Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Karowll napisał:

 

 

5 godzin temu, Karowll napisał:

A sprawdzał ktoś okulary na 55cx700e??  Chciałem dla dziecka kupić, ale widzę tylko te strasznie drogie za 200-300 zł. Można znaleźć jakieś tańsze kompatybilne z tą serią??

Witam ja kupiłem na OLX okulary samsunga i śmigają aż miło SSG-5100 POLECAM dałem całe 30zeta za nowe

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem posiadaczem 55cxm710 od lipca i mam pytanie odnośnie ruchu w tym telewizorze, który jest irytujący - judder, drgania, powielanie czy jak to nazwać - tak jak to widać w teście odnośnie ruchu na hdtvpolska na ostatnim zdjęciu. Problem nie występuje na wszystkich materiałach jak np. sport czy tvn hd albo youtube ale już na ps4 na niektórych grach już tak ale to pewnie już optymalizacja samej gry, jak również ustawień w dekoderze polsatu - zbytni nie ma co w nim ustawić. Próbowałem wszystkich już chyba ustawień IFC, tryb wykrywania rytmu,tryb hdmi itd. Wcześniej miałem sony 40r470a i tam takiego efektu nie było a to była budżetówka owszem rozmazanie brak ostrości było ale nie drganie zazwyczaj obiektów drugoplanowych zależy od materiału i już chyba wole brak ostrości niż te irytujące skakanie. Ten tv tak ma czy no nie wiem inne kanały powinny się uczyć nadawania sygnału od tvn. Bardzo był bym wdzięczny za podzielenie się swoimi opiniami innych użytkowników. Dodam, że moja żona tego nie widzi :/ może zbytnio się skupiam nie na materiale który leci w tv a na jego wyświetlaniu:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.11.2016 o 10:18, DawidP napisał:

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem posiadaczem 55cxm710 od lipca i mam pytanie odnośnie ruchu w tym telewizorze, który jest irytujący - judder, drgania, powielanie czy jak to nazwać - tak jak to widać w teście odnośnie ruchu na hdtvpolska na ostatnim zdjęciu. Problem nie występuje na wszystkich materiałach jak np. sport czy tvn hd albo youtube ale już na ps4 na niektórych grach już tak ale to pewnie już optymalizacja samej gry, jak również ustawień w dekoderze polsatu - zbytni nie ma co w nim ustawić. Próbowałem wszystkich już chyba ustawień IFC, tryb wykrywania rytmu,tryb hdmi itd. Wcześniej miałem sony 40r470a i tam takiego efektu nie było a to była budżetówka owszem rozmazanie brak ostrości było ale nie drganie zazwyczaj obiektów drugoplanowych zależy od materiału i już chyba wole brak ostrości niż te irytujące skakanie. Ten tv tak ma czy no nie wiem inne kanały powinny się uczyć nadawania sygnału od tvn. Bardzo był bym wdzięczny za podzielenie się swoimi opiniami innych użytkowników. Dodam, że moja żona tego nie widzi :/ może zbytnio się skupiam nie na materiale który leci w tv a na jego wyświetlaniu:P

Dobra problem mniej więcej rozwiązany dublowanie obiektów było spowodowane zbyt nisko ustawione podświetlenie tv zwiększenie poprawiło obraz w ruchu i reset dekodera do ustawień fabrycznych - nie jest idealnie ale już tak nie drażni oka :P

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. U siebie raczej nie zaobserwowałem, ale nigdy nie wiadomo, kiedy taka informacja się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie plazmę Panasonic TX-P42S20E.

Zainteresowałem się modelem TX-50CXE720.

Mam pytanie dot. płynności obrazu. W teście tożsamego modelu CX700 wyszło, że upłynniacz przeciętny.

Czy płynność obrazu będzie gorsza niż w posiadanym TX-P42S20E?

A może lepiej dołożyć i kupić nowy model TX-50DX750E? Tylko czy warto dokładać 1 tys. zł?

