Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

haha ; ) Ej ten co ja mam też 39999 na dzień dobry XDDDDDDDDDD a ktoś to kupił przecież. Boże... miej kupujących w opiece ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno już zdarzyły się zwroty tego TV do serwisów z uwagi na pojawiające się ciemne pasy pionowe na ekranie powstałe na wskutek wypaleń diod całych pionowych

kolumn w strefach wygaszania . Miejmy nadzieję że to tylko nieliczne egzemplarze ,wszak ten TV to przekozak jest :)

Co do konstrukcji i chłodzenia , jest w nim ponoć 6 wentylatorów ,czy nie słychać ich w czasie pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 6, w sumie muszę to jeszcze dopisać! Całkowicie zapomniałem o tym temacie. Słychać je na takim poziomie jak np. w ZT60 (mam na ścianie to mam ;-) jakieś porównanie). Jak włączasz TV to słychać, że się odpalają. I oczywiście jak się super wsłuchać na totalnej ciszy w pokoju to da się odczuć, że coś tam chodzi. Ale podczas oglądania filmu itd to mam wątpliwości czy ktoś się domyśli (jak nie wie), że są tam jakieś wentylatory. Ale fakt faktem, że są. Zakładam, że to kwestia subiektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co doczytałem bo jest to szeroki wątek na AVSforum to problem z ekranami jest szerszy ale głównie w modelu 58"

Podobno już zdarzyły się zwroty tego TV do serwisów z uwagi na pojawiające się ciemne pasy pionowe na ekranie powstałe na wskutek wypaleń diod całych pionowych

kolumn w strefach wygaszania . Miejmy nadzieję że to tylko nieliczne egzemplarze ,wszak ten TV to przekozak jest :)

Co do konstrukcji i chłodzenia , jest w nim ponoć 6 wentylatorów ,czy nie słychać ich w czasie pracy ?

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczysz by byl zly jak by ktos kazal kupowac :-). Kup oleda

Znam tylko zdanie uzytkownikow, ze wentylatorow nie slychac a raczej ze slychac przy starcie tv potem nie i od tychze, ze byl jakis blad produkcyjny na poczatku produkcji w matrycy 58 cali i te wlasnie trzeba uwaznie ogladac. Bywaly martwe piksele.

Jeden z nich nawet wymienil na 65 cali...:-) na bardzo dobrych warunkach.

Nie wiem, sprawdze swoj 65 to sie wypowiem.

Edytowane przez Colibri75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle :-)

To ceny panasonica tez skocza, bo nie zakrzywiony

No dokładnie :) sklep dla idiotów zrobił promocje na KS8000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

I pytanie:

Kto jest producentem matrycy ?

Brak mi takich danych w innych testach.

Znalazłem gdzieś w necie informację że to jest Innolux ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze był 50", 52" max to bym brał bez zastanowienia.Nie mam takiej wielkiej chałupy

Jak Japończycy mieszczą takie przekątne w swoich klitkach?

Edytowane przez pimpul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie te kąty, DX900 mógłby być już bardzo sensowną alternatywą dla OLEDa. Jednak w większości LCD na VA, które widziałem, gdy patrzy się na nie z takiej odległości, by wypełniały prawie całe pole widzenia (wiem, że to nie jest zalecana konfiguracja, ale... wtedy jest jak w kinie) widać już istotne przekłamania po bokach ekranu. Z tego co widzę na zaprezentowanym filmiku, tu jest chyba podobnie.

Tak przy okazji: ten HDR z Panasonica ("Lego Movie") jest tak mocny, że oślepia nawet na zwykłym laptopie. Trzeba tylko wcześniej chwilę posiedzieć w ciemnym pokoju przed wygaszonym ekranem ;)

Edytowane przez ambidark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno już zdarzyły się zwroty tego TV do serwisów z uwagi na pojawiające się ciemne pasy pionowe na ekranie powstałe na wskutek wypaleń diod całych pionowych

kolumn w strefach wygaszania . Miejmy nadzieję że to tylko nieliczne egzemplarze ,wszak ten TV to przekozak jest :)

Co do konstrukcji i chłodzenia , jest w nim ponoć 6 wentylatorów ,czy nie słychać ich w czasie pracy ?

