Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Adi_13 napisał:

Uplynniacz niestety tez nie zachwyca mialem to samo co kolega wyzej i mialem juz z nim jechac????Tragedia byla na slabych kanalach(4fun tv).

Ocenianie działania uplynniacza na kanałach pokroju 4fun tv, to jak ocenianie auta pokroju Porsche 911 czy Audi R8 na kostce brukowej :D

Najlepszy uplynniacz (jeśli idzie o wyrazistość obiektów ruchomych) ma Samsung, później jest Sony i dopiero Panasonic, choć i tak chłopcy zrobili duzy postęp względem danych lat.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 55cx700 i powiem tak mam ustawiony na prawdziwe kino upłynniacz na minimumu lub srednio dla sportu i jestem mega zadowolony a obraz nadawany na jakości sd na żadnym telewizorze nie da jakości.Jeśli chcecie sprawdzić możliwości tego modelu panasonica a macie internet powyżej 20 mega obejrzyjcie filmiki na youtube w wersji 4k.Opiszcie wasze spostrzeżenia chętnie poczytam bo ja np. Jestem mega zadowolony a wy? Pozdrawiam Ps.Wyłączcie wszystkie pseudopoprawiacze obrazu.Nara

48 minut temu, Xisiek napisał:

Ocenianie działania uplynniacza na kanałach pokroju 4fun tv, to jak ocenianie auta pokroju Porsche 911 czy Audi R8 na kostce brukowej :D

Najlepszy uplynniacz (jeśli idzie o wyrazistość obiektów ruchomych) ma Samsung, później jest Sony i dopiero Panasonic, choć i tak chłopcy zrobili duzy postęp względem danych lat.

Z upłynniaczami tak jest ale z awaryjnością jest dokładnie odwrotnie nr1. Panasonic 2 Sony 3 Samung .Skąd wiem.? Jak będzie ktoś zainteresowany chętnie napiszę sporo na ten temat.Pozdrawiam forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Medard napisał:

Witam mam 55cx700 i powiem tak mam ustawiony na prawdziwe kino upłynniacz na minimumu lub srednio dla sportu i jestem mega zadowolony a obraz nadawany na jakości sd na żadnym telewizorze nie da jakości.Jeśli chcecie sprawdzić możliwości tego modelu panasonica a macie internet powyżej 20 mega obejrzyjcie filmiki na youtube w wersji 4k.Opiszcie wasze spostrzeżenia chętnie poczytam bo ja np. Jestem mega zadowolony a wy? Pozdrawiam Ps.Wyłączcie wszystkie pseudopoprawiacze obrazu.Nara

Z upłynniaczami tak jest ale z awaryjnością jest dokładnie odwrotnie nr1. Panasonic 2 Sony 3 Samung .Skąd wiem.? Jak będzie ktoś zainteresowany chętnie napiszę sporo na ten temat.Pozdrawiam forum

W zasadzie mam dokładnie takie same obserwacje jak Twoje i wcale się nie dziwię, że jesteś zadowolony bo ten model to demolka konkurencji :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że obraz jest mega pierwsze co włączyłem było demo Dubaj 4k od samiego na youtubie i uważam że obraz jest wspaniały, na sporcie daje radę tv. Aha mam lte neta wyciąga średnio 60 z rana śmiga nawet 110 ale aplikacja yt nie przełącza się na 4k muszę wejść przez przeglądarkę na yt i tam dopiero mogę ręcznie wybrać 4k szkoda bo wygodniej przez aplikacje.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DawidP napisał:

Oczywiście że obraz jest mega pierwsze co włączyłem było demo Dubaj 4k od samiego na youtubie i uważam że obraz jest wspaniały, na sporcie daje radę tv. Aha mam lte neta wyciąga średnio 60 z rana śmiga nawet 110 ale aplikacja yt nie przełącza się na 4k muszę wejść przez przeglądarkę na yt i tam dopiero mogę ręcznie wybrać 4k szkoda bo wygodniej przez aplikacje.