I tak dla pełnej informacji to czy ta słabsza płynność w CX700E jest gorsza niż u konkurencji np. Sony KD-49X83C (wiem, że to inny typ matrycy, ale chodzi mi tu głównie o aspekt płynności obrazu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zpk napisał:

Mam obecnie plazmę Panasonic TX-P42S20E.

Zainteresowałem się modelem TX-50CXE720.

Mam pytanie dot. płynności obrazu. W teście tożsamego modelu CX700 wyszło, że upłynniacz przeciętny.

Czy płynność obrazu będzie gorsza niż w posiadanym TX-P42S20E?

A może lepiej dołożyć i kupić nowy model TX-50DX750E? Tylko czy warto dokładać 1 tys. zł?

I tak dla pełnej informacji to czy ta słabsza płynność w CX700E jest gorsza niż u konkurencji np. Sony KD-49X83C (wiem, że to inny typ matrycy, ale chodzi mi tu głównie o aspekt płynności obrazu)?

 

CX700 daje lepsza jakość obrazu niż DX750 ale nie ma HDR (pomijając ze jakość HDR w krawedziakach jest jaka jest). Najlepszy uplynniacz obecnie ma Samsung i Sony, Panasonic jest nieco gorszy. Ale to tak czy siak jest rewelacja względem tego co masz w st20. Proponuje wybrać się do sklepu i ocenić na własne oczy co najbardziej Ci leży i gdzie ruch jest najbardziej naturalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam upłynniacz na minimum lub średni w zależności od potrzeb i rodzaju sportu a mam model TX-55CX700E Powiem krótko jestem bardzo zadowolony.Na dokładkę nie czarujmy się ale Panasonic jest znacznie mniej awaryjny aniżeli Samsung.Sony natomiast kiedyś produkował najlepsze telewizory na świecie sam mam jeszcze taki na kineskopie i ma 15 lat ale teraz nie wiem jak z jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę szkoda ze nie dostał hdr inni producenci zaktualizowali swoje tv może nie jest to hdr najwyższych lotów ale jakiś przedsmak można poczuć tym bardziej że cx700 55 cali jasność ekranu ma 640 a taki dx750 ma około 500 nie jedna osoba by się ucieszyła z takiej aktualizacji i na pewno do panasa by nie raz wróciła

Edytowane przez DawidP
Błąd pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2016 o 16:50, DawidP napisał:

troszkę szkoda ze nie dostał hdr inni producenci zaktualizowali swoje tv może nie jest to hdr najwyższych lotów ale jakiś przedsmak można poczuć tym bardziej że cx700 55 cali jasność ekranu ma 640 a taki dx750 ma około 500 nie jedna osoba by się ucieszyła z takiej aktualizacji i na pewno do panasa by nie raz wróciła

Tak masz absolutną rację choć mój szwagier zawsze siedział w panasonicu  i ma do dziś antyki w pełni działające np. magnetowid ,kamerę vhsc.stary na kineskopie telewizor i wszystko działające

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2016 o 16:50, DawidP napisał:

cx700 55 cali jasność ekranu ma 640 

A komu tak dużo w pomiarze wyszlo-mozesz dac linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwym atutem testowanego telewizora jest też bardzo wysoka jasność jaką jest w stanie osiągnąć ekran. To aż 470 cd/m2 po pełnej kalibracji (model 55 cali ustanowił rekord tego roku: 640 cd/m2). jest to cytat z testu 50cx700 hdtvpolska.com 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na dość ciekawy artykuł odnośnie HDR mianowicie BBC wprowadziło iplayera hdr tyle że to jakiś typ specjalnie opracowanego hdr ale zawsze to coś bo... panasonic cx700 jest na liście kompatybilnych telewizorów z tą typu treścią oczywiście chciałem sprawdzić jak ten materiał się prezentuje ale... nie mogę znaleźć tej apki z tym krótkim filmem tu podaje linka do tej informacji http://www.trustedreviews.com/news/planet-earth-ii-lands-on-bbc-iplayer-in-4k-and-hdr

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Potrzebuję pilnej porady - mam okazję kupić w Media Markt Panasa 55CXM710 za 3900zł. Niestety model wystawowy. Udało mi się wejść w informację o systemie i zrobić zdjęcie.

