Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ziema jest płaska. Mnóstwo "autorytetów" kiedyś tak twierdziło :).

Iiii ???

NIGDY na swoim blogu nie napisałem, ze to co twierdzę i to co widzą moje oczy i słyszą moje uszy jest jedyną prawdą. Nie mam tyle odwagi.

Dlatego twierdzę, ze to co opisuje tester to JEGO oczy i uszy. Ale na szczeście kazdy user ma swój rozum. A potem pretensje może miec do ... Pana Boga i samego siebie.

I zawsze piszę ... sprawdź u siebie w domu, na własne oczy i uszy.

:)

EOT.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok jak mowisz ze to nie jest punkt odniesienia to ja to przyjmuje i Ci wierze. Po prostu pytam.

Wiesz dla mnie panasonic i tak musi byc najlepszy, tlamsze dysonans poznawczy i ode w zaparte bo go kupilem ;-)

Pmcomp po dzisiejszym dniu,jak poczytalem posty, na pelnym luzie mozna miec pretensje do Gmeru o wszystko. Polecam :-)

Edytowane przez Colibri75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już wiele razy myślałem, że coś mi się wydaje na oko i byłem potem sprowadzony na ziemię. Całe szczęście, że można to zmierzyć. Szkoda, że z audio tak nie ma - wtedy te wszystkie bajki i poezję można by jakoś udowodnić ; ) Ale cóż. Biznes się kręci i wszyscy mają fun ; ) Chociaż tam mogą się wszyscy nacieszyć i napisać w sieci miliony postów. W Wideo szybko to można ukrócić chociaż zawsze się znajdą Ci co wiedzą swoje ; ) Widzę to po naszym fanpage gdzie np. pod postem o DX900 wysypali się wszyscy pracownicy konkurencji czyli w większości promotorzy z MM itd. Wystarczyło napisać, że to najlepszy aktualnie LCD na rynku :P Aktualna władza też tak myśli. Niby nie można a jednak wszystko można. Chyba w każdej dziedzinie się znajdzie grono podważające wszystko. Nawet to, że białe jest białe a czarne jest czarne :lol: Na naszym forum też trochę takich osób jest chociaż widzę, że spora część siedzi jednak nie tutaj tylko najpierw na fanpage. Ale spoko. W końcu mamy forum i można pisać. Ważne aby chociaż na temat ;-) trochę było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem takie filmiki porównawcze też się przydają jako wstępne porównanie, bo przecież ciężko w sklepie trafić by konkretne 2 modele TV stały

obok siebie, a nawet by oba w ogóle były w danym sklepie .... Tak Więc lecąc z wywalonym jęzorem z MM do Euro bo tu stoi jeden TV a w tamtym 2 model TV

też nie ma sensu a taki filmik daje chociaż jakiś minimalny materiał porównawczy .

Dla przykładu... wszak to nie wątek o Sonym XD93 ,ale też wkleję porównanie z OLED-em ,nie wiem jak są ustawione te TV i czy są po kalibracji , ale jedyna zaleta OLEDA to czerń jak dla mnie, w pozostałych aspektach Sony wygrywa.. oczywiście film nie jest miarodajny do końca ,ale daje jakiś obraz do oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na teście na hdtvtest to oled G6 po kalibracji ma idealne kolory. Nie da się już lepiej... wszystko trafia praktycznie tam gdzie trzeba. Panasonic tak samo z DX900. Więc one pod względem kolorów muszą być takie same... ale przecież gdyby to usłyszał jakiś producent z marketingowego punktu widzenia to jest to samobójstwo ; ) Natomiast my tu zawsze rozmawiamy o tym co można na maxa wycisnąć z takiego DX900. Dla mnie tryby fabryczne to zawsze będzie subiektywna ocena. Zawsze. Jeden woli to a drugi to. Ale przy wyciskaniu maxa nie ma już subiektywizmu. Wszystko da się ocenić i wyjaśnić. I nie można potem napisać, że moim zdaniem i tak tamten jest lepszy. Bo to by było podważanie tego co mówią liczby.

