Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Aż tak pięknie nie jest - HLG to taki format co ma "iść" także na tv bez HDRu, więc Ci poszło
Idzie z YouTube ale niestety też nie w HDR, do tego nawet wielu modelom z 2016 się nie udało "dolecieć", tam potrzeba VP9 profil 2.
PS. O co Ci chodziło z fald to nie zaskoczyłem.

Już o nic. O to że FALD sam w sobie wyraża podświetlenie a Ty napisałeś, że podświetlenie + fald , ale w nawiasie dodałeś, że w skrócie mówi się na to FALD, - no i tak powinno zostać,bo TAKIE podświetlenie to właśnie FALD czyli "Full Array local dimming"'

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 18:50, mafia35 napisał:

Żyj w tym świecie. Widzę, że nie rozumiesz podstawowych rzeczy...

mafia35@

I tak miałeś anielską cierpliwość, podziwiam!

To krowa na rowie zrozumialaby szybciej, że trawa jest zielona! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2016 o 08:17, vade napisał:

tak i nowe testy z których wyjdzie jaki to super tv,a tak naprawdę to niedopracowany szmelc,a jak chodzi o następców to niech ludzie,którzy chcą kupić ten bezwartościowy produkt zastanowią sie i to mocno, a potem pójdą kupić coś innego byle nie PANASONICA ,

I jeszcze jedno ponoć Japończycy to honorowy naród,to ten odpowiedzialny za projekt tego tv niech się zwolni i idzie do parku liście grabić.,a jak chodzi o testy to jak tak słaby tv mozna było ocenić tak wysoko?bardzo polecamy,a powinno być czym prędzej wycofać z produkcji,

Jakie liście...odrazu sepuku! :D

Czytam te 29 stron od wczoraj i nie mogę przestać się śmiać! ha,ha,ha...

Ps.dlaczego nie można "skoczyć" do np: 15 strony odrazu tylko trzeba przewijać jedną po drugiej? Może pora by coś z tym zrobić? :)

Edit: odkryłem, można kliknąć w każdej chwili na środku (29 z 29 itp.) i wyskoczy okienko gdzie można wpisać numer interesującej nas strony. Gdyby nie moja intelygencja to bym dalej przewijał godzinami wszystko wszędzie :P

Ps.tak czy siak to jest w ogóle nie widoczne i ciekaw jestem czy ktoś o tym wie? Na większości w necie każda jest podświetlona indywidualnie by kliknąć i już.

Dnia 19.04.2016 o 18:18, Maniek086 napisał:

bardzo dobry obraz przy transmisjach piłki nożnej hd (gorzej np. z siatkówką - tam piłki przy serwisie raczej nie zobaczysz wyraźnie)

Piłki do siatkówki nie zobaczysz nawet w realu!

Masakra....

Dnia 19.04.2016 o 18:18, Maniek086 napisał:

świetne 3d - WARTO TO ZAZNACZYĆ! Crosstalk w h6400 był odczuwalny, w x8509 tragiczny, w cx700 znikomy. Nawet jeśli wg pomiarów przy 3d tv nie osiąga fullhd to i tak na tle tych dwóch wskazanych obraz bajka.

I kolejny fail...

Jak tv 4k ma nie osiągnąć fhd w 3D!?

I jeszcze aktywne 3D które osiąga full nawet w tv fhd.

Nawet pasywne 3D w końcu ma full hd właśnie poprzez podwojenie rozdzielczości (4k).

Skąd ludzie wymyslaja te kaczki dziennikarskie że tak się wyrażę delikatnie(?)'''...

Dnia 23.11.2016 o 14:28, Xisiek napisał:

A komu tak dużo w pomiarze wyszlo-mozesz dac linka?

Jak to komu? Testujący tutaj sam tak napisał.

Dnia 22.12.2016 o 10:51, DawidP napisał:

Natknąłem się na dość ciekawy artykuł odnośnie HDR mianowicie BBC wprowadziło iplayera hdr tyle że to jakiś typ specjalnie opracowanego hdr ale zawsze to coś bo... panasonic cx700 jest na liście kompatybilnych telewizorów z tą typu treścią oczywiście chciałem sprawdzić jak ten materiał się prezentuje ale... nie mogę znaleźć tej apki z tym krótkim filmem tu podaje linka do tej informacji http://www.trustedreviews.com/news/planet-earth-ii-lands-on-bbc-iplayer-in-4k-and-hdr

Bbc iPlayer wprowadzić HGL uhd nie hdr.

To tylko demo i test. 2min trwa i jest to dok.pt:"Planet Eart 2".

Nic specjalnego od strony jakości na cx700.... szczerze na tvp1 miesiąc temu lepiej to wyglądało choć odc był o mistach a na bbc o zwierzakach i to tylko fragment jak już wspomniałem.

Brytyjczycy raczej mają wywalone na jakieś hdry i inne bajery...i jak na wiele, wiele rzeczy = byle jak.