Czy jest może tu informacja ile godzin przepracował dany model i czy warto go kupić?

Proszę o pilną odpowiedź.

20161222_180109.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej tu nie ma takiej informacji pierwsza linijka to wersja oprogramowania u mnie jest 3228 czy warto no ja jestem wsumie zadowolony ale o gustach i guscikach się nie dyskutuje zależy co będziesz oglądać a nie możesz np wziąść na 14 dni czy ile tam i jak nie pasi to oddać kiedyś coś gdzieś takie coś było...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa Wam TV Anywhere przy próbie oglądania z satelity? Z siatkowej normalnie hulało a DVBS2 u mnie nie widzi

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, boban1005 napisał:

Hej,

 

Potrzebuję pilnej porady - mam okazję kupić w Media Markt Panasa 55CXM710 za 3900zł. Niestety model wystawowy. Udało mi się wejść w informację o systemie i zrobić zdjęcie.

Czy jest może tu informacja ile godzin przepracował dany model i czy warto go kupić?

Proszę o pilną odpowiedź.

20161222_180109.jpg

Witam

W poprzednich modelach telewizorow  czas pracy  byl  na pozycji   4 czyli id modelu 4 po literze  C.Ktos kto ma telewizor  cx lub podobny musialby zapisac na kartce informacje  z pozycji  4  i sprawdzic np po godzinie korzystania z telewizora ..Lub wybierz sie do sklepu wejdz jeszcze raz  do menu telewizora   , jesli telewizor jest caly czas wlaczony  to  liczba  5882 powinna byc wyzsza. 5882  to prawdopodobna  liczba przepracowanych godzin  ale ktos musialby to potwierdzic  czy  ilosc zmienia sie np po godzinie korzystania z telewizora.

Podobny przyklad w linku nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/20528-sprawdzanie-czasu-pracy-tv/

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎22‎.‎12‎.‎2016 o 11:51, DawidP napisał:

Natknąłem się na dość ciekawy artykuł odnośnie HDR mianowicie BBC wprowadziło iplayera hdr tyle że to jakiś typ specjalnie opracowanego hdr ale zawsze to coś bo... panasonic cx700 jest na liście kompatybilnych telewizorów z tą typu treścią oczywiście chciałem sprawdzić jak ten materiał się prezentuje ale... nie mogę znaleźć tej apki z tym krótkim filmem tu podaje linka do tej informacji http://www.trustedreviews.com/news/planet-earth-ii-lands-on-bbc-iplayer-in-4k-and-hdr

To interesująca informacja.

Aczkolwiek jak widać, aby legalnie móc używać BBC iPlayer trzeba być mieszkańcem UK. W przeciwnym wypadku łamie się postanowienia licencyjne.

To by mogło wyjaśniać dlaczego wyżej wspomniany player nie znajduje się na Twojej liście aplikacji. 

Można by spróbować użyć triku, na zasadzie podmienienia adresu IP wykorzystując np. serwer proxy, VPN itp..

Albo w konsoli XBOX zmienić adres DNS odpowiadający UK.

 

16 godzin temu, boban1005 napisał:

Hej,

 

Potrzebuję pilnej porady - mam okazję kupić w Media Markt Panasa 55CXM710 za 3900zł. Niestety model wystawowy. Udało mi się wejść w informację o systemie i zrobić zdjęcie.

Czy jest może tu informacja ile godzin przepracował dany model i czy warto go kupić?

Proszę o pilną odpowiedź.

