Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, christoff.w napisał:

Jeśli to prawda no to jest to niesamowite bo tv kosztował mnie niespełna 900£ rok temu z małym hakiem więc jakieś 5k zł...tylko, bo z tylnym podświetleniem to już półka premium!

To nie tak. Tylne podświetlenie zdarzało się i nadal zdarza nawet w modelach dość tanich np. Samsung 48h6400 takowe miał i niestety niewiele to oznacza.

To co natomiast faktycznie jest półką premium to nie tylne podświetlenie,  ale tylne podświetlenie + FALD (w praktyce operuje się tylko skrótem FALD) i takie cudo ma np. dx900, ks9500 czy zd9. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Xisiek napisał:

i takie cudo ma np. dx900, ks9500 czy zd9. 

* XE94  '75

Zapomniałeś dodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, trochę nie - te które wymieniłem są zawsze wyposażone w fald bez względu na calarz, xe tylko w calarzu 75.

Niemniej dzięki za dodanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie poza drobnymi wadami obraz jest pod półkę wyższą mimo braku HDR i może tochę problemy niewielkie z ruchem . Co wy na to?

o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację Medard, mało który tv (tak w zbliżonej cenie jak i wyższej cenie) oferował/oferuje taki zakres dynamiki czyli w sumie hdr (duży kontrast) nie mając zaimplementowanego wsparcia/dekodowania sygnału HDR.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Xisiek mam pokój od południa cała ściana to pokój i jak zmienię tryb obrazu to słońce nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 09:41, Leukocyt napisał:

Obecnie w Euro można wersję 55" kupić za 5 500zł, wersja 50" w różnych miejscach już poniżej 4tys. Ale patrząc ekonomicznie ten Samsung i Sony są w okolicach 3 tys., że o Panasonicach z serii as500 i 600 nie wspomnę, ale one z kolei chyba nie występują w wersjach 55". 640 jest 55", ale on już ma chyba niższy kontrast :)

Nie lubię wybierać telewizorów :D Co bym nie kupił to pewnie nie będę zadowolony :D

 

Jeszcze jedno pytanie do Panów testujących :)

 

Czy wszystkie modele z serii CX700 są z podświetleniem krawędziowym? Gdzieś wyczytałem, że wersja 55" ma pełne podświetlenie, ale nie mogę tego zweryfikować.

Ma, Direct-lit no ale to daleko do FALD-a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szperam wszędzie bo rozbieżności duże ;)

 

Tutaj piszo że model 55" to tylko 300cd/m2... :(

A Wy że po kalibracji mial 640! To mozliwe...drugie tyle???

Btw, fajna stronka do porównywania tv's.

Choć są tam puste miejsca i nie wiemy dokładnie pewnych rzeczy.

 

 

http://www.displayspecifications.com/en/comparison/f80f1682

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, christoff.w napisał:

Stało się...

Nie mam pojęcia co to??? :(

Help!

S.o.s

To panas cx700 55"

IMG_20170518_094256.jpg

To wygląda jak fizyczne/mechaniczne uszkodzenie matrycy poprzez wywołanie nacisku.

Sprawdź jak to wygląda na czarnym tle, ale z wyłączonym strefowym.

Co masz na myśli pisząc "Stało się...".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ivymike10mt napisał:
To wygląda jak fizyczne/mechaniczne uszkodzenie matrycy poprzez wywołanie nacisku.
Sprawdź jak to wygląda na czarnym tle, ale z wyłączonym strefowym.
Co masz na myśli pisząc "Stało się...".


No stało się! Nagle, dziś rano, takie cuś! :(

Na ciemnym z wył wygaszaniem strefowym nic nie ma...to tylko na jasnych tlach/kolorach

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

6 godzin temu, ivymike10mt napisał:
To wygląda jak fizyczne/mechaniczne uszkodzenie matrycy poprzez wywołanie nacisku.
Sprawdź jak to wygląda na czarnym tle, ale z wyłączonym strefowym.
Co masz na myśli pisząc "Stało się...".

 


A tu zdjecia z czarnego tła. Dałem pauze.c6fb09d77add62b565d4b10e73d35bea.jpg01fe48754f615d3405de462045105877.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

6 godzin temu, ivymike10mt napisał:
To wygląda jak fizyczne/mechaniczne uszkodzenie matrycy poprzez wywołanie nacisku.
Sprawdź jak to wygląda na czarnym tle, ale z wyłączonym strefowym.
Co masz na myśli pisząc "Stało się...".

 


Wstałem rano, wł tv no i pojawiła się ta swiwcca plama, to miałem na myśli pisząc stało się.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś już ostrzeżenie żeby nie pisać postów pod postami. Czy możesz się trzymać zasad pisania na forum? Robisz bałagan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałeś już ostrzeżenie żeby nie pisać postów pod postami. Czy możesz się trzymać zasad pisania na forum? Robisz bałagan.