Chociaż sorry tutaj wyżej jest jakiś niższy model nawet nie wiem tak na szybko co to. Ale ten gość to jest jakieś szkolenie Sony. OMG... dajcie spokój ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnikiem macie rację bo cyfry nigdy nie kłamią i zakładam że ten OLED specjalnie tak ustawiony w porównaniu do Sonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Całe szczęście, że można to zmierzyć.

Jesteś pewny?

Pamiętaj, kiedyś Ziemia była płaska ;).

Kiedyś nie było E=mc2. A może to nie jest prawda?

Wszystko jest względne ,,, na dzień dzisiejszy.

A każdy Kowalski swój rozum ma.

A świat kręci się wokół doopy, władzy i ... ??? Dopisz sam :P

Najważniejsze to nie stracić zdrowego rozsądku i punktu odniesienia. Szczególnie jak się w TYM tkwi po uszy. Ale obiektywizm przychodzi z wiekiem i z doświadczeniem. Potwierdza to cała historia ludzkości. Wystarczy poczytać. Nie pooglądać czy posłuchac :).

Pozdrawiam ciepło.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z filmiku jest tez jedna dobra i pewna wiadomośc . W niemieckim Netflix Marco Polo hula w 4k Dolby Vision

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosba o odpowiedz na dwa pytania bo tez sie powoli sklaniam do zakupu tego TV'ka....

1) Czy efekt HDR jest dostepny w grach na PC i konsolach. Moze obrazowo - czy jak wyjde w powiedzmy Tombie z jaskini na slonce to barwa bieli powinna byc znacznie jasniejsza jak na zwylkym LCD'ku. Po prostu czy ten efekt jest do zastosowania na materiale, ktory nie jest strikte pod HDR przystosowany ?

2) Gdzie to kupic najtaniej :) ? Moze byc priv heh ;)

Z gory dzieki za odpowiedzi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby z PC było HDR to karta graficzna musiałaby mieć HDMI 2.0a a tak póki co nie jest. Mnie w ogóle ciekawi też jak to z tymi grami będzie... na razie filmy i filmy.

gdzie najtaniej? W Katowicach mają za 19999zł czyli nie 22K jak na euro. Powiedz, że z HDTVPolska :D myślę, że jeszcze coś ugrasz hehehe. http://studiohifi.pl/panasonic-tx-65dx900e-nowosc-najwyzszy-model-telewizora-uhd,c11,p5034.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Natomiast takie filmy czy testy subiektywne to jest dla mnie trzaskanie aby tylko narobić odsłon i żeby ludzi pisali.

A moim zdaniem testy subiektywne, zwłaszcza porównawcze są potrzebne, bo w końcu obraz oglądamy "subiektywnie" i od indywidualnych preferencji zależy, co się komu podoba. Co więcej, nawet postrzeganie kolorów oraz ilość czopków i pręcików w oku są różne. Dlatego ktoś woli obiektywnie przesycone kolory, ktoś stonowane, ktoś ma bardziej wrażliwy wzrok i ogląda na 50% jasności, a ktoś przy takich ustawieniach "widzi ciemność".

Na zaprezentowanym wideo widać np., jak kiepskie kąty w porównaniu z OLED ma DX900, a także przewagę Dolby Vision nad HDR10 - jak to opisać słowami?

Poza tym z tą obiektywnością też nie jest u was tak różowo, bo jeżeli TV ze smużącą 60hz matrycą i przedpotopowym kontrastem 700:1 polecacie równie gorąco co inne ze 120hz i strefowym wygaszaniem, to ktoś niezbyt biegły w temacie może się naciąć, bo przy sklepowych jarzeniówkach wielu rzeczy nie da się sprawdzić.

Edytowane przez ambidark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ludzie myślą, że to co widać to to co widać w realu. Kiki style.