20161222_180109.jpg

Wygląda na to że sfotografowany przez ciebie telewizor posiada wygrane prawie sześć tysięcy godzin. Ogólnie na urządzenie tej klasy nie jest to specjalnie dużo.
O ile 6 tysięcy godzin dla takiego urządzenia nie jest żadnym problemem, o tyle trzeba mieć na uwadze, że urządzenie prawdopodobnie, pracowało w trybie "sklepowym", czyli Dynamicznym.. A inaczej mówiąc lekko podkręconym ;) 
Jeśli chodzi natomiast o serie CX7xx to jest b.dobra. Sczególnie jeśli celuje się w telewizor ze średniej półki cenowej.
Owszem troche brak wsparcia od strony Panasonica dla HDR, bo niby dało by się zaimplementować, ale niestety Panasonic w to nie wszedł.
Co ciekawe CX800 (z poprzedniego roku) dostał taką aktualizacje, ale na którymś z angielskich forów, czytałem że są jakieś problemy.

Wracając do twojego Deal.. wg. mnie zważając na fakt iż preferujesz białe obuwie ;) to żadna okazja. Sprzęt jest po prostu używany :l

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest to czas pracy sprawdziłem to u mnie o godzinie 13.30 było 1752 teraz jest 1757 godzina 18.40 telewizor kupiony w lipcu. Co do tv anywhere - niestety nie wiem z czym to się je żeby sprawdzić :/

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV anywhere działa tylko z DVBT ewentualnie z DVBC ale w zależności od operatora a CX700 nie posiada tunera DVBS  więc nie będzie bo trzeba by mieć podpięty tuner zewnętrzny DVBS a ta funkcja działa tylko z tunerów wbudowanych. Więcej pytań proszę pisać bo mam CX700 od marca i znam go na wylot.

Dodam jeszcze,że instrukcja najbardziej przystępna jest do niego tutaj  https://znajdzinstrukcje.pl/instrukcja-obslugi-panasonic-tx-55cx700e/?redir=manual

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem z ruchem w tv już nawet reset do ustawień nie pomaga wygląda to jak ostatnie zdjęcie ufo w teście a mam wszystko wyłączone tzn dopalacze obrazu próbowałem jeszcze raz zaktualizować tv bo może źle się wgral ale nie można a może można stara jakąś aktualizacje wgrać tzn cofnąć bo mam wrażenie że to po aktualizacji taki problem jest oczywiście na sport drgania krawędzi nie ma ani na tv śniadaniowej i innych gdzie jest użyta ,,lepsza kamera " tylko tam gdzie jest mniej klatek ok 30 nawet na ps4, wogole to wygląda jakby procek tv nie wyrabial lub źle wstawial klatki 1-2-4-3-5-6-8...  i powstaje właśnie takie drgania że powstają 3 krawędzie wczasie ruchu kamery po włączeniu ifc brak problemu ale nie mogę tak ogladac, pozatym pojawił mi się poziomy cienki pasek 2 cm grubości prawie na środku ekranu widać go na jasnym tle ale bardziej te krawędzie mnie odbijają muszę do kumpla się przejść zerknąć u niego tyle że on ma 50 cali, ale było... znalazłem jeszcze filmik na youtubie z tygrysem gdzie też pokazany jest ten problem ale u niego jest 40 cali i u mnie dużo gorzej to wyglada chyba czas na serwis 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewalilem trochę tv w neonecie i trochę youtuba i kumpla 50 i zwracam honor dla panasa moje oczy były w błędzie prawie każdy tv tak ma bez uplynniacza wszystko rozbiega się o to im większy tv tym bqrdziej widać i im bliżej tym też gorzej bez uplynniacza obrazu oczywiście a ja siedzę 2.2m od 55 cali więc chyba przemebluje pokój hehe aha tryb wykrywania rytmu troszkę chyba pomaga a może raz jest lepiej a raz gorzej może elektronika się nagrzewa a tam najważniejsze że obraz kolory jest mega może przekonam się do włączenia ifc. Ale pasek ciemny nadal jest ale na jasnym tle i mocniej widać np jak sporty zimowe ogladam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni testuje 55 calowego z MM i mam jeszcze 2 tyg na oddanie bo tv kupowalem przez strone, na promocji nie z wystawy mysle w dobrych pieniadzach. 

