Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Przez ostatnie pół roku o Panasonicu DX900 napisaliśmy naprawdę wiele. Pomimo tego, że dopiero teraz trafia do nas finalna wersja to mieliśmy już okazję kilkukrotnie badać ten model na etapach projektowania i wdrażania na rynek. Wszystko zaczęło się od pamiętnej wizyty inżynierów z Japonii, którzy przywieźli prototyp ekranu do naszej redakcji. Następnie oglądaliśmy telewizor na CES w Las Vegas a końcową wersję produktu zobaczyliśmy na konwencji Panasonica we Frankfurcie. Na wszystkich etapach pokazów, prezentacji czy testów widać było, że firma prawdopodobnie dostarczy na rynek nietuzinkowy telewizor spełniający wszystkie, nawet najsurowsze wymagania dotyczące reprodukcji obrazu. Należy także uwzględnić bardzo bliską współpracę firmy z Japonii z amerykańskim THX, który miał spory wkład w to co widzimy na ekranie w fabrycznych trybach obrazu. Jest to także pierwszy telewizor w naszej redakcji, który przetestujemy i skalibrujemy wykorzystując pełnię możliwości Ultra HD (4K, HDR, szeroka paleta barw). Robimy to jako jedyny portal w Polsce.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.

Nie doczytałem się jedynie ile ma stref podświetlenia.

Telewizor super ale osobiście w dobie OLEDa cena 22.000 zł wydaje się byc przesadzona. Moim zdaniem oczywiście.

No i super, że nie jest zakrzywiony.

Forumowicze donosili, że w UK w granicach 18.000 zł ale ostatnio złotówka znowu dostała w skórę.

Przyczepie sie jedynie równomierności.

100.jpg

Niby w parametrach liczbowych nieźle ale na zdjęciu już tak dobrze nie wygląda. Ewidentne zaciemnienie po bokach. I w tych zaciemnieniach wychodzą zafarby.

Input lag ... tylko pogratulować.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiadam na pytania mniej niż po 1h od publikacji. Pmcomp z całym szacunkiem do Ciebie ale z góry wiedziałem, że jak zawsze będziesz pierwszy z komentarzem jak we wszystkich testach na tym portalu. Nie sądzę że zdążyłeś przeczytać test w kilka minut od publikacji. Wszystko jest w teście, także odpowiedź na twoje pytanie. Poświęć 30 minut przynajmniej na przeczytanie i wyciągnięcie jakiś podstawowych wniosków tego bardzo długiego tekstu. Wtedy czekamy na pytania.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy krótkim kontakcie ten tv mnie zachwycił......jeżeli udało by sie w Polsce uzyskać brytyjską (sic!) cenę prawie na pewno byłby mój .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiadam na pytania mniej niż po 1h od publikacji. Pmcomp z całym szacunkiem do Ciebie ale z góry wiedziałem, że jak zawsze będziesz pierwszy z komentarzem jak we wszystkich testach na tym portalu. Nie sądzę że zdążyłeś przeczytać test w kilka minut od publikacji. Wszystko jest w teście, także odpowiedź na twoje pytanie. Poświęć 30 minut przynajmniej na przeczytanie i wyciągnięcie jakiś podstawowych wniosków tego bardzo długiego tekstu. Wtedy czekamy na pytania.

Gmeru, szacunku żadnego niestety nie widzę, to tylko puste słowa. Za to widzę, że tobie sie ostatnio w niczym nie dogodzi. Ani jak pisze dobrze ani jak pisze źle. A ja piszę jak ja to widzę.

A 15 minut na preczytanie takiej ilości tekstu gdy wie się na co patrzeć, to jak bułka z masłem. Trzeba tylko ćwiczyć, co zalecam.

Obrazki obudowy czy karty graficznej mnie nie interesują. Najbardziej interesujący obok tego który pokazuje odwzorowanie kolorów zamieściłem.

Cytuję: "ponad 500 stref" jest niestety informacja bardzo nieprecyzyjną. To tak gdybyś w salonie Mercedesa dostał odpowiedź na pytanie ile koni ma ta S klasa, że ponad 500. Ty płacisz, ty wymagasz. Zakładam, że jest to 512 ale równie dobrze może być 1024 nieprawdaż? W profesjonalnym teście takie informacje od producenta powinny się znaleść. Tym bardziej, że jest to kluczowa cecha tego TV i z niej wynika mnóstwo opisywanych zalet.

Ponawiam pytanie: ile stref podświetlania ma ten telewizor ???

Mnie w przeciwienstwie do wielu czytelnikow tego testu mogą interesować precyzyjne informacje techniczne i technologiczne. Dlaczego pisałem nie raz.

A dlaczego nie ma z mojej strony samych achów i ochów, a "tylko" że telewizor jest super? Bo ja nie muszę używać na codzień wazeliny.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za test.

