Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję, Ivy. Sprawdzę zaraz po pracy :-)

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka

Niestety, to nie to. Czas mam ustawiony na 3 sek zarówno na wejściu w TV (HDMI 1), jak i PS4 (HDMI3).

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcia na pendrife okło 1000 pokatalogowane a on widzi je wszyskie naraz. Mam katalog taka wycieczka albo taka data albo nazwa imprezy a on wrzuca wszystko do jednego wora i znajdź tu zdjęcie o które chodzi . Nie ma poprostu takiego drzewa z katalogami jak w kompie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witam a czy wraz z klawiatrurą będę mógł mieć podłączony twardy dysk? Bo np. w momencie gdy mam podłączoną myszkę  i twardy dysk to myszka jest wogóle nie obsługiwana. Kupię np. klawiaturę a telewizor mi jej albo dysku nie pokaze . Czy miał już ktoś z tym do czynienia i czym jeszcze zaskoczy mnie czymś ten telewizor? Czy można to reklamować? Ma ktoś z czytających podłączoną klawiaturę i twardy dysk i jednocześnie obsługuje wszystko jednocześnie tzn. bez włączania i wyłączania wtyczek USB?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mam zdjęcia na pendrife okło 1000 pokatalogowane a on widzi je wszyskie naraz. Mam katalog taka wycieczka albo taka data albo nazwa imprezy a on wrzuca wszystko do jednego wora i znajdź tu zdjęcie o które chodzi . Nie ma poprostu takiego drzewa z katalogami jak w kompie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witam a czy wraz z klawiatrurą będę mógł mieć podłączony twardy dysk? Bo np. w momencie gdy mam podłączoną myszkę  i twardy dysk to myszka jest wogóle nie obsługiwana. Kupię np. klawiaturę a telewizor mi jej albo dysku nie pokaze . Czy miał już ktoś z tym do czynienia i czym jeszcze zaskoczy mnie czymś ten telewizor? Czy można to reklamować? Ma ktoś z czytających podłączoną klawiaturę i twardy dysk i jednocześnie obsługuje wszystko jednocześnie tzn. bez włączania i wyłączania wtyczek USB?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coraz więcej niedoróbek widzę w tym tv. Teraz nawet widzę problemy z odtwarzaniem ruchu tzn teatr,że nie wspomnę o odtwarzaczu multimediów jak np. nie odtwarza faceboka, olx i  inne. Dobrze ,że obraz ok, bo w przeciwnym razie to lepiej wybrać 55 cali manta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Medard

A próbowałeś już podłączyć.. czy tak tylko gdybasz..?

Oczywiście że, można używać myszkę i dysk jednocześnie. Przecież każdy port USB działa niezależnie.

Ale (jak wspominałem) upewnij się że, ten dysk nie pobiera więcej niż 900mA, oraz jest podłączony pod USB 3.0.

Pozostałe dwa USB to v2.0 600mA - podłączone urządzenia nie mogą przekraczać specyfikacji.

Jeżeli jesteś pewien że USB chodzi w sposób w jaki opisujesz. To pisz na support panasonika.. Bo "kolizje" portów USB nie należą do normalnych zjawisk.

PS : ogarnij trochę te przerwy i [beeep]likaty w postach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ivymike10mt

Niestety miałem podłączoną myszkę i okazuję się,że w panasonicu wejscia USB nie działają niezależnie Mam twardy dysk podłączony pod wejście USB 3,0  a myszkę pod jedno wyżej tj, USB2,0 i niestety myszki nie widzi. Po odpięciu twardego dysku wszystko ok. Dlatego pytam czy ktoś ma podłączony twardy dysk a na drugim USB ma podpiętą klawiaturę i wszystko działa bo słuchawki na przykład pod bluetooth nie działają. Pilot touchpad również z tym modelem nie działa. Nie chcę sobie robić dodatkowych kosztów a więc ślę to pytanie do tych którzy mają podpięty i twardy dysk i klawiaturę jednocześnie . nie ślę tego pytania dla nie sprawdzonych użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mam podłączony dysk i klawiaturę z touchpadem jednocześnie (i nie tylko). Urządzenia działają bezkolizyjnie - w tym samym czasie.

Gdybym nie był pewien to bym Ci nie udzielał odpowiedzi.

2. Zakładam że, pilota z touchpadem próbowałeś parować z tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do touchpada to raczej nie działa z cx700, w czasie servisu mojego panasa (Cxm710) pożyczyłem pilot dla kumpla który ma cx700 i co ciekawe działał tylko jeden przycisk na touchpadzie wł/wył. Co ciekawe mówiłem mu, że musi sparowac pilot z tv czyli zakładka konfiguracja/pilot touchpad Viera i... stwierdził, iż on w swoim cx700 nie ma takiej zakładki ja u niego osobiście nie sprawdzałem ale czytałem wpis na stronie z zapytaniem w euro agd o pilota to odpowiedź była że nie jest kompatybilny cx700 z pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DawidP napisał:

Co do touchpada to raczej nie działa z cx700, w czasie servisu mojego panasa (Cxm710) pożyczyłem pilot dla kumpla który ma cx700 i co ciekawe działał tylko jeden przycisk na touchpadzie wł/wył. Co ciekawe mówiłem mu, że musi sparowac pilot z tv czyli zakładka konfiguracja/pilot touchpad Viera i... stwierdził, iż on w swoim cx700 nie ma takiej zakładki ja u niego osobiście nie sprawdzałem ale czytałem wpis na stronie z zapytaniem w euro agd o pilota to odpowiedź była że nie jest kompatybilny cx700 z pilotem.