Witam u mnie automatycznie wybiera jakość najwyższą z gotowej aplikacji youtuba i nawet nie można jej zmniejszyć. Nie wiem więc dlaczego  albo inaczej czym różnią się nasze tv? Ja mam TX-55CX700E.Mam go już od marca a wciąż coś nowego  i odkrywam i czytam o nim na forum.Mam internet 60 mega i 4K obsługuje z dużym zapasem.W lapku mam pobieranie ograniczone do 16 mega i jak włączę 4K to nie nadąża ale prawie prawie więc 4K ma potrzebę około 20 mega.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zapewne niczym ramka, która u mnie jest taka szara ala grafitowa i dodatkowy pilot mam. Problem zapewne leży w routerze może gdybym połączył tv z nim poprzez przewód lub WiFi 5GHz to by może wtedy przez aplikacje by ruszyło 4k tak jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłem remont to wrzuciłem kabel w listwę podłogową i mam pod kablem mój tv i przez to mi śmiga

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2016 o 23:26, Xisiek napisał:

Ocenianie działania uplynniacza na kanałach pokroju 4fun tv, to jak ocenianie auta pokroju Porsche 911 czy Audi R8 na kostce brukowej :D

Najlepszy uplynniacz (jeśli idzie o wyrazistość obiektów ruchomych) ma Samsung, później jest Sony i dopiero Panasonic, choć i tak chłopcy zrobili duzy postęp względem danych lat.

Nie mialem na mysli oceniania dzialania uplynniacza na kanale 4fun tv. Jego poprostu nie dalo sie ogladac bo tak sie obraz "rozszczepial".

14 godzin temu, DawidP napisał:

Oczywiście że obraz jest mega pierwsze co włączyłem było demo Dubaj 4k od samiego na youtubie i uważam że obraz jest wspaniały, na sporcie daje radę tv. Aha mam lte neta wyciąga średnio 60 z rana śmiga nawet 110 ale aplikacja yt nie przełącza się na 4k muszę wejść przez przeglądarkę na yt i tam dopiero mogę ręcznie wybrać 4k szkoda bo wygodniej przez aplikacje.

To prawda jakosc 4k jest swietna na moje oko.Tylko szkoda ze narazie tych materialow jest jak na lekarstwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uplynniacz to... na pocieszenie za te pieniądze to nie wiem czy coś lepszego by się znalazło chyba tylko FullHD bo 4k to raczej 60 Hz i by było to samo albo i gorzej z płynnością co do treści no to konsola jak ktoś lubi grać ale i odtwarzacz można z czasem kupić, aha netflix chyba ma filmy 4k nie jestem pewien bo nie sprawdzałem, pozatym masz 10 bit paletę barw i moje odczucia nawet do oglądania telewizji są dużo lepsze niż na FullHD nie wiem jak to wytłumaczyć hehe poprostu obraz jest przyjemniejszy ja jeszcze 4k nagrywam moje dzieci telefonem potem puszczam rodzinie znajomym jest wiele pozytywów co do 4k i samego cx. Za te pieniądze to naprawdę chyba ze świeczka trzeba by było szukać no chyba że startujesz od 5 patykow to już masz dwie świeczki do szukania hehe. Wszystkiego dobrego w nowym roku wszystkim życzę zadowolenia ze swoich lcd-eków.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę który z tych trzech modeli byście osobiście wybrali. Który waszym zdaniem i z waszym doświadczeniem jest lepszy.

Telewizor 55'' Panasonic TX-55DX653E
Telewizor 55'' Panasonic TX-55DX650E
Telewizor 50" Panasonic 50CXE720

Telewizor będzie mi służył do wszystkiego jak również do konsoli Xbox.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie dlaczego sprzedawcy telewizorow w sieciowkach nie polecaja firmy Panasonic? W necie zainteresowanie ta marka jest bardzo duze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co Ci wyszło z tego zastanawiania?

:)

Bo mi, ze kasa rządzi światem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mariusz. napisał:

Powiedzcie mi proszę który z tych trzech modeli byście osobiście wybrali. Który waszym zdaniem i z waszym doświadczeniem jest lepszy.

Telewizor 55'' Panasonic TX-55DX653E
Telewizor 55'' Panasonic TX-55DX650E
Telewizor 50" Panasonic 50CXE720

Telewizor będzie mi służył do wszystkiego jak również do konsoli Xbox.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Witam

TX-55DX653E i TX-55DX650E  to telewizory z panelem IPS  60 hz .50CXE720 z panelem va   120hz.

W zagranicznym tescie input lag  w   TX-55DX650E wynosi  30ms Kontrast  w dx650 nizszy niz  50CXE720. Lepiej kupic telewizor w wyzszym kontrastem , lepszym poziomem czerni czyli 50CXE720 .Input lag w cxe720e na podobnym poziomie czyli  37ms. Chyba ze katy boczne sa  najwazniejsze wtedy mozna pomyslec o TX-55DX650E.

Wrazenia wizulane czyli poziom czerni i dynamiczne  sceny  lepsze w telewizorze z panelem 120hz.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z serii  dx to już lepiej dx750 a jak z niższych to lepiej ten cx700 cxm710 lub cxe720 te dwa ostatnie są kolejno pod Media Mark i Media Expert i mają dodatkowego pilota z gładzikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mariusz. napisał:

Powiedzcie mi proszę który z tych trzech modeli byście osobiście wybrali. Który waszym zdaniem i z waszym doświadczeniem jest lepszy.

