient-test-patterns.html , zrobiłem też własne w photoshopie. 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gradientów to użyłem z tej strony http://www.avsforum.com/forum/139-display-calibration/2269338-10-bit-gradient-test-patterns.html , zrobiłem też własne w photoshopie. 

Pozdrawiam


W jaki sposób je wyświetlasz? Konkretnie co jest źródłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chyba mnie naprowadziłeś na problem z gradientami, tv jest podłączony do pcta. Chyba to wina karty graficznej - integry z i7 4770k. Jeśli jednak chodzi o kartę to raczej nie ma ona wpływu na widoczne ciemniejsze pasy ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O chyba mnie naprowadziłeś na problem z gradientami, tv jest podłączony do pcta. Chyba to wina karty graficznej - integry z i7 4770k. Jeśli jednak chodzi o kartę to raczej nie ma ona wpływu na widoczne ciemniejsze pasy ?


10 bitowy tor graficzny możesz uzyskać tylko na karcie quadro i fire pro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :).  Pozostało więc tylko pytanie o pionowe pasy, jednak wydaje mi się że po prostu ten model tak ma. Gdyż na waszych zdjęciach z testu widzę podobnie podświetloną matrycę. W każdym razie dzięki za odpowiedzi. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Maciej Koper napisał:

10 bitowy tor graficzny możesz uzyskać tylko na karcie quadro i fire pro ;)

 

efekty na GTX970 i przy włączonej chromie 4:4:4 wskazują że wtedy też jest tor graficzny 10 bitowy.

u mnie na samsungu 40KU6000 nie ma wtedy prążków a jakość jest identyczna jak przy odtwarzaniu ze sticka.

testowałem na tym materiale z linku z avforums dla:  Spears_Munsil (kręcący się w koło gradient)

https://drive.google.com/a/contractors.roche.com/file/d/0B68jIlCvW85gMW5aX21CbU1IOGs/view

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim rendererze? MadVR? Być może to dithering?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...