Słuchajcie, nie ma telewizora idealnego!!! Miałem Philipsy 46PFL9706 i 65PUS9809, Panasonica 65AX900 i każdy z nich miał jakieś mankamenty. DX900 też nie jest perfekcyjny (lekkie DSE, które w normalnym oglądaniu jest praktycznie niewidoczne). Dla mnie najważniejsza jest najwyższa jakość obrazu przy różnych sygnałach i ten telewizor mi to zapewnia. Oczywiście jak wielokrotnie tutaj pisano, każdy potencjalny klient powinien zadać sobie trochę trudu i przed zakupem trochę "pobadać" towar, który chce kupić. Takie czasy. Jeśli chodzi o dźwięk wentylatorów, to kompletnie jest on niesłyszalny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58DX900

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx58dx902b-201604174282.htm (17 04 2016)

55E6

http://www.hdtvtest.co.uk/news/oled55e6-201604274285.htm (27 04 2016)

"With improved near-black uniformity, post-calibration colour accuracy and gaming responsiveness, the OLED55E6V (or any LG 2016 OLED model for that matter) deserves to be the number one display on any video enthusiast’s wishlist for HD content consumption. And when you add OLED’s true blacks and super-wide viewing angles to the equation, the comparison against LED LCD isn’t even fair: if this was boxing, the referee would’ve stopped the match by now."

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

std. kalibracja rec709 przełączana na DCI - co to za wynalazek ? Dlaczego 137cd/m2,6458K,2,34 ?

Macie u siebie materiał DCI ? I czy możecie do kinowych koordynatów to wyregulować .

Czyli: przestrzeń DCI, 6300K,48cd/m2 ,2.6 wyregulujcie i podajcie jak wygląda obraz KINOWY na tym PANASOLU !?

Jak będziecie mieć wyniki dE,K,nitów ,... to też bym zobaczył .

"Umów się na kalibrację by oglądać materiały wideo w takiej formie w jakiej widział je
reżyser filmu!"
Czy jest to możliwe ,że reżyser pracuje jednocześnie na DCI 2K-4K,rec 709 -1080p-UHD z HDR -bez HDR , 2020,... i na surówce ? Litości ... :-)

Mogę ustawić otrzymywanie maili jak ktoś zacytuje mój post lub coś podobnego - gubię się w odpowiedziach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

Nie chce mi si ę już powtarzać: ZŁĄCZY a nie ZŁĄCZ !!!!!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, witam na forum i dziękuje za test Panasa. Który (swoja droga) wygląda na całkiem niezły TV.

Mam natomiast pewne wątpliwości co do funkcji HDR w tym, jak i innych modelach telewizorów, a może ogólnie całego (tak zabawnie promowanego) standardu.

Słodko piszecie o tym HDR podczas gdy nikt nie wspomniał, że obraz odbiornikach (nawet 1000 nitów) pozostaje "niedoświetlony" w obszarach i scenach o średnim, bądź niskim poziomie jasności.

Zwróćcie uwagę na ujecie ze sceny w Mad Max.. Ogień zostaje wyeksponowany (nadmiernie) podczas gdy cała reszta sceny wygląda bardzo wygaszona i taka szaro-bura (bez duszy).

Uwielbiam telewizory ze silnym podświetleniem, ale te różnice/kontrasty wyglądaja fatalnie.

Gdzieś już zdaje się o tym czytałem, ze HDR nie radzi sobie w jasnych/naświetlonych pomieszczeniach.

Patrząc na sposób w jaki producenci chwalą się silnymi podświetleniami, to wydaje mi się lekkim absurdem.

