Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Półką sklepową, zdecydowanie :D 

Niestety to nie tak jak piszesz. To co wkleiles sobie tutaj o 30 tys. godzin dotyczy oledow LG z wcześniejszych serii a nie technologii LCD/led. 

Dwa - co to znaczy hermetycznosc powłoki anty- refleksyjnej? :)

Żaden producent LCD/led nie piszesz o spadku jasności przy tego typu TV jeżeli wiec nie masz linka do tego typu informacji, nie kreuj  swoich teorii, które nie maja poparcia w faktach, bo to nie dyskusja akademicka.

przeczytaj twoje ostatnie zdanie i się mocno zastanów, bo to Ty biorąc  udział w wątku kierujesz się czystą teorią nie mającą poparcia w faktach,rozmowa z Tobą na temat tego TV jest czystym przykładem dyskusji akademickiej.Udzielasz porad,krytykujesz innych gdzie jak już wcześniej pisałem  nie mając tego tv w domu nie masz możliwości jakiejkolwiek weryfikacji ,kup sobie ten tv,dołącz do grona właścicieli i wypowiadaj się w oparciu o własne doświadczenia,a nie błądząc we mgle próbujesz coś tam doradzać i się mądrzyć.

 
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, vade napisał:

przeczytaj twoje ostatnie zdanie i się mocno zastanów, bo to Ty biorąc  udział w wątku kierujesz się czystą teorią nie mającą poparcia w faktach,rozmowa z Tobą na temat tego TV jest czystym przykładem dyskusji akademickiej.Udzielasz porad,krytykujesz innych gdzie jak już wcześniej pisałem  nie mając tego tv w domu nie masz możliwości jakiejkolwiek weryfikacji ,kup sobie ten tv,dołącz do grona właścicieli i wypowiadaj się w oparciu o własne doświadczenia,a nie błądząc we mgle próbujesz coś tam doradzać i się mądrzyć.

  •  

Kolego vade, jeżeli nie wychwyciles sarkazmu jakim obdarzylem Twój niezbyt inteligentny i zaczepny tekst odnośnie "półki sklepowej" to ubolewam nad Twa bystroscia :)

TV już od dlugiego czasu grzeje się na stoliku a merytorycznie staram się zawsze pisać obniżając co najwyżej bzdury jakie na forum się pojawiają wśród niektórych i nadal będę to robil, pomimo tego że jak widzę bardzo Cię to boli :D

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Xisiek napisał:

Kolego vade, jeżeli nie wychwyciles sarkazmu jakim obdarzylem Twój niezbyt inteligentny i zaczepny test odnośnie półki sklepowej to ubolewam nad Twa bystroscia :)

TV już od dlugiego czasu grzeje się na stoliku a merytorycznie staram się zawsze pisać obniżając co najwyżej bzdury jakie na forum się pojawiają wśród niektórych i nadal będę to robil, pomimo tego że jak widzę bardzo Cię to boli :D

niestety tekst musiałem dostosować do poziomu rozmówcy ,przypominając sobie wcześniejszą nasza rozmowę.

jeżeli faktycznie masz ten tv w domu to zwracam honor,choć i tak uważam, że nie upoważnia Cie to do krytyki innych,a skoro jesteś takim fachowcem to pochwal się swoimi ustawieniami i kalibracją chętnie zweryfikuje twoją wiedzę

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy CX700 obsługuje HDR? Konsole do gier np. Xbox One S posiadają taki tryb, ale trzeba mieć TV który to obsługuje. Jak to sprawdzić? Zamierzam kupić PS4 Pro i chcę wiedzieć, czy będę mógł korzystać z dobrodziejstw HDR w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arktez napisał:

Mam pytanie, czy CX700 obsługuje HDR? Konsole do gier np. Xbox One S posiadają taki tryb, ale trzeba mieć TV który to obsługuje. Jak to sprawdzić? Zamierzam kupić PS4 Pro i chcę wiedzieć, czy będę mógł korzystać z dobrodziejstw HDR w grach.

Nie obsługuje i nie będzie aktualizacji z HDR w CX720. Przynajmniej taką otrzymałem informacje od Panasonic Polska.

Temat był już wcześniej poruszony jakby co..

7 godzin temu, Xisiek napisał:

Półką sklepową, zdecydowanie :D 

Niestety to nie tak jak piszesz. To co wkleiles sobie tutaj o 30 tys. godzin dotyczy oledow LG z wcześniejszych serii a nie technologii LCD/led. 

Dwa - co to znaczy hermetycznosc powłoki anty- refleksyjnej? :)

Żaden producent LCD/led nie piszesz o spadku jasności przy tego typu TV jeżeli wiec nie masz linka do tego typu informacji, nie kreuj  swoich teorii, które nie maja poparcia w faktach, bo to nie dyskusja akademicka.