Bardzo ciekawy biorac pod uwage, ze moj juz czeka na odbior i w duzej mierze dzieki Wam i uczestnikom forum zdecydowalem sie na niego.

Wierze, ze bede zadowolony.

Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy krótkim kontakcie ten tv mnie zachwycił......jeżeli udało by sie w Polsce uzyskać brytyjską (sic!) cenę prawie na pewno byłby mój .......

Okolice 20K być może osiągalne (warto by np. zadzwonić do Katowic do Studio HI FI). Ale oczywiście to nadal wysoka cena ale i sprzęt klasa... Sam się poważnie zastanawiam bo to jest dokładnie to co bym chciał mieć na ten moment. Ten TV spełnia wszystko co powinien i jest gotowy na przyszłość.

Jaka to była cena w UK za 65"? Przypomnisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do brytyjskiej ceny...moze nie taka, ale mozna kupic w cenie akceptowalnie wiekszej od brytyjskiej. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo takie słuchy dochodzą zarówno z forum jak i z rynku. Więc te 22K to tylko cena na papierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge mowic za siebie. Zdecydowanie na papierze.

Aha duzy plus za uczciwosc biznesowa.

Nie biegne go kalibrowac po przeczytaniu testu :-).

Teraz bym dokupil ten "super" blu ray ale co ogladac, choc z drugiej strony dla samego Lego moze to zrobie, bo to ulubiony film mojego dziecka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro poruszacie temat cen to można się trochę namęczyć i kupić ten telewizor za kwotę ok. 12.000 złotych. Bedzie to wymagać troche zachodu i znajomosci.

I na dziś jest to rewelacyjna cena za ten telewizor albo inaczej, wtedy stosunek jakości do ceny jest znakomity.

Za rok taka cena będzie do osiągnięcia bez problemu jak się komuś nie spieszy. Chyba że PIS dalej będzie demolował kurs naszej waluty. Czego nikomu nie życzę. Za miesiąc zobaczę za ile mozna go kupić w Japonii. I ręczę, że cena będzie w porównaniu do naszej ... znakomita :).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz waluty szaleją ale wtedy to wyszło 18k

Okolice 20K być może osiągalne (warto by np. zadzwonić do Katowic do Studio HI FI). Ale oczywiście to nadal wysoka cena ale i sprzęt klasa... Sam się poważnie zastanawiam bo to jest dokładnie to co bym chciał mieć na ten moment. Ten TV spełnia wszystko co powinien i jest gotowy na przyszłość.

Jaka to była cena w UK za 65"? Przypomnisz?


jeżeli masz na myśli bez VAT to może i tak al etrzeba mieć firmę. Bo nie znalazłem go nigdzi e w regularnej cenie za około 12k

Skoro poruszacie temat cen to można się trochę namęczyć i kupić ten telewizor za kwotę ok. 12.000 złotych. Bedzie to wymagać troche zachodu i znajomosci.
I na dziś jest to rewelacyjna cena za ten telewizor albo inaczej, wtedy stosunek jakości do ceny jest znakomity.
Za rok taka cena będzie do osiągnięcia bez problemu jak się komuś nie spieszy. Chyba że PIS dalej będzie demolował kurs naszej waluty. Czego nikomu nie życzę. Za miesiąc zobaczę za ile mozna go kupić w Japonii. I ręczę, że cena będzie w porównaniu do naszej ... znakomita :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, że mam na myśli cenę z VAT i wybitnie nie regularną tylko specjalną.

Gmeru powinien sobie taką załatwić bez problemu.

Mój pierwszy Panasonic 65", plazma VT20 kosztowała w momencie premiery 19.999 zł. Po dwóch tygodniach wisiała u nie za 10.000 zł. Z VAT. Służę fakturą ;) ... z datą zakupu. Dlatego nie chciałem zwrotu kasy jak stwierdzono fabryczną nienaprawialną wadę tylko wymianę na nowy model. Dostałem VT30, wisi do dziś.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo przeplacilem :-).

Zycze by kazdy kupowal jak najtaniej.

Zapewne nie przepłaciłeś bo 18 tys dla zwyklego smiertelnika ro na dzis znakomita cena. Do tego masz znakomity TV, oglądaj się i diesz bo o to chodzi w tej zabawie. Wiele radosci życzę.

A ile jest stref dalej nie wiem :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie za 12 bez dyskusji brałbym :)

Oczywiscie, że mam na myśli cenę z VAT i wybitnie nie regularną tylko specjalną.
Gmeru powinien sobie taką załatwić bez problemu.