Inna sprawa to dla użytkowników np. PC czy konsol, ten aspekt pozostaje całkiem nie wykorzystany.

Wielka szkoda że, koncerny chcą dusić z nas pieniądze na wszystkie możliwe sposoby, zamiast zaproponować rozwiązanie bardziej wytestowane i uniwersalne.

Tym razem chcą podosić sprzedaż i dystrybucje UHD_Blu-Ray...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawy post.

Testujacy uwypuklaja jako zalete piekne zywe kolory, tam gdzie to niezbedne i naturalne stonowane w innych obszarach bez straty detali. Bez hdr jak swieci to po calosci.

Pisze co czytam, nie znam sie.

Edytowane przez Colibri75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to zdumiewa ten wynik:

Calibrated black level (4×4 ANSI) 0.023 cd/m2

testerzy nie włączyli local dimmingu? ogólnie ten wynik jakoś mocno odbiega od pomiarów w forumowym teście.

natomiast w tym teście zastanawia mnie czemu oled ma taki słaby upłynniacz

Motion resolution 650 with [TruMotion] engaged; 300 otherwise

to jakaś przypadłość technologii że nie mozna zrobić tyle co w lcd?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie na temat ale poniewaz podlaczam do 65dx900 to troche na..;-)

A powaznie, nie smiac sie, pomagac! ;-)

Nie znam sie, mialem ciezki dzien, help.

Rebus-Jak podlaczyc?

W rolach glownych:

65dx900

Fidelio b6

Ps4

Dekoder nc +

Tv hdmi 2.0

Fidelio hdmi 1.4

Dekoder i ps4 nie wiem :-)

Kupie kable hdmi 2.0

Chcialbym miec dzwiek jak gram, jak ogladam tv na glosnikach od tego philipsa.

Tv do fidelio (hdmi arc) a reszte tylko do fidelio?

Nie zgrzewam czy jak B6 ma tylko hdmi 1.4 to podlaczanie do panasonica po hdmi 2.0 nie powoduje jakis konsekwencji, strat jakosci?

Mozecie pomoc?

Do moderatorow: nie chce zakladac nowego tematu bo jedna odpowiedz zalatwi moj problem.

Dzieki

Edytowane przez Colibri75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie kable hdmi 2.0

Chcialbym miec dzwiek jak gram, jak ogladam tv na glosnikach od tego philipsa.

Tv do fidelio (hdmi arc) a reszte tylko do fidelio?

Nie zgrzewam czy jak B6 ma tylko hdmi 1.4 to podlaczanie do panasonica po hdmi 2.0 nie powoduje jakis konsekwencji, strat jakosci?

Nie istnieje coś takiego jak kable hdmi 2.0 - http://hdtvpolska.com/topic/31226-konferencja-hdmi-20-baza-wiedzy-o-nowym-zlaczu/

Podłącz źródła do fidelio, a fidelio to telewizora (do złącza ARC). Tu musisz użyć kabla HDMI z kanałem Ethernet (jest to napisane na koszulce kabla). Będzie to optymalna konfiguracja systemu.

mnie to zdumiewa ten wynik:

Calibrated black level (4×4 ANSI) 0.023 cd/m2

testerzy nie włączyli local dimmingu? ogólnie ten wynik jakoś mocno odbiega od pomiarów w forumowym teście.

natomiast w tym teście zastanawia mnie czemu oled ma taki słaby upłynniacz

Motion resolution 650 with [TruMotion] engaged; 300 otherwise

to jakaś przypadłość technologii że nie mozna zrobić tyle co w lcd?

Właśnie dlatego wycofałem te dwa elementy z testów... zwyczajnie nic nie mówią one sensownego o możliwościach wyświetlacz. Kwestia czasu kiedy i Vincent to zrobi. Ostatnio skopiował na mój wzór tabelkę z informacjami oraz zdjęcia w technologii motion tracking ;)

Panowie, witam na forum i dziękuje za test Panasa. Który (swoja droga) wygląda na całkiem niezły TV.

