Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zamierzam nabyć dx700/710/720/730 lub dx750/780 w wersji 58'.  Czy warto dopłacić jedną trzecią ceny 700 do wersji 750/780? Czy różnice są aż tak zauważalne? Oglądam wszystko, głównie sport, filmy, w niedalekiej przyszłości dzieciaki pewnie na xboxie. Póki co sygnał mam z dachu, do końca roku ze światłowodu.
Przy okazji, wiem już czym różni się 750 od 780, nie wiem tego dla 700/710/720/730. Gdyby ktoś był łaskaw mnie uświadomić, byłbym wdzięczny. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do sportu to chyba jednak brałbym CX710. A jak do Ultra HD to bardziej DX700.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Czy ten test można bezpośrednio odnieść do tego modelu:TX-50DXU701 ?

Chodzi głównie o tv pod konsole z HDR.PS4 i Xbox One s.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo to jest ten sam tv. Różni się tak naprawdę nóżkami.

Wysłany z Google Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zamierzam kupić Panasonica, zastanawiam się tylko, który model: 700 czy 750. TV używany będzie praktycznie tylko do filmów oraz youtube. Sport raczej sporadycznie, jeśli w ogóle - to samo z grami. Nie wiem czy warto dopłacać do dx750, gdzie różnica to około 900 zł. Różnica w matrycy 50Hz i 100Hz będzie bardzo widoczna przy takim zastosowaniu? Zaznaczam, że efekt opery mydlanej w filmach mnie odrzuca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć 100hz, ale model dx700 do filmów się sprawdzi. Pamiętaj, że firefox os już nie będzie aktualizowany. Mozilla się wycofała. Druga rzecz to słabe kąty nawet jak na matrycę va.

Wysłany z Google Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomiary Ci wyjdą, ale wątpię by były szczególnie dobre. W szczególności czy będą lepsze niż najlepszy tryb fabryczny tego TV. DX700 ma specyficzne diody podświetlające ekran (PFS LED). Ten kolorymetr nie był tworzony z myślą o pomiarach takiego widma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Panasonica 58dx780 i nie wiem czy matrca nie jest uszkodzona

Po właczeniu obraz nie jest całkowicie czarny , w pobliżu rogów ma jaśniejsze plamy

Wygląda to mniej więcej tak ze środek czarny, później jaśniejsze plamy i przy rogach znowu ekran jest ciemny

Przy świetle w sklepie nie było to widoczne.

Te matryce tak mają czy już wymiana mnie czeka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tobie wyświetlić jednolitą czarną planszę. Przed kupnem TV zrobiłem sobie kilka takich różnokolorowych w paint, które wyswietlilem w sklepie. Biala, czarna, czerwona, niebieska, zielona, żółta. Najlepiej na nich widać niedoskonałości np podświetlenia, martwe czy zimne piksele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wachi40 napisał:

Po właczeniu obraz nie jest całkowicie czarny , w pobliżu rogów ma jaśniejsze plamy. Te matryce tak mają czy już wymiana mnie czeka?

Zależy od natężenia zjawiska. To niestety jest wad technologii lcd i zależy jaka sztukę się trafi. Jaka masz ustawiona sile podświetlenia?

48 minut temu, Nozaki napisał:

 Najlepiej na nich widać niedoskonałości np podświetlenia, martwe czy zimne piksele.

A jakie to są "zimne pixele"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - nie są to panele LCD stosowane w TV, ale zasada nazewnictwa uszkodonych pikseli ta sama. Ot pierwsza strona z brzegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że parę lat w tym siedzę, ale nigdy nie spotkałem się z określeniem zimne pixele. Bad/martwe/hot i owszem ale zimne to jakaś nowość stąd ciekaw jestem o co chodzi a tamten link tego nie wyjaśnia. Gdybyś więc miał taki do matryc LCD to chętnie się dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie masz moce sprawcze, ale powyższy link już nie działa, strona przestała funkcjonować.
Podaję więc inną, mając nadzieję, że kolejnej nie unicestwisz ;)
http://www.stsci.edu/hst/nicmos/performance/anomalies/hotcoldpix.html
Znowu teleskopy. Ja to mam szczęście ;)
Cyt. "Hot pixels are pixels with excessive charge compared to the surrounding pixels, while cold pixels are less sensitive than the surrounding pixels or have no sensitivity."
Martwe piksele, to szczególny przypadek zimnych pikseli - (piksele kompletnie nie świecące jako przypadek pikseli świecących mniej intensywnie). To rzecz jasna najczęściej występujący przypadek zimnych pikseli. Na tyle częsty, że ogólniejsze określenie zimnych pikseli, zostało prawie zapomniane. Na rzecz najczęściej występującego tego typu kompletnie nie świecących - martwych pikseli.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie modelu TX50DX700. Panowie czy pamiętacie może przy jakich ustawieniach obrazu(kontrast, podświetlenie itp.), trybu "Prawdziwe kino" uzyskaliście najwierniejsze odwzorowanie barw, najlepszy obraz?  Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mozesz skorzystac z zaawansowanych ustawien obrazu i zastosowac   ustawienia  np z linkow  nizej.

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ASFI87 napisał:

Pytanie odnośnie modelu TX50DX700. Panowie czy pamiętacie może przy jakich ustawieniach obrazu(kontrast, podświetlenie itp.), trybu "Prawdziwe kino" uzyskaliście najwierniejsze odwzorowanie barw, najlepszy obraz?  Z góry dzięki za odpowiedz.

Nie ma większego sensu wbijać ustawień z innych modeli, dlatego ze produkcja TV nie jest na tyle powtarzalna aby ustawienia tak precyzyjne były ze sobą wymienne. Można w ten sposób sobie nawet bardziej popsuc obraz niż go poprawić. Jezeli ktos twierdzi inaczej zwyczajnie mija sie z prawda.

Jeżeli chcesz mieć max bez zamawiania komercyjnej usługi uzyj tryby kino lub prawdziwe kino i pobaw się nieco suwakiem kontrastu. Temp barwowa wybierz cieply1 lub cieply2. Tyle mozesz zrobic sam bez obawy, ze cokolwiek przedobrzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 24.10.2016 o 16:25, wachi40 napisał:

Kupiłem Panasonica 58dx780 i nie wiem czy matrca nie jest uszkodzona

Po właczeniu obraz nie jest całkowicie czarny , w pobliżu rogów ma jaśniejsze plamy

Wygląda to mniej więcej tak ze środek czarny, później jaśniejsze plamy i przy rogach znowu ekran jest ciemny

Przy świetle w sklepie nie było to widoczne.

Te matryce tak mają czy już wymiana mnie czeka?

witam, mam podobny problem mój model to 58dx730, kopiłem go specjalnie do oglądania filmów wieczorami, efekt jest tragiczny, po obu stronach matrycy

nie wiem czy telewizor reklamować czy zwrócić do sklepu ?

 

IMG_20161209_233020773.jpg

IMG_20161209_233449287.jpg

IMG_20161209_233036708.jpg

IMG_20161209_233506134.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, czy po wymianie jest szansa że trafie na model bez tego efektu ?

Czy może wszystkie telewizory powyżej 50 cali i krawedsiowym podświetlaniem będę miały ten efekt. Mam stara toshibe 32 cale i tam nie ma tego problemu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...