Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, sunnboy napisał:

ok,douczajac sie na biezaco- Tu z forum,widze ,ze HDR i jego plusy zaczynaja sie od 500 kandeli,ogladanie sportu tez  wymaga jednak 100Hz  tak wiec jednak doplace i pojde w dx 750,kwota wieksza ale warta mysle :ph34r:

A znajdzie się jeszcze DX750? :P

Pamiętam, że od 3 miesięcy już nawet nie ma ich w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie sportu jest super przy 100Hz matrycy, ale ten model Panasa (w sensie DX700, bo ten miałem okazję widzieć - zakładam, że w EX700 nic nie zepsuli) radzi sobie zaskakująco dobrze z ruchem. A i sam efekt HDR nie jest wcale taki kiepski, biorąc pod uwagę konkurencję cenową. Jasność to nie wszystko, liczy się też pokrycie szerokiej palety kolorów (o czym wiele osób zdaje się zapomina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Fjubens napisał:

A znajdzie się jeszcze DX750? :P

Pamiętam, że od 3 miesięcy już nawet nie ma ich w sklepach.

zartujesz?morele,x-kom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad 2 telewizorami:

1)Panasonic TX-50EX700E cena 3500 zł

matryca VA, 8bits +FRC, 60 Hz,

2)Samsung UE50KU6000

matryca VA, 8bits, 60hz, mały lag (jak to w samsungach) cena ok 2500zł

Jeśli chodzi o panasoniki to poprzednie modele mają raczej pochlebne opinie na forach, zarówno DX700 na 2016 rok, jak i CX700 na 2015. Ich mankamentem był tylko lag na poziomie 50-60ms. Wersja EX ma już podobno 21 ms (przy 4k + HDR). HDR to wiadomo, nie są najwyższe loty, ale to nie ta półka cenowa.

Telewizor w 90% będzie służył tylko do grania.

I pytanie czy ten Panasonic jest o tyle lepszy od Samsunga, żeby opłacało się dopłacać do niego 1000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości obrazu na pewno. Jeżeli jest ktoś w stanie zweryfikować tą poprawę input laga, to będzie to zdecydowanie lepszy telewizor. KU6000 to cienias. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko te TV porównywać. Panasonic ogólnie będzie zdecydowanie lepszym wyborem i nie trzeba tu Grundiga żeby to tego przekonać. :D

Jeśli te 1000 zł, że tak powiem nie wpłynie na Twoje finanse i inne kwestie, to jak najbardziej warto dołożyć.

Z HDR coś tam zobaczysz, wiadomo, że to wstęp do HDRa, ale w grach wypada to nieźle i zapowiada się na to, że twórcy, przynajmniej tych największych gier będą robić nadal użytek z HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony HDR jest"odczuwalny" od 500 candeli dlatego zakupilem dx750 między innymi

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o laga to  na portalu jest recenzja modelu z  półki niżej ex600 i półki wyżej ex780 i zarówno jeden i drugi mają laga na poziomie 21 ms. Więc można domniemywać ze ten model też tak ma ? ale oficjalnych danych nie widziałem 

A jeśli chodzi o dx750 to niestety nie moja półka cenowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad 2 telewizorami:
1)Panasonic TX-50EX700E cena 3500 zł
matryca VA, 8bits +FRC, 60 Hz,
2)Samsung UE50KU6000
matryca VA, 8bits, 60hz, mały lag (jak to w samsungach) cena ok 2500zł
Jeśli chodzi o panasoniki to poprzednie modele mają raczej pochlebne opinie na forach, zarówno DX700 na 2016 rok, jak i CX700 na 2015. Ich mankamentem był tylko lag na poziomie 50-60ms. Wersja EX ma już podobno 21 ms (przy 4k + HDR). HDR to wiadomo, nie są najwyższe loty, ale to nie ta półka cenowa.
Telewizor w 90% będzie służył tylko do grania.
I pytanie czy ten Panasonic jest o tyle lepszy od Samsunga, żeby opłacało się dopłacać do niego 1000zł?

Panas cx700 ma input lag 38ms1818543a9c15383c1d508af5c0ad4d83.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DX750 (TX-55DX750)-panowie jakis uchwyt obrotowy na sciane ,ktory by ogarna ten TV w ramach "normalnej" ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam problemy z przesyłaniem dźwięku na soundbar denon w moim 50DXU701.

Założyłem na to osobny topic, ale pozwolę sobie tutaj wkleić linka, może ktoś coś miał podobnego - nie jestem pewien czy to wina TV czy soundbara.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szachy nie są na moje nerwy,nie mogę patrzyć jak król bije dame

A ja kak król bije konia!

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się i szukam po internecie jak ekipa HDTV testuje telewizory w połączeniu z PC z kartami gtx 980ti w sli? Według nvidia gtx 980ti nie współpracuje z HDCP 2.2, sam mam tę kartę i panasonic 55dx700 i za żadne skarby nie idzie to na 4k 60hz i ycbcr444. Próbowałem wielu zaniżonych ustawień i tylko w rozdzielczości 1080p wyświetlany jest obraz. Dodam, że mam to na kablu Inakustik 2.0b 5m. Temat ten jest wałkowany na forach ale jest dużo rozbieżnych informacji, jedno pewne i potwierdzone przez nvidia że 980ti nie wspiera hdcp 2.2 a wspierają tylko gtx 950, 960 i 1070, 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ekipa updejtowała sprzęt tylko z przyzwyczajenia kopiuj/wklej podaje stare parametry sprzętu ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni ten model od EX700E? Cenowo są zbliżone (EX 100 zł droższy), który lepszy i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2017 o 18:30, JarekWML napisał:

Pod kątem konsoli rozważ model nowszy, TX-50EX700. Znacznie poprawiono input lag.

Czy toi jedyna różnica między ww. modelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to dość podobne TV. Niski lag to jedna z głównych różnic. Design itd. Nie sadzę byś dostrzegł specjalnie różnice w samym obrazie jeżeli nie masz dużego doświadczenia. Ale skoro to 100zł to może jednak warto mieć nowszy model? Są pewne aspekty jak np. HLG HDR itd na przyszłość. Jeżeli jednak oglądasz po prostu telewizję to oba będą takie same. Testy też masz na portalu więc trzeba też trochę poczytać jeżeli chcesz znać super szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie stałem sie posiadaczem dx700 zakupiony  za 3700 plus drugi tv 20 cali za 1zł takze myśle że cena ok

Mam pytanie czy tv anywhere będzie działać z telewizją od upc kablówka odbierana przez moduł CI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w takiej konfiguracji tv anywhere dziala tylko w tej samej sieci wifi.. jak korzystam z netu z sieci kom to nie umie sie połączyć.

 Nie mialem czasu jeszcze obczaic czy to powszechny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam własnie stałem sie posiadaczem dx700 zakupiony  za 3700 plus drugi tv 20 cali za 1zł takze myśle że cena ok
Mam pytanie czy tv anywhere będzie działać z telewizją od upc kablówka odbierana przez moduł CI
Ciekawe pytanie.
Wątpię, to działa raczej tylko pod dvb-s2 czyli tuner sat w tv.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga konto założone,w pierwszy dzień nie mogłem się zalogować do media center a na drugi dzień wszystko ok mam upc przez moduł CI

Próbowałem na smartfonie sieć play

 

A wie ktoś może jak wyłączyć ekran podczas słuchania muzy w dx700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poszukac w menu  obraz  funkcji  wyswietlanie na ekranie, funkcje  wylaczyc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...