Mam natomiast pewne wątpliwości co do funkcji HDR w tym, jak i innych modelach telewizorów, a może ogólnie całego (tak zabawnie promowanego) standardu.

Słodko piszecie o tym HDR podczas gdy nikt nie wspomniał, że obraz odbiornikach (nawet 1000 nitów) pozostaje "niedoświetlony" w obszarach i scenach o średnim, bądź niskim poziomie jasności.

[...]

Nie będę się odnosił do całej Twojej wypowiedzi, bo sprostowanie tych wszystkich rzeczy wymagałoby całego referatu. Dwie rzeczy: w HDR nie ma problemów, które opisałeś, a obrazu nie ocenia się po zdjęciach ekranu. To fakty, które powtarzam nagminnie w każdym tekście, więc zapraszam na początek do lektury - http://hdtvpolska.com/topic/35114-aparat-foto-czyli-najwiekszy-klamca-przy-testach-wyswietlaczy-telewizorow-monitorow-czy-projektorow/

A więcej wrażeń z odglądu treści HDR znajdziesz tutaj - http://hdtvpolska.com/topic/37166-nastepca-formatu-blu-ray-samsung-ultra-hd-blu-ray-ubd-k8500-test-wrazenia-opinie/

Tak przy okazji: ten HDR z Panasonica ("Lego Movie") jest tak mocny, że oślepia nawet na zwykłym laptopie. Trzeba tylko wcześniej chwilę posiedzieć w ciemnym pokoju przed wygaszonym ekranem ;)

Nachodzi mnie ostatnio taka refleksja, że z dużej odległości, a ściślej mówiąc gdy stosunek "przekątna ekranu" / "odległość widza" jest zbyt mały to HDR może się oglądać źle w warunkach kinowych (w ciemności), bo źrenica oka będzie bardzo rozszerzona i mocne efekty będą kłuć. Siedząc jednak odpowiednio blisko, oko zaadaptuje się lepiej do jasności ekranu i będzie rewelacja, o której tu pisaliśmy ;)

std. kalibracja rec709 przełączana na DCI - co to za wynalazek ? Dlaczego 137cd/m2,6458K,2,34 ?

Macie u siebie materiał DCI ? I czy możecie do kinowych koordynatów to wyregulować .

Czyli: przestrzeń DCI, 6300K,48cd/m2 ,2.6 wyregulujcie i podajcie jak wygląda obraz KINOWY na tym PANASOLU !?

Jak będziecie mieć wyniki dE,K,nitów ,... to też bym zobaczył .

To test jak działa remapowanie palety barw w DX900, czyli wykonałem standardową kalibrację, a następnie kazałem telewizorowi przemapować gamut do DCI i poradził sobie z tym wzorcowo. Widać jak zaawansowane są algorytmy i jak dobrze zlinearyzowana matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja może i bym to kupił ale jaką mam gwarancję ,że to zaraz po zakończeniu gwarancji nie popsuje się tak że koszta naprawy będą czyniły ja nieopłacalną. Już raz tak naciąłem się na palstiko fantastiko Samsunga . W sumie to po co to napalanie się jak szczerbaty na suchary na tą czerń , kolory i inne bajery jak można spokojnie te same wrażenia doznawać na przeciętnym technicznie telewizorze a ryzyko wywalenia dużej kasy w błoto znacznie mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Maciek za pomoc. Przeczytalem, juz jasne.

Sorry za blad, sugeruje sie tym co pisza sprzedajacy np:

KABEL HDMI 2.0/1.4 PROLINK FUTURA 4K 3D ARC

Generalnie jest jakis podzial na 1.4 i 2.0 na tych aukcjach, stad moj blad.

Zrobie jak piszesz.

Pozdro

Edytowane przez Colibri75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...