Spoko, myślałem, że coś mi nie działa a to wy wykasowaliscie...
Nie, nic nie dostałem, ale oki, już zauważyłem że temat mojej "plamy" jest osobno. Szkoda że nikt nie wie o co kaman...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest sprawa do serwisu. Zdarza się, to tylko telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to jest sprawa do serwisu. Zdarza się, to tylko telewizor.

Dzięki. Jutro jadę do sklepu, ale wiem, że to Panasonic bedzie musiał się tym zająć i podobno nie daja żadnego tv w zamian na czas nawet 2-3tyg... sklep tym bardziej... :(

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać na forum. Powodzenia!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj znać na forum. Powodzenia!

Przybyli, zdiagnozowali, zabrali...

"Fachowiec" stwierdził, że wypalony ekran. We wtorek ma wrócić z wymienioną matrycą. Ciekawe co tam włożą do środka?!? :D
Dam znać i spytam czy można jakoś poprzez software sprawdzić czy aby nie 60Hz zamiast oryg.120Hz itd.itp tak jak to robi pewien program w TCL no ale tam jest android... :(

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wątek już został poruszony, ale działa Wam TVN Player? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tivik zwrócony/naprawiony.
Nie wiem co tam włożyli za panel ale wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią mi że ten sam czyli va, 120Hz, 8bit+frc etc.etc.
Obraz wygląda tak samo a nawet lepiej ;) (przez tydzień miałem soniaka od szwagra z 2014 i stąd ten efekt na plus ;) )
Ps.drugie zdjęcie to już prawdziwe słońce, a nie moja plamka- efekt prawie jak HDR! ;)
I jakie kąty widzenia! :)
Jestem zadowolony z naprawy, choć chciałbym sprawdzić na 100% co jest w środku....Jakieś sugestie?b0a373f02898f61d62017ecb4a8038ad.jpg6226dbb9a82eb7a61d3c0ff4f40652be.jpg7490660e4d6289101ab56924757c8231.jpg56293424ecc7312095d23ee949dea664.jpg0a6fd15948acb408d8aaa4bae6dd90bc.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 05:53, seba41 napisał:

Witam, fajna oferta na ten TV 55cxm710 jest w Saturnie za 5174 PLN, a tak przy okazji będziecie panowie (Gmeru, Maciej) badać wersję 55' ? strasznie jestem ciekaw jak wypada to podświetlenie Direct LED

Może już za późno, ale super by było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2017 o 15:22, Xisiek napisał:

To nie tak. Tylne podświetlenie zdarzało się i nadal zdarza nawet w modelach dość tanich np. Samsung 48h6400 takowe miał i niestety niewiele to oznacza.

To co natomiast faktycznie jest półką premium to nie tylne podświetlenie,  ale tylne podświetlenie + FALD (w praktyce operuje się tylko skrótem FALD) i takie cudo ma np. dx900, ks9500 czy zd9. 

+ fald? Nie. Fald to fald- full array local dimming.

Mój cx700 ma direct lit ale pewnie stref jest mało,za mało...

 

Ps.dziś odpalilem bbc iPlayer i poszedł mi testowy materiał w HLG! 

Ot tak ciekawostka, bo żadnej aktualizacji nie było, tak samo do hdr nie było a w streamingu np z youtuba idzie. :)

Chciałbym sprawdzić z odtwarzacza uhd no ale szkoda mi wydawać 300 funtów by się o tym przekonać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, christoff.w napisał:

dziś odpalilem bbc iPlayer i poszedł mi testowy materiał w HLG! 

Ot tak ciekawostka, bo żadnej aktualizacji nie było, tak samo do hdr nie było a w streamingu np z youtuba idzie. :)

Aż tak pięknie nie jest - HLG to taki format co ma "iść" także na tv bez HDRu, więc Ci poszło :D

Idzie z YouTube ale niestety też nie w HDR, do tego nawet wielu modelom z 2016 się nie udało "dolecieć", tam potrzeba VP9 profil 2.

PS. O co Ci chodziło z fald to nie zaskoczyłem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek: sam ze sobą na tak ...

- HDR ready to TV, które przestawią zarządzanie panelem po otrzymaniu flagi HDR,

- HDR  na panelach z Tajwan 1000 - 1500 NIT to tylko problem z krótką trwałością takiego LED panelu (SAMSUNG VA).

Niestety ... Chodzi o bardzo szybką utratę jasności ekranu.  Bez gwarancji na zwrot gwarancyjny / serwisowy takiego TV SAMSYNG SONY w ciągu 2-ch lat pracy. Matryce 1000-1500 NIT są z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wszak wie, że najlepsze do HDRu są niezawodne Philipsy co mają 300 nit i 1000: 1, hehhehe :D A czemu - bo Ambilight daje taki efekt, że nity podnoszą się do kwadratu , hehehehe :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Bluray' bana dostał na HDTV Kikiego za nachalne reklamowanie sieci Euro RTV AGD i Philipsa do tego stopnia, że administracja dostawała mnóstwo skarg, to teraz tutaj swoje mądrości prezentuje.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...