Telewizor 55'' Panasonic TX-55DX653E
Telewizor 55'' Panasonic TX-55DX650E
Telewizor 50" Panasonic 50CXE720

Telewizor będzie mi służył do wszystkiego jak również do konsoli Xbox.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

W cenie do 4.000 zł "50CXE720" jest najlepszym oraz bardzo optymalnym wyborem.

CX720 posiada bardzo plastyczny obraz. Idealny współczynnik PPI. Mocne i równomierniejsze podświetlenie od 55" braci.

120Hz matryca też na plus.. A do tego skutecznie działający system wygaszania. To iście wybuchowa mieszanka.

wg. mnie konkurencja do 5K zostaje zmieciona :D

Dodatkowo dostajesz poręczny pilot z touchpad i mikrofonem.

Można by się tylko "czepić" Panasonika, ze seria CX7XX nie otrzymały, i prawdopodobnie już nie otrzymają aktualizacji do trybu HDR.

 

Pozdrawiam wszystkich gorąco i życze.. Szczęśliwego Nowego Roku! :)

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc powiedz mi proszę który z Panasonica posiada to wszystko co TV PANASONIC 50CXE720 i jeszcze HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mariusz. napisał:

Więc powiedz mi proszę który z Panasonica posiada to wszystko co TV PANASONIC 50CXE720 i jeszcze HDR?

HDR nie ma ale poza tym chyba najlepszy tv. 2015/16 rok Ja mam 55 cali CX700 i jestem mega zadowolony.Ma możliwość oglądania telewizji poza domem na tablecie lub telefonie wystarczy mieć włączony internet w telewizorze i w telefonie i można oglądać telewizję na rybach lub w lesie. Żaden tv. tego nie ma ta funkcja u mnie działa rewelacyjnie a nazywa się TV anywhere

Edytowane przez Medard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mariusz. napisał:

Więc powiedz mi proszę który z Panasonica posiada to wszystko co TV PANASONIC 50CXE720 i jeszcze HDR?

 

HDR'owym odpowiednikiem CX720 na rok 2016 jest DX780.

Posiada nieco wyższy input-lag.. ale dla konsoli wystarczy - gorzej jeśli chodzi o granie na PC.

System wygaszania też trochę mniej sprawny jak CX7XX. Poza tym to prawie tak samo dobry TV.

Cena trochę wyższa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poprawiam dx780 nie750 no i ma jak cx700 120 hz i o 3 cale większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX700 nie ma 120Hz ale dzięki lepszej czerni produkuje lepszy obraz i  ma mniej lustrzane pokrycie ekranu, co wbrew pozorom jest sporym atutem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Xisiek napisał:

DX700 nie ma 120Hz ale dzięki lepszej czerni produkuje lepszy obraz i  ma mniej lustrzane pokrycie ekranu, co wbrew pozorom jest sporym atutem.

Zgadza się. Tylko znowu brakuje jasnego podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem już prawie wszystko dzięki waszej wszechstronnej wiedzy.
Czy nie strzelił bym sobie w kolano gdybym wybrał ten model ?

Telewizor PANASONIC LED TX-58DXE720E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ivymike10mt napisał:

Zgadza się. Tylko znowu brakuje jasnego podświetlenia.

Chodzi Ci o hdr? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie jestes  wymagajacym graczem to telewizor  58dxe720 spelni oczekiwania. dxe720 to odpowiednik dx700.dxe720 ma wyzsze odswiezanie,  wysoki  kontrast, dobry poziom czerni.Na  forum jest test tego telewizora  i  dobra recenzja w  innych testach np w linku nizej

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=fr&u=http://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/panasonic-tx-58dx700-tx-58dx700f-p32899/test.html&prev=search

Wracajac do HDR to nie wiem czy  kazdy z tego bedzie korzystal

Co jest potrzebne do HDR

Filmy zarejestrowane w HDR,

odtwarzacz  HDR

telewizor, ktory obsługuje HDR.

Inne zrodlo  materialow  hdr to Netfilix

cytat

https://imagazine.pl/2016/01/20/netflix-z-serialami-w-hdr-czy-przepustka-do-lepszej-jakosci/

Pojawienie się Netflix w Polsce to szersza dostępność oferty w wysokiej jakości, a już wkrótce jeszcze lepszej. To Netflix będzie jednym z pierwszych dostawców treści w HDR i Dolby Vision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...