To wszysko sprawdziłem i potwierdzam jak kolega powyzej wszysko super opisał.

ivymike10mt

Jakiej klawiatury używasz konkretnie bym już nie musiał eksperymentować z tym telewizorem?

Edytowane przez Medard
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Medard napisał:

Jakiej klawiatury używasz konkretnie bym już nie musiał eksperymentować z tym telewizorem?

Używam kilku.. ale pewnie chcesz bym Ci coś polecił..

To ci powiem że, chyba najbardziej odpowiada mi Microsoft All in One. Jest najlepiej przemyślana. Nie ma problemów ze zasięgiem, utrzymaniem czystości, ergonomią itp..

Trochę gorzej ze szybkim pisaniem (wymaga sporej siły docisku). Ale ogólnie dosyć solidnie wykonana.

 K400 Logitech też OK. Nie ma problemów ze zasięgiem, dobrze / responsywnie się na niej piszę.

Trochę gorzej wykonanie. Jest dosyć gruba, ale za to jest na "grube" paluszki. Więc nie będzie potrzeby żonglować bateriami co mieisiąc.

No a Modecom..? Mimo iż jest najlepiej wykonana, najbardziej kompaktowa, oraz dzięki scissor-x piszę się na niej świetnie.

To w praktyce wypada najgorzej.. Problemy z zasięgiem. Duże opóźnienie w touchpad. Niska czułość DPI. Brak przycisków pomocniczych.

Więc tej ostatniej raczej nie polecam. Mimo iż sam wygląd i wykonanie wygląd jest cool.

Tak po za tym nie oczekujmy zbyt wiele.. do porządnej mechanicznej, podświetlonej to im barkuje... ;) 

Edytowane przez ivymike10mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ivymike10mt

Bardzo Ci dziękuję za wyczerpujący test klawiatur . Szacun za taki obiektywny test i kupię jedną z polecanych przez Ciebie a najwążniejsze,że działają z tym telewizorem.Przyjemnie poczytać takie recenzje i nie eksperymentować a wybrać dobrego gotowca Wielkie dzięki za teścik.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy tv dostal aktualizacje z hdr ?
 

Chciałbym by dostał, ale z tego co inni informowali Panasonic olał klientów tego modelu :(

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor nie dostał i nie dostanie nigdy bo aktualizacje takie dają jak telewizor jest w trakcie produkcji lub ewentualnie jest jeszcze w dystrybucji. A ten model jak wiecie już nie jest.Powiem więcej nie otrzymamy nawet aktualizacji firefoxa.U mnie są problemy z przeglądaniem zdjęć na faceboku,przekładaniem stron na OLX. Może ktoś się podzieli co u niego trochę szwankuję to ja popróbuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie Panasonica lub w sumie w ogóle telewizora z nadzieja, że wszystko na nim będzie chodzić idealnie jak na dobrym kompie to mrzonka. Telewizor projektuje się w innym celu i pod innym kątem. 

Natomiast postawa Panasonica pod kątem update'u to powód do wstydu dla tego japońskiego producenta, szczególnie że jest potencjał a inny producenci nie robią w bambuko klientów co weszli w 4k bez HDR i pamiętają o aktualizacjach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam na HDR nie zależy ale trochę szkoda ,że nie będzie aktualizacji tego firefoxa. Za kilka lat nie będzie wcale obsługiwał internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepniesz sobie kompa pod tv i po temacie, z HDR nic nie zrobisz choć panel, który tam siedzi do dziś w średniej półce nie ma żadnej konkurencji jeśli idzie o zakres dynamiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Xisiek napisał:

Podepniesz sobie kompa pod tv i po temacie, z HDR nic nie zrobisz choć panel, który tam siedzi do dziś w średniej półce nie ma żadnej konkurencji jeśli idzie o zakres dynamiki.

To dlatego zakresu dynamiki go kupiłem.Właśnie postawiłem na obraz a potem na inne funkcje a obraz naprawdę łał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam serdecznie wszystkich.

Wczoraj do późnych godzin nocnych i jeszcze dziś rano, przekopalem się przez te 27 stron w większości sprzeczek i chwalenia się "wiedzą" choć nic ciekawego to nie było niestety  i stwierdzam, że wszystko zostało już napisane w teście a im dalej w las szedłem tym bardziej wypaczone info było niczym głuchy tel...

Np: ktoś napisał że cx700 55" ma matryce 60Hz itd.itp.

No nic, poszukam interesujący mnie wątek i go przypomnę a było ich kilka ;)

AHA więc:

Ile w końcu w paleecie kolorów DCI?