Mój pierwszy Panasonic 65", plazma VT20 kosztowała w momencie premiery 19.999 zł. Po dwóch tygodniach wisiała u nie za 10.000 zł. Z VAT. Służę fakturą ;) ... z datą zakupu. Dlatego nie chciałem zwrotu kasy jak stwierdzono fabryczną nienaprawialną wadę tylko wymianę na nowy model. Dostałem VT30, wisi do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp rozczaruję Cię chyba

w Japonii to troche inny model

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=ja&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fpanasonic.jp%2F

Na japońskim chyba :)))) ceneo cena od 767000 jenów co daje ponad 25kPLN

I tak nie przywiozę ;). Jesli już to raczej jakieś audio, najlepiej vintage z lat 60-70 ubieglego stulecia.

Akihibara na kilka dni stanie się moim domem :).

No kur...zdecydujcie sie bo raz wychodzi ze umoczylem, raz ze okazja :-))))

He, he, he ... przeciez nie napisales ile dales.

MASZ BYĆZADOWOLONY I BASTA !!!

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
In fact, the TX-65DX902 provides independent light control over no less than 512 zones. This is an exceptionally high figure by consumer TV standards, which in itself is enough to make this TV’s £3,300 price look like decent value.
Read more at http://www.trustedreviews.com/panasonic-tx-65dx902-review#qLSSPC3Wfr2JHO10.99

Zapewne nie przepłaciłeś bo 18 tys dla zwyklego smiertelnika ro na dzis znakomita cena. Do tego masz znakomity TV, oglądaj się i diesz bo o to chodzi w tej zabawie. Wiele radosci życzę.

A ile jest stref dalej nie wiem :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplacilem drozej niz 18 000 ale w sieci, ktora jest moja preferowana, jesli chodzi o nazwijmy to after sales. Zalezalo mi by tam kupic.

Jestem pewny, ze gdyby nie zakupy stanowiace wielokrotnosc ceny tego tv (agd+rtv do calego domu), nie dostalbym takiej ceny.

PMCOMP dziekuje za zyczenia-oby :-)

Reasumujac by nie przynudzac. Moim zdaniem wszystko co ktos osiagnie teraz ponizej 19 000 to niezla cena na ten moment. Ja najnizej dostalem cene 18500 ale kupilem drozej z powodow o ktorych pisalem powyzej.

Mysle ze pod koniec maja 18500 na spokojnie do osiagniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jesli o ma byc odpowiedz na moje pytanie to ... dalej nie jest, choć i tak mój typ był bliższy od tej z testu, Maćka :). To jest odpowiedź ...marketingowa, która pokazuje, że nimt na rynku nie wie, a producent nie chce powiedzieć.

Jest k...a ponad pińcet i masz być kliencie zadowolony !!!

A mnie interesuję konkretna i już.

:).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche czepialstwo ale trudno sie nie zgodzic :-).

Gdzies czytalem ze 502...ale pewnosci nie mam.

Obiecuje Cie ze jak odbiore i zamieszkam-policze, wytrzymaj z miesiac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, pytam z pewnego technicznego powodu. Tak jak patrze na zasilacze, rodzaj zastosowanych kondensatorów, transformatorów, chłodzenie, konkretny typ matrycy itp. To jak i z czego klocek jest zbudowany może dużo powiedzieć nt. jak gra czy świeci i czy popsuje się jutro czy za 10 lat.

Znajdź mi proszę takie coś we współczesnym TV:

449px-Wire_Wrapping.jpg

:)

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz notarialnego oświadczenia inzynierów Panasonic:) ???



Panasonic DX900DX900 is the flagship LCD for 2016. As the only LCD model in 2016 it comes equipped with full-array local dimming for optimal HDR picture quality. It has Firefox OS 2.0 and much more.

  • ”Art of Light” design
  • 4K resolution
  • HDR Premium
  • FALD (512 zones) - “Local dimming Ultra”
  • ”UHD Premium” certified
  • ”THX 4K” certified
  • Ultra Bright panel
  • 3000 BMR
  • Studio Master HCX+ processor
  • Wide color gamut
  • 3D (active)
  • Firefox OS 2.0
  • Quad core PRO
  • Twin-tuner
  • TV Anywhere
  • In-house TV streaming
  • ”Quad Passive Radiator” speakers
  • Control4 SDDP support

    USA
  • 58” Panasonic TC-58DX900
  • 65” Panasonic TC-65DX900

    Europe
  • 58” Panasonic TX-58DX900
  • 65” Panasonic TX-65DX900

Read more at http://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1456744818#MxRddaxQZ5XyIUUO.99

Heh, jesli o ma byc odpowiedz na moje pytanie to ... dalej nie jest, choć i tak mój typ był bliższy od tej z testu, Maćka :). To jest odpowiedź ...marketingowa, która pokazuje, że nimt na rynku nie wie, a producent nie chce powiedzieć.

Jest k...a ponad pińcet i masz być kliencie zadowolony !!!

A mnie interesuję konkretna i już.

:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...