Dobre, dobre :)

A moim zdaniem testy subiektywne, zwłaszcza porównawcze są potrzebne, bo w końcu obraz oglądamy "subiektywnie" i od indywidualnych preferencji zależy, co się komu podoba. Co więcej, nawet postrzeganie kolorów oraz ilość czopków i pręcików w oku są różne. Dlatego ktoś woli obiektywnie przesycone kolory, ktoś stonowane, ktoś ma bardziej wrażliwy wzrok i ogląda na 50% jasności, a ktoś przy takich ustawieniach "widzi ciemność".

Troche w tym racji jest, szczegolnie z tym widzeniem ciemmosci sie zgodze. Jednakze chlopaki metodologie maja naprawde dobra, testy sa paramertryzowane a wyniki porownywalne miedzy soba. Subiektywnosc jest nieco sprzeczna z idea testu,test ma byc obiektywny a nie (jak to Gmeru ladnie napisal- Kiki style) subiektywny/lanie wody.

Natomiast sadze, ze bardzo dobrym pomyslem jest dodanie np. w podsumowaniu zakladki "n@ n@sze oko" gdzie pojawi sie subiektywna ocena i odniesienie do konkurencji (choc tutaj wymagane bedzie duzo silnej woli).

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to hdr z PC juz będzie możliwy. Nowe karty NVIDII maja i hdmi 2.0b i display port 1.4 Karty referencyjne mają 1xhdmi i 3xDP. Do tego potężna moc obliczeniowa 9TFLOPS gdzie GTX980Ti ma 5,6. Myślę, ze na tym cacku ruszy absolutnie wszystko co związane z UHD

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to każdy w tej dyskusji ma trochę racji. Trzeba tylko podchodzić do samej dyskusji spokojnie i z szacunkiem do innych, szczególnie do ich odmiennych poglądów. Co więcej osoby z duzym doświadczeniem powinny w dyskusji wykazywać się anielska cierpliwością a amatorzy po prostu troche jak w szkole powinni uważnie czytać, szanować bardziej doświadczonych Kolegów i zadawać mądre ale również te całkiem głupawe pytania. Po trochu rozumiem kolegów którzy patrzą na niemiecki test widzą ewidentne różnice i po prostu zadają pytania i mają wątpliwości. Oczywistym jest, że zastosowana portalu metodologia testów należy do najbardziej zaawansowanych ze wszystkich stosowanych w Polsce i każdy kto zamierza kupic ekran powinien uważnie przeczytać test, próbowac zrozumieć liczby i opis oraz ewentualnie zadac pytania. Następnie powinien udac się do sklepu i własnym "okiem" zerknąc na tv mają w pamięci tes , troche w tym tv pogrzebać , poprosić o odegranie własnych materiałów o ile to możliwe i tutaj musze zgodzic się bodajże z pmcompem kupowac sercem i rozumem jednocześnie. Moze byc tez przecież tak, że skalibrowany przez Maćka obraz w sposób profesjonalny Janowi Kowalskiemu po prostu sie nie spodoba bo on ma zwyczajnie ciśnienie na odwzorowanie barw "Vivid" i choćby przeczytał 100 testów to i tak może mu to co czyta zwyczajnie nie odpowiadać.