U nich tv ma grać, działać, lepiej napić się guinnessa i zjeść fis&chips ;)

Edytowane przez christoff.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2016 o 09:52, Medard napisał:

Witam u mnie automatycznie wybiera jakość najwyższą z gotowej aplikacji youtuba i nawet nie można jej zmniejszyć. Nie wiem więc dlaczego  albo inaczej czym różnią się nasze tv?

Sprawdź jaka to jakość bo raczej hd (domyślnie) a nie 4k.

Dnia 31.12.2016 o 15:54, ivymike10mt napisał:

 

HDR'owym odpowiednikiem CX720 na rok 2016 jest DX780.

Posiada nieco wyższy input-lag.. ale dla konsoli wystarczy - gorzej jeśli chodzi o granie na PC.

System wygaszania też trochę mniej sprawny jak CX7XX. Poza tym to prawie tak samo dobry TV.

Cena trochę wyższa..

Bo dx780 to krawędziówka a nie Direct-lit jak cx700, nawet jeśli to tylko 8 stref wygaszania które robią robotę bo żadnych jasnych pasków itp, ale za to ma dwa suwaki od juddera i blura, też 120Hz no i hdr, tylko jasność taką że ten hdr to raczej słabo będzie widać, ale ma! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX720 w 40 i 50 calach to bankowo krawędziówka. Podobno w 55" było podświetlwnie typu direct.

Ale w sumie nic z tego jak i tak w modelach 55" widać więsze niedoskonałości w podświetleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ivymike10mt napisał:

CX720 w 40 i 50 calach to bankowo krawędziówka. Podobno w 55" było podświetlwnie typu direct.

Ale w sumie nic z tego jak i tak w modelach 55" widać więsze niedoskonałości w podświetleniu.

Ja nie widzę żadnych, serio! Nie dlatego że to mój "ukochany" tylko że tak jest, albo się nie znam? :)

Proszę spojrzeć na zdjęcia w nocy. Paski zlewają się z czernią pokoju, nie widać gdzie kończy a gdzie zaczyna tivik i to ma być problem z podświetleniem? Może w bielach? 

 

IMG_20170629_131723.jpg

IMG_20170628_225740.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widzisz to dobrze, i niech tak zostanie ;)

PS : prawa i lewa strona  są ciemniejsze, równomiernie na calej wysokości. Takie ciemniejsze paski na około 5-10cm.

We wersji krawędziowej ten mankament nie wyst.

 

Edytowane przez ivymike10mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ivymike10mt napisał:

Jak nie widzisz to dobrze, i niech tak zostanie ;)

PS : prawa i lewa strona  są ciemniejsze, równomiernie na calej wysokości. Takie ciemniejsze paski na około 5-10cm.

We wersji krawędziowej ten mankament nie wyst.

 

Aha...no nie widzę a wzrok mam sokoli :)

Czytałem o tych paskach i nawet teraz przyglądam się i nie bardzo nawet wiem o co chodzi :D

Ana tych moich zdjęciach je widzisz?

1 godzinę temu, ivymike10mt napisał:

CX720 w 40 i 50 calach to bankowo krawędziówka. Podobno w 55" było podświetlwnie typu direct.

Ale w sumie nic z tego jak i tak w modelach 55" widać więsze niedoskonałości w podświetleniu.

Ja nie widzę żadnych, serio! Nie dlatego że to mój "ukochany" tylko że tak jest, albo się nie znam? :)

Proszę spojrzeć na zdjęcia w nocy. Paski zlewają się z czernią pokoju, nie widać gdzie kończy a gdzie zaczyna tivik i to ma być problem z podświetleniem? Może w bielach? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ivymike10mt napisał:

No cóż.. na zjęciach trochę ciemniej jest.

Ale zdjęcia to zawsze zdjęcia.

No sorry ale wolę te niezauważalne dla laika i nie tylko "ciemne pasy" aniżeli te świecenia pionowe krawędziówek!!

To jest dopiero masakra, choć w topowych pewnie tego nie widać.

Poza tym model modelowi nie równy, może ja mam super sprawny?

Tak czy siak mam to gdzieś,bardziej nie mogę przeboleć nie tylko braku hdr przy tej jasności i szerokiej palecie dci-p3 90% +- jak brak tunera dvb-s2 !!!.... :(

To by było moje 1sze po demonstracjach, (przesadzonych demonstracjach z yt) jedyne źródło 4k UHD czyli te pięć kanałów 4k...bo narazie odtwarzacza uhd kupować nie będę. :(

Mam dekoder cyfrowego polszmatu i kanały są ale co z tego jak format video przez ów dekoder nieobsługiwany...

Są jakieś universalne dekodery z obsługą 4k czy w rachubę wchodzi tylko podłączenie satelity pod dvb-s2 w tiviku?

Edytowane przez christoff.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wczoraj kolejny cud! ;)
Przeglądałem zdjęcia, widok folderu, widok po datach, widok po miesiącu...

ZDJĘCIA UŁOŻYŁY MI SIĘ W KATALOGACH, JAK BYŁY NA PENDRIVE !!!