Nie Sobie wkleiłem tylko Wam - bo poruszyłeś temat to Ci odpowiedziałem.

I po co mieszasz z OLED to zupełnie inne technologie. Masz przykładowe dwa linki.. jak ci się nie chce w google poszukać :

http://cool.conservation-us.org/byorg/us-doe/lifetime_white_leds_aug16_r1.pdf

http://www.lrc.rpi.edu/programs/solidstate/LEDLife.asp

Dodatkowo miej na uwadze że w TV są całe zespoły LED i temperatura tam panująca może nie należeć do najniższych.

Bo z wentylacją też tam raczej kiepsko - włącz na dynamiczny i dotknij frontową ramkę CX700 jeżeli jeszcze tego nie sprawdziłeś.

Nie nie.. hermetyczność powłoki anty-refleksyjnej, tylko refleksyjnej, a konkretniej refleksyjno-dyfuzyjnej - tej odbijającej i rozpraszającej światło LED wewnątrz telewizora.

Jako że ten element jest wykonywany z tworzyw sztucznych (elektrostatycznych) bardzo łatwo chwyta pyłki i zanieczyszczenia.

Szczególnie gdy niewłaściwie jest zabezpieczona matryca. Myślałem że załapiesz o co chodzi.

Sądząc po formach w jakich udzielasz się na forum widać, że ewidentnie brakuje Ci szacunku - i to już niestety nie mój problem.

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani wszyscy czy nie można w życiu całym nie wyłączając tego forum rozmawiać normalnie,szanując jeden drugiego i jego poglądy, ustępując jeden drugiemu?Szkoda,że stwarzany jeden drugiemu taki świat. Pozdrawiam was wszystkich kochani w Nowy Rok 

Medard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Xisiek napisał:

Żaden producent LCD/led nie piszesz o spadku jasności przy tego typu TV jeżeli wiec nie masz linka do tego typu informacji, nie kreuj  swoich teorii, które nie maja poparcia w faktach, bo to nie dyskusja akademicka.

żaden producent notebooków i monitorów lcd też o tym nie pisze - skoro nikt nie drąży tematu to sami sobie w kolano strzelać nie będą

a tu nie ma żadnej teorii tylko fakty przemilczane przez producentów lcd - moje 2 stare notebooki (i jakiś 5 letni monitor) po 3 latach chodzenia po 12-14h miały matryce tak ciemne że 50% utrata jasności to było minimum jakie tam nastąpiło

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, klaus71 napisał:

żaden producent notebooków i monitorów lcd też o tym nie pisze - skoro nikt nie drąży tematu to sami sobie w kolano strzelać nie będą

a tu nie ma żadnej teorii tylko fakty przemilczane przez producentów lcd - moje 2 stare notebooki (i jakiś 5 letni monitor) po 3 latach chodzenia po 12-14h miały matryce tak ciemne że 50% utrata jasności to było minimum jakie tam nastąpiło

Tak samo żaden producent nie podaje ile procent napraw gwarancyjnych jest robionych na ich sprzęt a przecież doskonale o tym wiedzą. Tak więc Klaus 71 coś w tym jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Warto kupić  TX-55CX700E w cenie 3500 czy będzie coś lepszego w tej cenie  ? 

Edytowane przez bartmeces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bartmeces napisał:

Witam.Warto kupić  TX-55CX700E w cenie 3500 czy będzie coś lepszego w tej cenie  ? 

Oczywiście,że tak ale czy on nie pracował na wystawie sklepowej przez kilka miesięcy od rana do wieczora? Gdzie znalazłeś tak tanio?Jaki to market?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grundig@ za wszelkie wskazówki bardzo mocno dziękuję. Kupiłem już to co chciałem i bardzo dobrej cenie.
Jeszcze raz jesteś THE BEST.
3a54fe941c9ea07a683a0a4fa1e39d0b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaobserwowalem niepokojace zjawisko jak jeden z uzytkownikow forum. Mianowicie jakis dziwny odglos z prawej strony z tyl telewizora. Co prawda telewizor chodzil 12 h, a na koniec ogladalem serial w 4k. Dzwiek byl na tyle uciazliwy ze slyszalem go pomimo dzwiekow z glosnikow i odleglosci 2.5m od tv. Chyba to normalne nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z głośnika czy telewizora? Ale zapewne z tv bo z prawej strony jest układ zasilający. Telewizor masz podłączony do listwy z bezpiecznikiem (przeciwprzepieciowa)? Może to być wada konstrukcyjna jak i problem z masą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowaniw tematem. Dzwiek z prawej strony, gornej czesci tylu tv. Tak wszystko podpiete pod listwe przeciwprzepieciowa. Sprobowac pod inna podpiac i testowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować myślę że to przetwornica brzęczy niektóre tak mają od nowości inne brzeczą w zależności pod jakim obciążeniem pracuje inne bo bliskie są oddejscia jak wylaczysz tv to przestaje brzęczeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mariusz. napisał:

grundig@ za wszelkie wskazówki bardzo mocno dziękuję. Kupiłem już to co chciałem i bardzo dobrej cenie.
Jeszcze raz jesteś THE BEST.
3a54fe941c9ea07a683a0a4fa1e39d0b.jpg