Jesli chodzi o kolory, czern to wypada super! Wygaszanie strefowe czasami daje sie we znaki ale nie przeszkadza mi to.  Martwia mnie cienie na bokach matrycy na bialym tle. Uplynniacz niestety tez nie zachwyca mialem to samo co kolega wyzej i mialem juz z nim jechac????Tragedia byla na slabych kanalach(4fun tv).

Napewno nie jest tak zle z tym tv jak niektorzy tu pisza. 

Czy w cenie do 4 tys kupi sie cos co by godnie zastepowalo tego Pansa? Czy dobra opcja bylo by dobre FullHd? (Sony w80). W saturnie teraz fajne rabaty i Soniaka mozna kupic za 3500. Czy proces kalibracji pomoze troche w jego dolegliwosciach?

Prosze doswiadczonych, dobrych ludzi o odpowiedz????

Edytowane przez Adi_13
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4fun tv  to kanal sd i raczej bardzo dobrego obrazu nie bedzie w zadnym duzym telewizorze.Napisalem raczej bo nie wiem czy korzystasz z telewizji kablowej czy tunera satelitarnego.Jesli z tunera satelitarnego to jakosc obrazu sd moze byc lepsza.Jesli np posiadasz tuner hd ferguson  lub inny podobny z chispsetem ali lub sti to jakosc obrazu na kanalach sd nie jest najlepsza .Zdecydowanie lepsza jakosc obrazu mozna uzyskac z tunera manta hd 8000 z amerykanskim  chipsetem zoran supra xd180 .Ten tuner mozna jeszcze kupic na allegro za 250 zl.Minus tunera manta   hd8000  to dosc wolne przelaczanie kanalow  ale nIemieckie kanaly sd  prawie jak polskie hd,Kupilem ten tuner  bo  ogladam  np  muzyczny kanal  sd stars.tv. Jakosc obrazu sd na kanalach sd jest na  dobrym poziomie.

przyklad na zdjeciach, chipset sti

7005722_fergusonSTI.JPG

 

chipset zoran supra xd180

7005735_zoranmanta.JPG

Jesli chodzi o kalibracje to na pewno  przyczyni sie do poprawy jakosci obrazu.Zrodlo sygnalu tez ma znaczenie, czyli np tuner satelitarny

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder horizon z upc Wczesniej jechalem na naziemnej ale na innym tv. Jorizon chyba nie jest najgorszy bo sasiad wczesniej mial Mante(nie znam modelu)w lokalnej telewizji kablowej i wczoraj zalozyl upc z horizonem to roznica bardzo duza. Ale moze na tych dekoderach ktore wymieniles bedzie jeszcze lepszy efekt.

co do jakosci na tym kanale to zmienilem tryb i juz nie bylo takich niepokojacych zjawisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybierałem między w809c a cx700 padło na panasa bo obraz super mi się podobał ale uplynniacz ma w809 lepszy zwłaszcza regulacja ale obraz mi wogole nie podchodzil ale główna przyczyną na nie korzyść sony był andek czemu bo miałem Xperia L, Z1 teraz Z3 i tylko z3 chodzi normalnie a L to jakaś padaka była a ten tv nie ma najlepszego procka ani  ramu można powiedzieć że się bałem a na alledrogo była promocja z sounbarem. Cienie na bokach matrycy też mam od początku 55 ten typ tak chyba ma bo nawet na zagranicznych forach o tym pisali. Mi tylko ten uplynniacz kwasi minę cała reszta jest na plus no ten ciemny pasek co go wybadalem...  ehhh drugi raz pewnie też bym go wybrał no chyba że sony z andka by zrezygnowało wtedy bym już dumal. Kumpel ma 50 ogląda na trybie dynamicznym z uplynniaczem mi to wypala oczy i jest szczęśliwy jak dziecko z lizaka hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...