Byłem zaskoczony, ogromnie pozytywnie rzecz jasna. Niby oczywista rzecz, której brak w tych modelach drażnił niemiłosiernie.

To teraz czekam tylko, aż zaskoczy mi podgląd zdjęcia 1:1 , piksel do piksela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2017 o 15:37, ivymike10mt napisał:

CX720 w 40 i 50 calach to bankowo krawędziówka. Podobno w 55" było podświetlwnie typu direct.

Ale w sumie nic z tego jak i tak w modelach 55" widać więsze niedoskonałości w podświetleniu.

Witam a  jakie tv. w tej klasie cenowej nie mają problemu z podświetlaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potraktowałeś temat "binarnie" zapominając o "odcieniach szarości". Jeżeli chodzi o jakość/równomierność systemu podświetlenia, to są modele lepsze bądź gorsze. I skala w LCD z tej półki jest duża.

Nie chce tutaj godzić w wizerunek CXE 55" - bo przecież dobry TV. Ale równomierność podświetlenia (wg. mnie) wyraźnie odstaje od modeli o mniejszych przekątnych.

Jak macie jakieś wątpliwości, to proponuje postawić dwa modele obok siebie, porównać. Ja tak uczyniłem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się zna, więc zapytuję -
Jeżeli do CX700 zakupię Raspberry 3, zainstaluję na nim następnie Kodi i wtyczki to czy telewizor ten ogarnie co chcę zobaczyć na ekranie (w pełnej rozdzielczości)?

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2016 o 22:57, mlunaris napisał:

Witam wszystkich. Od 2 tyg. posiadam tx-55cxe720. Jeśli chodzi o ifc to najbardziej optymalnymi ustawieniami wydają mi się: minimum - dla filmów, medium - dla sportu i koncertów.

Uważam tak samo a trochę niższy model tj. TX55CX700E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Podpowie ktoś może gdzie obecnie można zakupić 55" CX700e nie z ekspozycji ? 

Nie potrzebuję wodotrysków, a jakość obrazu w tym TV jest tym czego szukam.

Ewentualnie jak w porównaniu do niego wypada nowa seria EX ? 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Krystianie - odpowiedź jest prosta- nigdzie, cx700 to model na 2015 rok.  Test obu (+ex) masz na portalu, poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Trochę się wczoraj doktoryzowałem i chyba skończy się na EX700. Wygląda jako całkiem solidny następca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było lepszego led  tv  w podobnej cenie to na pewno ,jak jest to proszę podac model 55 cali ? z taką czernią !!i takim kontrastem !!  mowa o cx-700-710

Edytowane przez trueman
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! 

Jestem nowy na forum i nie wiem czy powinienem pisać z tym problemem w tym dziale czy gdzie indziej, jeżeli się mylę to proszę o przeniesienie posta w prawidłowe miejsce. 
Posiadam 50CX700E od 2015 roku i nie mam żadnych problemów oprócz softu, który jest tragiczny. Wiem, że firefoxOS upadł i czy z tej okazji nie doczekamy się już, żadnego update'u softa? Aktualnie telewizor stoi na FirefoxOS 3.228.

Czy ktoś może mi pomóc i pokierować mnie co dokupić, lub co wgrać jak i gdzie i skąd to wziąć, żeby uczynić ten telewizor używalnym(tzn. bardziej smart;) ) Bo w aktualniej sytuacji to totalna padaczka?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety aby ten Smart był używalny ściągnij program na smartfona i wtedy wszystko będzie działać ale w połączeniu z telefonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.06.2016 o 17:18, grundig napisał:

Witam.

Mario wyslales pytanie ktore dotyczy mozliwosci podlaczenia telewizora do wzmacniacza denon.We wzmacniaczu denon 1510AE sa tylko wejscia chincz,brak wejscia optycznego i hdmi.Jedyne rozwiazanie aby we wzmacniaczu byl dzwiek z telewizora to wykorzystanie gniazda euro w telewizorze czyli kupno kabla SCART OUT / 2RCA ( Audio ) kanal lewy i prawy. Wtyczke euro podlaczasz do telewizora a chinche do wzmacniacza.

Z gniazda euro w telewizorze jest wysylany sygnal audio, kanal lewy i prawy (62 strona w instrukcji telewizora ,plik pdf).Czyli potrzebny bedzie taki kabelek.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6031397995

Mam tx-50cxe720 i próbowałem przesłać w taki sposób dźwięk na wzmacniacz stereo. Niestety nie działa.

@grundig mógłbyś napisać jakie masz ustawienia tv, może coś powinienem poprawić w ustawieniach i wtedy zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor ze wzmacniaczem najlepiej połączyć poprzez wyjście słuchawkowe telewizora kablem  minijack/cinch.Najprościej i najtaniej tym bardziej,że włożenie kabla słuchawkowego nie wyłącza głośników i może on być włożony na stałe w gnieździe telewizora. Głośniki wyłącza się pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...