Bardzo dobry  wybor. Znajomy rodzicow  kupil podobny czyli dx700 Telewizory  dx700, dx710 maja bardzo dobry  kontrast .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, DawidP napisał:

Możesz spróbować myślę że to przetwornica brzęczy niektóre tak mają od nowości inne brzeczą w zależności pod jakim obciążeniem pracuje inne bo bliskie są oddejscia jak wylaczysz tv to przestaje brzęczeć?

Tak jak wylaczylem to przestal. Gwarancja??

47 minut temu, DawidP napisał:

Możesz spróbować myślę że to przetwornica brzęczy niektóre tak mają od nowości inne brzeczą w zależności pod jakim obciążeniem pracuje inne bo bliskie są oddejscia jak wylaczysz tv to przestaje brzęczeć?

Tak jak wylaczylem to przestal. Gwarancja??

Przedluzacz nie ma nic wspolnego. Podpiety bezposrednio pod gniazdko na materialach uhd brzeczy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Powiem tak ja bym to zgłosił bo to jest dyskomfort oglądania. Miałem dwa takie przypadki dekoder wymieniłem tego samego dnia co kupiłem w sklepie i zasilacz w xbox360 slim - MS wysłał do mnie kuriera. Jakie stanowisko jest w tej kwestii panasonica to jestem bardzo ciekawy - ale zgłoś jak najbardziej - efekty specjalne to chcesz słyszeć z filmu a nie telewizora hehe.

Edytowane przez DawidP
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DawidP napisał:

. Powiem tak ja bym to zgłosił bo to jest dyskomfort oglądania. Miałem dwa takie przypadki dekoder wymieniłem tego samego dnia co kupiłem w sklepie i zasilacz w xbox360 slim - MS wysłał do mnie kuriera. Jakie stanowisko jest w tej kwestii panasonica to jestem bardzo ciekawy - ale zgłoś jak najbardziej - efekty specjalne to chcesz słyszeć z filmu a nie telewizora hehe.

Napisalem do Panasonic maja odpowiedziec szybko. Dam znac co i jak. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciekło mi trochę, ale teraz odnalazlem wiec krótko o podswietleniu led w TV. Fakt producenci podają trwałość diod typu oled, bo tam problemem jest/była ich trwałość podczas kiedy w przypadku diod led juz nie.

LG podawało dla serii 2015 30 tys. godzin i 100 tys. godzin dla line up 2016 (później ubytek ok.50% jasności). W ledach powinno być lepiej... słyszałem o wartościach rzędu 60, 80, 100 czy nawet 150 tys godz. Tylko czy cos z tego wynika - absolutnie nic. Dlaczego - ano dlatego, ze jak producent sobie zarzyczy od dostawcy diod co zrobią 15 tys. h na 100% to takie dostanie, a jak będzie chciał takie co pojadą na 100% przez 80 tys. h to tez takie dostanie. Tylko zgaduj zgadula co ma się w środku... :D

Jedno natomiast jest pewne - jeżeli da się podświetlenie na max, to szybciej ulotni się max. jasność niz jak powiedzmy ustalimy je sobie na 30%.

PS. A to co producenci montuja do notebooków to juz w ogóle wola o pomste do nieba - parametry tych matryc w 9 na 10 przypadków to istnaporazka, dlatego w ogóle nie sugerowalbym się nimi szczegolnie jako miarodajnym przykładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi13 mi też tam piszczy, ale tylko, jak przestawię obraz na tryb dynamiczny i jest to tylko słyszalne, jak wyłączę głos, a przecież nikt bez głosu nie ogląda. Mam tak chyba od nowości, TV podpięty pod listwę antyprzepięciową. Myślę, że to jest normalne i nie należy się tym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest normalne. Jak wlaczylem serial w 4k na netflixie to bylo slychac z 2.5 metra z podkreconym dzwiekiem.

dzwonil serwisant i mowil ze tylko zasilacz moze byc waltniety wiec zamowil i ma przyjechac wymienic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2017 o 07:29, bartmeces napisał:

Witam.Warto kupić  TX-55CX700E w cenie 3500 czy będzie coś lepszego w tej cenie  ? 