OLEDy są świetne, widać to gołym okiem ale przez najbliższe 3-5 lat będzie rządziła polityka koncernów. Mamy najświeższe info z centrali Samsunga, że o OLEDAch możemy zapomnieć. Czyli Samsung będzie do bólu tłukł Quantum Dot i udowadniał (nie twierdzę, ze nie skutecznie) że to jest najlepszy TV na świecie a LG będzie to robił mówiąc o swoich Oledach. Problem w tym że po [beeep]ie dostaniemy my czyli Ci którzy są na końcu łańcucha pokarmowego i płacą podatki w tym VAT. Jest już pewne bez czekania na ostateczne potwierdzenia z LG, ze ŻADEN z modeli Oledów na 2016 w wersji 65" nie przekroczy w dół bariery 20tys zł również najmniej zaawansowany model , co oznacza i tu się zgodzę ponownie z pmcompem że dla 98% konsumentów w PL nawet ocena 100% i rekomendacja każdego polskiego i zagranicznego portalu nie będzie miała znaczenia bo i tak pójdzie do sklepu i kupi TV za max 1-5 tys i ta cena dotyczy 65-70% konsumentów pozostałe 15% skusi się na modele między 5-10tys a może 8% wybierze coś do 15tys zł. Tak wygląda rynek. Z tych 15% w przedziale 5-10tys być może 1 na 100 wybierze OLED FHD, reszta będzie chciała miec jednak LCD UHD bo przeciez "skoro wydaje 5-10 tys to "chcę miec to o czym pisze się w gazetach i oglądam na youtube a tam wszedzie jest 4k, UHD, ULTRA HD etc etc"

Podsumowując, producent przez najbliższe 3-5 lat będzie dyktował ceny na tv premium. Samsung i LG pewnie gdzies tam dogadali się w tym temacie lub nawet pomijając teorie spiskową po prostu będą to robić bo to się im za[beeep]iście opłaca. Panasonic Sony i reszta będą gonili ale gołym okiem widać, że ten wyścig technologiczny drogo ich kosztuje. Szacun dla Pansonica, że dał radę i może zaoferować naprawde dobry TV Premium ale jest to za cenę premium.

Patrząc już tak zupełnie subiektywnie oczywiście chciałbym kupić OLED z tegorocznej serii ale model C6 kosztuje po prostu o 2000 EUR więcej (6499EUR) od zapowiadanej ceny startowej Samsunga 65KS9500 która wynosi 4449 EUR czy Panasonica serii 900 czyli 4690EUR (wszystkie ceny oficjalne niemieckie). Z przyczyn podanych wyżej nie ma mowy na spadek cen OLED i wyrównanie ich z LCD przez najbliższe 3-5 lat. Biorąc to pod uwagę mam dwie możliwości

1. czekam na pierwsze recenzje Samsunga i będe musiał wybrać pomiędzy Samsungiem i Panasonikiem (będę musiał to lekka przesada :) )

2. czekam rok i kupuje C6 lub lepiej e6 ze stocków 2016 z ceną która zówna się w przypadku C6 z w/w LCD lub będzie jakieś 1000 EUR wyższa dla modelu e6

Aha jest jeszcze inna możliwość.......dzisiaj o 21.40 trafiam szóstke i ceny od jutra mam w d.....

pzdr

  • Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Rozumiem ze 7% wybierze cos powyzej 15 tys ?

Zgadzam sie w pelni w kwestii kalibracji, jestem przekonany, ze jednostki takie jak ja, bylyby rozczarowane. Lubie zywe kolory i tu wracam do tv, zamiast smucic wlasne refleksje.

Dzis umawiajac odbior naprawde dlugo bawilem sie tym tv i mozna ustawic kolory od "takich jak chcial widziec je rezyser" (jak mnie rozp...ten tekst :-) ) po naprawde zywe i takie, ktore dla ekspertow sa nieakceptowalne a dla mnie naprawde nice.

Nie wiem co wiecej moga dac "trueluminosy" czy inne kropki kwantowe ;-).

Mozliwosci ustawien jest strasznie duzo, wlacznie z ustawieniem usb, by bylo aktywne, po wylaczeniu tv o co pytalem wczesniej.

Reasumujac, na ten moment sadze ze dobrze wybralem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj że sa jeszcze Ci co mają wszystko gdzieś i kupia tv lcd za 500PLN. Premium schodzą mniej więcej dzięki 2% klienteli....

Siema,

Rozumiem ze 7% wybierze cos powyzej 15 tys ?