Tu czytam że 95% (nie chce mnie się wierzyć...) a gdzie indziej że 88%...

No i co z tą jasnością w przypadku 55"?

To prawda że ma 640cd/m2 a wersja 50" tylko 470?

Ps.Czytałem tu i ówdzie, że HDR pójdzie właśnie poprzez zgodność z DCI-P3 streamingowo a po kablu hdmi jeszcze nie sprawdzone choć mamy już rok 2017! Nie mam odtwarzacza uhd... :(

Edytowane przez christoff.w
Błędy ortog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie praktycznie już żadnych aktualizacji typu HDR,Firefox czy jakichkolwiek. Panasonic prawdopodobnie wycofa się z produkcji telewizorów wogóle.Takie wywody przeczytałem na angielskim forum . Może to plotka ale w każdej jest trochę prawdy, co do aktualizacji już pisałem kilkukrotnie do Panasonic Polska i były lakoniczne odpowiedzi nie przewidujemy ,nie planujemy nie będzie itp,

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy w przeglądarce zdjęć jest lub byłaby jakakolwiek możliwość podglądu rozmiaru rzeczywistego zdjęcia 1:1? Czyli 1 piksel obrazu jako jeden piksel na TV?
Wiem, że są dwie opcje: normalny i zoom. Ale to nie to. Jedno wyświetla całe zdjęcie w proporcjach jego wykonania (z czarnymi pasami po bokach), zaś drugie z niewielkim przybliżeniem, żeby zapełnić cały TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał tego nie testowałem jeszcze dziś obczaję i odpiszę bo nawet sam jestem ciekawy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem już na wszelkie sposoby, jakie przyszło mi do głowy. Niestety z marnym skutkiem. Bardzo bym się ucieszył, gdyby ktoś bystrzejszy znalazł taką możliwość.

Aparaty fotograficzne produkują teraz obrazy fantastycznej jakości. Topowego może nie mam, ale chętnie bym zobaczył 1:1 jak się zdjęcia prezentują.

A jak ze zdjęciami 3D? Wydaje mi się, że dawniej zdjęcia w formacie mpo przeglądarka wyświetlała dwa obok siebie, w ustawieniach 3D wybierałem obraz obok obrazu i mogłem oglądać kapitalny obraz 3D. Chyba po aktualizacji, zdjęcia mpo wyświetla mi jak normalny jpg, co jest kichą, bo żeby uzyskać 3D muszę w ustawieniach wybrać konwersję 2D do 3D a nie o to przecież chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nar azie zauważyłem ,że są obcięte trochę boki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obcięte boki to tryb normalny - zdjęcie wyświetlane całe, w naturalnych proporcjach matrycy aparatu lub wykadrowanego zdjęcia. Tak, aby wyświetlić maksymalnie całą wysokość zdjęcia na całej wysokości TV.
Ponieważ matryce mają bardziej kwadratowe proporcje, boki są czarne.

Druga opcja wyświetlania to zoom. Obraz jest tak przybliżony, żeby wykorzystać całą szerokość TV. Stąd obraz jest przycięty w pionie - brak czarnych pasów.

W sumie - obraz wyświetlany tak, jak byśmy mogli wywołać zdjęcie w labie - albo z pasami po bokach, albo wykadrowane do rozmiaru odbitki.

A 1:1? :(
O takiej opcji chyba nie pomyśleli, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 8.05.2017 o 17:55, Medard napisał:

nie będzie praktycznie już żadnych aktualizacji typu HDR,Firefox czy jakichkolwiek. Panasonic prawdopodobnie wycofa się z produkcji telewizorów wogóle.Takie wywody przeczytałem na angielskim forum . Może to plotka ale w każdej jest trochę prawdy, co do aktualizacji już pisałem kilkukrotnie do Panasonic Polska i były lakoniczne odpowiedzi nie przewidujemy ,nie planujemy nie będzie itp,

A Panasonic uk ? :D

Jam tam jest ;)

 

Ps.już na drugim www na wyspach czytam, że cx700 w wersji 55" to nie krawedziówka tylko Direct-lit.

Cytuję:

"Another eye-catching feature on the 55CX700’s spec sheet is its use of direct LED lighting driven by a local dimming array, which should help it keep better control of all that extra luminance being delivered by the Super Bright Panel design. (Note that the 50-inch and 40-inch models in the CX700 range use edge LED lighting instead.)"r

Źródło:

http://www.trustedreviews.com/panasonic-tx-55cx700-review

 

A tu drugie z tabelą gdzie również widnieje takie info.

Jeśli to prawda no to jest to niesamowite bo tv kosztował mnie niespełna 900£ rok temu z małym hakiem więc jakieś 5k zł...tylko, bo z tylnym podświetleniem to już półka premium! 

 

Tak czy siak mnie świeci nieźle,b.dobrze jak odpalam filmiki w 4k uhd HDR poprzez youtube.

 

 

http://www.flatpanelshd.com/review.php?id=1431346125&subaction=showfull

Edytowane przez christoff.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...