Oczywiście,że tak ale czy on nie pracował na wystawie sklepowej przez kilka miesięcy od rana do wieczora? Gdzie znalazłeś tak tanio?Jaki to market?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 godzin temu, Adi_13 napisał:

Dla mnie to nie jest normalne. Jak wlaczylem serial w 4k na netflixie to bylo slychac z 2.5 metra z podkreconym dzwiekiem.

dzwonil serwisant i mowil ze tylko zasilacz moze byc waltniety wiec zamowil i ma przyjechac wymienic. 

Odpowiedz  co i jak wynikło z sytuacji ? Czy naprawili bez problemu? Opisz wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. No i niestety z racji tego, że ten ciemny pasek zaczął coraz mocniej widać zwłaszcza w czasie pionowym ruchu kamery np skoki narciarskie dosłownie jakby się przyciemnial  i drugi pasek już się pokazał ledwo narazie widoczny, zgłosiłem tv do Panasonica. Wczoraj przyjechał serwisant oczywiście podwykonawca stwierdził, że ewidentnie coś się dzieje z matryca. Tv pojechał na gwarancję ale powiedział, że tv zostanie wysłany do Panasonica, który ze mną się skontaktuję. Z ciekawości zapytałem czy często ludzie zgłaszają awarię panasonicow - bardzo rzadko - oczywiście na rejon który obsługuje. Zdjęcia nie oddaje tego jak widać to w rzeczywistości i oczywiście jest to nie ruchomy obraz.

DSC_0383.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2016 o 22:05, vade napisał:

w tym problem że Ty kiedyś tam miałeś okazję sprawdzenia(cokolwiek to znaczy) tego tv,a ja kupiłem i mam go na co dzień, dlatego chętnie wymienię spostrzeżenia z kimś kto ma ten tv,a nie że go widział na półce sklepowej,jeżeli jesteś takim specem od ustawień to chętnie (pewnie nie tylko ja) skorzystam z zaproponowanych przez Ciebie,bo te które ja opiszę i tak pewnie skrytykujesz i uznasz za nie właściwe,zresztą jaką będziesz miał możliwość ich zweryfikowania? w czym Ty chcesz mi pomóc?

odrobine inteligencji-40 postów to wynika z tego że min. z grzeczności odpowiadam cierpliwie takiemu upierdliwcowi jak ty Xisiek,to że w dwóch wątkach-bo nie udzielam się w wątkach, które mnie nie dotyczą,nie mam np sony to nie doradzam i nie krytykuje choć tak jak ty widziałem go na półce w sklepie

co Ci da zdjęcie obrazu np. z problemem ruchu,przecież zdjęcie tego nie uchwyci,co do ustawień to Ci napisałem że próbowałem różnych opcji i nie są one u mnie stałe bo czasami coś tam pozmieniam. Nie zmieniam tematu tylko chce Ci uświadomić że dopóki nie będziesz miał możliwości zweryfikowania pewnych rzeczy u siebie(a łączy się to z posiadaniem tego tv) dopóty dyskusja z tobą,a co za tym idzie Twoje porady będą bezużyteczne, a żeby Ci to zobrazować jak dziecku,na pewno widziałeś niejednokrotnie przelatujący helikopter, i co? na forum dotyczącym helikopterów też udzielasz "cennych" porad?

dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu,po prostu produkuje kolejne posty,których i tak nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem i odróżnić tych negujących tv od tych z odpowiedziami na twoje nie do końca przemyślane zarzuty i podejrzenia

Vade sprawdź moje ustawienia, nie są zapewne idealne, ale idzie już oglądać i momentami można nawet się ekscytować obrazem. Śnieg jest biały lub biało-niebieski, kolor czerwony prawie-prawie :), a twarze tylko w niektórych nagraniach zbyt pomarańczowe. Z chęcią też poznam ustawienia innych użytkowników.

Tryb kinowy

Podświetlenie = 45

Kontrast = 80

Jasność = 0

Kolor = 50 (czasami podbijam do 52)

Odcień = 0

Ostrość = 50

Temperatura = Ciepły1

Sterowanie adaptacyjne = Minimalne

Gama = BT.1886

Kontrola Kontrastu = wyłączony

Gama kolorów = Natywny

Balans bieli:

RW = -3

GW = +2

BW = +2

RC = -3

GC = +3

BC = -3

Zarządzanie kolorami:

RO = +22

RN = 0

RL = +2

GO = -20

GN = -10

GL = 0

BO = -15

BN = -10

BL = 0

Strojenie szczegółowe = bez zmian

PS. Szkoda, że autor przeprowadzonego testu ukrył dane z kalibracji, mogłyby one dużo podpowiedzieć. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...