Zgadzam sie w pelni w kwestii kalibracji, jestem przekonany, ze jednostki takie jak ja, bylyby rozczarowane. Lubie zywe kolory i tu wracam do tv, zamiast smucic wlasne refleksje.

Dzis umawiajac odbior naprawde dlugo bawilem sie tym tv i mozna ustawic kolory od "takich jak chcial widziec je rezyser" (jak mnie rozp...ten tekst :-) ) po naprawde zywe i takie, ktore dla ekspertow sa nieakceptowalne a dla mnie naprawde nice.
Nie wiem co wiecej moga dac "trueluminosy" czy inne kropki kwantowe ;-).

Mozliwosci ustawien jest strasznie duzo, wlacznie z ustawieniem usb, by bylo aktywne, po wylaczeniu tv o co pytalem wczesniej.

Reasumujac, na ten moment sadze ze dobrze wybralem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz racje. Moze jest mala podaz od producenta, bo z tego co wiem na swoim przykladzie, z fizyczna dostepnoscia tego tv nie jest tak rozowo. Pomimo ceny wydaje sie, ze duzo ludzi go kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby z PC było HDR to karta graficzna musiałaby mieć HDMI 2.0a a tak póki co nie jest. Mnie w ogóle ciekawi też jak to z tymi grami będzie... na razie filmy i filmy.

gdzie najtaniej? W Katowicach mają za 19999zł czyli nie 22K jak na euro. Powiedz, że z HDTVPolska :D myślę, że jeszcze coś ugrasz hehehe. http://studiohifi.pl/panasonic-tx-65dx900e-nowosc-najwyzszy-model-telewizora-uhd,c11,p5034.html

Faktycznie nie pomyslalem o standardzie HDMI, ale nowe GeForcy maja juz wszystko co trzeba - tylko testowac ;)

Pytanie mam jeszcze odnoscie filmow. Czy testowane tytuly Mad Max i Lego byly strikte filmami przygotowanymi pod HDR czy po prostu wlasnie sam telewizor wiedzial gdzie i jak ten efek uzywac ? Jezeli sam TV to obrabia to w grach na fdobra sprawe tez powinno to dzialac hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w pelni w kwestii kalibracji, jestem przekonany, ze jednostki takie jak ja, bylyby rozczarowane. Lubie zywe kolory i tu wracam do tv, zamiast smucic wlasne refleksje.

Dzis umawiajac odbior naprawde dlugo bawilem sie tym tv i mozna ustawic kolory od "takich jak chcial widziec je rezyser" (jak mnie rozp...ten tekst :-) ) po naprawde zywe i takie, ktore dla ekspertow sa nieakceptowalne a dla mnie naprawde nice.

Nie wiem co wiecej moga dac "trueluminosy" czy inne kropki kwantowe ;-).

Ja już dawno przestałem się dziwić ludziom, którzy mniej lub bardziej delikatnie dają mi do zrozumienia, że mam jakiś taki "kiepski" i "sprany" obraz :)

No i nauczyłem się powstrzymywać komentarze, jak widzę te "żywe" czy "vividowe" kolorki najczęściej połączone z upłynniaczem "na maxa". Choć aż mnie odrzuca od takiego, sztucznego dla mnie, obrazu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Twojej wypoiwedzi najwazniejsze jest ostatnie zdanie. Że jesteś przekonany o swoim wyborze. Więc nic tylko się bawić:)

Moze masz racje. Moze jest mala podaz od producenta, bo z tego co wiem na swoim przykladzie, z fizyczna dostepnoscia tego tv nie jest tak rozowo. Pomimo ceny wydaje sie, ze duzo ludzi go kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to hdr z PC juz będzie możliwy. Nowe karty NVIDII maja i hdmi 2.0b i display port 1.4

HDMI 2.0b?

b? Coś przegapiłem?

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o mnie. U mnie juz poszlo. Chodzi o tych co mysla nad nim.

Barnaba- efektu teatru nie znosze ale sprane kolory tez nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...